Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 03:40   #41
LOL, nisam ovdje zbog potrebe za savjetima.

(Hahah, ne mogu, a da ne pomislim što bi tek mislila da čuješ neke stvari koje drugi ljudi s poremećajima govore, ako te to šokira.)

Promijenila sam i radim s više terapeuta, te pravim napretke (zbijam šale na svoj račun, trudim se ne vrijeđati ljude premda to često zaslužuju, ne nosim odjeću gdje se vide logo-i dizajnera, itd.).
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 03:46   #42
ne šokira me ništa, a nisam se šalila. radna terapija ti je dobra jer ti malo spušta taj ego, posebno neko tako seljačko na farmi, bez glamura i sličnih stvari

ne znam što bih ti drugo rekla, ti si fokusirana recimo na fizički izgled, ali tako si navikla sebe misliti o tome. tako se možeš i odučiti, ali za to treba terapeutski rad

a zrcala u istu svrhu, da se odučavaš od fokusiranosti na izgled. pa onda možeš dalje možda će ti to pomoći ostati fokusirana na tijek razgovora, ne na sebe

prijavi se na reality Farma, evo da se malo i našalimo. ali tamo su kamere, pa tamo će ti se pojačati taj NPD
snage4356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 05:38   #43
Quote:
Insidious kaže: Pogledaj post
Što se tiče drugog i trećeg dijela... Po čemu si zaključio da ti bivša ima ASPD? Zato što ti je lagala, varala te, poigravala se tobom i nije ti uzvraćala osjećaje? Ma daj, da je to dovoljno za dijagnozu, 2/3 ljudi na svijetu bi imali ASPD. Možda jednostavno cura ne voli biti bez dečka, pa si joj "uskočio" dok je bila u potrazi za nekim tko joj više odgovara. To puno cura radi (a nisu psihopatkinje). To što si ti ispao papak, a ona kuja, nije dovoljan razlog da joj prišiješ dijagnozu i tako sebi spasiš ego ([I]"Nisam ja uistinu budala, već je ona čudovište koje manipuliralo mnome!")


Ne mislim da sam budala ni papak sto sam bio fer, posten prema njoj, sto sam davao ljubav, osjecaje, paznju, njeznost, radio sve zivo za nju, sto sam zamisljao srecu s njom, nakon sto smo cak i zivjeli zajedno jedno vrijeme, ne, nisam papak i budala sto sam volio i bio iskren.

Takav rakurs je pogresan, bio sam super prema njoj i ona to jako dobro zna.

Dakle nije papak ni budala netko tko voli, vidis, bas zato imas dijagnozu, isto kao i ona, jer vas ne dira, i nije vas briga, vidite i gledate na ljudske osjecaje pogresno, ako me voli papak je, ako ima osjecaje i iskren je budala je i ja cu ga iskoristiti i izmanipulirati.

Ako mi prasta a ja mu lazem da necu vise to i to, je budala, dakle mi normalni ne znamo da imamo posla sa patoloskom lazljivicom, sa cheatericom prve kategorije koja nema savjest, griznju savjesti, koja nema osjecaj da ranjava i nije ju briga kako njeni ponasanje, sve te lazi, silne prevare sa razlicitim muskarcima utjecu na nas.

Bas zato ima dijagnozu, jer isto tako vidi stvari kao i ti. Dakle radi se definitivno o vrsti emocionalnog invaliditeta neke vrste, mozes to nazvat i kurvarlukom, kujom ili kako god si vec ti to nazvala, ali taj dio nije moj problem, to sto je netko takav je njezin problem.

Moj problem je sto nisam na vrijeme shvatio da imam posla sa totalno emocionalno neosjetljivom osobom, kojoj ali bas nista ili vrlo malo znace moji osjecaji, paznja, ljubav, strpljenje, briga oko nje, to sto mislim na nju, sto mi je jako stalo do nje, sto bi svasta za nju napravio, itd.

