Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2003., 18:17   #1
Odstranjivaje mladeza

Zahvalna bi bila ako bi napisali da li znate nesto o tome. Naime mladez koji imam je na licu u uglu nosa navikla sam se na njega jer ga imam cijeli zivot ali mi se vrzma po glavi iz estetskih razloga da ga maknem ali se bojim.
LaPerla is offline  
Old 27.06.2003., 21:03   #2
radila je moja mama, na Sv.Duhu ( ak si iz Zagreba ) i to onim tekucim dusikom iliti metodom smrzavanja.

Ne boli. Madez otpadne sam. Poslije treba par dana sterilzirati i mazati nekom kremom.

Ona je imala jedan jako mali ispod pazuha. Ne znam dal je s licem postupak nesto drugaciji
Inace njoj je to islo preko zdrastvenog
Winona is offline  
Old 27.06.2003., 22:02   #3
Mladezi?
jimmy jazz is offline  
Old 27.06.2003., 22:39   #4
Kaze se madezi, a ne mladezi pa mijenjam naslov, nek se autorica posta ne uvrijedi.

Winona, jel si sigurna da tvoja mama nije odstranjivala bradavice, a ne madeze?

Madezi se obicno izrezu, to radi plasticni kirurg. I obavezno se salju na patohistolosku analizu. Tak da smrzavanje sa tekucim dusikom bas i ne hoda u ovoj prici.
lahor is offline  
Old 27.06.2003., 22:41   #5
mislio sam, odstranjivanje mladezi?
jimmy jazz is offline  
Old 27.06.2003., 22:46   #6
Re: Odstranjivaje mladeza

Quote:
LaPerla kaže:
Zahvalna bi bila ako bi napisali da li znate nesto o tome. Naime mladez koji imam je na licu u uglu nosa navikla sam se na njega jer ga imam cijeli zivot ali mi se vrzma po glavi iz estetskih razloga da ga maknem ali se bojim.
Odes plasticaru, bez frke ti ga makne, kosta oko 500-800 kn.
dora is offline  
Old 27.06.2003., 22:53   #7
Ha ha ha odstranjivanje mladezi svasta i meni na um pada

Salim se thanks...tipkarska khm khm.

Planiram da posjetim plasticnog ali bi zeljela custi da li netko ima slicno ikustvo obzirom da vrijedi vjerovanje da svi oni u sebi nose malignu klicu pa me nekako strah dirati.
LaPerla is offline  
Old 27.06.2003., 22:59   #8
Moja sestra je odstranila madez prosle godine.Radjeno je u lokalnoj anesteziji,operacija je trajala oko pola sata,rana je mala al duboka,jer se vadi iz korjena.Madez je poslat na analizu koja je pokazala da je bezopasan.
Samantha is offline  
Old 27.06.2003., 23:00   #9
Moja frendica je odstranjivala prosle godine, nije joj bilo strasno, sve je proslo OK.

A ako postoji maligni potencijal, onda se tek nema sto razmisljati - jedini izbor je odstranjivanje!
lahor is offline  
Old 27.06.2003., 23:12   #10
Mojoj sestri je bio na nezgodno mjesto.na kopcanju grudnjaka.pa ga je redovito ranjavala.
Samantha is offline  
Old 28.06.2003., 07:30   #11
JA sam skinula dva na ledjima u petom mjesecu.Doktor u ordinaciji,dao mi je samo malu injekciju(lokalnu anesteziju) i odrezao,prilicno duboko.Dobila sam dva put po tri sava(s kojima sam imala poprilicno problema,otpadanja,otvaranja rane,infekcija,antibiotici)ali ajde sad je OK.Oziljak je siri nego sto je trebao biti ,ali ne brine me to uopce.Madezi su poslani na analizu i sve je bilo OK.Drago mi je da sam se toga rjesila jer su bili na poprilicno nezgodnom mjestu.Moja frendica je par mjeseci prije mene isto to napravila i sad joj se jedan madez poceo pojavljivati ispod oziljka od starog koji je uklonjen.
Rita is offline  
Old 28.06.2003., 12:52   #12
Quote:
lahor kaže:
Kaze se madezi, a ne mladezi pa mijenjam naslov, nek se autorica posta ne uvrijedi.

Winona, jel si sigurna da tvoja mama nije odstranjivala bradavice, a ne madeze?

