Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2016., 15:29   #2141
Šavove dolje? Gdje dolje? Ja imam najnormalnije šavove od reza, konce koje ne treba vaditi (tj. imala sam) Nigdje drugdje.
I gledali su ipak. Moraju provjerit krvarenje valjda...
Pa kad si ti bila?

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:47   #2142
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Šavove dolje? Gdje dolje? Ja imam najnormalnije šavove od reza, konce koje ne treba vaditi (tj. imala sam) Nigdje drugdje.
I gledali su ipak. Moraju provjerit krvarenje valjda...
Pa kad si ti bila?

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk

ja imam unutarnje savove, izvana se nista nije vidjelo, dobila sam odmah onaj flaster s kojim sam se tusirala prvi dan poslije carskog. nisu mi skidali flaster svaki dan pa gledali rez kak zarasta.

flaster su skinuli kad su me otpustali doma, pregledali, stavili obicni i to je to.


kraj petog, pocetak sestog
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 13:23   #2143
Ležala na patologiji trudnoće pet dana. Same pohvale svom osoblju, od teta čistačica, sestara, doktora...dobila odgovore na sva pitanja, vizite dva puta dnevno. Nadam se takvoj ekipi i u rodilištu.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 17:39   #2144
Cure kakve su sobe tam, koliko bude cura u sobi? Koliko cura na 1 kupaonu i higijena istih. Moze malo info vezano za to.
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 18:00   #2145
Nisam bila u rodilištu, ali cimerica kaže da su po dvije u sobi i dijele kupaonicu sa još dvije u susjednoj sobi.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:20   #2146
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Nisam bila u rodilištu, ali cimerica kaže da su po dvije u sobi i dijele kupaonicu sa još dvije u susjednoj sobi.
hvala na odgovoru, ajde ok je 4 na jednu kupaonu jer kad ti se pripisa il ne daj boze prisere ne mos dugo cekat kao s tusiranjem.
ja sam u petrovoj imala srecu da sam zavrsila u dvokrevetnoj i samo nas dve koristile.
al sad spadam pod merkur.
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:22   #2147
Možeš ti roditi u kojoj god bolnici hoćeš, bez obzira na mjesto stanovanja
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 07:17   #2148
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
jer kad ti se pripisa il ne daj boze prisere ne mos dugo cekat kao s tusiranjem.
rodila sam u merkuru prije 3 mj.
savjet (za sva rodilišta): ostavi sram pred bolnicom

vjeruj mi, sramota će ti biti zadnja na pameti. ja sam npr cicke luftala cijelo vrijeme, i moja cimerica isto, pa čak i pred vizitom.
u našoj kupaoni sam našla ogromnu lokvu krvi na podu, al ajde dobro, to je već pitanje opće kulture da ne počistiš ili barem pozoveš čistačicu
za ozbač, piškit ćeš i kakat pred drugima, dok se netko tušira iza zavjese. nema srama, nema gađenja, sve smo žene i sve kroz isto prolazimo

samo se opskrbi higijenskim potrepštinama, vlažnim maramicama, wc papirom, a dezinfekcijsko sredstvo imaš u sobi.
sretno
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:40   #2149
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Nisam bila u rodilištu, ali cimerica kaže da su po dvije u sobi i dijele kupaonicu sa još dvije u susjednoj sobi.
Ovisi u koji sobu te smjeste.
Ja sam sveukupno 5 soba prosla.
Bila u jednoj gdje su 3 kreveta i kupaoni dijelis sa susjedna 3, dakle 6 zena na jednu kupaonu.
Ta soba, i jos par takvih, je ko Ukrajina '76.
Bila sam i u sobi s 2 kreveta i jedna kupaona, znaci ne dijelis s nikim. Divota.
Ovisi kak te snadje, kolka im je guzva itd
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 15:04   #2150
Ne znam.meni patronazna nana tecaju rekla da trebam ici tan gdje pripadam po mjestu stanovanja. Prvo sam rodila u petrovoj prije skoro 5godina i svaka soba je imala svoju kupaonu sto je super. Gle nema sanse da se tusiram,pisam il pak ono drugo dok neko u kupaoni. Svaka cast drugima al nema sanse. Nek privatnost mora postojat. U petrovoj mi se nije svidio radni kadar koji je bio uz casne iznimke ajoj ajoj dok urednost i.ostalo je bilo super. Dok sam za merkur cula da je.osoblje super.
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 15:40   #2151
Ja kao isto spadam u petrovu, ali iskreno ni ne kuzim to, pa petrova i merkur su udaljeni citavih 200 metara jedno od drugog...
Idi kam hoces, danas te ne pitaju vise di stanujes.

