Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 10:59   #61
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zagreb nije jadan ali ovo jednostavno ne ide u mala mjesta a zagreb je malo mjesto.
Možda je malen u usporedbi s jednim Londonom ali nije istina da nema što ponuditi i da je loše povezan. Sve je to na solidnoj razini, kao i restoranska scena i sva ostala scena. Mislim da Zagreb definitvno može zadovoljiti prosječnog euro birokrata.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:02   #62
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Možda je malen u usporedbi s jednim Londonom ali nije istina da nema što ponuditi i da je loše povezan. Sve je to na solidnoj razini, kao i restoranska scena i sva ostala scena. Mislim da Zagreb definitvno može zadovoljiti prosječnog euro birokrata.
mislio sam da oni dolaze ovdje raditi, kad ono turistička ponuda u vrhu prioriteta.
a ništa, onda dubrovnik, samo da srede dovoljno parking mjesta.

btw, nekako sam gledao top gear, neku staru epizodu, i u londonu im trebalo 2-3 sata do aerodroma.
od osijeka do plesa 2,5 sata. autoputem, čistom cestom. :-)
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:03   #63
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
a ništa, onda dubrovnik, samo da srede dovoljno parking mjesta.
A nemaju oni nista protiv Dubrovnika dok su god to nekakvi kongresi,workshopi ili opcenito kratkotrani izleti gdje se idu na par dana na racun proracuna oblokavati i prezderavati........onda odjedno ne cujemo ni p od prometne nepovezanosti.


Ali za zivjeti i raditi tamo... ...malo im je zabacen. Radije neka bude Pariz!!...jer je jeli dobro prometno povezan.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:12   #64
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa onda prosiri ono moje "birokratsko dupe" i na ostale.
Gdje ti vidis kroatocentricnost u mojoj tvrdnji da ta ekipa jednostavno ne zeli raditi u balkanskoj vukojebini ( kako nas dozivljavaju ).


Jeli vama tu problem kazati da im smrdimo? Nego morate izmisljati nekakve nepostojece razloge!
jebote, dosadan si.

Pa i spomenuo sam da nekome tko može birati, Osijek sigurno nije na vrhu liste želja (pa nije ni Hrvatu, a kamoli nekom strancu, nema to veze s enkim samopoštpvanjem i time da li cijeniš državu). Nema to veze s tim da li smrdimo, vec sa realnoscu. Ne bi mu se dalo ici ni u Niš, ili Nagykanizu...ne zato što netko smrdi vec zbog niza stvari.

Stvarno ste kao s marsa pali. Pa imaju ti ljudi i djecu i kojesta drugo, ne razmišljaju svi zatucano kao neki ovdje. Jedan lik koji sad radi za neku farmaceutsku kucu, živi s obitelji u Minchenu, Ženevi ili Londonu, djeca mu idu u neke internacionalne / privatne škole, itd. - sve je lud da spakira obitelj, preseli ih u Osijek i upiše klince i OŠ Mladost Osijek i da pohađaju međusmjenu...

Stvarno je dio vas iskompleksiran malo i trebali bi se spustiti na zemlju.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:17   #65
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
jebote, dosadan si.

Pa i spomenuo sam da nekome tko može birati, Osijek sigurno nije na vrhu liste želja (pa nije ni Hrvatu, a kamoli nekom strancu, nema to veze s enkim samopoštpvanjem i time da li cijeniš državu). Nema to veze s tim da li smrdimo, vec sa realnoscu. Ne bi mu se dalo ici ni u Niš, ili Nagykanizu...ne zato što netko smrdi vec zbog niza stvari.

Stvarno ste kao s marsa pali. Pa imaju ti ljudi i djecu i kojesta drugo, ne razmišljaju svi zatucano kao neki ovdje. Jedan lik koji sad radi za neku farmaceutsku kucu, živi s obitelji u Minchenu, Ženevi ili Londonu, djeca mu idu u neke internacionalne / privatne škole, itd. - sve je lud da spakira obitelj, preseli ih u Osijek i upiše klince i OŠ Mladost Osijek i da pohađaju međusmjenu...

Stvarno je dio vas iskompleksiran malo i trebali bi se spustiti na zemlju.
Dakle da zakljucimo.
Osijek, Nis ili Nagykaniza..nastavi niz..... smrde dok jeli Michen, Zeneva, London ne smrde.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:19   #66
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dakle da zakljucimo.
Osijek, Nis ili Nagykaniza smrde dok jeli Michen, Zeneva, London ne smrde.
upravo tako.
i mobilnost radne snage se ne odnosi na eurokraciju nego na kmetove.

over and out.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:19   #67
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dakle da zakljucimo.
Osijek, Nis ili Nagykaniza smrde dok jeli Michen, Zeneva, London ne smrde.
to da smrde moze zakljuciti samo tvoj mozak (koji usput i trola).

ne znam zašto te peru takvi kompleksi?