Tim vise sto sam joj bio "rezervna guma" i tip kojeg je varala kad god je stigla i kad god bi joj se prohtjelo, kad bi me lagala i manipulirala kad god bi joj se prohtjelo bez griznje savjesti, nakon sto bi joj oprostio sve i svasta ukazuje da ima dijagnozu neke vrste.

Tako normalna osoba ne funkcionira, osoba koja laze u lice besramno, kojoj nakon ju volis, prastas radi opet i opet i opet iste stvar sa drugima, je poremecena osoba koja vidi i gleda samo sebe i svoje jeftine, prizemne uzitke, i zabavlja se tudom patnjom, boli, i nesrecom koju prouzrocava svakodnevno toj osobi. Dakle ja sam bio s njom preko godinu dana, znam jako dobro sto mi je radila i koliko me varala i lagala, muljala iza leda, i koliko je manipulirala istinu i ono sto je istina.

Normalna osoba to ne radi, ne u toj mjeri nakon sto joj toliko dajes sebe i od sebe.

Sada koja vrsta poremecaja je to strucno, ne znam, ali da je ozbiljno vrlo je ozbiljno.

Sjebala me je, istina, ali sjebala je i sebe, a to ce doci na naplatu kad tad u zivotu, nema teorije da se poigravanje tudim zivotima i osjecajima bez trunke griznje savjesti moze samo tako nigdje ne zapisati u svemiru.

Postoji karma, postoji balans, postoji pravda tamo negdje nekad, mozda vec iza ugla, doci ce u nekom obliku sigurno kad tad.

E a da ti se referiram na ono tvoje koje ne stoji, rekla si emocionalno moze biti povrijeden samo onaj koji to sebi dopusti da bude od druge/trece osobe.

Oprosti ali glupost, uzmi primjer silovane zene, koja je normalna, da li je ona sama kriva sto je silovana i time naravno nakon toga nije otisla u ducan i zaboravila nego je emotivno sjebana, da li si je sama kriva sto si je dopustila da bude emotivno sjebana jer ju je netko silovao, itd......

U tom kontekstu ne mozes reci da sam si ja sam kriv sto sam naletio na pokvarenu osobu sa nekom vrstom dijagnoze kojoj moji osjecaji, ljubav, paznja, njeznost, oprosti, toplina, vjernost, razumjevanje, iskrenost, istina, kao kategorije ako nista drugo, i sav ostali spektar osjecaja kojeg ni ti ni ona ne dozivljavate, jer ste odlucili na neki nacin biti to sto jeste, ti ovako, ona onako, sto imate srce od kamena, savjest nula bodova, radi mene, koji sam nju htio dotaknuti iznutra, i uspio mnogo puta ali samo kratkorocno, jer je sjebana vlastitim izborom, radi mene automatski papkom i budalom jer sam bio iskren, posten prema njoj, vjeran njoj, i bio tu za nju uvijek, i samo sam htio da bude sa mnom iskrena i da mi da samo normalan i posten odnos, kad vec ne moze nista drugo.

Svaka normalna osoba i zdrava prepoznala bi itekako sto ima, svaka, osoba sa srcem to ne bi radila sto je ona radila meni, toliko lazi i varanja, toliko manipulacije i bezosjecajnosti, toliko boli i patnje nanesene, samo zato jer iskoristava sve bez obzira sto i koliko i kako dajes.

Koja je tocno njena diagnoza, osim pokvarene, lazljive nemilosrdne i brutalne bezosjecajne i krajnje bezobzirno manipulatorsko orijentirane zene koja plete mrezu non stop i igra se sa srcima ljudi koji ju vole, ti nazovi kako hoces, normalna i zdrava osoba to ne bi radila nikad nikome sto je ona radila meni. Puno toga nisam napisao, da jesam i da mi se da, vjeruj mi da bi se zapitala cak i ti.

Zadnje uređivanje Garys : 15.03.2015. at 06:05.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 10:40   #44
Ne moras mi odgovarati, previse sam propatio zbog njenih sranja tako i tako, sto manje razmisljam o njoj to bolje za mene. Vrijeme da se posvetim sebi i svom zivotu je ipak prioritet. Svratio sam tu jer sam ju prepoznao u tvojem prvom postu u potpunosti, cisto me to ponukalo malo i podsjetilo na nju.

