Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 21:01   #201
Zapravo najbolji sustav je kombinacija privatnog i javnog. I jedno i drugo ima svojih vrlina i mana. Dok javno zdravstvo zbog ograničenih resursa teška srca šalje pacijente na preglede i treba se jako dugo čekati, privatni liječnici su zbog zarade skloniji tome. Ono prvo vas može stajati života, ovo drugo novaca.
Hrvatska treba ići u smjeru privatizacije jer kad kompariramo Hrvatsku s najrazvijenijim sustavima vidjet ćemo da se u Hrvatskoj jako malo izdvaja za privatne preglede. Postoji snažan otpor, imamo vojsku socijalista koji pušu na hladno i čak i mali pomak u tom smjeru prate glupave teorije zavjere kako se želi uništiti besplatni zdravstvo koje je naše pravo i hrpa sličnih demagoških floskula.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:02   #202
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
To već radimo. I ne samo mi, nego i zemlje s mnogo boljim životnim standardom. Što misliš, kako se raspoređuju ograničeni resursi?
Naravno, samo u daleko manjoj mjeri nego sto bi to radili razno razni Todorici i Kermi.

Quote:
Govorio sam o troškovima liječenja - koliko od onih 75,000 otpada na nečiji profit?
Pa daj se onda ispravno referiraj posto sam se izgubio. Na ono sto si odgovarao nisam nigdje nista napisao o 75.000 kuna.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:05   #203
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Zapravo najbolji sustav je kombinacija privatnog i javnog.
Ovo imamo u Americi i pokazalo se kao potpuni fijasko. Troskovi najvisi u svijetu, a kvaliteta usluge gledajuci cijelokupno stanovnistvo katastrofalna.

Quote:
I jedno i drugo ima svojih vrlina i mana.
Ovo je tocno, samo je bitno koji ima vise, a koji manje mana.

Quote:
Dok javno zdravstvo zbog ograničenih resursa teška srca šalje pacijente na preglede i treba se jako dugo čekati, privatni liječnici su zbog zarade skloniji tome.
Praksa pokazuje da ovo naprosto nije tocno. Dapace, resursi se bespotrebno trose na masi slucajeva. Svaki treci CT nalaz nije podignut. Doktor opce prakse najradije napise upitnicu.

Quote:
Hrvatska treba ići u smjeru privatizacije jer kad kompariramo Hrvatsku s najrazvijenijim sustavima vidjet ćemo da se u Hrvatskoj jako malo izdvaja za privatne preglede.
Konacno neka mi netko da ima drzave koja je privatizirala svoj sustav pa da vidimo kako to funkcionira. Napisati privatizacija u trenutku kada to nitko nije napravio je nista drugo nego demagogija. Bit cemo pokusni kunici.

Quote:
Postoji snažan otpor, imamo vojsku socijalista koji pušu na hladno i čak i mali pomak u tom smjeru prate glupave teorije zavjere kako se želi uništiti besplatni zdravstvo koje je naše pravo i hrpa sličnih demagoških floskula
Nitko ne pise da je besplatan ali je manje vise svima dostupan sa svim svojim manama dokle privatni to nije, a mana ima daleko vise nego javni sustav.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:06   #204
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Stvarno jadno argumentiranje. Ocito ne mozes bolje. Dakle, ako HZZO na primljenih 15 milijardi kuna potrosi 15 milijardi kuna na bolesne ljude onda samo moralno upitna osoba moze zagovarati sustav u kojem bi Croatia osiguranje ili Merkur od prikupljenih 15 milijardi kuna potrosilo 13 milijardi kuna, a 2 milijarde kuna strpalo u privatne depove i za taj iznos uskratilo zdravstvenu skrb ljudima kojima je ona bila potrebna.

Jednostavno nema te drzave koja bi opstala kada bi tako nesto napravila. Razno razni Todorici i Kermu koji bi na bolesnima zaradivali bi vrlo brzo glavom bez obzira poceli bjezati iz Hrvatske.
Jadno je tvoje demagoško seruckanje o zarađivanju na tuđoj nesreći. Plaća liječnika je prihod. Ništa manje od dividende koju dobije dioničar. Pa onda odjebi s patetičnim floskulama o "zarađivanju na tuđoj nesreći". Liječnici u Hrvatskoj neće mrdnut prstom bez prihoda. Koji dobiva za liječenje nečije nesreće.

Drugo, nauči razliku između dobiti i slobodnog novčanog toka.

