Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2006., 16:03   #1
Koji su najčešći razlozi rastave?



Ja sam rastavljena, ostavila sam ga iz mnogo razloga! Prvo sto je mamina maza i mama mora sve da zna i o svemu odlucuje, pa cak i o tome sta cu ja obuci! Drugo sto smo svi zivjeli zajedno u jednom stanu, a on nije htio da mi zivimo sami! Trece sto je pokusao da me udari itd.... Ima tu jos mnogo razloga al kad bih sve pisala zavrsila bih sutra! Zbog cega ste se vi rastavili?
milkicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:33   #2
Zate što je bio pametan, pametniji, najpametniji i još pametniji od najpametnijeg. Zato što me omalovažavo pred drugima. Zato jer je bio jezivo arogantan i bahat. Zato šta me prevario milijun puta, a mene pritom tlačio da mu objašnjavam svoje kretanje u minutu, kopao mi džepovima, mobitelu... (za to vrijeme sam bila sama doma s malim djetetom pa procijenite kolike su mi bile manevarske mogućnosti).
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 21:24   #3
Zato što me dvije godine muljao s financijama. Kada sam pokušala spasiti brak i pružiti mu šansu ispalo je da mi nije rekao potpunu istinu, no dobio je još jednu šansu. Nestalo je prisnosti, povjerenja.
Drugi razlog je što se nismo razumjeli, nismo bili na istoj valnoj duljini i komunikacija je bila katastrofalna.
Sada se pitam zašto sam se uopće za njega udala.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 21:40   #4
Maltretirao me verbalno, a i fizicki, socijalno izolirao jer je bio jako ljubomoran i posesivan, zbog njega sam postajala svoja sjena...
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 22:46   #5
Moji razlozi:
1. nepouzdanost, neodgovornost....
2. opsesivna ljubomora
3. šutnja (ako nešto ne mogu podnijeti je da osoba šuti kad se ljuti)
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 10:01   #6
Koliko razvoda - toliko razloga. Svatko ima svoje viđenje istine...
Mislim da je najčešći razlog generalno : udaljavanje, nedostatak zajedništva, nedostatak komunikacije (one "protočne" da se stvarno ljudi i slušaju dok pričaju) a time i razumijevanja. Tu se još nađe i kao dodatak omalovažavanje (nedostatak poštovanja), pa kad se sve "zbroji" - nestane osnovni razlog stupanja u brak: ljubav.
Tim nekim putem smo i mi išli...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 12:46   #7
Nesklad. Naime, mada mnogo toga zamjeram bivšem mužu, mislim da su ipak problemi s obje strane. Teško je to priznati, ali tako je.
Nešto tebi smeta, nešto njemu smeta. Ako su obje osobe dobra srca i vole se, uspjet će naći kompromis. Ako je jedna karika slaba, puknut će. Ako se nagomilavaju sitnice, a ne rješavaju se pravodobno, veza opet puca. Uz to, ljudi prema već izgrađenim premisama počinju se vući zaključci ('sigurno je mislio to-i-to, kad je rekao' ...)

Sad ću povući jednu pomalo čudnu paralelu, naoko nepovezanu. Radim ko profa u školi. Neki klinci su ok, neki stvarno divljaju. I onda vidim onaj clip o profi iz Bjelovara (što su mu radili učenici). A u zbornici kolega veli: svako dobije ono što si je 'posijao'. Da je povukao oštriju granicu, postavio se bolje, možda bi uspio uspostaviti bolju komunikaciju. Postavljanje granica, znati kada reći 'ne'. Eto, to ne ide većini ljudi.

Mene su recimo smetale mnoge stvari. Umjesto da sam povukla jasnu granicu preko koje ne može, ja sam isprobavala različite strategije koje su zapravo dovele do nedosljednosti. Il sam se plakala, ili molila, il se durila, il se svađala. Jednostavno sam (valjda) trebala reći da nešto ne dolazi u obzir mirnim tonom. Svaki put. Pa kud puklo da puklo.