Zahvaljujem na suradnji, sve najbolje.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 10:54   #45
Quote:
snage4356 kaže: Pogledaj post
ne šokira me ništa, a nisam se šalila. radna terapija ti je dobra jer ti malo spušta taj ego, posebno neko tako seljačko na farmi, bez glamura i sličnih stvari

ne znam što bih ti drugo rekla, ti si fokusirana recimo na fizički izgled, ali tako si navikla sebe misliti o tome. tako se možeš i odučiti, ali za to treba terapeutski rad

a zrcala u istu svrhu, da se odučavaš od fokusiranosti na izgled. pa onda možeš dalje možda će ti to pomoći ostati fokusirana na tijek razgovora, ne na sebe

prijavi se na reality Farma, evo da se malo i našalimo. ali tamo su kamere, pa tamo će ti se pojačati taj NPD
Ne budi smiješna.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 21:03   #46
Ti si carica,ako mene neko ovde pita.. btw,ja u svemu tome sto si rekla ne vidim apsolutno nista lose,cak naprotiv..svoje uzivanje na prvom mestu.. (ako sam dobro razumeo,ili je to jos slozenije..)
ali govoreci o tome,meni nije jasno zasto je to neki poremecaj licnosti(ovo je samo izdvajanje od ostalih(ti apsolutno normalno funkcionises),a poremecaj je valjda kada tebi kao licnosti,kao pojedincu nesto smeta/muci te/itd itd)..pre bih rekao da je poremecaj i slucaj koji treba da se leci kada osobe zive prema stereotipima,kada su veciti konformisti,i kada su puni predrasuda prema apsolutno bilo cemu sto nisu dobro upoznali kako funkcionise..
eto ti imas "poremecaj" taj,i sta sad? (nije valjda da se to leci? )

Zadnje uređivanje SloMil93 : 15.03.2015. at 21:36.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 22:36   #47
Quote:
SloMil93 kaže: Pogledaj post
ali govoreci o tome,meni nije jasno zasto je to neki poremecaj licnosti(ovo je samo izdvajanje od ostalih(ti apsolutno normalno funkcionises),a poremecaj je valjda kada tebi kao licnosti,kao pojedincu nesto smeta/muci te/itd itd)..pre bih rekao da je poremecaj i slucaj koji treba da se leci kada osobe zive prema stereotipima,kada su veciti konformisti,i kada su puni predrasuda prema apsolutno bilo cemu sto nisu dobro upoznali kako funkcionise..
eto ti imas "poremecaj" taj,i sta sad? (nije valjda da se to leci? )
Ne smeta njima samima, ali se to itekako odražava na druge ljude, njihove žrtve. Da se nađeš na meti psihopata i postaneš njegova žrtva, ne bi ovako mislio.

Čovjek je misaono biće (može zaključivati, crtati, razmišljati), društveno biće (živi u društvu), duhovno biće (razlikuje dobro od zla, znači ima grižnju savjest ako učini nešto loše) i prirodno biće (dio je žive prirode).

A psihopati nemaju grižnju savjest, ne zanima ih što nekome čine loše, samo im je važno vlastito zadovoljstvo.
Zato je to trajni mentalni poremećaj.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 22:49   #48
Quote:
Lepti kaže: Pogledaj post
Ne smeta njima samima, ali se to itekako odražava na druge ljude, njihove žrtve. Da se nađeš na meti psihopata i postaneš njegova žrtva, ne bi ovako mislio.
Znas kako,svako treba da bude okruzen i bude u kontaktu sa onim sto je njemu dobro i pozitivno i sto mu daje snagu itd itd,a ostalo da izbegava..prema tome,ako se nama ne svidja taj odnos,ako je to nesto nezamislivo itd itd onda to izbaci iz svog zivota i nastavi svojim putem,isto kako ta osoba postupa sa tobom..kako mozes "da se nadjes na meti psihopata",pa znaci da si se druzio sa tim "psihopatom" ili sta vec,to je bio tvoj odabir i tvoja odluka..a ako vidis da se menja,da utice negativno na tebe itd itd probaj najpre razgovorom to da resis i da vidis sta je i kako je itd itd a ako to ne ide onda jednostavno nemoj vise biti u njegovom drustvu,ostavi proslost iza sebe ma kakva god da je ona bila(jer se u sustini sa svakom prosloscu to radi) i kreni dalje..nova tura nova avantura

