Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 10:43   #241
to imam i ja i posljedica je cjepljenja protiv hepatitisa b. s obzirom da radim u bolnici obaveza mi je cijepiti se,a već sam bila u 2 postupka i ova drugi uspješan
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 07:34   #242
Bili smo kod dr.OP i rekla je da je vjetojatno bio u kintaktu s nekim tko ima hep....nije primio cjepivo...suprug je džudas i cesto su krvavi na treningu,pa eto....
Hvala Bogu sto to nije prepreka....vec sam izgubila 5g zivota od straha!:-/
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 12:11   #243
Afraid, ako ti je muž u kontaktu sa krvlju, zašto se ne cijepi protiv Hep. B? tri cjepiva u roku god dana, a besplatna su
svim čekalicama držim fige, a svim trudnicama: i volim vas i mrzim vas
malo padobranski ulet s moje strane vraćam se natemu kad mi HZZO odobri zahtjev
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 12:24   #244
Quote:
alsinija kaže: Pogledaj post
Afraid, ako ti je muž u kontaktu sa krvlju, zašto se ne cijepi protiv Hep. B? tri cjepiva u roku god dana, a besplatna su
svim čekalicama držim fige, a svim trudnicama: i volim vas i mrzim vas
malo padobranski ulet s moje strane vraćam se natemu kad mi HZZO odobri zahtjev




__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:41   #245
Pa dok. je rekla da je stekao imunitet na hep.B jer ima pozitivno anti HBs...valjda ne treba cjepivo onda...mozda za hep.C?....no dobro
Sad cekam da mi dođe menga pa da vise saznam nalaze hormona....:-(
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 07:49   #246
Afraid
evo ja uletavam ko padobranac ali čitala sam par strana unazad i htjela bi samo reći iz osobnog iskustva što se tiče varikokele. Moj muž ju je operirao nakon prvih obrada i nakon što mu je ustanovljena varikokela 2.stupnja na preporuku mog mpo doktora. Jedino što se pomaklo evo godinu i više od operacije je da smo sa 6 brzousmjerenih došli na 8, ostalo je sve ostalo isto, Nije pravilo, možda može i maksimalni učinak imati ali moja soc gin mi je rekla da vani ta operacija odavno nije praksa kod neplodnosti i da se ona operira jedino u slučaju boli,kao zapreka za moguću trudnoću se preskače operacija i ide direkt na mpo. Moj ti je savjet preskoćiti to. Moj muž je imao više komplikacije oko toga nego što je pomogla. Te loše podnesena anestezija te upaljeni šavovi, neznam....da mi je sadašnje iskustvo nebi ga mučila s tim.

Evo ja se prijavljujem kao početnik u mpo vodama. Danas sam krenula sa protokolom za naš prvi mpo pokušaj. Njegov loš spermiogram + moji anovulatorni ciklusi su izvrstan razlog za ivf-icsi, tako da zaželite mi malo sreće bar u trenutku dok ovo čitate.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 08:23   #247
sretno sara!!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 09:17   #248
sara2807 sretno!

Zadnje uređivanje Daninoc : 26.11.2012. at 09:23.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:54   #249
Sara obje imamo sličnu situaciju...s obzirom da ne volim govoriti sretno,reci cu nesto u svom stilu....Dabogda ti uskoro gurala kolica,al ne ona iz Interspara!;-)
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:08   #250
Quote:
Afraid kaže: Pogledaj post
Sara obje imamo sličnu situaciju...s obzirom da ne volim govoriti sretno,reci cu nesto u svom stilu....Dabogda ti uskoro gurala kolica,al ne ona iz Interspara!;-)
Hvala draga! I ja tebi želim isto!!!
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:12   #251
bok curke! obzirom da se spremamo krenuti na prve konzultacije, počela sam s nalazima. ugl, izolirana mi je ureaplazma, <10 na 3. vidjela sam po forumima da neki liječnici ne liječe ak je ispod 10 na 4. imate li iskustva s tim i kako će to utjecati na moje početke u mpo vodama? ukoliko imate ikakav info, pls, javite hvala vam unaprijed
mali_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 17:32   #252
Quote:
mali_gad kaže: Pogledaj post
bok curke! obzirom da se spremamo krenuti na prve konzultacije, počela sam s nalazima. ugl, izolirana mi je ureaplazma, <10 na 3. vidjela sam po forumima da neki liječnici ne liječe ak je ispod 10 na 4. imate li iskustva s tim i kako će to utjecati na moje početke u mpo vodama? ukoliko imate ikakav info, pls, javite hvala vam unaprijed
Ja sam bas imala nedavno ureaplasmu.Dobila sam lijek.Muz također.Kad sam popila lijek tjedan dana od zadnje tablete ides opet na bris.Meni je sad hvala Bogu uredan...ne znam bas dali toleriraju mpo dr. to...meni se cini da ovaj moj bas i ne....moras bit skroz cist ko suza....
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 08:50   #253
hvala na odgovoru za pretpostavit je bilo da je tako, samo se nadam da ćemo to brzo iskorijeniti, jer bi se onda ostale stvari mogle poprilično odužit, a onda ne bum bila najsretnija
mali_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 19:50   #254
Evo bila sam napokon na VV 3dc...išla sam da vidim nalaz od hormona i šta dalje...
Dr.Alebić je rekao da su hormoni tipični za pcos...rekao je da nema potebe za nekom terapijom i da iza 07.01 na 3dc dolazim gore sa ovjerenom dokumentacijom i uputnicom za ivf/icsi...znači da krećemo sa postupkom...