Poslano sa mog NOA_VISION_H3 koristeći Tapatalk
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 11:56   #2152
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
Ne znam.meni patronazna nana tecaju rekla da trebam ici tan gdje pripadam po mjestu stanovanja. Prvo sam rodila u petrovoj prije skoro 5godina i svaka soba je imala svoju kupaonu sto je super. Gle nema sanse da se tusiram,pisam il pak ono drugo dok neko u kupaoni. Svaka cast drugima al nema sanse. Nek privatnost mora postojat. U petrovoj mi se nije svidio radni kadar koji je bio uz casne iznimke ajoj ajoj dok urednost i.ostalo je bilo super. Dok sam za merkur cula da je.osoblje super.
Možeš ti ići roditi gdje hoćeš Naravno ako stigneš do tamo kad te ulove trudovi

Ja sam u Merkuru bila u dvokrevetnoj sobi koja je kupaonicu dijelila sa još jednom dvokrevetnom. (4 osobe na 1 kupaonicu)

Iako nikad nisam vidjela te cure/žene iz susjedne sobe, nekako smo znale da ako je upaljeno svjetlo u kupaonici ili čuješ tuš/vodu da nećeš ulazit. Uostalom, uvijek bih kucnula prije nego uđem.


Jedino što je kad se tuširaš uvijek poplava, pa onda odeš do sestre ili čistačice i one daju uvijek plahtu ili neku spavacicu da to stavite dolje na pločice kako se ne bi poskliznule.

Sapuna/Sredstva za dezinfekciju uvijek ima, wc papira kako kad.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:46   #2153
Nisu me zvali na radionicu Jest da sam bila hospitalizirana i sve vidjela i saznala kaj me zanima, ovo im je minus kod mene
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:26   #2154
Zvali me danas na radionicu koja je sutra i prekosutra. Nažalost, odbila sam jer sam si već prevelika, nemam ni auto...12 dana pred termin.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 18:09   #2155
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
Ne znam.meni patronazna nana tecaju rekla da trebam ici tan gdje pripadam po mjestu stanovanja. Prvo sam rodila u petrovoj prije skoro 5godina i svaka soba je imala svoju kupaonu sto je super. Gle nema sanse da se tusiram,pisam il pak ono drugo dok neko u kupaoni. Svaka cast drugima al nema sanse. Nek privatnost mora postojat. U petrovoj mi se nije svidio radni kadar koji je bio uz casne iznimke ajoj ajoj dok urednost i.ostalo je bilo super. Dok sam za merkur cula da je.osoblje super.
rodila sam nedavno u merkuru. sve pohvale na račun rodilišta i osoblja.

patronažna ti nema pojima. i još vodi tečaj.
možeš roditi bilo gdje u hrvatskoj, to nema veze s mjestom stanovanja.

u merkuru smo bile tri u sobi, koja je djelila wc i tuš sa susjednom sobom, gdje su bile isto tri žene, dakle nas šest na jedan wc i tuš.
za razliku od vinogradske prvi puta, ovo mi je bio preporod. još ako nemaš glupača koje puše u wc-u uz otvoren prozor dok se ti tušraš, a vani minus. ma milina.
nažalost, žene se ponašaju kao svinje, pa je teško obrisati kad zakrvariš iza sebe, ili podići papir koji ti je pao pored koša za smeće. ipak su tu spremačice koje su svima sluškinje i nemaju pametnijeg posla nego čistiti za ovakvima.