a ovo sto kazes "A psihopati nemaju grižnju savjest, ne zanima ih što nekome čine loše, samo im je važno vlastito zadovoljstvo." to je zivot,svakom je vazno sopstveno zadovoljstvo i to zadovoljstvo je razlicito od osobe do osobe,to je prosto tako,svi mi razlicito funkcionisemo,najbolje bi bilo kad bi to svi prihvatili kao jednu sustinsku zivotnu cinjenicu,i dakle ako je nekom zadovoljstvo da cini lose itd itd tvoje zadovoljstvo bi moglo da bude da ta osoba dobije ono sto zasluzi shodno tvojim kriterijumima itd ili da je prosto izbrises iz zivota(koliko god to grubo zvucalo),i to je prosto jedan zivotni princip i nesto sto je potpuno prirodno i krajnje individualno,svi smo mi razliciti,i da krenes u potragu za necim novim i pozitivnim..i svi srecni i zadovoljni..
(udavi ja sam sebe ..nema me par dana..)

Zadnje uređivanje SloMil93 : 15.03.2015. at 23:16.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:01   #49
SloMil93

Psihopati su jako vješte, inteligentne osobe koje te lako naprave ludim i stave sve svoje greške na tvoja leđa, a da to
ni ne primjetiš. Psihopatija se jako teško dijagnosticira. Kao što je sama autorica teme rekla da neka psihijatrica uopće nije
primjetila njezin poremećaj, pa kako bi ga onda primjetile osobe koje nisu te struke.

To što ti smatraš da su žrtve same sebi krive što nastave biti u društvu psihopata, unatoč svemu, sam ti gore objasnila.
Ne razumijem kako ne smatraš psihopatiju poremećajem.
Jedino što mi pada na pamet je da si možda jedan od njih, pa ne vidiš ništa loše u tome, pa smatraš da su si tvoje žrtve
same krive što su upale u tvoju zamku.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:11   #50
svako je odgovoran za svoje postupke,to je glavno i osnovno,bilo bi dobro da se slazes sa mnom makar oko toga.. i kazem da sta god primetis kod nekog(tebi nekad dragog coveka) nesto cudno u tom odnosu,da manipulise,utice negativno itd itd da u tom momentu razresis i razgovaras i vidis sta je i kako je,ako opet to ponovi itd itd izbaci ga iz zivota i nastavi dalje,ili jednostavno ako su ti odnosi komplikovani i zelis da imas sve kristalno jasno i cisto sa svakom osobom,da opet izbacis tu osobu i nastavis dalje..a sad,ako nemas ikakvu predstavu o tome da li manipulise itd itd,pa neces ni znati dok se to ne desi.. ali zato kad se desi znas sta ti je ciniti..

