Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 12:19   #81
bnama rekli dok sam ne prohoda cipelice ne...al kad ide van po zimi stavit nešto (ima onih kao cipelice koje su zapravo papuče a tople su)....

dok god hoda uz vašu pomoć ne hoda sam i ne koristi sve svoje mišiće ispravno...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:42   #82
Quote:
Zdenka1980 kaže: Pogledaj post
Mi smo uvjek kupovali za curicu ciciban,bambi,i frodo cipele... Kad je krenula u vrtic,dosao im cika ortoped i svima uzeo otisak stopala i ispostavilo se da mala mora nosit ortopedske uloske pravljene po njenom otisku. Ima "ravne tabane" i ortoped je rekao da genetika cini svoje,ali da bi bilo gore da smo bili u skroz ravnoj obuci.
Zdenka nemoj mi zamjeriti, ali nema vrtica u Sarajevu u kojem nisu bili ortopedi, i skorom svakom djetetu su prepisali da mora nositi uloske..Tu neko opasno zaradjuje.
Pa posve je prirodno da dijete do trece-cetvrte godine ima skoro skroz ravne tabane. Luk se kasnije pocinje podizati.Ovdje, u Becu, preporucuju ravnije cipelice, a pocinju sa korigovanjem stvarno ravnih tabana, tek oko pete godine..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:59   #83
A inace da ti navedem konkretan primjer. Oboje djece od brata idu u vrtic u Sarajevu. Starijem su prije tri godine rekli da mora nositi uloske, isto tako ortoped dosao u vrtic, uzeo otiske...i djete redovno nosilo godinama. Kasnije mu krene i sestra u vrtic, isto tako ortoped, otisak, ulosci... Rijetko koji ce se roditelj pobuniti, kad je nesto za djecu svi slijepo vjeruju i kupovace i davace, samo da djetetu bude dobro.. Ali tu se moja snajka malo zacudi jer su joj se tabani od male ucinili uredu, i ode i zatrazi misljenje jos dvojice ortopeda u gradu. Obojica joj rekose da djetetu ne trebaju ulosci, a sto je najgore povela je i starijeg sina, koji je nosio uloske vec godinama i isao redovno na kontrole kod vrtickog ortopeda, i rekose da ni njemu ne trebaju vise, i pitanje je da li su mu ikad trebali. I dvojica rekose isto. ...sad ne znam da li je to bila slucajnost, ali Zdenka, ja bi ipak jos jednom provjerila, odnosno zatrazila i drugo misljenje..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:57   #84
[/QUOTE]dok god hoda uz vašu pomoć ne hoda sam i ne koristi sve svoje mišiće ispravno...[/QUOTE]

Hvala na savjetu, ali ne kužim kakve veze imaju cipelice sa mišićima? Molim te ako mi možeš malo pojasniti...?!
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:13   #85
cipela (bilo kakva pa i najsluplja, najbolja) nikad ne "radi" sa nogom/stopalom kao kad beba hoda bosa i stisne ga u gležnju. Sve se još formira do neznam koje godine a cipela to može pokvarit na neki način i stvorit probleme kasnije....tak nam je dok objasnio...neznam jesam ja to uspjela tebi prenjet, neznam svu terminologiju.

a s druge strane svi smo nosili cipele prije hodanja pa nam niš nije.....

mišljenja su različita, svako radi po svom....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:16   #86
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
Zdenka nemoj mi zamjeriti, ali nema vrtica u Sarajevu u kojem nisu bili ortopedi, i skorom svakom djetetu su prepisali da mora nositi uloske..Tu neko opasno zaradjuje.
Pa posve je prirodno da dijete do trece-cetvrte godine ima skoro skroz ravne tabane. Luk se kasnije pocinje podizati.Ovdje, u Becu, preporucuju ravnije cipelice, a pocinju sa korigovanjem stvarno ravnih tabana, tek oko pete godine..

ina ovo nas dok upozorio...to je tako velika propaganda a roditelj djetetu želi najbolje pa naravno kupi i da će nam sigurno preporučit uloške u vrtiću....al prije ikakvih uložaka otić nekom ortopedu i provjerit.....

