Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 27.11.2007., 20:51   #1
Što napraviti kad se psi tuku?

imam dva prekrasna psa- rotvajlera koji je izmedju ostaloga dresiran,izuzetno poslusan i pametan pas. s druge strane imam mjesanca americke statfordice i rotvajlera- neko zlatnozuto cudo koje je pljunuti statford, izvanredan cuvar, strahovito privrzen svim clanovima obitelji. nepoznate ljude pusta u dvoriste ali ne i van,nikoga nije napao samo se ljudi ukoce kad razjapi usta.

moj problem je kronicna nepodnosljivost izmedju ta dva psa. sve je ok kad su sami u dvoristu, kada nema nikakve njihove igracke,kad nemaju identicne ogrlice i kad se ne pojavimo moja djeca ili ja na dvoristu. na moj glas i na moju pojavu su posebno osjetljivi i burno reagiraju-pokoljem.napominjem da je rotvajler-prvim dolaskom u kucu za gazdu odabrao mene. mene jedinu slusa i ja ga jedina hranim. ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.

danas mi je rotvajler rasturio kavez i pobjegao van. za njim je dojurio statford i nastao je uzas. djeca im se boje prici jer borba je zaista strasna a ja sama cesto fizicki nisam u stanju razdvojiti dva bijesna, velika psa koji se kolju.. tim vise sto me rotvajler slusa i mogu ga odvesti do boksa dok statford navaljuje i dalje na njega. rotvajler nikada prvi nije krenuo u borbu.

ima li netko iskustva sa takvim psima i sto uraditi kad se pocnu klati? bojim se da cu jednog dana ostati bez ruke ili ce najblaze receno mene izgristi. osobno u to ne vjerujem ali koji je prvi korak razdvajanja? samo mi nemojte reci da ih pustim da se kolju ili da se jednoga rijesim. i nemojte me savjetovati da ih tucem.

hvala
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.