Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 10:29   #81
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Mislim da su skolski praznici sasvim dovoljni za putovanja.
Ja bih razmisljala o putovanju s klincima tijekom skolske godine jedino da dobijem neko neodgodivo nagradno putovanje.
jesu dovoljni, ali ne i povoljni
najvece guzve i najskuplje avio karte (pogotovo bozic-uskrs)
naravno da je bolje ici nekad izmedju kad nam vec praznici ovise o vjerskim blagdanima.

ja ne ocekujem nikakve povlastice, osim opravdanih sati unapred.
(doduse, ja bih namjestila da ne dolazi dijete odmah isti dan kada je najavljen test, a testovi su najavljeni na pocetku sk.god, i to bih pazila pri kupovini karte,a ak bas ne mogu, onda bih dijete ostavila jos jedan dan doma da sve skupa nadoknadi)


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
definiraj razumni rok ako si na putu 10 dana, vracas se u utorak, a dijete u cetvrtak pise veliki test iz matematike najavljen 3-4-5 mjeseci ranije.
hoces li traziti postedu? ili ces u slucaju losije ocjene dojuriti kao furija i pozivati profesora na red?

pitam jer su to sve vrlo realne i svakodnevne situacije, apsolutno ni traga "izmisljotinama".
razuman rok je vrlo rastezljiv pojam, slazem se s tobom.

al bome pretjerujes, tesko mi je povjerovati da je svakodnevna situacija da dijete dobije 10 dana izostanka radi putovanja?????
ispada da djeca stalno putuju i radi toga izostaju, a onda ih se jos ne smije niti pitati jer su izostali.

mislim da je veci realitet donosenje lijecnickih ispricnica radi kojecega.
i naravno da se i nakon "bolesti" lako vaditi na empatiju i "bioooooooo sam bolestan, nemojte meneeeeeeee"
(a nastavnici imaju crno na bijelo, djeteta nije bilo radi bolesti, nije to roditelj ispricao, nego lijecnik, pa ne talasaju i ne zamjeraju se roditeljima i produzuju razuman rok za ispitivanje)

uostalom, oni koji dizu ruku za odobren odlazak djeteta na putovanje (ak se ne varam, razrednik pravilnikom moze odobriti samo do 3 dana, jel tak?) bi trebali i definirati sto ocekuju od ucenika po povratku? il ne?
kaj su roditelji postali tolko mocni a vi bespomocni?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:02   #82
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moj post je bio savršeno jasan. To što je tebi moje mišljenje "bahato" je naravno tvoje pravo da ga doživljavaš kako god želiš, što ne mijenja ni najmanje moje mišljenje da sam u pravu.
Sve ostalo spominjanje inspekcija, mjeseci nepitanja, dojurivanaj kao furija, 3-4-5 mjeseci unaprijed najavljenih ispita, itd je sve, ponavljam, tvoja i samo tvoja projekcija i fikcija koje mojem postu nema.

Naravno, ne očekujem da se sad fokusiraš na to da si sposobna iskonstruirati sve to temeljem moje tri rečenice, nego da i dalje očekuješ da se ja sad idem raspravljati (i implicitno se braniti od tvoji optužbi) - but not thanks.
ne trebam raspravu s tobom, boze sacuvaj.
samo sam te zamolila da tocno definiras razumni rok.
bila si na putu deset dana s djetetom.
koliko dugo nakon putovanja bi tvoje dijete trebali postediti ispitivanja, bilo kakvog, iz bilo kojeg predmeta?
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
razuman rok je vrlo rastezljiv pojam, slazem se s tobom.

al bome pretjerujes, tesko mi je povjerovati da je svakodnevna situacija da dijete dobije 10 dana izostanka radi putovanja?????
ispada da djeca stalno putuju i radi toga izostaju, a onda ih se jos ne smije niti pitati jer su izostali.

