Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 14:59   #261
mandy, nije normalno pocet na prstima.
mada, ne mora znacit nis - mala od frendice je hodala na prstima do cetvrte-pete godine. i nis, sad sve pet
ipak, bolje to ispravljat dok je vrijeme - gurnes mu da stane na cijelo stopalo.
valjda
ja zapravo nemam blage, na ovom topiku sam samo zato sto sam mater paranoicus vulgaris
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:17   #262
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
mandy, nije normalno pocet na prstima.
mada, ne mora znacit nis - mala od frendice je hodala na prstima do cetvrte-pete godine. i nis, sad sve pet
ipak, bolje to ispravljat dok je vrijeme - gurnes mu da stane na cijelo stopalo.
valjda
ja zapravo nemam blage, na ovom topiku sam samo zato sto sam mater paranoicus vulgaris
to sa hodanjem na prstima je totalno zbunjujuce jer se to tolerira do odredjenih godina a opet kazu da mogu biti problemi sa tetivom (nasa 2 kumceta su to operirala i sad hodaju kao da se nista nije dogodilo), a opet taj hod tj. podizanje na prste moze biti znak povisenog tonusa...pa ga ti sad znaj

-mislim da bi bilo dobro prvo odredit uzrok takvog podizanja i/ili hoda
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:27   #263
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
-mislim da bi bilo dobro prvo odredit uzrok takvog podizanja i/ili hoda
U našem slučaju barem oko toga nema dileme - u pitanju je povišen tonus...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:32   #264
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
U našem slučaju barem oko toga nema dileme - u pitanju je povišen tonus...
cim se tonus smanji tj. cim bude normo i to ce se vratit u normalu ali samo treba radit vjezbe opustanja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:39   #265
weding zašto vi idete kod fizioterapeuta ako vam je sad fizijatrica rekla da je sve OK?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:44   #266
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
weding zašto vi idete kod fizioterapeuta ako vam je sad fizijatrica rekla da je sve OK?
zato sto se ne smije prestat vjezbat dok kod dijete ne prohoda jer vjezbe po bobathu nisu samo kako bi se nesto ispravilo nego kako bi se nesto i preveniralo...eto to je ono po cemu je goljak poznat , po tome da kaze da ne teba vjezbat a kasnije se lupas pi glavi zasto'oooo zasto sam ih slusala/o
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:01   #267
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
zato sto se ne smije prestat vjezbat dok kod dijete ne prohoda jer vjezbe po bobathu nisu samo kako bi se nesto ispravilo nego kako bi se nesto i preveniralo...eto to je ono po cemu je goljak poznat , po tome da kaze da ne teba vjezbat a kasnije se lupas pi glavi zasto'oooo zasto sam ih slusala/o
Može malo pojašnjenje... Ne shvaćam zašto vježbati ako fizijatar kaže da je sve u redu? Ne bi li po tome onda sva djeca trebala preventivno vježbati?

Ili si pak mislila da oni koji su imali neku dijagnozu i onda se ispostavilo da je sve u redu (kao što je slučaj kod vas ) ipak i dalje vježbaju bez obzira na poboljšanje, odosno, bez obzira na to što nema više nikakvih nepravilnosti?

Za Goljak ne znam...ako je tako kako kažeš ispada veliki minus, no po onome što smo na prethodnim stranicama pisali, ja bih trenutno rado da nisam nikad nogom kročila u vinogradsku nego da sam dobila tretman kao Štrumfić na Goljaku....(ne)sreća? Praksa ili ne? Stvarno ne znam...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:06   #268
ja sam weding isto htjela pitati što i saveass, pa da se ne ponavljamo.
mislim, po mojoj fizijatrici je isto s nama sve OK ali isto mislim da nas prije nego on prohoda ne bi pustila bez vježbi. mislim, ljudi se stvarno trude, nemam riječi.
da ne kažem da na ni jedan pregled ili vježbanje nisam čekala duže od 1 minute
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:12   #269
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Može malo pojašnjenje... Ne shvaćam zašto vježbati ako fizijatar kaže da je sve u redu? Ne bi li po tome onda sva djeca trebala preventivno vježbati?

Ili si pak mislila da oni koji su imali neku dijagnozu i onda se ispostavilo da je sve u redu (kao što je slučaj kod vas ) ipak i dalje vježbaju bez obzira na poboljšanje, odosno, bez obzira na to što nema više nikakvih nepravilnosti?