privatnost? hm...meni je bio najveći problem obaviti famoznu veliku nuždu. ali pregrmiš nekako. mislim govorimo o državnoj bolnici.
iskreno, đaba mi privatnost na wc-u, i satenska posteljina ako zaglavimo beba i ja.

možda da tražiš apartman?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 08:35   #2156
Moje iskustvo. Doktori i babice na porodu divni. Roki, Dujić, Kardum. Na samom odjelu, sestara ima svakakvih. Bilo par nadrkanih, njih sam ignorirala. Sestra Marija predivna, pomogla mi dosta s dojenjem. Pedijatre nisam baš doživjela, ali mi je ostao u sjećanju jedan visoki i sjedi, dosta prepotentan i jedan koji je prekrasan sa bebicama. Prezimena nisam uhvatila.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 08:37   #2157
I da, bila sam u staroj sobi s tri kreveta koja dijeli kupaonu s istom. Bilo nas je tri u sobi, sve cure uredne, kad su prvu otpustili, nisu nam drugu dopeljali jer ako je moguće, drže po dvije rodilje u sobi.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:09   #2158
Evo i mog raporta!
Rodila sam našeg malog Maksa sad već pred godinu i pol, no kako sam opet trudna evo me na forumu pa se prisjetih da sam "dužna" izvještaj!
Merkur i iskustvo, hmmm... Moram priznati da sam samim osobljem jako razočarana, naime, o čemu se radi - moj je porod bio vrlo vjerojatno najjednostavniji u povijesti; u bolnicu sam došla doslovno s koncerta ni ne kužeći da je to to već misleći da je nešto lažno, tako da se i po ulasku u rodilište sve odvilo jako brzo.
Nakon klizme i odlaska na kavu i čik pauzu s dragim (yap...pustili me bauljat okolo još pol ure ako imam snage i ako mi je tak lakše pa smo fakat otišli na kavu (iz automata) i čik pauzu na terasu bolnice...), vratila sam se gore u rađaonu i rodila doslovno za 15 minuta.
Da bi stvari bile, međutim, grde s njihove strane - preklali su me epiziotomijom bez pitanja, pod prvo... Ok, šavovi uredno zarasli, niš se ne kuži sve 5, fino su to zašili, prošlo prije no što sam se nadala, no....
No na to sam šivanje čekala sat vremena jer nisu imali osoblja budući da je bila nedelja i dežurna služb,a a bila je i gužva u kojoj nisu svi prošli tako lako i sretno poput mene. Tamo je toga dana zaista bilo nekoliko ženica s grdim komplikacijama i svim indikacijama za hitni carski da bi se ustanovilo da "moja doktorica" koja me porađala niti ne zna kako se carski radi - što je bez beda dometnula uspaničenoj babici kad je došla po nju radi jedne žene u boxu pored moga... Kako sam ja taman rodila, jednostavno su me maknuli sa scene jer osim šivanja sa mnom nisu imali kaj drugo...
Ono, žena mirno pogleda mene, veli babici da "još ima posla s ovom", kao dok me ne zašije i da ona ionako carski ne radi, pa nek nađu nekog drugog. I bok. Btw. bila je to neka mlada, zgodna, sprlitana i poblajhana doktorica, jako našminkana, ono, kao da nejde u rađaonu sa mnom već na kakav izbor za Miss nečega...
Mislim si, jebote kaj da sam ja trebala carski a dopala kod ove, kao što sam dopala?
Ok, sam porod i sve oko njega je prošlo lako i brzo ali ne zahvaljujući osoblju već jednostvano okolnostima, odnosno, činjenici da sam podjednako tako mogla rodit i po zdravoseljački doma ili na polju negdje, ako me kužite...
Tu se ni najmanje ne bunim, bez daljnjega i nadam se da će mi i ova sad trudnoća i porod proći tako, no velim, na tu foru mož' rodit svugdje...Isto bi mi bilo i u tramvaju, pretpostavljam.
Jer lak porod su mi otežali utoliko kaj su svi bili jako živčani, preklali me epiziotomijom iako sam napomenula da to ne čine ako nije nužno, i stravično me histerično požurivali tak da dete fakat i jesam stisnula u svega dva truda van - od čiste prpe, valjda!