Evo -Osijek i Nis su apsolutno isti gradovi poput Zeneve i Londona. U smislu školovanja, obiteljskog i svakog drugo vida života -nude istu kvalitetu.
Sretan?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:20   #68
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Evo -Osijek i Nis su apsolutno isti gradovi poput Zeneve i Londona. U smislu školovanja, obiteljskog i svakog drugo vida života -nude istu kvalitetu.
Sretan?
Pa to ti i kazem.
Osijek i Nis smrde dok Zeneva i London ne smrde.


Jeli ti to bilo tesko priznati i dali si se trebala pjeniti i histerizirati zbog toga?
I jeli mozemo konacno prestati kenjati o nekakvim promentim nepovezanostima i ostalim glupostima?

Oni ce radije ici u Helsinki koji je gore bogu iza nogu nego doci u Zagreb.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:24   #69
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa to ti i kazem.
Osijek i Nis smrde dok Zeneva i London ne smrde.


Jeli ti to bilo tesko priznati i dali si se trebala pjeniti i histerizirati zbog toga?
I jeli mozemo konacno prestati kenjati o nekakvim promentim nepovezanostima i ostalim glupostima?

Oni ce radije ici u Helsinki koji je gore bogu iza nogu nego doci u Zagreb.
to da smrde si samo ti zaključio jer te očito peru kompleksi manje vrijednosti.

i nitko ne hiterizira ako se kaže da se kvaliteta niza stvari bitnih u životu ni u ludilu ne može uspoređivati u Ženevi i u Osijeku npr. -negirati tako nešto je naprosto idiotski.

Ako uspoređuješ Helsinki i Zagreb -tu se vec varaš da će svi odabrati Helsinki. Ali ionako nebitno.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:44   #70
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
jebote, dosadan si.

Pa i spomenuo sam da nekome tko može birati, Osijek sigurno nije na vrhu liste želja (pa nije ni Hrvatu, a kamoli nekom strancu, nema to veze s enkim samopoštpvanjem i time da li cijeniš državu). Nema to veze s tim da li smrdimo, vec sa realnoscu. Ne bi mu se dalo ici ni u Niš, ili Nagykanizu...ne zato što netko smrdi vec zbog niza stvari.

Stvarno ste kao s marsa pali. Pa imaju ti ljudi i djecu i kojesta drugo, ne razmišljaju svi zatucano kao neki ovdje. Jedan lik koji sad radi za neku farmaceutsku kucu, živi s obitelji u Minchenu, Ženevi ili Londonu, djeca mu idu u neke internacionalne / privatne škole, itd. - sve je lud da spakira obitelj, preseli ih u Osijek i upiše klince i OŠ Mladost Osijek i da pohađaju međusmjenu...

Stvarno je dio vas iskompleksiran malo i trebali bi se spustiti na zemlju.

Je u HR nema internacionalnog obrazovanja i internacionalnih škola
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:45   #71
Kad cemo znat di ce?

Mi nemamo šanse, budimo realni.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:50   #72
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Je u HR nema internacionalnog obrazovanja i internacionalnih škola
zagreb u nekoj mjeri -da. osijek - ne.

osim toga -naziv je samo naziv, a tek o sadržaju bi se moglo (ako vec govorimo o školama).

dio vas se ovdje postavlja kao da mi pričamo ovo jer valjda ne volimo RH ili ne znam što drugo...ali ne radi se o tome vec o realnom stanju stvari.

Gledaj to ovako - zašto pobogu gotovo nitko ne želi kupiti kuću od 150 kvadrata i 1000 m2 dvorišta recimo negdje oko Ivanića (znači 15-20 min od Zagreba) za 50 k EUR, ali će dati 100.000 EUR za 60 m2 u Zagrebu? Zašto? Jel zato što selo pokraj Ivanica smrdi? jel su Hrvati debili ili što? ili ima tu još nekih stvari?

Totalno krivo šijete i raspravljamo o totalnim budalaštinama u principu.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:52   #73
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Je u HR nema internacionalnog obrazovanja i internacionalnih škola
Ima i u prištini sveučilište isto kao i u bostonu harvard......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:52   #74
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To ti mislis zato sto se nisi makao iz Hrvatske.
yes pumpkin......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:53   #75
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
....
Ovo tvoje (i kolege ti) izrazito kroatocentrično gledanje na stvari je besmisleno i krivo.
Nije krivo samo je provincijalno. Seljo još nekako iz provincije ali provincija iz njega nikako.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:01   #76
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post