Za Goljak ne znam...ako je tako kako kažeš ispada veliki minus, no po onome što smo na prethodnim stranicama pisali, ja bih trenutno rado da nisam nikad nogom kročila u vinogradsku nego da sam dobila tretman kao Štrumfić na Goljaku....(ne)sreća? Praksa ili ne? Stvarno ne znam...
Da nisam se izjasnila do kraja..priznam
To naravno mislim na dijecu kao sto su nasa, znaci sda nekom dijagnozom .
Vjezbe se nikako ne smiju prekidat pa makar svce izgledalo super i bajno i kaj ja znam kaj...to je inace jako poznato za Goljak - cula sam od puno mama kako su im gore rekli da sad neka naprave cca 2-3 mjeseca pauzu sa vjezbama pa ce se vidjet kako dslje dijete napreduje, uzas .
Moj susjed ide fore i redovno u skolu i po rasporedu trebao bi imati svaki tjefan jedan dan vjezbe a od kada je pocela skolska godina jos ga niti jedan doktor nije pregledaon i nijem obavio niti jedne vjezbe
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:16   #270
bili smo danas kod Polovine, uglavnom naravno Magdaleni je prostor bio nov, skroz se opustila i nije pokazala niti što sve zna a niti što sve radi krivo.... sutra idemo na prve vježe pa ćemo vidjeti dalje... uglavnom usporedbe radi mislim da ćemo nastaviti ići kod Polovine jer mi se čini puno ozbiljniji pristup dijagnozi.
vezano za Vaše postove nužno je sa ebama vježvbati barem dok ne prohodaju nekad i duže, a isto tako je bitnoi slušati njihova dopuštenja kad se što djeci smije dopustiti....
Save ass- ja sam zadnjih tjedana stalno uz svoju curicu kako bi spriječila izvijanje
Štrumfi obavezno reci za avion....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:25   #271
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
uglavnom usporedbe radi mislim da ćemo nastaviti ići kod Polovine jer mi se čini puno ozbiljniji pristup dijagnozi.
U usporedbi s bolnicom - definitivno.
(a i za novac koji im se daje ne mogu si priuštit aljkavost, niti bi im to bilo u interesu za daljnje poslovanje )

Samo, mišljenja sam i da s njima treba oprezno. Nas su posljednje vrijeme počeli onako malo muljati (opisano na prethodnim stranicama), bolje rečeno počeli su nam davati informacije na kapaljku, tako da si uvijek stvore sljedeći posjet....