Razumijem da su se žurili radi drugih težih slučajeva ali mislim da su urlali na mene kao da sam kaj kriva kaj sam se našla tamo, eto, rađat a ono - nije mi niš...
Maltene, daj, odi u polje, fakat...
I tak...
Jako lak porod i jako stresna situacija a sasvim nepotrebno. Tim više kaj me u jednom trenutku i babica splašila da na ctg-u više nema kucaja srca i da dijete mora odmah van pa da tiskam i da će mi ona, ako ne stisnem odmah kak treba, leć na trbuh i stisnut sama malog van... Wtf.?! Pa jednom sam stisla, majke ti, čekaj malo! Kakvo lijeganje na trbuh, kakvi otkucaji, kak ih nema, kaj...?!
Ono, friknula sam!
Srećom, velim, u drugom trudu mali je bio već vani, živ i zdrav i sve 5 da bi ustanovili i da ctg na koji sam prikopčana povremeno "trokira"...Jebote, srce stalo MENI i dragom u toj sekundi kad je ova bubnula da ne čuje više kucajeve!
Onda došla i druga babica i, nakon svega, rekla samo mirno - "oprostite, dali smo vam ovaj malo slabiji ctg, ne hvata baš uvijek, jer nismo kod vas očekivali probleme... Evo dijete vam je super, čujete ga tam s druge strane, agpar 10/10, na zemite si ga! Al nemojte da vam padne jer ste umorni! sad budete čekali dve ure na hodniku da vidimo kak ste s krvarenjem pa idete u sobu... ak vam se spava, dete bumo uzeli mi."
I to je to.
Da, prednost je svakako to kaj mi je dragi cijelo vrijeme smio biti sa mnom a čak je i snimao porod, s te strane nisu niš branili... Većinom su svi u rađaoni urlali na mene da se požurim, no njega nitko nije doživljavao. Osim mene. Ja sam pak urlala na njega, naravno, da začepi jer sam na nekog fakat morala...reda radi...A i išlo mi je na živce kak stalno melje dok se ja koncentriram na posel, hahahaha!
Rodili smo se u nedelju, 23. 08.2015. u 11:44, a otpustili nas van u utorak prijepodne kaj je super, naravno...
Ovih dan i pol, dva kaj sam bila tam u bolnici mi je bilo onak, nisam ni obračala baš pažnju na išta...
Sobe su trokrevetne i sve ok, wc jedan spojen za dvije sobe pa tu zna malo bit gužva iako se nitko od nas tamo nije ni trudio nešto pretjerano tuširati i šmirglati i trackati se - svi smo jedva doma čekale ić; meni bilo tak svejedno dal sam ko bloody merry ili pristojna, dokle god sam mogla šmugnut iz sobe i odbrijat malo van u trenucima kad moja mala gugica nije bio sa mnom...
Hrana ok, babice ovisno o smjeni - neke su bile koooma, živčane, nadrkane ako ne znaš dijete na cicu prištekat, uz puno kolutanja očima ako pitaš da li mogu malo preuzeti bebe da se mi u sobi odmorimo koji sat, i tak...
Nakon samog poroda i dobitka male gugice to sve čovjek ni ne zamjećuje, barem ja nisam... A i jako smo brzo bili vani, opet doma...
Naravno, bilo je i super babica pa kak ti se potrefi smjena!
Vizite nakon poroda isto onak, ovlaš - lik se malo sagne, lukne mi šavove s pet metara udaljenosti i doslovno u hodu, lukne uložak, zaključi da je lohija oskudna i da mogu doma i istog trena kaj se njega tiče jer ovako samo zauzimam krevet pa ako se i pedijatar slaže - dal bu mi rivanol za šavove i fuck off...
Pred otpust su mi jedino krv izvadili jer sam se jednoj babici činila blijeda al kad su vidli da je sve ok, opet - pelaj doma!
I to je to! Hvala Bogu!
Moram priznati da tada nisam reagirala na sam tretman jer sam bila uber sretna i high kaj je sve prošlo tak dobro i da smo i dete i ja super, no sad, u retrospektivi, sam tretman u bolnici je bio koma - jedino kaj u tim trenucima to ni ne zamječuješ...
Zahvalan si za sam tijek porođaja i oporavka pa ti je sve 5! Velim, da sam i u štali rodila, bilo bi mi super!
Pa ipak, mislim da bum ovaj porod, iako mi je termin tek opet u kolovozu, možda ipak odradila negde drugdje...Just saying...
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!

