Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 01:18   #101
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
evo npr. nešto za babe: amanda foreman - "vojvotkinja".
o stvarnoj vojvotkinji od devonshirea s kraja 18 st... btw, bila je spencerica, neka šukun-šukunbaba princeze diane.
Proguglala malo, mislim da bih mogla pročitati. Hvala. Zapisala.
__________________
hausfrau is offline  
Old 11.02.2013., 02:36   #102
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
A jeste se razbacali s preporukama za dobre knjige. A sve kao nešto načitane.
Voliš li fantastiku, preporučam sve što je od Lois McMaster Bujold i Terryja Prattchetta. Čitala sam pretprošlo ljeto i serijal Gail Carriger o Alexiji Tarabotti, nije loše.

Kad su krimići u pitanju, uvijek se možeš osloniti na to da P. D. James piše ono što valja.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Old 11.02.2013., 08:30   #103
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Voliš li fantastiku, preporučam sve što je od Lois McMaster Bujold i Terryja Prattchetta. Čitala sam pretprošlo ljeto i serijal Gail Carriger o Alexiji Tarabotti, nije loše.
Nisam do sad, baš ću pročitati barem nešto od navedenog, možda i zavolim.


Quote:
Kad su krimići u pitanju, uvijek se možeš osloniti na to da P. D. James piše ono što valja.
Hvala.
__________________
hausfrau is offline  
Old 11.02.2013., 10:17   #104
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Proguglala malo, mislim da bih mogla pročitati. Hvala. Zapisala.
postoji i krasan film s keirom knightley istog naziva the duchess
Grubač. is offline  
Old 11.02.2013., 11:24   #105
...osim breaking bad, prošle godine su mi bile odlične serije:
Inside man
Shadow line
Boss
Staircase

...filmove slabije pamtim, ali od nedavno pogledanih bili su mi dobri:
Dečko, dama, kralj, špijun
Posljednji škotski kralj
Spasonosna zora
Margin call
True romance
Project X
Event Horizon
Training day
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Old 11.02.2013., 12:50   #106
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Voliš li fantastiku, preporučam sve što je od Lois McMaster Bujold i Terryja Prattchetta.
Kupila sam jutros dvije knjige od Bujoldice. Može li se to čitati bez da se prati kronologija serijala, je li svaka knjiga sama za sebe?
Ruralna is offline  
Old 11.02.2013., 13:06   #107
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Kupila sam jutros dvije knjige od Bujoldice. Može li se to čitati bez da se prati kronologija serijala, je li svaka knjiga sama za sebe?
Koje knjige?
Na kraju obično imaš popis kronološkog reda "unutarnjeg svemira".
U Vorkosiganu je redoslijed relativno bitan.
Ako je jedna od dvije knjige koje si kupila Shards of Honor ( ili The Warrior's Apprentice) to možeš odmah počet čitat. Dobrodošla u klub ovisnika .
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj

Zadnje uređivanje Ange ou Demon : 11.02.2013. at 13:20.
Ange ou Demon is offline  
Old 11.02.2013., 13:43   #108
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Koje knjige?
Na kraju obično imaš popis kronološkog reda "unutarnjeg svemira".
U Vorkosiganu je redoslijed relativno bitan.
Ako je jedna od dvije knjige koje si kupila Shards of Honor ( ili The Warrior's Apprentice) to možeš odmah počet čitat. Dobrodošla u klub ovisnika .
Relativno bitan

Imam Ethana od athosa i Granice vječnosti. Šta sad, da ne čitam?
Teško da ću naći sve, gledala sam po par knjižara, nigdje nemaju sve, one malo bolje imaju 4-5 naslova, ove malo manje niti to, eventualno 2.
Ruralna is offline  
Old 11.02.2013., 13:52   #109
Bujoldica je knjige izdavala malo čudnim redom XD.
Granice vječnosti je zapravo zbirka novela koje isto nisu u kronološkom redu .
Ethan od Ethosa mislim da slobodno možeš pročitat jer nije pričom vezano uz ostatak. Isto tako i Falling Free.
Što se kronološkog reda tiče najbolje počet sa Shards of Honor, pa Barrayar pa The Warrior's Apprentice itd.
S tim da možeš bez problem krenut sa The Warrior's Apprentice. Ove prve dvije su ajmoreć "uvod", ali onda si uskraćuješ mnogo prekokrasan napadaj smijanja kad pročitaš jedan određeni dio u TWA.
Koliko ja znam Algoritam ima sve knjige. Čak i moja mala knjižnica ima sve .
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj

Zadnje uređivanje Ange ou Demon : 11.02.2013. at 14:01.
Ange ou Demon is offline  
Old 11.02.2013., 14:06   #110
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Relativno bitan

Imam Ethana od athosa i Granice vječnosti. Šta sad, da ne čitam?
Teško da ću naći sve, gledala sam po par knjižara, nigdje nemaju sve, one malo bolje imaju 4-5 naslova, ove malo manje niti to, eventualno 2.
Ethan od Athosa sasvim sigurno funkcionira samostalno, a Granice vječnosti su ionako omnibus triju priča, lagano zaokruženih četvrtom. Možeš ih početi čitati bez straha.