i ovo o luku je istina......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:31   #87
Samo da se osvrnem na ove cirkuse sa dolascima u vrtić kojekakvih "stručnjaka". Nažalost toga ima i u HR. Prije tri godine, dok je moja mala još išla u vrtić, i mene je dočekala ponuda za "neophodne" uloške. Uglavnom, završilo je tako što sam otišla kod ravnateljice i izričito zabranila da bilo tko izvana, a bez mog odobrenja, osim naravno vrtičke medicinske sestre, ikada više pokuša pregledavati moje dijete bez mog pristanka i prisustva. Na ugovoru koji smo potpisali pri upisu takva varijanta uopće nije predviđena, a za isto postoji odabrani pedijatar, koji će po potrebi dijete poslati na specijalistički pregled. Nije se ponovilo.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:51   #88
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
A inace da ti navedem konkretan primjer. Oboje djece od brata idu u vrtic u Sarajevu. Starijem su prije tri godine rekli da mora nositi uloske, isto tako ortoped dosao u vrtic, uzeo otiske...i djete redovno nosilo godinama. Kasnije mu krene i sestra u vrtic, isto tako ortoped, otisak, ulosci... Rijetko koji ce se roditelj pobuniti, kad je nesto za djecu svi slijepo vjeruju i kupovace i davace, samo da djetetu bude dobro.. Ali tu se moja snajka malo zacudi jer su joj se tabani od male ucinili uredu, i ode i zatrazi misljenje jos dvojice ortopeda u gradu. Obojica joj rekose da djetetu ne trebaju ulosci, a sto je najgore povela je i starijeg sina, koji je nosio uloske vec godinama i isao redovno na kontrole kod vrtickog ortopeda, i rekose da ni njemu ne trebaju vise, i pitanje je da li su mu ikad trebali. I dvojica rekose isto. ...sad ne znam da li je to bila slucajnost, ali Zdenka, ja bi ipak jos jednom provjerila, odnosno zatrazila i drugo misljenje..
Na zalost Matea ima ravne tabane,imala sam ih i ja. Trazili smo mi i drugo misljenje (uvjek volim sve provjerit). Zao mi je ako se druga djeca muce i ako ti ljudi nekome uzimaju novac bez veze. Mi uloske nismo kupovali nego otisli u socijalno pa u "neretvu" (firna za ortopedska pomagala) i dobili uloske besplatno.
Matea ce sljedece na sistematski pred skolu pa cu vidjet sa dr kakva je situacija.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:56   #89
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
cipela (bilo kakva pa i najsluplja, najbolja) nikad ne "radi" sa nogom/stopalom kao kad beba hoda bosa i stisne ga u gležnju. Sve se još formira do neznam koje godine a cipela to može pokvarit na neki način i stvorit probleme kasnije....tak nam je dok objasnio...neznam jesam ja to uspjela tebi prenjet, neznam svu terminologiju.

a s druge strane svi smo nosili cipele prije hodanja pa nam niš nije.....

mišljenja su različita, svako radi po svom....
Hvala, mandy.
Iskreno, nisam opće razmišljala na taj način pa nikad nisam pedijatricu niti pitala o tome. Uvijek mi je logično bilo da kad beba počne hodati, treba čvrstu cipelicu kako bi se stopalo pravilno razvijalo.
Očito sam pogriješila.......ili......!
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:56   #90
Imam brdo tih carapa sa tom gumicom dole i to je obicna piz******!Obukla mu da mi po plocicama nije bos,hladno je,a ono se klize ko i svaka obicna carapa.A nemam jedne neg najmanje ih imam 10 komada(sto dobila,sto kupila)!
Moj je dobio bambi cipelice-sandalice i pici u njima ko veliki.A vidis ja sam isla privatnom ortopewdu i ljepo mi covjek reko da kupim cipelice da mali nebi na prstima stalno hodao.Eto,kako ko i kako kome.
Josip mi ljepo hoda,pravi ljepe prave korake,hoda punim stopalom,cak sam stoji oko 5 sek bez da se drzi ili da ga drze.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:58   #91
ja sam dobila cipelice od zare,kao duboke savitljive dole guma unutra su dobre pa me zanima ima li tko iskustva sa zarinim cipelicama za bebe
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 16:23   #92
Mi imamo patikice koje su ustvari papučice-nemaju đon,nego su mekani i imaju one piknjice da se ne kliže.ALi one su nam na knap.Dobro dođu za van da se noge ne smrznu.
Ja patim da bude frajer i da ima Nike patike. Koliko one valjaju?Za vožnju u kolicima i prve korake?

Edit:Za zimu ćemo uzeti gležnjače..
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:06   #93
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Mi imamo patikice koje su ustvari papučice-nemaju đon,nego su mekani i imaju one piknjice da se ne kliže.ALi one su nam na knap.Dobro dođu za van da se noge ne smrznu.
Ja patim da bude frajer i da ima Nike patike. Koliko one valjaju?Za vožnju u kolicima i prve korake?