Treće, prouči malo druge sustave. Naprednije od hrvatskog. I usporedi ulogu privatnog sektora. U tim sustavima se "zarađuje na tuđoj nesreći". Ipak pacijenti su zadovoljniji nego u ovom sustavu u kojem svi izgleda rade pro bono.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.09.2012., 21:09   #205
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Jadno je tvoje demagoško seruckanje o zarađivanju na tuđoj nesreći.
Nikakva demagogija nego cinjenica. Pokazi koja to privatna tvrtka radi sa gubitkom. Rade sa dobiti za razliku od drzavnih osiguravajucih kuca. To im je na kraju krajeva i posao.

Quote:
Plaća liječnika je prihod. Ništa manje od dividende koju dobije dioničar. Pa onda odjebi s patetičnim floskulama o "zarađivanju na tuđoj nesreći". Liječnici u Hrvatskoj neće mrdnut prstom bez prihoda. Koji dobiva za liječenje nečije nesreće.
Opet ti ponavljam da laprdas zato sto sam ti vec drugi puta objasnio u cemu je problem. Stvarno nije moj problem sto si ti kao zadnji demagog u cijelu pricu uveo troskove rada. I drzavni ima troskove rada pa ne vidim da ostvaruje profit. Privatni ostvaruje i to ne mali profit sto znaci da zakida bolesne ljude u lijecenju.

Quote:
Drugo, nauči razliku između dobiti i slobodnog novčanog toka.
Ovo je kako bitno za temu?

Quote:
Treće, prouči malo druge sustave. Naprednije od hrvatskog. I usporedi ulogu privatnog sektora. U tim sustavima se "zarađuje na tuđoj nesreći". Ipak pacijenti su zadovoljniji nego u ovom sustavu u kojem svi izgleda rade pro bono
Zar postoji drzava u kojoj je zdravstveni sustav privatiziran? Ako postoji onda je ponudi pa da vidimo koristi i troskove. Ako je sustav bolji od ovog danasnjeg ne vidim razlog da ga ne preuzmemo.

Samo i ti sam znas da to nije istina i da pises gluposti. Najlakse je napisati privatno i svi smo sretni i zadovoljni, a bolesni neka krepaju.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:14   #206
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Ovo imamo u Americi i pokazalo se kao potpuni fijasko.
Imamo ga u svakoj zapadnoj državi.


Quote:
Praksa pokazuje da ovo naprosto nije tocno. Dapace, resursi se bespotrebno trose na masi slucajeva. Svaki treci CT nalaz nije podignut. Doktor opce prakse najradije napise upitnicu.
Jel? Hrvatski liječnici su laki na uputnicama za specijalističke preglede? Lažeš! Ako ne spadaš u rizičnu skupinu neće ti dati.
Nadalje, ako su tvoji podaci točno, ako svaki treći CT nalaz nije podignut a treba se čekati po 4-5 mjeseci vrlo je kako izračunati da i bez tih koji ne dižu nalaze ne bi bilo puno kraće. Do tada pacijent umre.



Quote:
Konacno neka mi netko da ima drzave koja je privatizirala svoj sustav pa da vidimo kako to funkcionira. Napisati privatizacija u trenutku kada to nitko nije napravio je nista drugo nego demagogija. Bit cemo pokusni kunici.
Ja ne znam jel ja kineski pričam ili si ti jednostavno glup ko bukva. Privatizacija ne znači apsolutno privatno zdravstvo. Jel to treba crtati? Sve razvijene države imaju ovaj ili onaj omjer privatnog i javnog. I to tamo puno bolje funkcionira nego ovdje. A jedan od problema su socijalistički talibani koji na svaki spomen i minimalne privatizacije bijesno skaču.
Quote:
Nitko ne pise da je besplatan ali je manje vise svima dostupan sa svim svojim manama dokle privatni to nije, a mana ima daleko vise nego javni sustav.
Strana, zapadnoeuropska iskustva pokazuju da je najbolja kombinacija, kao što sam već rekao.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.09.2012., 21:19   #207
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Imamo ga u svakoj zapadnoj državi
Nemas. Nemas privatne osiguravajuce kuce koje pruzaju osnovnu zdravstvenu zastitiu. Nemas i nemoj lagati. To postoji samo u Americi.

Quote:
Jel? Hrvatski liječnici su laki na uputnicama za specijalističke preglede? Lažeš! Ako ne spadaš u rizičnu skupinu neće ti dati.
Naravno da ce ti dati. Pogledaj samo kolike su liste cekanja. Na masi slucajeva uopce nije bilo potrebe za time. Meni je doktor opce prakse u par navrata htio dati uputnicu ali je ja nisam htio. Najlakse napisu uputnicu i to treba mijenjati.

