Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 17:02   #141
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Rockete, možda sam prespavala, ali koja bi ti konkretna prava? To jest, kakvu bi ti konkretnu satisfakciju htio za sebe u slučaju da te žena ostavi (a ti nisi ništa "kriv")?
Da ne patim i ispaštam samo ja


Monotypecorsiva, ma kužim ja to sve, i naravno da ne bih ništa dobio time da pokušam zadržati ju(a u toj hipotetskoj situaciji, gdje se njoj dogodi klik u glavi, ne bih ni imao što popravljati), niti bih pokušavao, samo meni sve popratno malo 2much

I npr alimentacija. Ja nemam nikakva prava odlučivati što će se dogoditi s tim novcem, možda bih ih ja upotrijebio da djeca imaju veću korist od toga. Možda ovaj mjesec djeci ne treba ništa, a idući treba potrošiti 2000 kn na robu i knjige(npr za početak godine). I to je sve u prosjeku to, al ne moš na sudu reći ja ću ovaj mjesec preskočit, da ne bi aždaja spiskala novce na dugove i cipele, a dat ću idući mjesec 2000 kn


Također, mislim da bi trebali imati jednaka prava i obveze. Ajde, ne mogu se djeca raskinuti, pa tu nema nekog velikog kompromisa, ali ako ja dajem 1000 kn alimentacije, nek ona doda još toliko, pa ostatak stavi na životno osiguranje ili štednju...









Ma Nikad se neću ženit ni djecu imat Posvojit ću neko, da ga mogu vratit
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 17:32   #142
Momče... razbijaš glavu bez veze. I sve nešto šbbbkbbb.

Hajde ti prvo nađi pravu partnericu, upoznajte se, zavolite, oženite se, dobijte djecu, skučite se, pojedite zajedno par šaka soli... a onda dođi tu sa konkretnim pitanjima i problemima.
Ovako hipotetski možemo do besvjesti...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 17:39   #143
Imaš prav... promjenit će se još koji zakon dok ja odem na spoj
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:09   #144
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
CottonEye, ponavljam se, ali vidim da nisi percipirao činjenicu da prosječna alimentacija u Hrvatskoj iznosi tisuću kuna.

Stvarno misliš da u Lijepoj Našoj 80% razvedenih žena misli da je baš onako jako jebeno super bit razvedena jer hej, imat ćeš alimentaciju od 1000 kuna pa ćeš s njom valjda moć slobodno ispijat koktele na svojoj novokupljenoj jahti dok ti bivši mužić crnči ko stoka?
Da, pa što? i 1000kn je dovoljno za dijetetu do recimo 5 godina priuštiti kakav takav financijski život, ali barem pun ljubavi. Neka i 200kn odvoji za sebe, to ne smije proči.

Ja imam 5000kn, krediti + režije su oko 2200kn. Ženi, dijetetu i meni ostane 2800kn.

Sa time jedemo, plačamo gorivo, hranu itd itd. I nitko nije gladan, žedan, bos i da loše živi. Kad dijete nešto želi, dobije. Istina da se jedva gura do plače, ali pazi - nismo sirotinja, srednji smo stalež.Nije teško izračunati otprilike koliko bi da dijete išlo.

Ali nećemo komplicirati. To i nije bit ove teme.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:12   #145
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Mislim da bi svijet doista bio strašan, kad bi se njih dvoje toliko razmnožili i uzgojili još bića poput tebe koji misle da smještaj i život djeteta treba služiti kažnjavanju za jebu sa strane.

Ali općenito govoreći, što bi tome nedostajalo? Ako određeni ljudi žele imati 19-ero djece s 18-ero supružnika, koji si ti kurelo da ih spriječavaš ? Jer ti misliš da dvoje ljudi moraju stupiti u brak, imati jedno jedino dijete, i zauvijek ostati vezani ma koliko se mrzili?

Glup si k'otk urac.

Po mom mišljenju, u idelanom svijetu djeca trebaju ići a) adekvatnijem roditelju b) roditelju kojeg preferiraju. Ne vidim razlog zašto bi se tijekom raspada braka SVA djeca dodijelila jednom roditelju, niti vidim razloga zašto bi spolni organ roditelja ili to što roditelj želi činiti s tim spolovilom bio ikakav parametar koji bi djetetu osiguravao sigurnije i bolje djetinjstvo.

A sigurnije i bolje djetinjstvo trebalo bi biti jedini parametar kojim bi se državne službe trebale voditi kod dodjeljivanja djeteta. Jeba izvan braka nije nikakav "znak" lošeg roditelja, kao što niti vjernost u braku nije pokazatelj dobrog roditelja, tako da su ovi CottonEyeFuckpiece upisi u najmanju ruku komični, i nije mi jasno zašto modovi ne odjebu trolla koji očito ne želi ništa drugo nego provocirati normalne ljude. Što bi bilo u redu, da u "igru" nisu uvučena djeca koja su de facto žrtve razvoda braka.
A koga ja to provociram? Pa jedino si ti do sada ovako drsko nešto napisala/o.