Edit:Za zimu ćemo uzeti gležnjače..
Mi smo do prve tri godine kupovali samo imena.Bile su skupe cipele,ali mogu reci i udobne i stvarno se vidi da dijete dobro hoda u njima.

Medjutim bile one skupe ili jeftine,kad je klinac vozio motor (onaj sto nema pedale,vec nogicama tjera ),pa da neznam kakve cipele bile odu one brzo ,brzo se potrgaju.

Inace mislim da je vidljiva razlika izmedju onih boljih cipela i onih malo slabijih (sto se tice cvrstoce,anatomskog uloska...).

Nike patike - mislim da su to za frajera odlicne patike
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:56   #94
Ali sve cipke imaju anatomsko podredjeno dno, kak onda???...nijedne osim onih jeftinih nisu ravne...a tre nisu kvalitetne!

Al - i misla sam si da je vani tako, jer sam nesh nachula, zato i pitah kakvo je stanje vani sa tim

Kaj onda ravne gleznjache do 3/4/5godine?? Gdje to nach?

Nish....izgleda da boom morala u shoping u Austriju! Jeeeeeee
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:04   #95
ok zdenka, onda sve ok

ma nisu one skroz ravne, imaju blago izbocenje sa strane, ali daleko od toga da su nekakvi jastucicu u pitanju. eva sad sam ustala i nasla jedne gleznjace, broj 25, kostale oko 45 eura i imaju skoro ravno dno, samo malo, vrlo primjetno su uzvisene sa jedne strane. 45 je jedna prosjecna cijena malo boljih cipela. ima njih i po 80-90 eura, ali to mi je ipak malo previse..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:24   #96
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
ok zdenka, onda sve ok

ma nisu one skroz ravne, imaju blago izbocenje sa strane, ali daleko od toga da su nekakvi jastucicu u pitanju. eva sad sam ustala i nasla jedne gleznjace, broj 25, kostale oko 45 eura i imaju skoro ravno dno, samo malo, vrlo primjetno su uzvisene sa jedne strane. 45 je jedna prosjecna cijena malo boljih cipela. ima njih i po 80-90 eura, ali to mi je ipak malo previse..
Bok al1972 - pa mi se i ovdje srecemo.Nego reci gdje kupujes cipele?

Humanic,Deichman...Mislim da u Deichmanu mozes nac dobre cipele za negdje 200 kuna (Elepfhant cipele)
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:50   #97
pobjegla sam tamo sa onog drugog topica.
upravo u te dvije radnje, rass. Ili u Humanicu ili Deichmanu i to Elefantove iz Deichmana. Bas sam im danas gledala kakve za jesen. Cijene su im se kretale izmedju 30-35-40 eura, sto je prihvatljivo, pogotovo sto je Elefant dobra marka. E ponekad sam padala i u iskusenje kupiti Richterove cipelice, i kupila sam ih jednom ( ne pitaj koliko sam ih platila) i mala se pocela zaliti da je stiscu. Primjetila sam da su sve dosta uskog kroja, a moja ima nogu kao patkica ,pa joj ne pasu. Hvala bogu.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:51   #98
mi smo dosad kupovali samo cicibanove

a prve smo mu kupili kad se prvi put počeo dizat

Zadnje uređivanje putnica : 08.01.2008. at 14:33.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:36   #99
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a s druge strane svi smo nosili cipele prije hodanja pa nam niš nije.....
nasi roditelji su hodali bosi.
mi u cipelama, i postotak ravnih stopala narastao ohoho.

ja sam - razmazeno dijete i socijalizam u kom cekas red za sve - nosila 3 broja prevelike cipele s 3-4 godine jer sam htjela bas te i nijedne druge, a nije bilo mog broja. stopala su mi ravna k'o nizozemska

moram jos istrazit temu, al po instinktu - krute cipelice su mi kao oni jastuci za bebe, e da im se kraljeznica "odfrce" - uplitanje u jedan sasvim prirodni proces.
valjda se stopalo samo zna oblikovat, dovoljno ga je samo ne sputavat i mucit.
ono sto mandy kaze mi zvuci dobro - mekane iznutra, samo imenom anatomske, a drze glezanj da se ne izvrce.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:48   #100
da naravno da se vidi razlika izmedju jeftinih i skupih cipela.
Ja sam prezadovoljna ovim bambi cipelicama.Hebate 400 kn cipele za dicu!A uniste ih u tren oka i prerastu za misec dana!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.