Quote:
Nadalje, ako su tvoji podaci točno, ako svaki treći CT nalaz nije podignut a treba se čekati po 4-5 mjeseci vrlo je kako izračunati da i bez tih koji ne dižu nalaze ne bi bilo puno kraće. Do tada pacijent umre.
Pa problem je upravo u tome sto tim ljudima nista nije i da trose resurse. To je upravo dokaz tome da doktori opce praske bespotrebno trose resurse-

Quote:
Ja ne znam jel ja kineski pričam ili si ti jednostavno glup ko bukva.
Za ovo si prijavljen! Nisam ti ja kriv sto nemas argumente pa onda pribjegavas vrijedanju.

Quote:
Privatizacija ne znači apsolutno privatno zdravstvo. Jel to treba crtati? Sve razvijene države imaju ovaj ili onaj omjer privatnog i javnog.
Nemaju privatiziranu zdravstvenu zastitu. To sto se ti mozes privatno osigurati pored drzavnog osiguranja ne znaci da imaju privatni sustav. Nemaju i nemoj lagati.

Quote:
I to tamo puno bolje funkcionira nego ovdje. A jedan od problema su socijalistički talibani koji na svaki spomen i minimalne privatizacije bijesno skaču.
Cekaj, da li razumijes da govoris o sustavu koji ima isto tako Hrvatska. Dakle Francuska ili Britanija imaju potpuno identican sustav kao Hrvatska. Tamo nema onoga sto ima u Americi.

Quote:
Strana, zapadnoeuropska iskustva pokazuju da je najbolja kombinacija, kao što sam već rekao
Ponovi jos jedno 150 puta mozda postane istina.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:23   #208
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Nikakva demagogija nego cinjenica. Pokazi koja to privatna tvrtka radi sa gubitkom. Rade sa dobiti za razliku od drzavnih osiguravajucih kuca. To im je na kraju krajeva i posao.



Opet ti ponavljam da laprdas zato sto sam ti vec drugi puta objasnio u cemu je problem. Stvarno nije moj problem sto si ti kao zadnji demagog u cijelu pricu uveo troskove rada. I drzavni ima troskove rada pa ne vidim da ostvaruje profit. Privatni ostvaruje i to ne mali profit sto znaci da zakida bolesne ljude u lijecenju.



Ovo je kako bitno za temu?



Zar postoji drzava u kojoj je zdravstveni sustav privatiziran? Ako postoji onda je ponudi pa da vidimo koristi i troskove. Ako je sustav bolji od ovog danasnjeg ne vidim razlog da ga ne preuzmemo.

Samo i ti sam znas da to nije istina i da pises gluposti. Najlakse je napisati privatno i svi smo sretni i zadovoljni, a bolesni neka krepaju.
Ma ti ne samo da si zlonamjeran nego nemaš pojma o temi o kojoj pričaš. Pojma nemaš. Ne razumiješ osnove ekonomije i financija.
Za tebe je profit nepotrebni trošak. Kad ti kažem da naučiš razliku između profita i slobodnog novčanog toka ti se čudom čudiš. Nije ti jasno da se iz profita financiraju kapitalna ulaganja. Iz profita, ribica. Iz profita!

Nije ti jasno da bolnicu treba i osnovati. Za što treba kapital. Za što trebaju investitori itd..

Ovu glupost gdje radiš razliku između troškova rada i profita nije vrijedno komentirati. Što, u redu je dobit pare jer si radio u bolnici a nije u redu ako si ju osnovao?

I odjebi više s podmetanjem ekstremističkih stavova. Jesam ja negdje tražio apsolutnu privatizaciju? Jasno sam rekao kombinacija privatnog i javnog. Treba li 10 puta ponoviti? Koji vrag onda tražiš da navedem državu u kojoj je cijeli sustav privatan?
Zapadni sustavi su bolji od hrvatskog a jedan od razloga jest veća uloga privatnog.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:25   #209
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Kao da vjerujem podacima koje prikupljaju same osiguravajuce kuce. Recimo da su tocni, ipak zaraduju ono sto sam pisao. Ne bi se time bavili da ne zaraduju.
Pa zaradjuju, nitko ne tvrdi da ne zaradjuju. Nijedna privatna firma se ne bi bavila necimo na cemu se ne zaradi.

Quote:
Recimo UnitedHealth Group je zaradila oko 5 milijardi dolara. To je novac koji je ukrala ljudima koji su trebali zdravstvenu skrb. Na tudoj nesreci odnosno bolesti ostvarili su profit. To je za mene bolesno.
To je profit koji su dobili zaradili osiguravajuci ljude i isplacujuci odstete kada ljudima treba. Inace ne bi imali za lijecenje, pogotovo teskih i skupih bolesti. 5 milijardi je koliko od njihovih prihoda i isplacenih odstetnih zahtjeva? Koji postotak se potrosi u Hrvatskoj na mito, neefikasnost i upravljanje zdravstvom od strane drzave? I tu postoje troskovi.