Inače, meni se čini da ja s mojim mišom neću prestat ić po fizijatrima ni onda kada prohoda
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:25   #272
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
bili smo danas kod Polovine, uglavnom naravno Magdaleni je prostor bio nov, skroz se opustila i nije pokazala niti što sve zna a niti što sve radi krivo.... sutra idemo na prve vježe pa ćemo vidjeti dalje... uglavnom usporedbe radi mislim da ćemo nastaviti ići kod Polovine jer mi se čini puno ozbiljniji pristup dijagnozi.
vezano za Vaše postove nužno je sa ebama vježvbati barem dok ne prohodaju nekad i duže, a isto tako je bitnoi slušati njihova dopuštenja kad se što djeci smije dopustiti....
Save ass- ja sam zadnjih tjedana stalno uz svoju curicu kako bi spriječila izvijanje
Štrumfi obavezno reci za avion....
a kaj je rekla Polovina?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:44   #273
po ovome što pišete - vježbati, vježbati, vježbati, pa opet vježbati - i ako doktor kaže ne - opet vježbati,djeci se ne daje mjesta za djetinjstvo, a ni za sustav pokušaja i pogrešaka, što su nas na psihologiji i pedagogiji učili da je osnova učenja..
i mislim da je pitanje na mjestu - što s onim roditeljima i djecom koji nemaju veza, nemaju novaca za privatnika, a u trećem mjesecu djetetovog života dobiju termin u 6. mjesecu života, hoćemo li i za njega reći da nisu ništa učinili za dijete?????
ili, recimo, ono što sam ja vidjela ovaj vikend, a na što se većina nas ovdje poziva - imala je dijagnozu tu i tu, tu i tu...a danas je poznati nogometaš, dr medicine, tra la la..
većini je dr milivoj jovančević slika i prilika pedijatra kojem se vjeruje, ide, klanja, ušao je u unicefov program, po njegovu programu radi se baby fitness u hrvata...i u subotu vidjeh njegovu jednoipolgodišnju pacijenticu hoh-roditelja, imaju para ko dragan džajić u najboljim danima, dovoljno je da dahnu i da im se sva vrata otvaraju - i - curica je zakašnjele motorike, ne govori ali ni gu, no sve kuži, pokazuje,reagira - i on ih nigdje nije slao, niti ih sada igdje šalje. kaže - jednostavno će to ići svojim tijekom. sporijim. ima sestru koja je od 1. mjeseca života radila gimnastiku, bila dijete-guma, a ova ne..i nema panike
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:02   #274
tashenko da se nadovežem na tvoj post: a što je sa svim onim bebama koje mame ne gledaju tako podozrivo i prate svaki njihov pokret (jel udahnuo, jel izdahnuo, jel ručicu postavio u ovaj smjer ili u onaj, jel možda zabacio glavicu ili nije). mislim da takvih mama i tata ima puuuno, puno više nego nas koji se brinemo. i mislim da puno pedijatara uoće ne skuži neke stvari o kojima mi ovdje pišemo. mislim da velika većina te djece izrastu bez ikakvih problema.
al, eto mi smo malo podozrivije i više se brinemo.
vezano za veze - mislim to je stvarno bed što tako ljudi moraju čekati sto godina do termina. međutim, nekad se stvari isprave u tom periodu same od sebe... a za vježbanje nikad nije kasno....već sam pisala ovdje kako ja iz principa nisam htjela ići privatno...godinama izdvajam ogromne novce za zdravstveno, pa zašto onda ne bih iskoristila usluge na koje imam pravo.
a na vrijeme sam krenula upravo zbog jovančevića, čini se da on uvijek kaže da za sve ima vremena i da ne treba vježbati. divim se roditeljima koji mogu biti sigurni u to, stvarno se divim povjerenju u koje imaju u svoju djecu
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:18   #275
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
po ovome što pišete - vježbati, vježbati, vježbati, pa opet vježbati - i ako doktor kaže ne - opet vježbati,djeci se ne daje mjesta za djetinjstvo, a ni za sustav pokušaja i pogrešaka, što su nas na psihologiji i pedagogiji učili da je osnova učenja..
po ovome vidim da ne znas puno o dijagnozi hipoksija i krvarenje mozga a pogotovo o poslijedicama i na koji nacin se ispravlja nastala steta i prevenira steta koja moze nastat
Nikada se nezna koliko je mozak tocno ostecen i koji je centar pogodjen u kojoj mjeri dok god ne dodje do razvojnog doba djeteta kada bi nesto trebalo radit a ono to ne radi i zato se pristupa vjezbanju kako bi se tako nesto 1.preveniralo 2. ako se vidi nedostatak, onda ispravilo jer mozak nema informacija o nekom pokretu jer mu je taj mozga ostecen, a ako dijete i pokusa neki pokret izvest to ce ucinit na los nacin koji ce njegov mozak zapamtit i tu onda nastaju komplikacije jer se svaki pokret nadovezuje na drugi koji je kompleksniji. Recimo ako je dijete ukoceno nece se okretat sa trbuha na ledja i obratno, to zatim poteze uspravljanje na dlanove u potrbusnom polozaju e ako ni to ne radi nece sigurno puzat a niti dizat se na ruke ni prihvacat njima jer su preslabe a na kraju to dijete nece ni hodat i sakupi ce skup simptoma koji tvore dijagnozu: cerebralna paraliza e pa ti onda nemoj vjezbati.

Dijete sa krvarenjem na mozgu nema vremena za usvajanje pogresaka jer u protivnom nece usvojit pravilan pokret

Sto se tice djetinjstva, tu si potpuno u krivu jer se vjezbice jako lijepo mogu ukomponirat u igru i dijete ih nimalo nece smatrat naporom vec ce i radit sa radoscu a djabe mu djetinjstvo ako doma lezi nepokretno ili hoda ko mumija kada ce mu se pola susjedstva smijat pa ce mu tek onda trebat psiholog.

