Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2023., 14:33   #1
Cixin: Three-Body TV (original)

Je li itko osim mene pogledao kineski original?

IMDB

Hrpetina od 30 epizoda, vrlo detaljno, malo izbjegavanja Kulturne revolucije.
Klasično azijsko preglumljivanje i afektiranje no sve skupa meni jako jako simpatično i zanimljivo. (volim pogledati azijske produkcije zbog toga, posebno zbog scenografije).
Trebalo mi je jedno 3 epizode dok se zaletim.

Skupa produkcija za kineze, solidan CGI Solarijanaca.

Bit će zanimljivo usporediti sa Netflixovim zapadnim konzumerizmom.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 00:50   #2
Odgledao.
Nakon dosta razmišljanja.....7/10

Serija je preduga i nakrcana nepotrebnim fillerima sa sporim pacingom. Cenzura kulturne revolucije u seriji dovelo je do toga da su Ye Wenjievi razlozi slanja poruke Trisolarijancima besmisleni i glupi. Razlog slanja u knjizi je razumljiv, ali ovo u seriji je WTF?
Uopće nisam imao onaj "impending doom " osjećaj kakav je bio dok se knjiga bližila kraju. Oni online sastanci "kriznog stožera svijeta"? Tako loše odlumljeno da je bilo smiješno. Za boga miloga, ne rade ti LHC-i, gomila top znanastevnika je mrtva, spoznaš da ti je planeta u stisku dva sophona, a flota je krenula prema Zemlji......dajte malo odglumite to kako spada.

No, pohvala za dosta vjernu ekranizaciju i za cijeli pothvat sinamanja serije. Da je bila nakih 10 epki kraća možda bi bio dao 7.5/10.
U odnosu na ono Emmerich wannabe kinesko smeće od The Wandering Earth ovo je top.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 08:39   #3
Sad kad ste rekli 30 epizoda, to mi je definitivno predugo, pa ću preskočiti kinesku verziju. Inače ne volim ono azijsko preglumljavanje, ali može proći u kraćim serijama i nekim filmovima.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 13:52   #4
I još jedna stvar. U knjizi se itekeko raspravlja o tome da nešto vanjsko razjabava LHC i zakone fizike na planeti. Kako radnje ide prema kraju tako to postaje jasnije, pogotovo nakon onog titanja pozadinskog zračanja svemira. Pa nisu ljudi mentalano retrdirani.
U seriji je to "dumbed down" sa ciljem da dođe do velikog razokrivanja u zadnje 2-3 epizode.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 22:46   #5
Finalni trailer za Netflixovu verziju. Izgleda super, moram priznati.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 07:44   #6
Netflix serija će obuhvatiti sve 3 knjige ili će ići u više sezona?
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 22:19   #7
Prva sezona bi trebala biti prva knjiga. Kineska verzija je duga, ali nije dosadna. Cak mi se svidja sto je duga, likovi su bas fino razradjeni. Ne znam kako ce Netflix uspjeti to prenijeti u tako malo epizoda (30 kineskih vs. Netflixovih 8).
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 09:18   #8
Danas vidim neki članak

Je li Amerika na rubu novog građanskog rata?

Među ključnim čimbenicima koje navodi je tzv. akceleranizam, pojavu koju Walter opisuje kao "apokaliptično uvjerenje da je moderno društvo nepopravljivo i da se njegov kraj mora ubrzati, kako bi se mogao uspostaviti novi poredak."

Akceleracionizam je prihvaćen na cijelom ekstremno desnom spektru - od bijelih suprematista i nacionalista, rasista, antisemita do ksenofobnih i protuvladinih militanata, koji ga shvaćaju kao poziv na revoluciju.

Oni gorljivo vjeruju da je moderna zapadna, liberalna država toliko korumpirana i nesposobna da je nepopravljiva i mora biti uništena kako bi se stvorilo novo društvo i način upravljanja.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 09:24   #9
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Prva sezona bi trebala biti prva knjiga. Kineska verzija je duga, ali nije dosadna. Cak mi se svidja sto je duga, likovi su bas fino razradjeni. Ne znam kako ce Netflix uspjeti to prenijeti u tako malo epizoda (30 kineskih vs. Netflixovih 8).
Prva knjiga završava sa cliffhangerom u petoj epizodi te će kraj prve knjige biti još nešto u zadnjoj epizodi. Biti će i par epizoda iz druge knjige.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 10:56   #10
Taman stignem pročitati, imam jos nešto malo da završim drugu knjigu.
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 21:30   #11
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Prva knjiga završava sa cliffhangerom u petoj epizodi te će kraj prve knjige biti još nešto u zadnjoj epizodi. Biti će i par epizoda iz druge knjige.
Zanimljivo rjesenje.