mislim da je veci realitet donosenje lijecnickih ispricnica radi kojecega.
i naravno da se i nakon "bolesti" lako vaditi na empatiju i "bioooooooo sam bolestan, nemojte meneeeeeeee"
(a nastavnici imaju crno na bijelo, djeteta nije bilo radi bolesti, nije to roditelj ispricao, nego lijecnik, pa ne talasaju i ne zamjeraju se roditeljima i produzuju razuman rok za ispitivanje)

uostalom, oni koji dizu ruku za odobren odlazak djeteta na putovanje (ak se ne varam, razrednik pravilnikom moze odobriti samo do 3 dana, jel tak?) bi trebali i definirati sto ocekuju od ucenika po povratku? il ne?
kaj su roditelji postali tolko mocni a vi bespomocni?
nisam mislila da svakodnevno djeca traze desetodnevno putovanje, nego da svakodnevno dealamo s raznoraznim zeljama i pozdravima vezanima za odgadjanje bilo kakve provjere znanja: prosjecno ih po razredu 4-5 ima odgovaranje po dogovoru, jedan bi na put pa bi postedu od ispitivanja do daljnjega, jedan ide rodbini na dva dana pa ga razrednik pusta, ali kod rodbine ne moze uciti i izaci cemo mu u susret tako da mu ne ocijenimo zadacu ili ga ne pitamo, jedan je stvarno bolestan pa je zbilja red da ga zaobidjes kod ispitivanja, jedan je "bolestan" pa bi bilo pozeljno da ga zaskocis, ali nemas dokaza da je "bolestan" iako mu je to vec cetvrta "bolest" za redom kad ti ispitujes ili pises test...
vjerovala ili ne, ucenicka (i roditeljska) prava su malo po malo veca nego nasa.

nista mi izricito ne definiramo kad pustimo nekog na putovanje jer naivno mislimo da ce se doticni ponijeti korektno i nadoknaditi sve sto i kad treba, bez daljnjeg izvlacenja, odgadjanja ili dodatnih dolazaka roditelja u skolu.
ocito je vrijeme da se i takve stvari izricito napisu u razne pravilnike jer korektan odnos danas vise ne mozes ocekivati ni od koga. ugodno te iznenade sporadicni slucajevi, ali to je sve.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:53   #83
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
ne ocekujem od djece da na kraju takvog dana trose moj skupi data roaming na slike biljeznica
Predlažem ti da svoja (ne)očekivanja navedeš u molbi nastavničkom vijeću. Svakako zatraži da ti se odobri svota na mobitelu za skupi roaming.


Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
uostalom, oni koji dizu ruku za odobren odlazak djeteta na putovanje (ak se ne varam, razrednik pravilnikom moze odobriti samo do 3 dana, jel tak?) bi trebali i definirati sto ocekuju od ucenika po povratku? il ne?
Da, imaš pravo.

Nakon ovog Proabinog posta uvjerena sam da imaš pravo.

Jer dosad se podrazumijevalo da je roditelj, koji traži odobrenje za izostanak koji je čisto luftanje usred školske godine, svjestan da mu je učinjen ustupak i dana dozvola jer valjda dijete ne bi ni vadio s nastave kad ne bi mislio da mu ta nastava neće faliti, tj. kad ne bi samo po sebi bilo jasno da dijete to treba nadoknaditi.

Čini se, međutim, da takvo dijete nakon provoda još treba imati povlastice i poštedu od obaveza koje druga djeca sjedeći na nastavi izvršavaju.

Prvom ovakvom prilikom koja se dogodi u mojoj školi tražit ću da uz dozvolu izostanka obavezno budu definirana očekivanja od učenika nakon povratka.

Sve se može i treba definirati.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:33   #84
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jesu dovoljni, ali ne i povoljni
Ne bi vjerovala, ali i prosvjetarima je tako.
Za njih ne postoje predsezone i posezone i ponude dana.


Al, da, tu je uvijek onaj argument - sami su birali posao.

Pa nećeš vjerovati, ali i roditelji su birali postati roditelji. To uključuje preskakanje povoljnih ponuda za putovanje za vrijeme nastave kad imaš školarca.

A kad im se to ipak omogući, pristojno je barem biti zahvalan na tome i preuzeti obavezu nadoknade propuštene nastave, umjesto traženja dodatnih beneficija i spominjanja svog skupog data roaminga.

Što uopće nije argument, jer postoji i wi-fi.

Spomenuto je ovdje kao demonstracija čiste arogancije.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:58   #85
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovala, ali i prosvjetarima je tako.
Za njih ne postoje predsezone i posezone i ponude dana.


Al, da, tu je uvijek onaj argument - sami su birali posao.

Pa nećeš vjerovati, ali i roditelji su birali postati roditelji. To uključuje preskakanje povoljnih ponuda za putovanje za vrijeme nastave kad imaš školarca.

A kad im se to ipak omogući, pristojno je barem biti zahvalan na tome i preuzeti obavezu nadoknade propuštene nastave, umjesto traženja dodatnih beneficija i spominjanja svog skupog data roaminga.

Što uopće nije argument, jer postoji i wi-fi.

