Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 09:52   #21
Prvo moraš stajati iza svoje riječi da bi i s jednim od njih dvojice mogla doživjeti da ti "daju ljubav". Ovo što ti ljubavnik daje vrlo vjerojatno je ono isto što je davao muž, a kad su stigle obaveze i konflikti... to davanje se istopilo i samo si očekivanja preusmjerila u drugu osobu, koja bi kasnije mogla o tebi misliti kao ti sada o mužu ili bi ti o toj osobi mogla misliti kao što sada misliš o mužu.
Inače, da, bila am u istoj koži- prvog muža sam varala s drugim. Prvi mi je bio odbojan do te mjere da ga nisam ni takla osim tapšanja po ramenu od kad sam počela ljuboavti s drugim. I na kraju sam ga ostavila. S drugim se sad rastajem.
Ali ne zbog trećeg.
U toj situaciji naučila sam koliko je ružno lagati bez obzira koliko mi neko bio odbojan. Naučila sam da trebaš biti fer i kad je najteže i da se sve vraća, ko bumerang, kad se najmanje nadaš. Naučila sam se između ostalog da iskrenost otvara vrata u neki drugi svijet- u kojem se poštuješ dovoljno da živiš svoj život kak želiš i misliš da je ispravno, a ne kako su ti drugi to odredili.
Sretno
zaigrana.foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:25   #22
Quote:
gioa kaže: Pogledaj post
znaš, leptiriči se u svakodnevici brzo pogube,
mozda ih nije ni imala s muzem

Quote:
gioa kaže: Pogledaj post
čarape od ljubavnika i muža isto smrde,
nije istina

Quote:
gioa kaže: Pogledaj post
s godinama potencija i ljubavniku pada
nije stvar u ku*cu, ima ga svaki na ulici
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:40   #23
Quote:
Doloresss kaže: Pogledaj post
Djecsu volim na drugačiji nacin ali daleko jače od svega!
Ljubavnika volim kao muškarca, muža ne volim.
Žao mi je što mu ih uzimam, zato mi i je teško jer i o njemu razmišljam kako će on to sve podnijeti.
Stara, ne znam da li se to isplati. Nanjeti boli svojoj djeci, mužu, pa i sebi, jer neće ti biti lako, za neku neizvesnu ljubav.
Mislim da muža trebaš cijeniti jer je takav, a za keks i ljubav se moraš malo potruditi i da je tu osnovni problem.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 12:18   #24
Quote:
zaigrana.foka kaže: Pogledaj post
U toj situaciji naučila sam koliko je ružno lagati bez obzira koliko mi neko bio odbojan. Naučila sam da trebaš biti fer i kad je najteže i da se sve vraća, ko bumerang, kad se najmanje nadaš. Naučila sam se između ostalog da iskrenost otvara vrata u neki drugi svijet- u kojem se poštuješ dovoljno da živiš svoj život kak želiš i misliš da je ispravno, a ne kako su ti drugi to odredili.
Lijepo si to napisala. Baš lijepo.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 09:08   #25
Quote:
Doloresss kaže: Pogledaj post
Ako mu priznam, znam da će mi oprostiti i da me neće pustiti tek tako da odem. Ne želim mu još to reći nego kada odlućim , ma šta odlučim.
Nisam jadna, samo neodlučna jer je ovo ipak velika stvar.
Ne da mi se previše truditi oko muža jer ga ne volim i ne podnosim njegovu blizinu!
Definitivno nisi jadna, a velika stvar je postala onda kada si svog muža odlučila prevarit po prvi put, s obzirom da ga varaš već godinu dana to više nije velika stvar, to je nešto što nema riječi. Svakome se može desit da se odljubi od partnera, da upozna drugu osobu i zaljubi se, ali rijetkima se može desit da vode 2 života paralelno
Postavi se u njegovu kožu i kako bi tebi bilo da te neko laže godinu dana, netko s kim dijeliš dom, s kim imaš djecu itd
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 03:56   #26
Ma nabijem na onu stvar sve te jebene spike.
Nisam ozenjen, ali sve manje zelje imam kad pogledam uokolo, a i kraj sebe. Ima jedna stvar, shvatite to i globaliziranjem, cinjenica je da su zene opcenito dobile krila. Zasto su zene prije , dosta prije, sa obitelji bile na okupu? Jer je znala da ce je osuditi cijeli svijet i ni u podsvjesti joj nije padalo na pamet doci u napast siriti nogare(da ne idem u detalje). Istina, tada su muskarci imali krila, barem tako pricaju, ali ovo je zenska bahatost. Dobile su emancipaciju (jesam ovo glupo spomenuo ha?), i muskarac se nasao u nebranom grozdu. A tko nam je kriv nego te iste zene koje su nas natjerale da im to omogucimo. Jebite se svi vi koji drzite do ideala sminkerije, materijalizma i ostalih debilana iz sadasnjice. Pomalo dolazi to u kulminaciju, a obicno nakon toga nastane potpuni krah, negdje ce to sve puknuti pa se vratiti na stare vrijednosti zivota. Na zalost ja to vjerovatno necu docekati sa svojih 30.