Quote:
Svi znamo kako privatne kuce funkcioniraju. Svakodenvno se u Americi vodi rasprava o njihovom nacinu poslovanja i na koji nacin tesko bolesnim ljudima odbijaju platiti lijecenje. Kako tesko bolesne ljude odbijaju osigurati itd. itd.
A kako je drukcije moguce? Privatna tvrtka mora izaci barem na nuli, inace bi bankrotirala i nestala. Tesko bolesne ljude ne mogu osiguravati, isto kako niti jedan osiguravatelj nece osigurati auto nakon nesrece. Samo totalni ekonomski analfabet se moze cuditi tome. To se zove moralni hazard i kada bi privatne tvrtke osiguravale tesko bolesne ljude nitko ne bi placao osiguranje dok se ne razboli. Jel moze to funkcionirati? Osigurava se prije stetnog dogadjaja.

Drzavni sustav, za razliku od privatnog, moze silom nametnuti obvezu placanja svima - to privatne tvrtke ne mogu. Zato on moze osiguravati - svakoga.

Quote:
Za sada imamo u ponudi americki hibridni sustav koji je skup kao niti jedan drzavni na ovom svijetu. Najvisi troskovi su u Americi. Drzava ne moze biti razlog zasto sto drzavni postoji u cijelom svijetu i nigdje tako skup nije. A kao drugo, jedino u Americi osiguravajuce kuce zgrcu na milijarde dolara profita sto je vrlo vjerovatno uzrok tako skupog sustava koji je uspostavila niti manje niti vise nego sama drzava.
2/3 visoke cijene americkog zdravsta se moze pripisati njihovom bogatstvu. Sto su ljudi bogatiji, to vise trose na zdravstvo.

..
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:28   #210
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Ma ti ne samo da si zlonamjeran nego nemaš pojma o temi o kojoj pričaš. Pojma nemaš. Ne razumiješ osnove ekonomije i financija.
Ovdje se bavis sugovornikom i ne nudis nikakve argumente.

Quote:
Za tebe je profit nepotrebni trošak.
Za mene je profit u ovom slucaju jedino i iskljucivo stednja na bolesnima. To ti pokazuje mali miljun primjera iz Amerike gdje bolesni ljudi nisu mogli dobiti adekvatnu skrb zato sto su privatne osiguravajuce kuce gledale iskljucivo profit.

Quote:
Kad ti kažem da naučiš razliku između profita i slobodnog novčanog toka ti se čudom čudiš. Nije ti jasno da se iz profita financiraju kapitalna ulaganja. Iz profita, ribica. Iz profita!


Quote:
Nije ti jasno da bolnicu treba i osnovati. Za što treba kapital. Za što trebaju investitori itd..
To su u ovom slucaju porezni obveznici.

Quote:
Ovu glupost gdje radiš razliku između troškova rada i profita nije vrijedno komentirati.
Troskove rada ima i drzavni sustav koji na kraju za razliku od privatnog ipak ne ostvaruje profit.

Quote:
Što, u redu je dobit pare jer si radio u bolnici a nije u redu ako si ju osnovao?
Problem je sto sonivac ne dobija paru tako nego tako da zakine bolesnu osobu u pravima koja joj je jamcio kada je potpisao ugovor.

Quote:
I odjebi više s podmetanjem ekstremističkih stavova.
Jako kvalitetno argumentiranje.

Quote:
Jesam ja negdje tražio apsolutnu privatizaciju? Jasno sam rekao kombinacija privatnog i javnog.
To ne postoji nigdje drugje nego u Americi, a svi znamo koji su problemi tamo. Dakle Amerika ne hvala. Neka druga zemlja mozda?

Ah nema je....

Quote:
Zapadni sustavi su bolji od hrvatskog a jedan od razloga jest veća uloga privatnog
Zapad ima identican sustav kao hrvatska. Glavni siguravatelj je drzavni.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:32   #211
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Nemas. Nemas privatne osiguravajuce kuce koje pruzaju osnovnu zdravstvenu zastitiu. Nemas i nemoj lagati. To postoji samo u Americi.
Opet podmećeš i lažeš. Ja nigdje nisam napisao da u EUropi privatne OK pružaju OZZ. To si se naprosto izmislio. Pa ti preporučam da počneš normalno komunicirati bez podmetanja i laganja.

Ono što sam ja napisao jest da sve zapadne države imaju daleko veći utjecaj privatnog sektora u zdravstvu nego što je slučaj u Hrvatskoj.



Quote:
Naravno da ce ti dati. Pogledaj samo kolike su liste cekanja. Na masi slucajeva uopce nije bilo potrebe za time. Meni je doktor opce prakse u par navrata htio dati uputnicu ali je ja nisam htio. Najlakse napisu uputnicu i to treba mijenjati
.
Ti, ne bi vjerovao, nisi mjerilo svih stvari. Meni nije.