Spomenuto je ovdje kao demonstracija čiste arogancije.


s tim da mnogi od nas ne mogu otici na par dana cak ni u zimskoj ili proljetnoj spici, nego iskljucivo i samo u jbn ljetnoj.
i svejedno zivimo s tom strasnom cinjenicom
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:01   #86
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
...
(doduse, ja bih namjestila da ne dolazi dijete odmah isti dan kada je najavljen test, a testovi su najavljeni na pocetku sk.god, i to bih pazila pri kupovini karte,a ak bas ne mogu, onda bih dijete ostavila jos jedan dan doma da sve skupa nadoknadi)
...
Nakon par upisa predstavnika nastavnicke populacije na forumu mislim da se apsolutno slazetem s tvojim prijedlogom, pogotovo drugim dijelom i ne samo za putovanja nego i bolest (sto je i pokrenulo temu)

Najbolja rjesenja u nasoj drzavI su uvijek onaj u kojima se ne pouzdajes u razum sustava vec se sam pobrines za sebe.
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:06   #87
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Najbolja rjesenja u nasoj drzavI su uvijek onaj u kojima se ne pouzdajes u razum sustava vec se sam pobrines za sebe.
ma genijalno.
bravo ti!

tipican primjer danasnjeg roditelja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:15   #88
Načelno, djeca koja se bave sportom češće izbivaju zbog natjecanja, gleda im se kroz prste pa jedno putovanje za vrijeme šk. godine prosječnog učenika nije problem ako se stvari stave u odnos. Neki nastavnici prakticiraju da se učenik ima pravo ispričati dva puta u šk. godini i to mi se čini kao optimalno riješenje: razuman rok time je jasno definiran i ovisno o predmetu može značiti od nekoliko dana do 2 tj., a s druge strane sprečava pretjerano opuštanje i grebanje.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:35   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post


s tim da mnogi od nas ne mogu otici na par dana cak ni u zimskoj ili proljetnoj spici, nego iskljucivo i samo u jbn ljetnoj.
i svejedno zivimo s tom strasnom cinjenicom
meni, osim ljeta, ostau 3 - 4 dana godišnjeg pa mogu birati hoću li ih iskoristiti tijekom zimskih ili proljetnih praznika.

naši često traže da ih se pusti na kakvo putovanje - uvijek ih pustimo. ne sjećam se da je itko tražio poseban tretman po povratku.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:40   #90
Ja sam dopuštala izostanak zbog skijanja. Nikakve povlastice kasnije nisu postojale niti ih je roditelj tražio, niti dijete očekivalo.
Nasmijala bi im se u facu da mi je itko došao i tražio da se sad dijete ne ispituje još 5 dana tako da može nadoknaditi zaostatke.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:48   #91
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
meni, osim ljeta, ostau 3 - 4 dana godišnjeg pa mogu birati hoću li ih iskoristiti tijekom zimskih ili proljetnih praznika.
meni ne.
kod nas je u skoli pravilo i obaveza da se svaki bozji dan godisnjeg iskoristi u komadu, samo po ljeti.
pod svim ostalim praznicima svaki dan sjedimo u praznoj skoli i, ako nemas neke administracije za rjesavati, cekas godota.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:57   #92
Tragično, biti na poslu za koji si plaćena.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:01   #93
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Tragično, biti na poslu za koji si plaćena.
Plaćen si da obaviš posao, a ne da sjediš u zgradi škole 8 sati.

Većina ljudi takve poslove najefikasnije obavlja kod kuće jer ima sve što mu treba, planove, udžbenike, kompjuter, papire, a u školi imaš 437 distrakcija i još većina ljudi ni nema mjesto poput kabineta samog za sebe gdje se može skoncentrirati i obaviti što treba.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:17   #94
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Tragično, biti na poslu za koji si plaćena.
je, tragicno je, ako nisi u situaciji da u tom trenutku ekcuali radis svoj posao.
tragicno je da moram sjediti u prostoriji bez ucenika kojima trebam predavati i da pritom ne mogu obavljati nista vezano za posao jer
a) mozda sam svu administraciju vec rijesila kod kuce
b) pao je sustav pa ni ne mogu nista raditi
c) ima mreze, ali nema kompa na kojem bi nesto obavila
d) nemam kabinet pa mi se hrpa ljudi mota okolo i smeta mi ako radim nesto pimplavo
e) mozak mi ne radi od hladnoce (poznato je da veliki broj skola ima grijanje samo kad ima i ucenika)

i tako, da... sve u svemu - poprilicna tragedija.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:38   #95
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ma genijalno.
bravo ti!