dokumentacija nije ona psihološka i pravna potvrda već ovjeren vjenčani list,osobne i još neki papir gdje se potpisuju supružnici,to se ovjeri i onda mpo doktor potpiše....
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 15:56   #255
Pozdrav svima!
Zadnje dvije godine virkam na forum i evo konačno sam se ohrabrila zatražit vaše mišljenje. Ima 37g i 2 god pokušavam ostati trudna.Napravili sve pretrage i sve OK.Prije godinu dana imala malu trudnoću i spontani.Unatoč ciljanjim odnosima i tapšanjima po ramenu dr. i prijatelja da se opustim, ništa se ne događa,osim što ja postajem sve frustriranija od sve zdravijeg i zdravijeg života...prestala pušiti,pa tulumariti,pa sad sam oprezna i sa sportom...o kličini folica,matične mliječi,čajeva i vitamina koje sam utrpala u sebe zadnjih god da ne govorim.mislim sve je to ok,ali vrijeme prolazi a ja sam sve zbunjenija. Dakle sad sam u fazi da idem na konzultacije KBC Osijek i to me totalno dotuklo. Dr.mi dao klomifene naručio na UZV da provjeri kako reagiram na njih i otišao na GO,ali ne on...nego svi ginekolozi u bolnici!!!Kljukala se klomifenima bilo mi loše,zlo i naopako, i ništ. sad mi dao da sama pratim ovulaciju i ako mi test bude pozitivan u petak ništa,a ako mi bude pozitivan u danas (nedelja) da si dam injekciju i dodjem sutra na inseminaciju.Meni sad ko zavraga jedan dan pozitivan test,pa negativan,pa opet pozitivan....Da skratim, odlučila sam ići u ZG jer vidim da sa Osijekom svi imaju loša iskustva i bježe drugdje čak i oni koji rade na ginekologiji...Sad me zanima za koji kliniku da se odlučim St.Duh,VV,Petrova....po vama iskusnima koji su kriteriji presudni,jer kad čitam pojedinačno ne dobivam neku jasnu sliku?
Hvala unaprijed
NOlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:32   #256
Moj savjet je da ides tamo gdje su liste cekanja najmanje - s obzirom na godine.
Mislim osobno bi zaobisla sv.duh i petrovu - ne zato jer tamo rade losi doktori nego iz logisticko organizacijskih razloga koji po mom misljenju ne idu bas u prilog individualnom pristupu. Ok, u petrovoj bi zaobisla i određene doktore.

Mozda trenutno da biram - VV.

Sve ima svojih boljih i losih stvari - odredi kriterije koji su ti bitni kod odabira pa prema tome selektiraj.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:41   #257
Sly47 hvala na odgovoru,ali mi je teško kao početnici uopće znati koji su kriteriji?Gdje mogu saznati kolike su liste cekanja? i šta misliš pod tim "logističko organizacijski razlozi"? stvarno se osjećam glupavo
NOlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:25   #258
Pogledaj si malo rodine brosure i skicni i na njihov forum. Tamo se aktivnije pise po temama o bolnicama i azurnije su informacije o tome koliko se u kojoj bolnici ceka.

Tesko je sad reci generalno koji su kriteriji - meni osobno individualan pristup, prilagodba vremena mom poslu, mogucnost opce kod punkcije, dostupnost doktora, da nema praznog hoda u cekanju ... No ja sam privat pa sam mogla selektirati tako. U bolnicama dobijes sto dobijes. Npr na sv. Duhu se koliko znam najduze ceka za lijekove - s tvojim godinama to bi preskocila.
Isto tako meni osobno nije ok da mpo odjeli ne rade vikendom - da mi postupak "trpi" zbog takvog podesavanja tajminga - recimo da ne bi nimalo bila sretna.
Meni je bitno i da mi komunikacija sa doktorom bude ok. O svakom mpovcu moze su naci pokoja informacija na netu.

Generalno puno info ces naci na rodinom forumu a i tu su cure susretljive po pitanju davanja informacija.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 20:58   #259
Pročitala sam Rodinu brošuru u jednom dahu i stvarno se nađe puno informacija i objašnjenja tamo za početnike

Afraid, nisi se dugo javila s novostima. Kako ide postupak?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:08   #260
Evo mene početnice s još pitanja
Što znači stimulirani, a što polu stimulirani? Koja je razlika i kada se koji koristi? Predpostavljam da je to kada se lijekovima postiže rast jajnih stanica, ali mi nije jasna razlika stimulirani i polustimulirani.
Inseminacija - može li se raditi svaki ciklus ili se mora raditi pauza između? Pitam zato jer mi se čini da sam pročitala da se između dva IVF-a radi pauza od nekoliko mjeseci, pa me zanima vrijedi li to i za inseminaciju.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.