Quote:
Pa problem je upravo u tome sto tim ljudima nista nije i da trose resurse. To je upravo dokaz tome da doktori opce praske bespotrebno trose resurse-

Matematika, sinko, matematika. Makni tu 1/3 koje ne podigne nalaze i za koliko se smanjuje čekanje koje ovako traje 4-5 mjeseci? Ajde, nije teško!


Quote:
Nemaju privatiziranu zdravstvenu zastitu. To sto se ti mozes privatno osigurati pored drzavnog osiguranja ne znaci da imaju privatni sustav. Nemaju i nemoj lagati.
Imaju razne kombinacije privatnog i javnog. Razne. A ti opet po svom ljigavom običaju podmećeš teze i onda polemiziraš s njima. Jadno!


Quote:
Cekaj, da li razumijes da govoris o sustavu koji ima isto tako Hrvatska. Dakle Francuska ili Britanija imaju potpuno identican sustav kao Hrvatska. Tamo nema onoga sto ima u Americi.
Ja govorim o tome da je utjecaj privatnog sektora u Francuskoj i Britaniji viši nego u Hrvatskoj. Doduše napisao sam to već nekoliko puta pa ako dosad nisi shvatio za tebe nema nade.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:32   #212
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Pa zaradjuju, nitko ne tvrdi da ne zaradjuju. Nijedna privatna firma se ne bi bavila necimo na cemo se ne zaradi.
Tocno i u cemu je problem? Meni tako nesto ne treba u zdravstvu.

Quote:
To je profit koji su dobili zaradili osiguravajuci ljude i isplacujuci odstete kada ljudima treba. Inace ne bi imali za lijecenje, pogotovo teskih i skupih bolesti. 5 milijardi je koliko od njihovih prihoda i isplacenih odstetnih zahtjeva? Koji postotak se potrosi u Hrvatskoj na mito, neefikasnost i upravljanje zdravstvom od strane drzave? I tu postoje troskovi.
To je novac koji su zaradili velikim dijelom tako da ljudima nisu osigurali adekvatnu zdravstvenu skrb. U tome je problem. Zato na kraju krajeva i oni jesu tamo. Da zarade, a ne da posluju s nulom ili gubitkom.

Quote:
A kako je drukcije moguce? Privatna tvrtka mora izaci barem na nuli, inace bi bankrotirala i nestala. Tesko bolesne ljude ne mogu osiguravati, isto kako niti jedan osiguravatelj nece osigurati auto nakon nesrece. Samo totalni ekonomski analfabet se moze cuditi tome. To se zove moralni hazard i kada bi privatne tvrtke osiguravale tesko bolesne ljude nitko ne bi placao osiguranje dok se ne razboli. Jel moze to funkcionirati? Osigurava se prije stetnog dogadjaja.
I za tebe je normalno da osoba koja je 30 godina osigurana kod jednog osiguravatelja nakon sto oboli biva bacena na ulicu da krepa zato sto osiguravatelj treba ostvariti profit? Ako je onda imas velikih problema s moralnim vrijednostima.

Quote:
Drzavni sustav, za razliku od privatnog, moze silom nametnuti obvezu placanja svima - to privatne tvrtke ne mogu. Zato on moze osiguravati - svakoga.
Tako je obvezu placanja svima i obvezu lijecenja svih, a ne samo podobnih.

Quote:
2/3 visoke cijene americkog zdravsta se moze pripisati njihovom bogatstvu. Sto su ljudi bogatiji, to vise trose na zdravstvo.
Cudno, jedan Singapur je bogatiji od Amerike pa ne vidim da trose 30% BDP na zdravstvo. Kakve su to sada gluposti od argumenta?
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:37   #213
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Opet podmećeš i lažeš. Ja nigdje nisam napisao da u EUropi privatne OK pružaju OZZ. To si se naprosto izmislio. Pa ti preporučam da počneš normalno komunicirati bez podmetanja i laganja.
Napisao sam ti da imaju isti sustav kao i Hrvatska sto ti negiras sto znaci da pises neistine.

Quote:
Ono što sam ja napisao jest da sve zapadne države imaju daleko veći utjecaj privatnog sektora u zdravstvu nego što je slučaj u Hrvatskoj.
Stvarno jako bitno. Ako razumijes hrvatski onda mozes razumijeti da ti pisem kako je kostur kao sto je u Hrvatskoj. Ostalo su nijanse koje nimalo ne mijanjaju samu bit i konstrukciju sustava.

Quote:
Ti, ne bi vjerovao, nisi mjerilo svih stvari. Meni nije.
Najbolje je govoriti iz vlastitog iskustva, a ne argumenet" bacati iz rukava.