Ako uspoređuješ Helsinki i Zagreb -tu se vec varaš da će svi odabrati Helsinki. Ali ionako nebitno.
o tome i govorim, ako Helsinki moze imati Europsku agenciju za kemikalije moze i Zagreb za lijekove


sto se tice kvalitete zivota Zagreb polozajem je daleko privlacniji nego Helsinki za osoblje
klima, vrhunsko ljetovanje na dohvat ruke, Bec, Budim, Prag i sredisnja Europa iza ugla

a o kvaliteti zivota za osobe s velikm primanjima u Zagrebu ne treba uopce pricati, svi ovi gradovi koji vec imaju agencije ne nude nista vise
stovise cak suprotno
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:09   #77
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
o tome i govorim, ako Helsinki moze imati Europsku agenciju za kemikalije moze i Zagreb za lijekove


sto se tice kvalitete zivota Zagreb polozajem je daleko privlacniji nego Helsinki za osoblje
klima, vrhunsko ljetovanje na dohvat ruke, Bec, Budim, Prag i sredisnja Europa iza ugla

a o kvaliteti zivota za osobe s velikm primanjima u Zagrebu ne treba uopce pricati, svi ovi gradovi koji vec imaju agencije ne nude nista vise
stovise cak suprotno
ali ovdje ljudi govore o Osijeku, a ne Zagrebu.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:12   #78
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
zagreb u nekoj mjeri -da. osijek - ne.

osim toga -naziv je samo naziv, a tek o sadržaju bi se moglo (ako vec govorimo o školama).

dio vas se ovdje postavlja kao da mi pričamo ovo jer valjda ne volimo RH ili ne znam što drugo...ali ne radi se o tome vec o realnom stanju stvari.

Gledaj to ovako - zašto pobogu gotovo nitko ne želi kupiti kuću od 150 kvadrata i 1000 m2 dvorišta recimo negdje oko Ivanića (znači 15-20 min od Zagreba) za 50 k EUR, ali će dati 100.000 EUR za 60 m2 u Zagrebu? Zašto? Jel zato što selo pokraj Ivanica smrdi? jel su Hrvati debili ili što? ili ima tu još nekih stvari?

Totalno krivo šijete i raspravljamo o totalnim budalaštinama u principu.
Pa vidiš, ja gledam drugačije i vidim puno prednosti, npr puno manja gužva, veća protočnost grada, sigurnost, a recimo što se tiče djece manji broj djece u razredu, veća posvećenost učeniku opet mogućnost da dijete samo ode u školu (za što baš nisam siguran da je svakodnevna stvar u Londonu) itd itd.

Da, slažem se s tobom u smisu da su vani neke stvari uhodanije itd ali to bome ne znači da u ZG istih stvari nema ili ne funkcioniraju ili nisu na dovoljno viskoj raziji. Da se razumijemo, ja govorim o Zagrebu ne o Osijeku.

Imaš ovdje expat video o Zagrebu i sve skupa dojam i nije toliko loš.

https://www.youtube.com/watch?v=juJCnuaZTcE

https://youtu.be/ktCmbIvMIIQ
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:18   #79
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa vidiš, ja gledam drugačije i vidim puno prednosti, npr puno manja gužva, veća protočnost grada, sigurnost, a recimo što se tiče djece manji broj djece u razredu, veća posvećenost učeniku opet mogućnost da dijete samo ode u školu (za što baš nisam siguran da je svakodnevna stvar u Londonu) itd itd.

Da, slažem se s tobom u smisu da su vani neke stvari uhodanije itd ali to bome ne znači da u ZG istih stvari nema ili ne funkcioniraju ili nisu na dovoljno viskoj raziji. Da se razumijemo, ja govorim o Zagrebu ne o Osijeku.

Imaš ovdje expat video o Zagrebu i sve skupa dojam i nije toliko loš.

https://www.youtube.com/watch?v=juJCnuaZTcE

https://youtu.be/ktCmbIvMIIQ

još jednom - ovdje se govori o Osijeku, a ne Zagrebu. Zagreb za expata je u biti vrlo ugodan grad jer je ponajprije siguran, čist je, ima dosta sadržaja, more je na sat i po vožnje, itd.
Ali mi govorimo o Osijeku, a ne Zagrebu.

Čak je i Zagreb za neke stvari logistički porblematičan i to će ti reći svatko tko je morao putovati često po Europi i dalje zbog posla jer je povezan dnevno sa samo par gradova. Sve ostalo zahtjeva presjedanje, često nisu connected flights što znači da ako kasniš si popušio, troškovi su puno veći i gubitak vremena je puno veci.
Ma Zagreb je za masu stvari super za život (pogotovo jer te kao expata boli kuki za Esih i Ivančića i sl. bilmaze), ali treba biti realan.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:28   #80
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ali ovdje ljudi govore o Osijeku, a ne Zagrebu.
u naslovu teme navodi se Zagreb, a o njemu i samo govorim od njezinog otvaranja
tema je o Zagrebu ne o Osijeku
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.