Zadnje uređivanje SloMil93 : 15.03.2015. at 23:23.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:24   #51
Ne razumijem, kakve veze ovo sve ima sa mnom. Samo sam ti pokušala približiti činjenicu da je psihopatija poremećaj
jer si rekao da ne razumiješ zašto bi psihopatija bila poremećaj.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:35   #52
Ja i dalje mislim da to nije nikakav poremecaj i da je to sve krajnje krajnje individualno sta ko voli i nema nikakve crne veze sa nekim poremecajima(ovaj poremecaj prelazi u nesto sto je "drustveno-prihvatljivo ponasanje",i tako gledano ja ako jedem ulicom sladoled zimi ja izgleda imam taj poremecaj.. a i uostalom postoje kriminalci,oni imaju porodice,decu,stvari koje se rade iz ljubavi i ja verujem da su to apsolutno normalni ljudi kada se dobro upoznaju,samo sto eto tako zive iz bezbroj razlicitih razloga,jel sad oni imaju taj poremecaj,i poremeceni su itd itd pa tako gledano svaki zivi covek na planeti zemlji ima nesto po cemu je poremecen na neki nacin.. (mozda sam i ja sto sto puta menjam i dopisujem ovaj post a mogao sam za to vreme mnogo bolje stvari da uradim (ma sigurno sam.. )ili sto nekad slazem(da ne kazem izmanipulisem ) roditelje da mi daju vise para(sto vi savrseni pretpostavljam da nikad u zivotu niste ni pomislili a kamoli uradili),to sve oblikuje kultura,sredina i drustvo i neke FIKTIVNE moralne i drustvene norme,koje meni kazu sta je najbolje za mene),JA LICNO sam npr takav da uspevam(i hocu i zelim)da uskladim svoje zelje i potrebe i da pritom postujem i ne ugrozavam okolinu,ali to ja radim i ja se u tome dobro osecam,to je nesto potpuno individualno..pa neka i imam taj poremecaj.. (sala(..mada nikad se ne zna.. ))

Zadnje uređivanje SloMil93 : 16.03.2015. at 00:14.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:59   #53
Vidiš u tome je stvar ti zadovoljiš svoje potrebe i želje
pazeći da pri tome ne ugroziš druge ljude, a psihopate
nije briga što će ugroziti druge ljude, jedini cilj im je
vlastito zadovoljstvo.

To što bi svojim postupcima ugrozili druge ljude im
ne predstavlja nikakvu prepreku jer im nije stalo do
nikoga, osim do njih samih.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:12   #54
ali to je nesto krajnje individualno,i zato se uopste ne moze klasifikovati kao lose ili dobro..ali koliko vidim nema dogovora.. a krevet zove..

Zadnje uređivanje SloMil93 : 16.03.2015. at 01:11.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:20   #55
Ne razumijem zašto svaki put kad se referiram
na tvoj post ti odmah editiraš taj svoj post,
potpuno ga izmijeniš. Zar ne možeš kao i
svi ostali jednostavno argumentirano napisati
svoje mišljenje ispod mog posta, a ne da
potpuno editiraš svoj post svaki put nakon
što ti odgovorim. Kakvog smisla to ima?!
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:31   #56
nije,ja u toku pisanja jedno 6 puta editujem post ,a ti mozda kod 3 puta ubacis tvoj.. sorry..sad stavi NISAM KOMENTARISALA NA OVAJ POST..
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:41   #57
Neću više hranit' troll-a.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 01:32   #58
Insidious, da li planiras imati djecu?

Pls nemoj.
__________________
"Tko rijetko griješi, taj će sigurno rijetko i nešto otkriti." klik blog
Nikola557 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 01:55   #59
Za autoricu teme

Ako sam dobro procitala, napisala si da frendica
zna tvoju dijagnozu. Kako je reagirala na to?
Kako ljudi opcenito reagiraju? Jesu li upoznati
s poremecajem?

Mozes li obuzdati te svoje manipulativne nagone,
ako zelis? Manipuliras li i tom svojom frendicom i s
onih cetvero clanova obitelji?

Iscrpljuje li te to konstantno pretvaranje? Dogodi li
se ikad da ti se jednostavno ne da pa da kazes ono
sto stvarno mislis, tj. da budes onakva kakva uistinu
jesi?

Mozes li opisati tu opsesiju koja je prisutna u vasoj
vezi? Pokusavate li medusobno manipulirati jedno
drugime?

Zna li on da si otvorila ovu temu na forumu?
Sto misli o tome?

Kako upoznajes ljude s istim poremecajom?
Imas li sposobnost da prepoznas drugog psihopata?

Posjecujes li psihijatra? Manipuliras li uspjesno i
njime?

