Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 02:49   #261
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Prošli put sam nekako zaboravio ali sad neću, moćni Pajser ponovno udara:

Crowbar - Symmetry In Black (2014)

Ovo je jako dobro. Masne rifčine
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 13:53   #262
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ovo je jako dobro. Masne rifčine
Eh da, eto ih u ožujku opet u ZG, pa navrati.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:54   #263
METAL: 1 CD = 70 kn

1 CD = 70 kn

Burning Witch - Crippled Lucifer (10 Psalms For Our Lord Of Light) (2xCD, Album, Comp, RE, Dig)
Crowbar - Broken Glass (CD, Album)
Crowbar - Lifesblood For The Downtrodden (CD, Album, Sli)
Crowbar - Odd Fellows Rest / Equilibrium (2xCD, Comp)
Crowbar - Sever The Wicked Hand (CD, Album)
Crowbar - Sonic Excess In Its Purest Form (CD, Album)
Earth - A Bureaucratic Desire For Extra-Capsular Extraction (CD, Comp, RM)
Harvey Milk - The Singles (CD, Comp)
Hidden Hand, The - Divine Propaganda (CD, Album)
High On Fire - Blessed Black Wings (CD, Album)
High On Fire - De Vermis Mysteriis (CD, Album)
High On Fire - Surrounded By Thieves (CD, Album)
Mastodon - Remission (CD, Album)
Sunn O))) - White1 (CD, Album)
Sunn O))) - White2 (CD, Album)
Sword, The - Warp Riders (CD, Album)
Wino - Punctuated Equilibrium (CD, Album)
Zeni Geva - Maximum Money Monster (CD, Album, RE)
Zeni Geva - Total Castration/全体去勢 (CD, Album)
d.zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:04   #264
Švedska stoner psihodelija: Jeremy Irons and the Ratgang Malibus - Bloom

Spirit Knife
(mnogi u njima čuju utjecaje Led Zeppelina)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:39   #265
Što reći, remek djelo: Pallbearer - Foreigner
__________________
Marco Pantani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:41   #266
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Švedska stoner psihodelija: Jeremy Irons and the Ratgang Malibus - Bloom
Evo skoro cijeli preslušao -

samo mi i nisu baš neka psihodelija, kako bi rekao - obični rock, hard rock
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:40   #267
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Evo skoro cijeli preslušao -

samo mi i nisu baš neka psihodelija, kako bi rekao - obični rock, hard rock
Sorry, ako sam te "prevario". Sa žanrovima je inače teško jer je sve to mješavina, pa netko čuje/vidi jedno a netko drugi čuje/vidi drugo...

Ali ako ti se bend dopao, to je najvažnije.
Evo još jednog prijedloga: isto kažu stoner/psihodelija ali i neo post-punk garage psihodelija. Stoner-blues psych punk?

Bend iz Rusije: Bungalow Bums - album "Lawless Days in Reservation" iz 2014. Klasični kvaret (vokal, dvije gitare, bubnjevi i bas) je osnovan 2006. u dalekom Sibiru (Omsk) ali su se nakon 6 godina sviranja i koncertiranja preselili u Sankt Petersburg. Kao utjecaje navode rane američke bluzere, američku garažu i ritam i blues 60-ih godina, te bendove iz 70-ih ("Coven", "Leaf Hound" (hard rock), "Black Sabbath", "Pentagram", "Sir Lord Baltimore" (hard rock) te posebno Iggyja Popa. (I moderne bendove "Wolfmother", "The Von Bondies", "The Flying Eyes", "Wolf People", "Radio Moscow" kao i deathcountry i southern gothic bendove "Myssoury", "Graveyard Train", "16 Horsepower", "The Be Good Tanyas"). Kao najznačajnije i najutjecajnije albume ističu "The Stooges" - "Fun House"; "Led Zeppelin 2", "Wolfmother - Wolfmother (2006); "Goat - "World Music". Album su objavili za berlinsku etiketu "Nasoni Records", koja objavljuje psych bendove poput "Causa Sui", "Vibravoid" i "Colour Haze".


KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 01:14   #268
Poslusao ,jedan dio malo sam dubitativan . Ne znam sta osjecam ,ali trenutno ne osjecam nista .
Smijem li ti predloziti jednu miticnu grupu godina 70 koje dolazi iz heavy metal i koja ce postati prekursor stoner rocka ?

Masters Of Reality, Deep In The Hole

Mozda ih poznas i mozda si ih negdje spomenuo .U slucaju da jesi ,onda zanemari ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 01:45   #269
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Poslusao ,jedan dio malo sam dubitativan . Ne znam sta osjecam ,ali trenutno ne osjecam nista .
Smijem li ti predloziti jednu miticnu grupu godina 70 koje dolazi iz heavy metal i koja ce postati prekursor stoner rocka ?