Nitko se drugi do sada nije vrijeđao, hočeš reći da smo mi svi nenormalni,a ti normalan član?

Ajde mi navedi primjer jedne zemlje gdje se samo tako može šaltati po brakovima, mjenjati partnere kao automobile, imati dijete s kim poželiš i kad poželiš. Osim Sirije.

Slušam? Nemoj zaboraviti o čemu raspravljamo, raspravljamo o onoj izjavi da se "Brakovi mogu mjenjati kao automobili". Na što sam ja naveo primjer da je onda moja majka mogla do sada promjeniti već 10 brakova i iz svakoga imati dijete - i to je kao sasvim normalno u ovakvoj zemlji.

I nisam troll, ne želim vrijeđati nikoga, želim skrenuti pozornost na problem rastava + alimentacija i korištenje iste.
Prežvakat ću ove komentare da sam glup, jer svako ima pravo na svoje mišljenje, bitno je da se dobije što više mišljenja i prijedloga na temu da se nešto zaključi, ok?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:57   #146
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Da, pa što? i 1000kn je dovoljno za dijetetu do recimo 5 godina priuštiti kakav takav financijski život, ali barem pun ljubavi. Neka i 200kn odvoji za sebe, to ne smije proči.

Ja imam 5000kn, krediti + režije su oko 2200kn. Ženi, dijetetu i meni ostane 2800kn.

Sa time jedemo, plačamo gorivo, hranu itd itd. I nitko nije gladan, žedan, bos i da loše živi. Kad dijete nešto želi, dobije. Istina da se jedva gura do plače, ali pazi - nismo sirotinja, srednji smo stalež.Nije teško izračunati otprilike koliko bi da dijete išlo.

Ali nećemo komplicirati. To i nije bit ove teme.
Uopće me nije briga za tvoje financije, niti iste nisu bitne za temu

Sa tisuću kuna mjesečno ne može živjet niti pola osobe, a kamoli ne dvije (majka i dijete), tako da su ti tvrdnje da 80% žena živi (ili želi živjeti) od alimentacije totalno nebulozne.

Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Ajde mi navedi primjer jedne zemlje gdje se samo tako može šaltati po brakovima, mjenjati partnere kao automobile, imati dijete s kim poželiš i kad poželiš.
Tehnički, lakše je promijenit automobil nego bračnog partnera. Troškovi razvoda i novog vjenčanja dođu puno manje nego cijena jednog solidnog automobilčeka

Navedi ti primjer zemlje u kojoj je ograničen broj dopuštenih brakova ili djece u tim brakovima.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:59   #147
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Ajde mi navedi primjer jedne zemlje gdje se samo tako može šaltati po brakovima, mjenjati partnere kao automobile, imati dijete s kim poželiš i kad poželiš. Osim Sirije.
E u Siriji ne ide, kamenovalo bi se . Šalu na stranu, to je pitanje percepcije društvenih odnosa.
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Slušam? Nemoj zaboraviti o čemu raspravljamo, raspravljamo o onoj izjavi da se "Brakovi mogu mjenjati kao automobili". Na što sam ja naveo primjer da je onda moja majka mogla do sada promjeniti već 10 brakova i iz svakoga imati dijete - i to je kao sasvim normalno u ovakvoj zemlji.
Pa sad, baš bi i mogla. Ali gledaj, kako god da bilo, naglasak je na osbnoj odgovornosti partnera i raspodjeli prava i obaveza, kako u bračnoj zajednici , tako i nako nje ( ako se ista raspadne).
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
I nisam troll, ne želim vrijeđati nikoga, želim skrenuti pozornost na problem rastava + alimentacija i korištenje iste.
Prežvakat ću ove komentare da sam glup, jer svako ima pravo na svoje mišljenje, bitno je da se dobije što više mišljenja i prijedloga na temu da se nešto zaključi, ok?
E to ide isto u percepciju odnosa i zadržavanje tradicionalizma u aspektima gdje je jedan spol dominantan ili ima jaku podršku jer je to politički, etički i ino profitabilno raznim segmentima zajednice.
I sad se tu društvo mora izboksati sa nasljeđem tradicije, percepcijom obitelji braka i prava i obaveza a u to ulaze, kao posljedica brakova i djeca koja nisu sposobna za samostalan život tj. trebaju skrb.

Društvo je sada u jednom šovinističko patrijalhalnom stavu gdje je dajte dite materi a ćaća nek daje novac. To proizlazi iz tradicionalističkog nasljeđa i zastupljeno je u urbanim i ruralnim sredinama.
U urbanim sredinama ( i zbog prirode života i ostalih faktora ) izraženiji je pristup da dite nije samo materino već da dite materino i ćaćino ali kroz sudsku praksu i oduzimanje providera zbog problematične društvene situacije ( nezaposlenost, loša gospodarska situacija ,...) odlazi se u druge krajnosti gdje se spol kojem se rijetko dodjeljuju djeca - jednoroditeljska skrb ( tradicionalizam ) - nalazi pod institucionalnim i društvenim silovanjem.