Je li ti se ikada dogodilo da nisi uspjela izmanipulirati
neku odredenu osobu, a silno si to zeljela? Kako si
se osjecala nakon toga?

Osjecas li ljubav i druge osjecaje prema tim odredenim
clanovima obitelji? Prema osobi s kojom si u vezi?

Jesi li bila svjesna poremecaja i prije dijagnoze?
Jesi li olako prihvatila dijagnozu? Smatras li da
nesto nije u redu s tobom?

Imas li nagon da naudis nekome fizicki ili da naudis
sebi, npr. samoozljedivanje i to?

Hvala na zanimljivoj temi, rijetko se mogu procitati
podaci o ovom poremecaju "iz prve ruke".
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 04:03   #60
Ako sam dobro procitala, napisala si da frendica
zna tvoju dijagnozu. Kako je reagirala na to?
Kako ljudi opcenito reagiraju? Jesu li upoznati
s poremecajem?


Imala je puno pitanja i trudila se razumjeti. No, istovremeno je znala kakva sam prema njoj i to je prevagnulo. Jedini ljudi koji znaju su ona, psihijatri, moj dečko i neki ljudi s ASPD-om koje sam upoznala tijekom godina. Nemam potrebe pričati o tome. Njoj sam, iskreno, rekla da testiram njenu reakciju.

Mozes li obuzdati te svoje manipulativne nagone,
ako zelis? Manipuliras li i tom svojom frendicom i s
onih cetvero clanova obitelji?


Mogu, ali čemu? Oni mi služe da se zabavim i postignem cilj. Uostalom, to i nisu nagoni. To je izbor. Trudim se ne manipulirati onima koji su mi stvarno bliski.

Iscrpljuje li te to konstantno pretvaranje? Dogodi li
se ikad da ti se jednostavno ne da pa da kazes ono
sto stvarno mislis, tj. da budes onakva kakva uistinu
jesi?


Apsolutno. Ali, za upozorenje, nisam ni malo ugodna kad sam iskrena. Obično imam kontrolu nad sobom, no kad je izgubim, loše se piše onome zbog koga sam je izgubila. Zadnji put kad se to dogodilo, netko se zbog toga pokušao ubiti.

Mozes li opisati tu opsesiju koja je prisutna u vasoj
vezi? Pokusavate li medusobno manipulirati jedno
drugime?


Hmmm... Teško je opisati... Ni jedno po prirodi nije ljubomorno, štoviše, potičemo i dajemo savjete jedno drugome u vezi s drugim ljudima, no opet, ponašamo se poput zvijeri kad vidimo ono drugo s nekim (osim ako nije radi sex. igrica). Izluđujemo jedno drugo kad smo zajedno jer se istovremeno želimo i ubiti i po___ati, a kad smo odvojeno, još je gore. Vrijeđamo se na sve moguće načine, a istovremeno uživamo jedno u drugome baš zato što smo takvi, kakvi jesmo. LOL, baš danas smo preko e-maila (trenutno smo na razl. stranama bare zbog mog posjeta obitelji) pokušavali diplomatski pregovarati o određenim slikama ... Budući da oboje znamo za ono drugo kako je manipulativno i da će naći način da slike iskoristi u neku svoju svrhu, ni jedno nije popuštalo, pa me pitao da zamislim kako bi tek bilo da smo u braku. Odgovor je bio da bi mu bilo najpametnije da uvijek čeka da ja prva kušam ono što je na stolu za večeru.

Zna li on da si otvorila ovu temu na forumu?
Sto misli o tome?


Zna. Zašto bi mu bilo bitno?

Kako upoznajes ljude s istim poremecajom?
Imas li sposobnost da prepoznas drugog psihopata?


Najčešće preko grupne terapije. Bf-a sam upoznala preko internet foruma (ispostavilo se da živimo u istom gradu). Pa... Prepoznajem kad je nešto "off" u vezi druge osobe i kad glumi osjećaje, no to nije jednostavno kako neki razmišljaju. Znam što tražiti u drugima jer znam kako se ja ponašam.