Neću sad tu pisati što me sve smetalo...jednostavno se nismo uspjeli dogovoriti. Ni oko čuvanja djeteta, ni oko izlazaka, oko novaca, sve je ošlo k vragu...
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 12:49   #8
Quote:
sam postajala svoja sjena...
znam osjećaj, poslije su mi rekli, gle opet se smiješ, sad si opet ona stara, ona koju sam upoznala
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 13:41   #9
Znam dosta ljudi koji su rastavljeni i uglavnom su zene ostavljale muskarce, kao i ja. Mislim da muskarci i ne trebaju da stupe u brak prije tridesete jer su tek tad zreli za tako nesto. Bar je to bio slucaj kod mene i ostalih koje ja znam. Mom bivsem muzu ce trebati makar jos 3-4 godine da izadje ispod mamine suknje!!! Mamina maza! Jos uvijek ide sa mamom kod zubara! Ha,ha,ha! Gospode, za koga sam se ja udala! Gdje mi je pamet bila!??
milkicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 13:51   #10
Quote:
milkicap kaže:
Znam dosta ljudi koji su rastavljeni i uglavnom su zene ostavljale muskarce, kao i ja. Mislim da muskarci i ne trebaju da stupe u brak prije tridesete jer su tek tad zreli za tako nesto. Bar je to bio slucaj kod mene i ostalih koje ja znam. Mom bivsem muzu ce trebati makar jos 3-4 godine da izadje ispod mamine suknje!!! Mamina maza! Jos uvijek ide sa mamom kod zubara! Ha,ha,ha! Gospode, za koga sam se ja udala! Gdje mi je pamet bila!??
moj je imao 29 kad smo se ženili... Preciznije 28 i 8 mjeseci...
misliš da sam trebala sačekati još godinu i 4 mjeseca?
Kad razmislim - tek poslije 30te ga je puko pubertet... Možda preuranjena kriza srednjih godina?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 13:59   #11
Moj je imao 26 godina tad! Moje iskustvo je takvo i svi koje sam upoznala su takvi! Ponekad pomislim da oni nikad nece da odrastu! Ne znam sta bih ti rekla za to! Mozda je ipak najbolje da budem sama, a ako nadjem nekog mozemo biti zajedno samo ako ce on doci i zivjeti sa mnom u mom stanu, pa ako ne bude islo da ne moram vise ja da se cimam, pakujem itd. Nek to malo rade muski! Kad su oni u pitanju ja vise nemam milosti! Dogovoricemo se, ali bice kako ja kazem!
milkicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 14:02   #12
Quote:
milkicap kaže:
Dogovoricemo se, ali bice kako ja kazem!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 14:07   #13
Quote:
Jos uvijek ide sa mamom kod zubara! Ha,ha,ha!
pa, mora ga netko držati za ruku
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 14:08   #14
Da, upravo tako sam rekla i drzacu se toga! Kome se svidja u redu, kome ne onda dovidjenja i prijatno!
Kad sam ja bila dobra prema nekom onda me je taj neko gazio kako je htjeo, a kad pocnem ja malo da gazim onda je sve u redu i sve se mijenja, i taj neko se mnogo vise bori za mene! Pokusaj ako ne vjerujes! Prosto i jednostavno: moras biti jaka, cvrsta i nepopustljiva! I to je sva filozofija!
milkicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 14:08   #15
Quote:
daru kaže:
moj je imao 29 kad smo se ženili... Preciznije 28 i 8 mjeseci...
misliš da sam trebala sačekati još godinu i 4 mjeseca?
Kad razmislim - tek poslije 30te ga je puko pubertet... Možda preuranjena kriza srednjih godina?
otkud mi je to poznato!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 14:09   #16
Zasto bar jednom u zivotu ne pokusa da se uhvati za nesto drugo!!!
milkicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 14:42   #17
Quote:
milkicap kaže:
Da, upravo tako sam rekla i drzacu se toga! Kome se svidja u redu, kome ne onda dovidjenja i prijatno!
Kad sam ja bila dobra prema nekom onda me je taj neko gazio kako je htjeo, a kad pocnem ja malo da gazim onda je sve u redu i sve se mijenja, i taj neko se mnogo vise bori za mene! Pokusaj ako ne vjerujes! Prosto i jednostavno: moras biti jaka, cvrsta i nepopustljiva! I to je sva filozofija!
Dobro, slažem se. Ali svaka veza zahtjeva - kompromis. Do neke granice. Zašto sada gledati kroz oči "netko me je povrijedio jer sam bila dobra, pa sad više neću biti takva"? Onda svakom slijedećem već unaprijed nad glavom "visi" nezaslužena kazna jer te netko drugi povrijedio. Da, moramo učiti na greškama, ako je greška naša bila - prepopustljivost, onda proraditi i na tim izražavanjima stavova i postavljanju granica. Ali ja se ne želim drastično mijenjati iz bijelog u crno radi njega. Ne zaslužuje da me promijeni iznutra. Zaslužuje u mom životu poziciju "učitelja" jer me naučio i u čemu sam ja griješila. Na meni je da to korigiram, ali ne da se pretvorim radi toga iz njakalice u totalnu rošpiju. Svaki odnos je drugačiji. I svaki se gradi iz početka, na novim temeljima, a isto tako svaki zaslužuje - trud obostrani da se izgradi kako treba.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 15:04   #18
To je tocno, ali zasto sam se onda uvijek samo ja morala truditi!? U svakom slucaju mislim da se vise necu udati! Ili cu prvo da zivim sa nekim odredjeno vrijeme prije nego se odlucim na taj korak! ???
Ali, zivot je takav, cupav i dlakav!!!
milkicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 15:11   #19
Quote:
milkicap kaže:
To je tocno, ali zasto sam se onda uvijek samo ja morala truditi!? U svakom slucaju mislim da se vise necu udati! Ili cu prvo da zivim sa nekim odredjeno vrijeme prije nego se odlucim na taj korak! ???
Ali, zivot je takav, cupav i dlakav!!!

Ti si jako razočarana u ovom trenutku pa mislim da je tvoja neka gorčina vrlo normalna, ali sve će jednostavno sjesti na svoje mjesto kada naiđe ona osoba s kojom ćeš se slagati i s kojom ćeš biti jednostavno - komplementarna.
Tada će mnogo razmišljanja koja sada imaš jednostavno pasti u vodu - ne zato jer su ne znam kako pogrešna, nego jer za svime time neće biti potrebe.
Važno je, barem ja tako mislim, zadržati vjeru u ljubav i u postojanje dobrih i pozitivnih osoba. Nisu svi kao tvoj bivši, ima i gorih ali i puno boljih, a sasvim sigurno ima i onaj tko te može usrećiti.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 22:14   #20
Quote:
Anastasia kaže:
Ti si jako razočarana u ovom trenutku pa mislim da je tvoja neka gorčina vrlo normalna, ali sve će jednostavno sjesti na svoje mjesto kada naiđe ona osoba s kojom ćeš se slagati i s kojom ćeš biti jednostavno - komplementarna.
Tada će mnogo razmišljanja koja sada imaš jednostavno pasti u vodu - ne zato jer su ne znam kako pogrešna, nego jer za svime time neće biti potrebe.
Važno je, barem ja tako mislim, zadržati vjeru u ljubav i u postojanje dobrih i pozitivnih osoba. Nisu svi kao tvoj bivši, ima i gorih ali i puno boljih, a sasvim sigurno ima i onaj tko te može usrećiti.
Slazem se...
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.