Sto je vama cilj u zivotu? Ta jebena sreca o kojoj pricate a pojma nemate sta je sreca. Ovo se obracam onoj zenskoj populaciji koja ocito nema dobro razvijen jedan kutak mozga. Sreca je trenutna i ne traje, zadovoljstvo je ono sto svatko trazi. A danas je bit zadovoljstva u skromnosti, osobnosti i ostalim stvarima koje je zena kroz sve ove godine napustila jer, opet, smo mi muskarci to dopustili. Ne trebate nabijati vi meni rogove, nabijajte ih vi sami sebi, vi koji trazite "srecu", izbjegavate suocavanje sa pravim zivotnim problemima, vi koji nemate svoje JA, a na ramenu vam je glava u kojoj se ne bi snasao ni stakor kad bi bila poplava u njoj. Vi koji pojma nemate sto zelite u zivotu, vi koje vas nose zanosi iskrivljenog drustvenog znacaja, vi... Do jutra mogu ovako...

Mislio sam otvarati novi topic, ali nema logike, uvijek ce se pojaviti bar jedna muska budala koja ce reci meni da ne serem, a sa njim sve ostale ove goropadnice i maknuti me u stranu. Da se razumijemo, ima i idiota muskog spola, ali stvarno, stvarno obicna mizerija!

U sto god vjerovali, kojega god boga postovali, nitko pojma nema zasto smo tu, ali ipak znamo lijepo usrati svoj zivot zbog stvari koje nista ne znace u zivotu. Jest, tesko je biti skroman, zato jer vas je drustvo i obitelj odgojila na krivi nacin, no ni za to nije nije bilo kasno, kasno je kad svoj razvijeni mozak u nekom stadiju vise ne razvijate, a ideali iz djetinjstva i mladosti ostanu.

Pucajte sada slobodno, vi koji ste se nasli uvrijedjeni, slobodno. I vi koji cete naci bar jednu zamjerku u svemu ovome napisanom.
__________________
CTRL+A!

Iskustvo je ono sto tjera covjeka da radi nove pogreške umjesto starih.
nabryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 05:07   #27
kladim se da ce te ljubavnik napustiti ubrzo nakon sto ostavis supruga.