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
i mislim da je pitanje na mjestu - što s onim roditeljima i djecom koji nemaju veza, nemaju novaca za privatnika, a u trećem mjesecu djetetovog života dobiju termin u 6. mjesecu života, hoćemo li i za njega reći da nisu ništa učinili za dijete?????
cemu spominjanje veza i novaca , zar je to bitno? kada god se dobije termin krece se sa vjezbama i nikada nije kadno ali stvarno nikada pa zato nemoj pisat ovakve stvari jer djelujes jako ogorcena na sve oko sebe, a btw: ne ceka se ama bas nigdje vise od 2 mjeseca

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ili, recimo, ono što sam ja vidjela ovaj vikend, a na što se većina nas ovdje poziva - imala je dijagnozu tu i tu, tu i tu...a danas je poznati nogometaš, dr medicine, tra la la..
dijagnoze o kojima mi pricamo u ovoj temi su kompkeksne i nemaju nikakove poveznice i podjednake ishode jer moze biti i 10-ero dijece sa istom dijagnozom koja ce cak i podjednako vjezbat i ishodi ce biti totalno razliciti

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
većini je dr milivoj jovančević slika i prilika pedijatra kojem se vjeruje, ide, klanja, ušao je u unicefov program, po njegovu programu radi se baby fitness u hrvata...i u subotu vidjeh njegovu jednoipolgodišnju pacijenticu hoh-roditelja, imaju para ko dragan džajić u najboljim danima, dovoljno je da dahnu i da im se sva vrata otvaraju - i - curica je zakašnjele motorike, ne govori ali ni gu, no sve kuži, pokazuje,reagira - i on ih nigdje nije slao, niti ih sada igdje šalje. kaže - jednostavno će to ići svojim tijekom. sporijim. ima sestru koja je od 1. mjeseca života radila gimnastiku, bila dijete-guma, a ova ne..i nema panike
ovo ne kuzim---pa djeci se ionako tolerira to sto ne govore do najmanje 2.5 godine, mislim da cak i duze

BTW: sorry na mom burnom reagiranju ali ne mogu ne reagirat na ovako nesto kada judi smatraju da je to macji kasalj -da bar je, onda bi i ja i mnoge majke bile presretne
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:21   #276
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
po ovome što pišete - vježbati, vježbati, vježbati, pa opet vježbati - i ako doktor kaže ne - opet
Većini ovdje doktor nije rekao da ne trebaju vježbati, već su po njegovim uputama i krenuli s vježbicama. (Kamo sreće da su mi rekli da ne treba...)
I da, potrebno je vježbati, vježbati, pa opet vježbati....


Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
.... se ne daje mjesta za djetinjstvo, a ni za sustav pokušaja i pogrešaka, što su nas na psihologiji i pedagogiji učili da je osnova učenja
Jedno su pokušaji i pogreške u kontekstu odrastanja, učenja, skupljanja iskustava, a sasvim je druga priča kada je riječ o nepravilnostima u motoričkom razvoju. Zanemarivanje krivih shema pokreta dovodi do kasnijih problema u hodanju, pisanju, do poremećaja pažnje i sl.

Naravno, na svakom je roditelju da odluči za svoje dijete, no mnogi od nas nemaju toliko hrabrosti za ocijeniti da će sve biti ok ako se ne ide na vježbe (nismo svi niti toliko samouvjereni, a još manje smo kao Jovančević ).
Ja prva se ne bih lako nosila s činjenicom da sam mogla nešto učiniti, a nisam jer sam se pouzdala u to da će se sve samo od sebe ispraviti.



I da, ne mislim da mi je djetetu uskraćeno nešto od djetinjstva zbog toga što trenutno mora intezivno vježbati.
(edit Već mu upravo s ovim omogućujem kvalitetnije odrastanje.


Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
mislim da je pitanje na mjestu - što s onim roditeljima i djecom koji nemaju veza, nemaju novaca za privatnika, a u trećem mjesecu djetetovog života dobiju termin u 6. mjesecu
Na termine se obično čeka mjesec-dva i srećom pa ništa nije izgubljeno ni kad se tada dođe do fizijatra jer se kod bebana ove stvari uspješno ispravljaju čak i do 2 godine. Naravno da je bolje krenuti što prije (ja sam čekajući na bolnice sa svojim djetetom po tome izgubila 4 mjeseca!)

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
hoćemo li i za njega reći da nisu ništa učinili za dijete????
Stvarno ne znam tko bi i zašto takvo što mogao reći....

A vezano za veze...upravo sam krv morala puštat da bi mi dijete dobilo normalan tretman i da bi se za njega našao netko tko će ga (unatoč tome što nemamo vezu) tretirati kako spada .

A to što smo otišli privatno ne znači da plivamo u novcu.