tipican primjer danasnjeg roditelja.
Nadam se... da više ne puše svi gluposti sustava uz "tako ti je to sine" zaključak Meni je do moje djece ipak stalo više nego je sustavu, bar smo to ovdje više nego dovoljno puta utvrdili...
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:43   #96
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Nadam se... da više ne puše svi gluposti sustava uz "tako ti je to sine" zaključak Meni je do moje djece ipak stalo više nego je sustavu, bar smo to ovdje više nego dovoljno puta utvrdili...
naravno da je tebi vise stalo do tvoje djece nego meni, za boga miloga.
no to i dalje ne znaci da se ne trebaju postivati pravila i red odredjene institucije.
u suprotnom, nemojte biti dio odredjenog sustava koji vam ni po cemu ne odgovara
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:52   #97
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
naravno da je tebi vise stalo do tvoje djece nego meni, za boga miloga.
no to i dalje ne znaci da se ne trebaju postivati pravila i red odredjene institucije.
u suprotnom, nemojte biti dio odredjenog sustava koji vam ni po cemu ne odgovara
S obzirom da je ovakvo skolstvo kakvo vec je nase obavezno onda nije bas a mogu ne biti dio sustava, postedi me "odseli ako ti ne pase" jer apsolutno imam pravo ovdje zivjeti u miru kao bilo koji drugi gradjanin ove drzave.
Prema tome, dokle je sustav postavljen na krivo ja cu kao i ostalih 95% nalaziti nacin da si stvari poslozim kako mi odgovara koristeci mehanizme sustava koji postoje za to (rudimentarni i losi kakvi vec jesu)

Prije, kad si je sustav zabio u glavu da je alfa i omega vremena svakog roditelja skolske djece da propisuje kad dijete mora biti u skoli ako je zdravo bez iznimke su svi koristili bolovanje da to izbjegnu. Onda je cak i sustav primjetio da je to besmisleno pa je omogucio izostanak temeljem zahtjeva roditelja. A ako netko misli da ucenik tokom tog izostanka treba svaki dan pisati zadace, dovijati se na xy nacina kako saznati sto se radilo u to vrijeme (jer naravno sustav nema nikakvog sluzbenog nacina komuniciranja tih informacija roditeljima i djetetu, nego "snadji se druze" metoda) onda cu ja osigurati da dijete ima vremena saznati i nadoknadti propusteno, isto kao da je bilo bolesno, i necu ga na putovanju opterecivati skolom kao sto ni sebe ne opterecujem poslom.

I to je vise-manje to... Ako sustav ocekuje da prvi dan povrataka u skolu dijete zna sve kao da nije izostalo onda cu osigurati da izostanak potraje dovoljno dugo da to uspije saznati i nauciti. Sustavu nije stalo - meni je.
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:08   #98
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Pih, ne govori to Perzefona samo kao nastavnica. Nego više kao roditeljica.

Moji su redovito svaku dvodnevnu bolest iskorištavali za nerad. Bile su to grde svađe s njima. Uvjeravali su me da ih nitko neće ništa tražiti ni išta pitati, jer bili su bolesni, zaboga!

Ja sam inzistirala da se traže bilježnice, fotografiraju i šalju preko fejsa ili čega već. Ja sam tražila da se čita i piše lektira. Ja sam bila zla.

Bilo bi mi draže da su to umjesto mene tražili njihovi učitelji.

Ali čitajući ovaj topik i pdf jasno mi je i zašto nisu.
ja cu samo citirat Perzefonu.
ovo boldano, je posao ucitelja
ne roditelja.

ne na nacin da ucitelj moli dijete da pise zadacu, nego da ako zadace nema, ima posljedicu (minus, jedan, nula, dodatna zadaca)
ako nisi u skoli, jebemu pas, pa moras nadoknaditi to sto nisi bio.
mislim ne moras, ali onda ne mozes imati 5 vec 4. ne mozes imati 2 vec 1

(ovjde ne pricam o djeci koja se radi malignih ili nekih drugiih bolesti skoluju u klajcevoj, salati, kuksi....pricam o djeci vulgaris, koja ostanu doma radi proljeva il proljetne zaljubljenosti)

svi ti klinci ce jednog dana biti zaposlenici.
kolko dugo je razumno odradjivat posao nakon bolovanja? kolko je fer prebacit posao kolegici koja jos nije otisla na godisnji? ili koliko hvatati zaostatke nakon povratka s bolovanja/GO?