Masters Of Reality, Deep In The Hole

Mozda ih poznas i mozda si ih negdje spomenuo .U slucaju da jesi ,onda zanemari ?
Nisam ih prije slusao (sada ih slusam, i koliko vidim bend je iz 1981.) i hvala ti jer u zadnje vrijeme dosta slusam stoner rock.
Samo, molim te: ovo nije za temu "Blues" vec imas temu "Stoner/doom/sludge" pa si tamo trebao postaviti bend.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:57   #270
Preporučam Woods Of Ypres, nažalost više nisu aktivni jer je vokal David Gold tragično preminuo prije nekoliko godina :/. No kroz razdoblje kad su bili aktivni stvorili su divljenja vrijednih pjesama

Woods Of Ypres - Shedding the Deadwood

Woods of Ypres - Shards Of Love

Woods Of Ypres - Finality
__________________
Marco Pantani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:15   #271
Domo

"Domo" je spanjolski stoner psihodelicni space rock bend - (klasican power trio: gitara (Sam), Bas (Oscar) i bubanj (Paco) - koji je osnovan 2010. u Alicanteu. Ima tu puno heavy distorzirane gitare i utjecaja hard-rocka 70-ih godina i osjeca se da im je produkcija malo "sirovija". Jedini i istoimeni album snimili su 2010.

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 11:03   #272
Jeben cover, sjetili su se Jure Gagarina.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 13:02   #273
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Jeben cover, sjetili su se Jure Gagarina.
Jure Gagarina? Kad smo vec kod njega, evo jednog svedskog ultra heavy space stoner psihodelicnog benda zvanog - "Yuri Gagarin". Istoimeni album je iz 2014. a kvintet cine Christian "Crille" Lindberg, Jon Eriksson, Stefan "Steffo" Johansson, Robin Klockerman i Leif Göransson. Vecina novijih "Hard & Heavy" instrumentalnih bendova su trio ali oni nisu - i ta razlika se itekako cuje. Ima na albumu za svakoga ponesto - za drone ovisnike, metal frikove, prog junkiese, DIY fanove, tragace za velikim riffovima, dobrog starog rock´n´rolla, space psihodelije. S metal i hard rock utjecajima...

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 15:01   #274
sinoc sam gledao noisey u new olreansu...fil anselmo iz godine u godinu izgleda sve gore
https://www.youtube.com/watch?v=3Ahx6DX7lOI
PonosRetajevih is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 16:31   #275
Quote:
PonosRetajevih kaže: Pogledaj post
sinoc sam gledao noisey u new olreansu...fil anselmo iz godine u godinu izgleda sve gore
https://www.youtube.com/watch?v=3Ahx6DX7lOI
A ja i ti smo s vremenom sve ljepši?
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 19:41   #276
Bongripper - Satan

Već dugo dugo mi ne silazi s playliste.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:29   #277
Acoustic Wizard
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:35   #278
haha, kul.. ima i sleep tako.. ček da potražim.. ev

Sleep - Dragonaut, Trippy Wicked Acoustic Cover
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 14:09   #279
Buzzoven - Mainline
https://www.youtube.com/watch?v=LteUZLC2kps


Mugwart- Extreme Depression and Fatigue
https://www.youtube.com/watch?v=O8QOuyhatQs

Kilslug - Power Of Darkness
https://www.youtube.com/watch?v=JfZfPy8UluU

Khanate - No Joy
https://www.youtube.com/watch?v=dVvI8TF_NCQ
__________________
''....na kraju kad je kao "popizdio" iz nekog razloga, skoro je eskaliralo, reko je "pipni me još jednom i gotov si", ja sam mu reko "kaj buš ti bogec", reko mu da se gubi iz stana, i onda je u hodniku strgo ruku udarajući u zid...'' - Peter Mutt
fuzija manevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:31   #280
Villagers of Ioannina City

Grcka stoner folk psihodelija

Grcki kvintet "Villagers of Ioannina City" osnovan je 2007. a snimanje za sada jedinog albuma "Riza" ("Riza" znaci "korijen") trajalo je, bome, od 2010. do 2014. godine u Solunu. U pocetku su bili samo jos jedan "stonerski bend" s nezaobilaznim utjecajima u rasponu od "Pink Floyda" do "Kyussa". (Mozda je malo poznato ali Grcka trenutno ima jako aktivnu, bujajuci post-rock/stoner/psihodelicnu rock scenu.) Eksperimentalni, gitaristicki, stoner album (ali nema puno solo gitare) objavljen je u ogranicenoj nakladi od samo 500 komada (rucno oznacenim rednim brojevima). Bend cine Alex Karametis (vokal, gitara), Akis Zois (bas), Aris Giannopoulos (bubnjevi), Achilleas Radis (klavijature) te Konstantis Pistiolis (klarinet, kaval). I upravo je Pistiolisov doprinos zvuke benda nemjerljiv jer klarinet i kaval (puhacki instrument poput frule koji je jedan od tipicnih "narodnih" instrumenata s podrucka Balkana, Grcke, Turske, Anadolije u iglavnom se koristi pri narodnim slavljima, vjencanjima...) nije bas uobicajen ne samo u rock glazbi a kamoli u stoner ili psihodeliji. Dakle, nekome se nece svidjeti kolicina "folka" ali njihova glazbena slika definitivno je razlicita. Oni koji su mozda nekada slusali/culi makedonsku narodnu glazbu odmah ce prepoznati zvuk i podneblje. Mjesanje zanrova ili uporaba instrumenata koji su "prirodni" u jednom zanru (a netipicni za drugi) uvijek je opasan posao i inkorporirati ga u svoj, novi zvuk, nije nimalo lako. "V.I.C." su to ucinili odlicno. I na omotu albuma je sadrzana "stonerska" lubanja.



KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.