''ja sam se zaljubila...'' -najjaca

to nam je donio zapad i hollywood.

razmislite li vi ,zaljubljivi ljudi, o cinjenici da su svi ljudi skloniji poligamiji,nego monogamiji?
di je nestalo postovanje?
zasto je drustvo stvorilo instituciju braka?
na cemu se temelji brak? na leptiricima u trbuhu i gugutanju!?

sta si bogaTI mislila da ces biti zaljubljena do smrti?

kad si vec odlucila uzivati u plodovima svoga preljubništva, onda budi bar toliko ''moralna'' pa reci gospodinu suprugu da ga varas.
e, a onda, vjerujem, neces imati o cemu vise razmisljati.

moci ces sretna poc' ljubavniku.

a i djeca ce oprostiti za godinu, dvije

premda, imam prijateljicu koja ni nakon 7 godina ne komunicira sa majkom koja se isto zaljubila, al' evo sad zaljubljena ima bebu i sa predmetom svoje žudnje.


enivej, best wishes
elvirra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 08:37   #28
Quote:
Doloresss kaže: Pogledaj post
Žao mi je što mu ih uzimam, zato mi i je teško jer i o njemu razmišljam kako će on to sve podnijeti.
iz iskustva mog prijatelja kojeg je žena ostavila radi drugoga... On je dobio skrbništvo. (ne sudim ti, samo nemoj misliti da je majčino skrbništvo gotova stvar)

Sretan Božić.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 09:09   #29
Poznajem par odraslih ljudi na kojima je ovakvo ponasanje majke ostavilao ozbiljne tragove i posljedice. A da ne pricamo o narusenoj komunikaciji izmedju djece i roditelja...

Mogu razumjeti da to da netko zeli zadovoljiti svoje emocionalne i tjelesne potrebe
Mogu shvatiti da brak upada u kolotecinu i da nestane one prve zaljubljenosti, da osjecaji ne predju u ljubav i da se odnosi zahlade

Ali ono sto nikako ne mogu shvatiti da jedana majka moze sebe i svoje osjecaje stavljati ispred svega ostalog
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 09:17   #30
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
iz iskustva mog prijatelja kojeg je žena ostavila radi drugoga... On je dobio skrbništvo. (ne sudim ti, samo nemoj misliti da je majčino skrbništvo gotova stvar)

Sretan Božić.


imam i ja prijatelja, zena mu nabijala rogove, svi okolo znali on zadnji saznao i opalio joj nogu u guzicu, nakon razvoda djeca (dva sina) ostala kod njega i sud dosudio da mu ona mora placati alimentaciju. Ima Boga ima a i zakon se poceo provoditi kako treba.

Ne osudjujem te, ne trebaju te ni drugi osudjivati zbog ljubavnika ali te osudjujem zbog sebicnosti jer se usudjujes pomisliti kako si ti Bogom dana da odgajas djecu a otac nema nikakva prava.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 09:25   #31
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post


imam i ja prijatelja, zena mu nabijala rogove, svi okolo znali on zadnji saznao i opalio joj nogu u guzicu, nakon razvoda djeca (dva sina) ostala kod njega i sud dosudio da mu ona mora placati alimentaciju. Ima Boga ima a i zakon se poceo provoditi kako treba.

Ne osudjujem te, ne trebaju te ni drugi osudjivati zbog ljubavnika ali te osudjujem zbog sebicnosti jer se usudjujes pomisliti kako si ti Bogom dana da odgajas djecu a otac nema nikakva prava.
Jako rijetko, ali počinje
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 01:46   #32
Quote:
Doloresss kaže: Pogledaj post
Eto naslov sve govori! Svi vi koji ćete me osuditi- ne odgovarajte na moju temu!
Dakle, imam muža koji je divan otac, loš ljubavnik i osrednji muž. Imam u ljubavnika koji je odličan ljubavnik, prijatelj, voli me i želi da dođem živjeti s njime. Muža ne volim, trpim ga, ljubavnika volim i želim svaki slobodni trenutak provoditi s njime.
Moj problem je što ne znam šta da uradim. Bojim se kako će sve to funkcionirati sa ljubavnikom ukoliko se odlučim da živim s njim.
Da nemam djece, ne bih se dvoumila a ovako se bojim da moja djeca ne pate bez oca kojega obožavaju.