Zadnje uređivanje Mist_Dragonlady : 25.01.2017. at 11:35.
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:42   #2159
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
rodila sam nedavno u merkuru. sve pohvale na račun rodilišta i osoblja.

patronažna ti nema pojima. i još vodi tečaj.
možeš roditi bilo gdje u hrvatskoj, to nema veze s mjestom stanovanja.

u merkuru smo bile tri u sobi, koja je djelila wc i tuš sa susjednom sobom, gdje su bile isto tri žene, dakle nas šest na jedan wc i tuš.
za razliku od vinogradske prvi puta, ovo mi je bio preporod. još ako nemaš glupača koje puše u wc-u uz otvoren prozor dok se ti tušraš, a vani minus. ma milina.
nažalost, žene se ponašaju kao svinje, pa je teško obrisati kad zakrvariš iza sebe, ili podići papir koji ti je pao pored koša za smeće. ipak su tu spremačice koje su svima sluškinje i nemaju pametnijeg posla nego čistiti za ovakvima.

privatnost? hm...meni je bio najveći problem obaviti famoznu veliku nuždu. ali pregrmiš nekako. mislim govorimo o državnoj bolnici.
iskreno, đaba mi privatnost na wc-u, i satenska posteljina ako zaglavimo beba i ja.

možda da tražiš apartman?
ma da sve se to nekak pregrmi, meni nije ni palo na pamet obavljati veliku nuždu tamo...kad su me pitali rekla sam da jesam i bok... ionak sam za dan i pol bila vani i doma, so...
Ok, kao ni svaka normalna žena nakon poroda, nisam se odvažila na zahod cca tjedan dana! Aliii, kad više nisam imala izbora...
Sve je to ok!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 07:39   #2160
Quote:
Mist_Dragonlady kaže: Pogledaj post
ma da sve se to nekak pregrmi, meni nije ni palo na pamet obavljati veliku nuždu tamo...kad su me pitali rekla sam da jesam i bok... ionak sam za dan i pol bila vani i doma, so...


Ok, kao ni svaka normalna žena nakon poroda, nisam se odvažila na zahod cca tjedan dana! Aliii, kad više nisam imala izbora...


Sve je to ok!


Ovo ne bih preporučila nikako. Mokrenje i stolica su pokazatelji vraća li vam se organizam u normalu. Ukoliko nemate stolicu, daju vam dvije tabletice i u roku od par sati se pokakite. I nit je neugodno, niti bolno, više je problem naša psiha jer očekujemo bol. Ne boli. Stvarno. I rađe da uz tabletice prvi put odradite u bolnici nego da se doma napuhujete ili imate komplikacije.

Nas je bilo tri u sobi i još u susjednoj sobi muslim dvije cure. Moje cimerice i ja smo se prale bar dva puta dnevno, nikad nije bila frka oko tuša. Dan je dug jer smo se već oko pet budile, a pranje je trajalo po pet min, u biti, ispiranje rane vodom.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.