Tako da, trebaće vremena da se roditelji prestanu služiti djecom kao oružjem u brakorazvodnim parnicama kao i alimentacijom za zadovoljavanjem svojih a ne dječijih potreba.
Da se razumijemo, teško je odrediti, u današnjim okolnostima, koliko roditelj koji skrbi za djete, emotivno potroši na dijete a koliko na sebe ali je isto tako činjenica da roditelji koji češće dobijaju djecu prema spolu uopće ne žele ni razmišljati o uvođenju nekih zajedničkih mjerila o kvaliteti roditelja a kamoli da bi oko neke ravnopravnosti u tom segmentu reagirale javnim nastupima ili istupima.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:02   #148
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Sa tisuću kuna mjesečno ne može živjet niti pola osobe, a kamoli ne dvije (majka i dijete), tako da su ti tvrdnje da 80% žena živi (ili želi živjeti) od alimentacije totalno nebulozne.
OK, štima. Milja kuna je za q. Od čega žive nezaposlene intaktilne obitelji ili kako? Kako se to odražava na te ( hipotetski min. 3 ) osobe?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:40   #149
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
OK, štima. Milja kuna je za q. Od čega žive nezaposlene intaktilne obitelji ili kako? Kako se to odražava na te ( hipotetski min. 3 ) osobe?
Način na koji žive obitelji koje nemaju nikakvih prihoda primjerično nam služi za dokazivanje - čega?

Ti ljudi žive onako kako nažalost nitko ne bi trebao živjeti i oskudijevaju u osnovnim stvarima. Ako ti je poanta u tome da tročlana obitelj tehnički može živjeti od 1000 kuna, onda si eto poentirao. Može živjeti i s manje, ako nemaju struje i idu jest u prihvatilišta za beskućnike
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 16:47   #150
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Način na koji žive obitelji koje nemaju nikakvih prihoda primjerično nam služi za dokazivanje - čega?
Služi nam za dokazivanje stvarnosti između papira i njegove zloupotrebe i stvarnog života.
Povuci analogiju sukladno intaktilnoj i razvedenoj obitelji sa aspekta visine alimentacije.
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Ti ljudi žive onako kako nažalost nitko ne bi trebao živjeti i oskudijevaju u osnovnim stvarima.
Slažem se. Ali nažalost to je stvarnost pa i prema statistikama. Pun q ljudi - intaktilnih obitelji nema za zadovoljenje osnovnih životnih potreba.
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Može živjeti i s manje, ako nemaju struje i idu jest u prihvatilišta za beskućnike
Prežive nekako ali ih nitko ne trpa u zatvore i traži od njih što nemaju pa se ljudi snađu i sa manje. Pa ako ima za manje, znaš ono.
A ovo inzistiranje na šamaranju mršave krave mi je za - onaj znak bljuva.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:03   #151
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Služi nam za dokazivanje stvarnosti između papira i njegove zloupotrebe i stvarnog života.
Povuci analogiju sukladno intaktilnoj i razvedenoj obitelji sa aspekta visine alimentacije.
Evo povlačim - žena može uživat u blagodatima muževe alimentacije i dat instant otkaz kad je napokon iskamči preko suda ako će si robu nabavljat preko Caritasa i hranit se u prihvatilištima za beskućnike.

Jeben prestiž

Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Prežive nekako ali ih nitko ne trpa u zatvore i traži od njih što nemaju pa se ljudi snađu i sa manje. Pa ako ima za manje, znaš ono.
A ovo inzistiranje na šamaranju mršave krave mi je za - onaj znak bljuva.
Biće da sam ja grozomorno glupa jer uopće ne kontam što si htio ovime reć i gdje to vidiš mlaćenje mršave krave.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:41   #152
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Evo povlačim - žena može uživat u blagodatima muževe alimentacije i dat instant otkaz kad je napokon iskamči preko suda ako će si robu nabavljat preko Caritasa i hranit se u prihvatilištima za beskućnike. Jeben prestiž
Uhuhuhu, pa ak je sposobna, emancipirana gdje je caka? Zar NJU neko mora financirati? As ti gospe a ja mislio da se financira dijete.
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Biće da sam ja grozomorno glupa jer uopće ne kontam što si htio ovime reć i gdje to vidiš mlaćenje mršave krave.
Malo sam se nadovezao na sve to skupa. Mlaćenje mršave krave je kad nekome dosudiš obavezu ( roditelju ) , taj roditelj nema za zadovoljenje osnovnih životnih potreba a onda ti njega proglasiš branculom koji mulja o prihodima i laže i vara i onda ga pošalješ u zatvor jer je kriminalac.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.