Posjecujes li psihijatra? Manipuliras li uspjesno i
njime?


Da i ne. Koja bi bila svrha terapije da to pokušavam?

Je li ti se ikada dogodilo da nisi uspjela izmanipulirati
neku odredenu osobu, a silno si to zeljela? Kako si
se osjecala nakon toga?


Jednom, prije nego što sam doznala dijagnozu. U srednjoj. Stvorila mi se opsesija za tipom jer ga nisam mogla lako dobiti, tj. bili smo u on/off vezi. Znala sam biti toliko opsjednuta da nisam znala što bih sa sobom i od muke sam plakala (a mislila sam da je to ljubav). Čim mi je prvi put rekao da me voli, ohladila sam se kompletno i ostavila ga. Sveukupno je trajalo 2 godine.

Osjecas li ljubav i druge osjecaje prema tim odredenim
clanovima obitelji? Prema osobi s kojom si u vezi?


Pa, ono što vi zovete ljubavlju, vjerovatno ne. Meni se čini da je ljubav za vas hrpa pozitivnih emocija za neku osobu koje se sve stope u jednu, singularnu emociju. Sad, najlakše za objasniti bi bilo da se meni te emocije ne spoje. Ovako osjećam; zaštitnički sam nastrojena prema njima, ne želim ih povrijediti, volim ih činiti sretnima i zadovoljnima, pomažem im iako od toga nemam koristi, nije mi problem fizički izraziti osjećaje prema njima (zagrljaj, poljubac, itd.), toleriram ih kad mi idu na živce i trudim se ne povrijediti njihove osjećaje, zabavni su mi. Sad, ne osjećam sve to u isto vrijeme i cijelo vrijeme. Kad nisu uz mene, ne fale mi. Da umru prirodnom smrću, ne bih previše žalila.

Jesi li bila svjesna poremecaja i prije dijagnoze?
Jesi li olako prihvatila dijagnozu? Smatras li da
nesto nije u redu s tobom?


Bila sam svjesna da je nešto drukčije u vezi mene, a da je bolje da o tome ne govorim. Nisam bila sigurna što je to i ASPD mi nije padao na pamet. Bilo je dana da tako mislim, a i dana kada sam mislila da sam ista poput drugih, samo što se drugi još više pretvaraju, nego ja. Sa mnom je sve u redu. Samo zato što se ne uklapam u viziju većine, ne znači da je pogreška što sam kakva jesam.

Imas li nagon da naudis nekome fizicki ili da naudis
sebi, npr. samoozljedivanje i to?


Rijetko imam potrebe da fizički naudim drugima, a uglavnom se suzdržim ako se pojavi. Iako, imala sam par puta priliku gledati kako ljudi umiru uživo (nisam imala ništa s tim, dogodilo se igrom slučaja) i osjetila sam nalet neke uzbudljive energije, nešto jače od adrenalina (a morala sam se pretvarati da sam potresena i šokirana, poput ostalih). Nemam potrebu za samoozlijeđivanjem, osim ako se ne broji dopuštenje nekome da me ozlijedi tijekom sexa. Ali, to je već druga tema.

@Nikola557

Nemam ništa takvo u planu, no ako se dogodi, dogodi se. Moj bf želi da imamo djecu (jednog dana), ja nisam baš sigurna jer postoji šansa da će nam dosaditi (a ne možemo ih baš izbaciti na ulicu :roll: ). S druge strane, imam dvojicu male braće i puno bratića i sestrična puno mlađih od mene i odlična sam s djecom, te me oni vole. Vjerovatno bih bila bolja majka od većine "normalnih" ljudi zato što bih dijete prihvatila onakvim kakvo je, poticala ga da bude kakav želi, te bila iskrena s njim i ne bih se ustručavala govoriti ni o kojim od stvari od kojih puno roditelja zazire. Većina roditelja ima viziju prema kojoj žele da im se djeca ponašaju.

Zadnje uređivanje Insidious : 16.03.2015. at 04:15.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.