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
, recimo, ono što sam ja vidjela ovaj vikend, a na što se većina nas ovdje poziva - imala je dijagnozu tu i tu, tu i tu...a danas je poznati nogometaš, dr medicine, tra la la
To je predivno i ohrabrujuće, no konkretno meni to nije nikakva garancija u slučaju mog djeteta, niti bih, ponavljam, zbog takvih primjera riskirala neodlazak na vježbe

Zadnje uređivanje SaveAss : 22.10.2007. at 18:33.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:28   #277
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
po ovome što pišete - vježbati, vježbati, vježbati, pa opet vježbati - i ako doktor kaže ne - opet vježbati,djeci se ne daje mjesta za djetinjstvo, a ni za sustav pokušaja i pogrešaka, što su nas na psihologiji i pedagogiji učili da je osnova učenja..
i mislim da je pitanje na mjestu - što s onim roditeljima i djecom koji nemaju veza, nemaju novaca za privatnika, a u trećem mjesecu djetetovog života dobiju termin u 6. mjesecu života, hoćemo li i za njega reći da nisu ništa učinili za dijete?????
ili, recimo, ono što sam ja vidjela ovaj vikend, a na što se većina nas ovdje poziva - imala je dijagnozu tu i tu, tu i tu...a danas je poznati nogometaš, dr medicine, tra la la..
većini je dr milivoj jovančević slika i prilika pedijatra kojem se vjeruje, ide, klanja, ušao je u unicefov program, po njegovu programu radi se baby fitness u hrvata...i u subotu vidjeh njegovu jednoipolgodišnju pacijenticu hoh-roditelja, imaju para ko dragan džajić u najboljim danima, dovoljno je da dahnu i da im se sva vrata otvaraju - i - curica je zakašnjele motorike, ne govori ali ni gu, no sve kuži, pokazuje,reagira - i on ih nigdje nije slao, niti ih sada igdje šalje. kaže - jednostavno će to ići svojim tijekom. sporijim. ima sestru koja je od 1. mjeseca života radila gimnastiku, bila dijete-guma, a ova ne..i nema panike
Tashi, ako rodfitelji prate razvoj, dostupne su im informacije o normalnom razvoju i ne baš dobrim reakcijama mislim da bi bili glupi ne potražiti pomoć. naravno da u nekim slučajevima može biti sve ok, tko bi na sebe preuzeo odgovornost ako ne daj Bože krene po zlu? dokazano je da se do prve godine može učiniti maksimum,a najviše do 6 mjeseci...i zato ja da ne bih čekala sam odlučila ići privatno( nemamo još puno vremena do tada)... odreći ću se svega za sebe samo da njoj priuštim najbolje!da u Vinogradskoj nije gužva (zato što su ostali na jednoj doktorici ) išla bih tamo , ali ovako idem privatno, a i napomenula sam već prije da imamo dobra iskustva s njima. nisam pobprnik privatnika...obično koristim socijalno ali ovdje ne želim gubiti vrijeme.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:29   #278
Cvijetić što vam je rekla Polovina?

Inače, slažem se s ovim što si napisala za socijalno-privatno. Mi smo prvo čekali termine u bolnicu jer smo imali jednu sliku stanja, a onda kad smo dobili još jedno mišljenje, e tada smo skužili da je vrag odnio šalu i odlučili se za privatnika.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:30   #279
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Jedno su pokušaji i pogreške u kontekstu odrastanja, učenja, skupljanja iskustava, a sasvim je druga priča kada je riječ o nepravilnostima u motoričkom razvoju. Zanemarivanje krivih shema pokreta dovodi do kasnijih problema u hodanju, pisanju, do poremećaja pažnje i sl.

Naravno, na svakom je roditelju da odluči za svoje dijete, no mnogi od nas nemaju toliko hrabrosti za ocijeniti da će sve biti ok ako se ne ide na vježbe (nismo svi niti toliko samouvjereni, a još manje smo kao Jovanović ).
Ja prva se ne bih lako nosila s činjenicom da sam mogla nešto učiniti, a nisam jer sam se pouzdala u to da će se sve samo od sebe ispraviti.

I da, ne mislim da mi je djetetu uskraćeno nešto od djetinjstva zbog toga što trenutno mora intezivno vježbati.

A to što smo otišli privatno ne znači da plivamo u novcu.

To je predivno i ohrabrujuće, no konkretno meni to nije nikakva garancija u slučaju mog djeteta, niti bih, ponavljam, zbog takvih primjera riskirala neodlazak na vježbe
potpisujem u potpunosti!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:32   #280
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a kaj je rekla Polovina?
opisali su stanje uglavnom kao i Sabol...nemam sad papire tu kod sebe ali više manje isto
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.