Što da radim? Da patim cijeli život i budem uz muža radi djece ili da poslušam svoje srce i budem na neki način sebična i odem s ljubavnikom??
Molim savjete od ljudi koji su prošli slično!
Poslusaj svoje srce, djeca ne moraju ispastati zbog cinjenice sto ti vise ne volis njihova oca i ako je posten sve cete se dogovoriti za sat vremena a tvoja djeca ce u tvom drugom covjeku dobiti prijatelja koji ih moze nauciti puno toga.
loopina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 02:53   #33
Nemam namjeru osuđivati te...al mi nije jasno kako se može desiti da čovjek kome si odlučila roditi djecu i za kojeg si se udala da ti se može tolko zgadit i bit ti odbojan...kolko god da se u braku zahlade odnosi...
Voltron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 03:42   #34
Quote:
Doloresss kaže: Pogledaj post
Ako mu priznam, znam da će mi oprostiti i da me neće pustiti tek tako da odem. Ne želim mu još to reći nego kada odlućim , ma šta odlučim.
Nisam jadna, samo neodlučna jer je ovo ipak velika stvar.
Ne da mi se previše truditi oko muža jer ga ne volim i ne podnosim njegovu blizinu!

Meni je u tvom opisu zasmetalo ovo boldano. Napisala si da od muža ne dobivaš ljubav, a onda napišeš ovo boldano. Zašto bi ti čovjek koji te ne voli opraštao i ne bi te pustio da odeš?
Jasno mi je da ljubav ne mora trajati vječno, jasno mi je da je, kad nekoga prestaneš voljeti, lako ući u preljubništvo i ne moraš zbog toga biti loša osoba. Nismo savršeni i ponekad donosimo pogrešne odluke ili nas osjećaji prevare pa se vežemo za nekoga tko nam u biti ne odgovara.

Ono što je mene zasmetalo i što jest loša osobina je ležernost kojom pričaš o mužu i tome kako za njega ne mariš i način na koji mu samo misliš obznaniti svoju odluku umjesto otvorenog razgovora.
Po svemu što si napisala meni se on ne čini loš čovjek. Dobar je otac koji bi ti oprostio prevaru. Za mane si mu napisala da je loš ljubavnik, što nije karakterna osobina i što si, ruku na srce, mogla znati od prvog seksa s njim pa ako ti je to smetalo....i da je osrednji muž što je valjda stvar ukusa, a meni (možda griješim) djeluje da je on jednostavno miran tip koji je tebi dosadan.
Poanta mog posta je da iako si ga prestala voljeti i zaljubila se u drugoga ne moraš tako s omalovažavanjem govoriti o čovjeku za kojeg si jednom mislila da ga voliš i koji je otac tvoje djece i trebaš pošteno s njim razgovarati o situaciji.
Po meni je ovdje rastava vrlo vjerojatan rasplet. I zbog tebe koja si očito nesretna u tom braku, a i za njega koji zaslužuje ženu koja će ga voljeti i poštovati. Budi pri tom dovoljno poštena da mu ne radiš probleme s djecom. Zajedničko skrbništvo u kojem vas djeca oboje mogu vidjeti kad god žele. Već sam nekoliko puta napisala svoje mišljenje da je za djecu razvod braka, ukoliko roditelji ne odluče voditi rat preko djece nego njihovu dobrobit stave na prvo mjesto, bolji od života u atmosferi bez ljubavi među roditeljima, plus što ih odluka o žrtvovanju (ostanak u braku bez ljubavi) pretvara u razlog zbog kojih su roditelji sjebali svoj život, a teret saznanja da si razlog nesretnog života svojih roditelja je stvarno nešto s čime se nitko ne bi trebao nositi.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 06:15   #35
Potpisujem Cordeliu!!!
u5omelementu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 19:09   #36
Quote:
Voltron kaže: Pogledaj post
Nemam namjeru osuđivati te...al mi nije jasno kako se može desiti da čovjek kome si odlučila roditi djecu i za kojeg si se udala da ti se može tolko zgadit i bit ti odbojan...kolko god da se u braku zahlade odnosi...
hahaha ti mora da si jako mlad i naivan,,,,to nije nikakva rijetkost, imam nekoliko znanica koje su u braku, a jedna je u dugoj vezi, pred brak,,,po njihovim rijecima muzevi im se gade, odbojni su im, ne vole ih, nema sexa,,,,pojma nemam zasto su s njima ali jesu, to je cinjenica, i ne namjeravaju prekinuti, ikad