Svaki roman u serijalu funkcionira i sam za sebe.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Old 11.02.2013., 15:40   #111
evo ja preporučujem jedan film koji sam sinoć gledala super mi je,
a i rađen po istinitom događaju zato mi ga je još draže bilo gledati
-The Bank Job(2008), glumi Jason Statham i meni nitko drugi ne treba, osim što je jako jako jakoooo zgodan, dobro i glumi tako da čista petica...
Također preporučujem:

-Flight(2012)-samo ću vam reć da glavnog lika glumi Denzel Washington, sve vam je već jasno onda, ne može da ne valja film kad je tu Denzel, i najgori film napravi zanimljivim jer je čovik odličan!!

-Silver Linings Playbook/U dobri i zlu (2012)-komedija,drama-ODLIČAN,ODLIČAN!

-Loosies (2012)- komedija,drama,romansa, super filmić

-Safe House (2012) također Denzel Washington, akcija-triler

-Ted (2012)-komedija-isprva sam mislila da je neko dječije sranje ali film je zakon,smiješan i jako zanimljivim

-The Bourne Legacy (2012)-predobar!!!!

-Arbitrage (2012) -drama,triler, jako relan film,prikaz današnjice i neodoljivi Richard Gere, iako je već dosta ostario još uvijek je seksi , sa zadovoljstvom sam gledala film.
LionG is offline  
Old 11.02.2013., 16:50   #112
Taj "U dobu i zlu" mi nije nešto, tila sam otić u pola filma van, a onda sam se sjetila cijene kino ulanice, pa sam ostala sjedit do kraja
Ruralna is offline  
Old 11.02.2013., 18:00   #113
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Taj "U dobu i zlu" mi nije nešto, tila sam otić u pola filma van, a onda sam se sjetila cijene kino ulanice, pa sam ostala sjedit do kraja
Ja u kino više nejdem :. Ne znam što je s tim multiplexima, no redovito zaspem nakon foršpana. Onda sam počela dolazit deset minuta kasnije, pa odgledam špicu.
Čudno, u kinu Mosor nikad nisam zaspala (dok je još bil kino).
Pa sam zaključila da za 4 banke mogu spavat i doma.
Jedino kad bih imala periode teške nesanice, možda bih uložila 4 banke za 3 sata sna (ako se nađe koji poduži filmić...)
BlackQ is offline  
Old 11.02.2013., 20:00   #114
Dexter mi je najbolja serija.
Paradisaea is offline  
Old 11.02.2013., 20:09   #115
My Sister's Keeper... Mislim da je pokazalo maksimalno koliko"normalni" ljudi mogu biti đubrad kako bi postigli neki cilj
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 11.02.2013., 21:46   #116
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
My Sister's Keeper...
Film je bio totalno i apsolutno razočaranje nakon knjige.

Ako nekog zanima za knjige - Algoritam ima akciju 5 za 2. Daklem od 5 knjiga platiš 2. Od 9.2. do 13.2, samo za njihovu nakladu u svim njihovim bookshopovima. Morate isprintat kupon i doć s njim na blagajnu.
Linak na kupon.

@ Rur to ti je dobra šansa da uloviš dosta od Bujoldice za malo para .
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj

Zadnje uređivanje Ange ou Demon : 11.02.2013. at 21:56.
Ange ou Demon is offline  
Old 11.02.2013., 22:01   #117
Quote:
LionG kaže: Pogledaj post
Ted (2012)-komedija-isprva sam mislila da je neko dječije sranje ali film je zakon,smiješan i jako zanimljivim
Ne znam za ove druge filmove, ali ovo je strahota od filma (blago rečeno), ajde, jedina svijetla točka filma je onaj tulum s Flash Gordonom. Jel' se još nekome svidio ovaj film?

Ange, fala na info za Algoritam.
__________________
hausfrau is offline  
Old 11.02.2013., 22:44   #118
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ne znam za ove druge filmove, ali ovo je strahota od filma (blago rečeno), ajde, jedina svijetla točka filma je onaj tulum s Flash Gordonom. Jel' se još nekome svidio ovaj film?

Ange, fala na info za Algoritam.
dobro iskreno nije toliko dobar dobar ali mi je ok, jednostavno zato što mi je na prvi pogled izgledao užasno, ali ono mal se uživiš i sve je ok iako svaka američka komedija je tipa ovoga- samo *urac, *ička ,sisa ,govno, opijanje, sex, i to je njihov humor....osim ako nećeš pogledati komediju gdje ima drame i romantike onda bude ok..
LionG is offline  
Old 11.02.2013., 22:49   #119
Quote:
LionG kaže: Pogledaj post
dobro iskreno nije toliko dobar dobar ali mi je ok, jednostavno zato što mi je na prvi pogled izgledao užasno, ali ono mal se uživiš i sve je ok iako svaka američka komedija je tipa ovoga- samo *urac, *ička ,sisa ,govno, opijanje, sex, i to je njihov humor....osim ako nećeš pogledati komediju gdje ima drame i romantike onda bude ok..
Nije stvar u psovkama, već što je film naporan, glup, dosadan, prepun stereotipa i olinjalih fora koje valjda prolaze samo kod friških pubertetlija. A komedija s dramom i romantikom, ne znam, valjda je samo Ted gori od toga.

Mislim oprosti, ne želim ti vrijeđati ukus, ali se još uvijek ne mogu pomiriti s činjenicom da sam pogledala taj film.
__________________
hausfrau is offline  
Old 11.02.2013., 23:23   #120
Kokoše gledaju dobre serije.

Predivnoća od topika.
Tamed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.