Quote:
Matematika, sinko, matematika. Makni tu 1/3 koje ne podigne nalaze i za koliko se smanjuje čekanje koje ovako traje 4-5 mjeseci? Ajde, nije teško!
Da a ta matematika nije na tvojoj strani. Isto tako do sada je bio problem sto su se ljudi prijavljivali u vise bolnica. Danas to vise nije moguce sto znaci da ce se liste znacajno smanjiti.

Quote:
Imaju razne kombinacije privatnog i javnog. Razne. A ti opet po svom ljigavom običaju podmećeš teze i onda polemiziraš s njima. Jadno!
Razumijes hrvatski? Nemaju da je njihov HZZO u privatnom vlasnistvu. Imaju HZZO koji je u drzavnom vlasnistvu, a to sto se u prici pojalvljuje Merkur ili Alianzz ne mijenja bit price posto nemaju americki sustav nego hrvatski.

Quote:
Ja govorim o tome da je utjecaj privatnog sektora u Francuskoj i Britaniji viši nego u Hrvatskoj. Doduše napisao sam to već nekoliko puta pa ako dosad nisi shvatio za tebe nema nade
Koga briga sto Britanci vise uplacuju u Merkur ili Croatia osiguranje? Imaju francuski HZZO koji brine o svim francuskim drzavljanima. Razumijes ili?
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:44   #214
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Za mene je profit u ovom slucaju jedino i iskljucivo stednja na bolesnima.
Pa to ti i pokušavam objasniti. Da nemaš pojma. Ne znaš. Ne razumiješ. Iz profita se financiraju i kapitalna ulaganja.

Quote:
To ti pokazuje mali miljun primjera iz Amerike gdje bolesni ljudi nisu mogli dobiti adekvatnu skrb zato sto su privatne osiguravajuce kuce gledale iskljucivo profit.
Post hoc ergo proper hoc.
Najmanji problem američkog zdravstvenog sustava su osiguravatelji. Prouči struktura troškova.


Quote:
To su u ovom slucaju porezni obveznici.
A državni proračun je neograničeni izvor kapitala? Samo treba lijepo zamolit?!

Quote:
Troskove rada ima i drzavni sustav koji na kraju za razliku od privatnog ipak ne ostvaruje profit.
Da ti se nacrta. Od 100 milijardi prihoda Unitedhealth Group je kroz dividendu isplatio 650 milijuna dolara njegovim vlasnicima.


Quote:
Problem je sto sonivac ne dobija paru tako nego tako da zakine bolesnu osobu u pravima koja joj je jamcio kada je potpisao ugovor.
Ako ćemo ić uspoređivat što čini najveće troškove liječenja onda su to prvenstveno troškovi rada, profit je minorna stavka. Pa da upotrijebim tvoju patetičnu floskulu - liječnici i sestre, a ne dioničari su ti koji zarađuju na nečijoj nesreći. Želiš im smanjit plaće?




Quote:
To ne postoji nigdje drugje nego u Americi, a svi znamo koji su problemi tamo. Dakle Amerika ne hvala. Neka druga zemlja mozda?

Ah nema je....
Kombinacija privatnog i javnog u zdravstvu ne postoji nigdje osim u Americi?


Quote:
Zapad ima identican sustav kao hrvatska. Glavni siguravatelj je drzavni.
Hrvatska na privatno zdravstvo izdvaja manje od Zapada.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:48   #215
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Napisao sam ti da imaju isti sustav kao i Hrvatska sto ti negiras sto znaci da pises neistine.



Stvarno jako bitno. Ako razumijes hrvatski onda mozes razumijeti da ti pisem kako je kostur kao sto je u Hrvatskoj. Ostalo su nijanse koje nimalo ne mijanjaju samu bit i konstrukciju sustava.



Najbolje je govoriti iz vlastitog iskustva, a ne argumenet" bacati iz rukava.



Da a ta matematika nije na tvojoj strani. Isto tako do sada je bio problem sto su se ljudi prijavljivali u vise bolnica. Danas to vise nije moguce sto znaci da ce se liste znacajno smanjiti.



Razumijes hrvatski? Nemaju da je njihov HZZO u privatnom vlasnistvu. Imaju HZZO koji je u drzavnom vlasnistvu, a to sto se u prici pojalvljuje Merkur ili Alianzz ne mijenja bit price posto nemaju americki sustav nego hrvatski.