proab, to sto si ti odgovorna, i na poslu i spram djeteta, ne znaci da su i ostali. i to je komad odgovornosti koje klince moramo uciit kroz skolovanje.
kolko se meni cini, sto kroz ove upise, sto na temi lijecnickih ispricnica, a sto kroz RL, toga fali.
najcesce jer se nastavnici boje roditelja (sto mi je blagi uzas)

ne vidim nista lose niti u ostanku kod kuce da se odmoris niti u putovanju kad ti se sprdne, ako posao odradis u razumnim rokovima.
na kraju krajeva, djeca se razlikuju po kogniitvnim sposobnostima, znanju, imaju razlicite vjestine i razlicite interese...nekoj djeci izostanak nece tesko pasti, neka nece niti osjetiti, nego im taman dodje da se maknu od ponavljanja..nekoj ce i jedan dan proljeva biti tezak za nadoknaditi sve sto ima, a kamoli desetodnevno putovanje na maldive.
i to je informacija koju i roditelju treba reci, jasno i glasno, postaviti uvjete pod kojima moze izostati, pa i odbit trazeni izostanak.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:11   #99
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
S obzirom da je ovakvo skolstvo kakvo vec je nase obavezno onda nije bas a mogu ne biti dio sustava, postedi me "odseli ako ti ne pase" jer apsolutno imam pravo ovdje zivjeti u miru kao bilo koji drugi gradjanin ove drzave.
Prema tome, dokle je sustav postavljen na krivo ja cu kao i ostalih 95% nalaziti nacin da si stvari poslozim kako mi odgovara koristeci mehanizme sustava koji postoje za to (rudimentarni i losi kakvi vec jesu)

Prije, kad si je sustav zabio u glavu da je alfa i omega vremena svakog roditelja skolske djece da propisuje kad dijete mora biti u skoli ako je zdravo bez iznimke su svi koristili bolovanje da to izbjegnu. Onda je cak i sustav primjetio da je to besmisleno pa je omogucio izostanak temeljem zahtjeva roditelja. A ako netko misli da ucenik tokom tog izostanka treba svaki dan pisati zadace, dovijati se na xy nacina kako saznati sto se radilo u to vrijeme (jer naravno sustav nema nikakvog sluzbenog nacina komuniciranja tih informacija roditeljima i djetetu, nego "snadji se druze" metoda) onda cu ja osigurati da dijete ima vremena saznati i nadoknadti propusteno, isto kao da je bilo bolesno, i necu ga na putovanju opterecivati skolom kao sto ni sebe ne opterecujem poslom.

I to je vise-manje to... Ako sustav ocekuje da prvi dan povrataka u skolu dijete zna sve kao da nije izostalo onda cu osigurati da izostanak potraje dovoljno dugo da to uspije saznati i nauciti. Sustavu nije stalo - meni je.
ne, sustav uopce nije "primjetio da je to besmisleno" nego je nakon izvjesnog vremena postao fleksibilniji zbog sve veceg broja slicnih zahtjeva, prohtjeva i prituzbi.
ali jbg, kak to kod nas vec ide: das prst, pozderu te od glave do pete.

ok je ako se na godisnjem ne opterecujes poslom, isto kao sto je ok da se klinci na praznicima ne opterecuju skolom.
no nisam bas sigurna koliko je ok da se za vrijeme radnog dana (i tako tjedan-dva ili koliko god vec iznosi tvoj "razumni rok") ti ne opterecujes poslom, a ucenici skolom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:17   #100
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne na nacin da ucitelj moli dijete da pise zadacu, nego da ako zadace nema, ima posljedicu (minus, jedan, nula, dodatna zadaca)
ako nisi u skoli, jebemu pas, pa moras nadoknaditi to sto nisi bio.
mislim ne moras, ali onda ne mozes imati 5 vec 4. ne mozes imati 2 vec 1
pa...ovaj... ovo bi trebalo funkcionirati bez jebemti.

ali vidis iz svih mogucih topica i topicica na ovom forumu da epidemija trcanja u skolu, zvocanja oko svakog jebenog minusa i zivkanja inspekcije prije nego uopce porazgovaras oci u oci s predmetnim nastavnikom polako prerasta u pandemiju.

mislim da samo nakon procitanih upisa na pdf skolarci ne treba nikakvo dodatno objasnjenje zasto je tome tako.

me, myself and I.
fuck the system

__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.