,,,al vidim to ljudi i ovdje podrzavaju, zato i savjetuje doly da nek ne zuri sa rastavom
neg neg prica s muzem,,,samo kaj se tu ima vise za pricat, poslije onog da ga ne voli vise i da joj se gadi,,,gotovo
__________________
malo sunca u hladnoj vodi
histeria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 20:04   #37
Quote:
histeria kaže: Pogledaj post
hahaha ti mora da si jako mlad i naivan,,,,to nije nikakva rijetkost, imam nekoliko znanica koje su u braku, a jedna je u dugoj vezi, pred brak,,,po njihovim rijecima muzevi im se gade, odbojni su im, ne vole ih, nema sexa,,,,pojma nemam zasto su s njima ali jesu, to je cinjenica, i ne namjeravaju prekinuti, ikad


,,,al vidim to ljudi i ovdje podrzavaju, zato i savjetuje doly da nek ne zuri sa rastavom
neg neg prica s muzem,,,samo kaj se tu ima vise za pricat, poslije onog da ga ne voli vise i da joj se gadi,,,gotovo
Pa da, ko da su djeca važna. Nekad mamama i djeca dojade pa je bolje da ih strpaju u dom
Stvarno se nema kaj više za pričati
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:11   #38
Quote:
Doloresss kaže: Pogledaj post
Sa ljubavnikom sam već godinu dana! Moj suprug je loš u svakom pogledu, dakle, on me ne interesira uopće, samo ne znam da li da odem jer se bojim za djecu.
Hm, mislim da nije problem u njemu vec u tebi. Bez uvrede, ali kod tebe je nestalo zanimanja za njega, ide ti na zivce, iritiraju te neke stvari koje te prije nisu iritirale i ne vidis se s njim. To ne znaci da je on los. Mozda je los za tebe... Ali, ako je tako, iz iskustva ti govorim, kad tad bu puklo!!! Bez obzira na djecu....

Pozz
noname_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:12   #39
Quote:
histeria kaže: Pogledaj post
B]samo kaj se tu ima vise za pricat, poslije onog da ga ne voli vise i da joj se gadi,,,[/B]gotovo

potpisujem
noname_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 22:18   #40
Nemoj to raditi jer ce ti se sve kad tad obiti o glavu,a najvise ce patiti djeca!
budi sretna sto ti muz nije zlostavljac,teska budala,pijanac,i totalni kreten budi sretna sto voli djecu i sto je kako kazes divan otac,a vjerujem i sto voli tebe,jer sama kazes da bi ti oprostio nevjeru.Neki nemaju ni mrvice onog sto ti imas,probaj razmisliti da proradis na odnosu s muzem i vratis ono sto ste nekad imali zbog cega si se i udala za njega a manje razmisljas o zivotu s ljubavnikom,jer sumnjam da bi bila sretna kad srusis sve sto imas sad,a imas obitelj na okupu,pazi da ne ostanes i bez muza i bez djece a i bez ljubavnika,djeca mozda pozele nastaviti zivjeti s tatom sumnjam da bi bili sretni znajuci da ih vodis svom ljubavniku,to moze ostaviti trajne posljedice,samo ces se uvuci u velike probleme,zato t je moj savjet da prestanes s tim dvostrukim zivotom dok je jos vrjeme!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.