Koga briga sto Britanci vise uplacuju u Merkur ili Croatia osiguranje? Imaju francuski HZZO koji brine o svim francuskim drzavljanima. Razumijes ili?
Ajde još jednom pročitaj moj tekst na koji si se osvrnuo. Probaj bez pjenice na ustima ovaj. Ja sam govorio o kombinaciji privatnog i javnog. Nigdje se nisam fokusirao na osiguranje. Ti si naprosto podmetnuo tvrdnju s kojom si onda u nedostatku išta suvislog nastavio polemizirati iz posta u post. Iako ti je u više navrata rečeno da lažeš i podmećeš.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:53   #216
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Pa to ti i pokušavam objasniti. Da nemaš pojma. Ne znaš. Ne razumiješ. Iz profita se financiraju i kapitalna ulaganja.
Kakva kapitalna ulaganja. HZZO nema profit kao niti jedno drugo drustvo u Europi i ne vidim da imaju problema sa kapitalnim ulaganjima. Dapace, imaju daleko bolji sustav kada se gleda cijelokupna populacija.

U Ameriku se isplati ici lijeciti jedino bogatim ljudima sto samo dokazuje kakav sutav imaju.

Quote:
Najmanji problem američkog zdravstvenog sustava su osiguravatelji. Prouči struktura troškova.
Ne, oni su najveci posto upravo oni odbijaju ljudima osigurati financiranje adekvatnog lijecenja. I za to zakidanje isplacuju bonuse svojim radnicima.

Quote:
A državni proračun je neograničeni izvor kapitala? Samo treba lijepo zamolit?!
Gdje sam napisa da je? Ali je budget jednak kao i kod privatnika s tom razlikom da se ljudi zbog profita ne zakidaju u lijecenju.

Quote:
Da ti se nacrta. Od 100 milijardi prihoda Unitedhealth Group je kroz dividendu isplatio 650 milijuna dolara njegovim vlasnicima.


Gdje sam tu pisao o divideni? Pisao si prvo o necemu da bi sada presao na dividendu. Dakle, sto drzavni sustav nema trosak rada kao sto si pisao kod privatnog?

Quote:
Ako ćemo ić uspoređivat što čini najveće troškove liječenja onda su to prvenstveno troškovi rada, profit je minorna stavka. Pa da upotrijebim tvoju patetičnu floskulu - liječnici i sestre, a ne dioničari su ti koji zarađuju na nečijoj nesreći. Želiš im smanjit plaće?
Troskovi rada sasvim sigurno nisu najveca stavka u bolnickim racunima. Jesu velika ali ne i najveca. A kao drugo, naravno da se ne slazem s time da doktori u Americi imaju place od 200.000 dolara na grbaci ljudi kojima se uskracuje skrb.

Pa upravo ti to i pisem i zato samtram da nam Amerika nikako ne moze biti uzor.

Quote:
Kombinacija privatnog i javnog u zdravstvu ne postoji nigdje osim u Americi?
Meni se cini da ti imas velikih problema s citanjem. Dakle, gdje sam napisao da ne postoji? Nigdje, ali sam napisao da nema toga sto ima u Americi. U svakoj zemlji postoji HZZO i pored njega privatni. U HZZO svi moraju, a ako zele onda mogu i u CO kao sto mogu u Hrvatskoj.

Dogada se to da nema toga sto se dogada u Americi, da se ljudi ne mogu lijeciti zato sto nemaju novaca.

Quote:
Hrvatska na privatno zdravstvo izdvaja manje od Zapada
Pa to je tako jasno posto smo kapitalizam poceli zivjeti tek prije 20 godina. Ali nikada Europa nece imati ono sto ima Amerika.

Da njihob HZZO bude u privatnim rukama i zgrce profit.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:55   #217
Quote:
borothefish kaže: Pogledaj post
Ja sam govorio o kombinaciji privatnog i javnog. Nigdje se nisam fokusirao na osiguranje..
Pa to imas i danas. Drugi par kobaja je sto ljudi nemaju novaca pa da se pored HZZO-a osiguravaju i u Croatia osiguranju.

Naravno da je ttaj udjel nizi.

Ali gotovi svi ljudi koji obole na kraju zavrse kod HZZO-a posto nemaju novaca da placaju skupa lijecenja kod Croatia osiguranja.

Privatno zdravstevno osiguranje i lijecenje je rezervirano samo za bogate. A svi znamo da su takvi u manjini i da je glupo predlagati takav sustav na razini cijele drzave.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:02   #218
ja sam za to da doktor koji me izliječi zaradi na tome. a isto tako i bolnica gdje je moja žena rodila naše zdravo dijete i sve je dobro prošlo.

ne razumijem taj otpor socijalista prema dobiti.

ako mi je majstor mogao naplatiti 150 KN samo što mi je vidio veš-mašinu i zašaravifio novi dihtung, koliko vrijedi dijagnostički rad i terapija doktora.mislim pravog doktora, ne ovog šta piše uputnice.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:06   #219
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa nedvojbeno je da je najefikasnije i najekonomičnije teže bolesne i stare ljude jednostavno eutanazirati.