Madezi se obicno izrezu, to radi plasticni kirurg. I obavezno se salju na patohistolosku analizu. Tak da smrzavanje sa tekucim dusikom bas i ne hoda u ovoj prici.
Nisam sigurna Znam da je izgledao kao madez ali je bio ispupcen ne ravan. Pitam ovih dana pa javim.
Winona is offline  
Old 28.06.2003., 13:37   #13
bila ja.... napravio mi doktor opce prakse pod lokalnom.... bio je pri kraju lijevog rebra dole.... i spakiro mi ga, odnesla na rebro, dobila nalaze i sve ok....
samo, radio mi je to u 10. mjesecu kad nema vrucina jer se nemres kupat dok imas savove (3) i dok se ne znojis.... svaki 3. dan sam isla na kontrolu i za 10 dana su mi skinuli....
fora je u tome sto se ne smijes suncat neko vrijeme na tom mjestu, zato je jesen idealna za to.....

Vinska
Vinska Mushica is offline  
Old 28.06.2003., 14:28   #14
ja sam mako jedan sa noge.

Treba biti pazljiv jedna kolegica sa faksa je umrla sa 27 od melanoma. Isto je tak pocelo madez pa crveno oko madeza pa ona ima posla bude isla bude isla sutra dermatologu pa preksutra i kad se pojavila vec je krenulo sa Metastazama i za 2 mjeseca sprovod. Koma
Roko is offline  
Old 29.06.2003., 05:09   #15
Hvala na djeljenju iskustava....mislim da cu ozbiljno razmisliti jer obzirom na oziljke i moguce posljedice ne znam da li bi se usudila.Ovaj moj je na licu pa je samim tim i teze upustiti se u odstranjivanje a ne smeta mi....cisto bi izgledalo ljepse.Uf...
LaPerla is offline  
Old 29.06.2003., 10:38   #16
La perla vidim da se dvoumis zbog oziljka na licu....al dobro obavljeno vadjenje i sivanje ne mora da ostavi oziljak mnogo vidljiv.
Moja majka je 3 puta na licu vadila neku masnu zljezdu koja se upaljivala,i doktorka joj je to radila kroz ovu boru "smijalicu" na licu,tako da je sad oziljak u bori.Vidi se,al kao malo jace izrazena bora.
Samantha is offline  
Old 29.06.2003., 14:06   #17
Ako ti je to samo trenutna misao s obzirom da ga do sada nisi odstranila,
pretpostavljam da i ne izgleda ruzno i da ti u stvari ne smeta.

Ukoliko nema promjena na madezu i ukoliko smatras da ga brisanjem nosa
ne iritiras,nemoj ga dirati.

Ako ipak sumnjas u izgled madeza,idi na pregled.
No da je tako, s obzirom da je na vidljivom mjestu,
valjda bi ti na to do sada bio ukazao i lijecnik opce prakse.
Aenea is offline  
Old 29.06.2003., 21:08   #18
Ja sam svoj kapitalni primjerak odstranila prije 2 godine na Institutu za tumore u Zg. Oni to odmah šalju na analizu, a i za vrijeme samog zahvata vide kolko moraju rezati (napominjem da madež ima korjen koji ide dosta duboko tako da sam na kraju imala 6 šavova). Prije zahvata sam prošla cijelu preoperativnu obradu (krvna slika, urin, EKG, slikanje pluča...) iako je sve rađeno u lokalnoj anesteziji. No takva je njihova procedura.
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Old 30.06.2003., 09:09   #19
Quote:
LaPerla kaže:
Hvala na djeljenju iskustava....mislim da cu ozbiljno razmisliti jer obzirom na oziljke i moguce posljedice ne znam da li bi se usudila.Ovaj moj je na licu pa je samim tim i teze upustiti se u odstranjivanje a ne smeta mi....cisto bi izgledalo ljepse.Uf...

cuj, ja imam oziljak.... onak, crtu od koja 2 cm i 6 tockica (bivse rupice od 3 sava), al kad osuncam trbuh bit ce sve ok..... osim toga, kak je onda zenama sa carskim rezom???
za facu ne znam...., pitaj...., valjda ne rezu tak jako.... mozda ga samo smrznu amonijakom pa odpadne....
znas kaj, pitat cu kolegicu..., njena sestra radi ko med. sestra kod nekog frajera na plast. kirurgiji pa javim

Vini
Vinska Mushica is offline  
Old 30.06.2003., 15:43   #20
Ja sam imala velik madez na bradi. Sad se niti oziljak ne ne vidi. Sad razmisljam odstraniti jos par malo vecih jer me smetaju (jedan je tocno tam gdje dolazi rub hlaca) a i estetski mi bas ne pasu.
Billi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.