Inace, ako nekog zanima kineska verzija, a ne zeli gledati 30 epizoda, postoji i fan edit od samo 6 sati.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 07:20   #12
Baš gledam sad to, prešao sam polovicu. Knjige nisam čitao i neke stvari su mi malo nejasne u seriji (možda zato što knjige nisam čitao ili možda nisam pažljivo pratio pa su mi neka objašnjenja promakla, a možda se neke stvari i razjasne dok dođem do kraja). Npr. ne kužim koja je "logika" onog da onaj tip vidi ono odbrojavanje i da kad slika s fotoaparatom se ti brojevi pokažu na fotografiji. Nejasna mi je i ona igra u virtualnoj stvarnosti s onim civilizacijama i dehidracijom i koja je poanta te igre i kakve veze to ima s ičim. Da nisam ovako čuo o vanzemaljcima, ne bih pojma imao da je radnja ikako povezana s nekakvim vanzemaljcima.
WhiteDarkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 16:37   #13
Ok, pogledao sam još par epizoda, još mi je nekih 5 ostalo do kraja...znači tek nakon negdje 20. epizode se počnu spominjati alieni i počinje se okvirno razjašnjavati o čemu se radi i što je ona virtual reality igra.
WhiteDarkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 20:09   #14
U kineskoj seriji je barem 60% radnje čisti filler.
Plus, Shi Qiang iz knjige je jebeno ozbiljan drot, a ne ovo što se prikazuje u seriji
Netflixova serije će biti očišćena od toga.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 08:41   #15
Nemamo temu za Netflixovu inačicu?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 14:12   #16
Quote:
WhiteDarkness kaže: Pogledaj post
... Nejasna mi je i ona igra u virtualnoj stvarnosti s onim civilizacijama i dehidracijom i koja je poanta te igre i kakve veze to ima s ičim. Da nisam ovako čuo o vanzemaljcima, ne bih pojma imao da je radnja ikako povezana s nekakvim vanzemaljcima.
Po sjećanju... knjiga je spoooora, dugo se čeka da se vidi smisao i kako se to uklapa.

Zbog toga se knjiga i zove problem triju tijela... orbite jako variraju, dehidracija im je način preživljavanja velikih vrućina koje nastaju zbog približavanja suncu (ili suncima). Izračun orbite kod 3 tijela je težak, mislim da ne postoji analitičko rješenje za orbite, nego se koriste numeričke metode.

Onog odbrojavanja se sjećam, ali ne detalja pa ne bih o tome.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 18:07   #17
Quote:
WhiteDarkness kaže: Pogledaj post
Baš gledam sad to, prešao sam polovicu. Knjige nisam čitao i neke stvari su mi malo nejasne u seriji (možda zato što knjige nisam čitao ili možda nisam pažljivo pratio pa su mi neka objašnjenja promakla, a možda se neke stvari i razjasne dok dođem do kraja). Npr. ne kužim koja je "logika" onog da onaj tip vidi ono odbrojavanje i da kad slika s fotoaparatom se ti brojevi pokažu na fotografiji. .
Tako su sophoni dovodili znanastvenike do ludila.
U slučaju Wnag Miao, mislim da je u knjizi sve jasno. On je bio target jer su Trisolarijanci procijenili da će njegov razvoj nanothenologije dovest do ubrzane gradnje svemirskog lifta i izgradnje svemirske flote.


Quote:
Nejasna mi je i ona igra u virtualnoj stvarnosti s onim civilizacijama i dehidracijom i koja je poanta te igre i kakve veze to ima s ičim. Da nisam ovako čuo o vanzemaljcima, ne bih pojma imao da je radnja ikako povezana s nekakvim vanzemaljcima
Jedna od ETO frakcija na Zemlji pokušava naći rješenje za Trisolarijence i njihov problem triju tijela i tako im pomoći i spriječiti invaziju. To jedna od svrhi igre.
Druga svrha da je ETO članovi upoznaju sa poviješću Trisolarisa i njihovim načinom života, kao i razlozima za invaziju.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 18:42   #18
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
.




Jedna od ETO frakcija na Zemlji pokušava naći rješenje za Trisolarijence i njihov problem triju tijela i tako im pomoći i spriječiti invaziju. To jedna od svrhi igre.
Druga svrha da je ETO članovi upoznaju sa poviješću Trisolarisa i njihovim načinom života, kao i razlozima za invaziju.
Problem 3 tijela je nemoguće rješiti. Igra je samo alat za regrutaciju.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 19:59   #19
Pa stvorena je kao takav alat, prije nego se ETO podijelio na tri frakcije, a jednoj je cilj pokušati riješiti problem i spriječiti invaziju.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 20:45   #20
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Pa stvorena je kao takav alat, prije nego se ETO podijelio na tri frakcije, a jednoj je cilj pokušati riješiti problem i spriječiti invaziju.
Cilj igre nikad nije bilo rješenje problema 3 tijela. Svi znaju da je nerješiv.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.