Pitanje ostaje samo je li nam civilizacijski doseg stvarno gledati ljudski život isključivo kroz prizmu ekonomičnosti...
Najbolje da sami odu u šumu..

Vidim da se ne razumijemo. Ovdje se ne radi o tome kako društvo gleda na ljudski život. Ovdje se radi o tome da će usluga biti jeftinija i kvalitetnija ako bi cjelokupni sustav bio privatiziran i dereguliran. Dakle, sustav bi bio u mogućnosti pružiti ljudima kvalitetnu zdravstvenu skrb, sam po sebi ne bi bio ni human ni nehuman.

Ono što bi bio test civilizacijskog dosega je koliko bi ljudi davali za liječenje drugih, koliko bi bilo humanitarnih organizacija, koliko bi bilo lijekova kupljenih za siromašne...

A vjerujem da bi ih bilo mnogo, jer i danas kad god se pokrenu neke akcije za djecu koja liječe tumore u inozemstvu ili kada se treba kupiti kakav aparat za koji država nema novca, ljudi daju i skupljaju.

Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Ne zaraduju bajno? Ona ne bi postojala da ne ostvaruju PROFIT, a taj profit su osigurali tako da su onemogucili ljudima lijecenje. Taj profit je zgrnut na racun ljudskih zivota.
Pa da.. imaš manji i veći profit.. Ako netko ima jako velik profit, obično se radi o državno zaštićenoj branši ili firmi koja ima monopol.

Quote:
No divno, netko prikeljio dva jubito linkica, nekom isprao mozak i taj na temelju dva filmica dosao do zakljucka kako treba privatizirati zdravstveni sustav.
Bah.. enivej.. ne vidim šta mi može donijeti rasprava s tobom.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:18   #220
CAPEX! Takva kapitalna ulaganja. Ono, znaš treba i uložit u imovinu ako želiš poslovati.

Što se troškova američkog zdravstva tiče, najveći su troškovi rada. Američki liječnici i sestre su najbolje plaćeni na svijetu. To čini većinu troškova.

Quote:
Gdje sam napisa da je? Ali je budget jednak kao i kod privatnika s tom razlikom da se ljudi zbog profita ne zakidaju u lijecenju.
Pa tu se vraćamo na činjenicu da puno toga ne razumiješ a raspravljao bi. Budući da proračun nije nepresušno vrelo prihoda ne možeš se vječno pouzdati u njega. Zato i govorim o kombinacija privatnog i javnog.


Quote:
Gdje sam tu pisao o divideni? Pisao si prvo o necemu da bi sada presao na dividendu. Dakle, sto drzavni sustav nema trosak rada kao sto si pisao kod privatnog?

Pisao si o punjenju privatnih džepova. Jebiga, nemogu ja tebi održati predavanje počela ekonomije. Mislim, ovo su osnove. Ako govoriš o punjenu privatnih džepova onda te ne zanima profit već slobodni novčani tok budući da se kompletni iznos profita može potrošit na kapitalna ulaganja a da vlasnik ne vidi ni centa. Zato sam spomenuo dividendu.

Quote:
Troskovi rada sasvim sigurno nisu najveca stavka u bolnickim racunima. Jesu velika ali ne i najveca. A kao drugo, naravno da se ne slazem s time da doktori u Americi imaju place od 200.000 dolara na grbaci ljudi kojima se uskracuje skrb.

Pa upravo ti to i pisem i zato samtram da nam Amerika nikako ne moze biti uzor.
Jesu. Troškovi zaposlenima su najveća stavka u bolničkim računima. I upravo u toj kategoriji je najveća razlika između Amerike i drugih zemalja.


Quote:
Meni se cini da ti imas velikih problema s citanjem. Dakle, gdje sam napisao da ne postoji? Nigdje, ali sam napisao da nema toga sto ima u Americi. U svakoj zemlji postoji HZZO i pored njega privatni. U HZZO svi moraju, a ako zele onda mogu i u CO kao sto mogu u Hrvatskoj.

Dogada se to da nema toga sto se dogada u Americi, da se ljudi ne mogu lijeciti zato sto nemaju novaca.
Ovako meni se zbilja neda nadjebavati oko gluposti. Ti si komentirao moj post "Zapravo najbolji sustav je kombinacija privatnog i javnog." gdje ja nigdje nisam spominjao osiguranje, još manje osnovno osiguranje. Ali to tebe nije smelo pa si mi redovito pripisivao tvrdnju koju nigdje nisam napisao.
Quote:
Pa to je tako jasno posto smo kapitalizam poceli zivjeti tek prije 20 godina. Ali nikada Europa nece imati ono sto ima Amerika.

Da njihob HZZO bude u privatnim rukama i zgrce profit.
Opet ovaj o osiguranju.
borothefish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.