Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2008., 21:42   #1
cijene slika ne toliko poznatih akademskih slikara

Zanima me u kojim se relacijama kreću cijene slika akademskih slikara koji nisu poznati široj javnosti, dakle rade recimo po narudžbi, povremeno izlažu i prodaju uglavnom u privatnom aranžmanu. Može li se uopće govoriti o nekim relacijama ili je to potpuno individualno?
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 23:25   #2
Ovisno o tehnici, formatu i motivu, od par stotina kuna do tisuću ipo- dvije. (prema mom iskustvu)
nickthestripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 03:33   #3
A ako nađeš nekog full talentiranog alkosa možeš proći i za 100kn (B2, bez rame) . Generalno sam protiv toga, ali kupac ne određuje cijenu.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 16:04   #4
OK. Neću dati mužu da čita ovo o 100 kn Naime, radi se o ulju, slikama, cvijeće metar puta metar (ja k'o da na placu kupujem drva) zajedno s monumentalnom ramom, i pejzaž 80x70, također s ramom. Kupila sam ih za par tisuća kuna, da ne idem u detalje, pa se muž malo bunio na iznos (dionice padaju i tako to), a ja mislim da sam ih dobila vrlo povoljno. Radi se o afirmiranoj akademskoj slikarici, samo nije razvikana.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 17:32   #5
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
OK. Neću dati mužu da čita ovo o 100 kn Naime, radi se o ulju, slikama, cvijeće metar puta metar (ja k'o da na placu kupujem drva) zajedno s monumentalnom ramom, i pejzaž 80x70, također s ramom. Kupila sam ih za par tisuća kuna, da ne idem u detalje, pa se muž malo bunio na iznos (dionice padaju i tako to), a ja mislim da sam ih dobila vrlo povoljno. Radi se o afirmiranoj akademskoj slikarici, samo nije razvikana.
Pa čuj, ako se radi o ulju, pretpostavljam da je na platnu (nisam baš expert) što košta. Rama također košta, bar 150-200 kn, a često i više.

Ovaj moj slučaj je bio na papiru, slikano (opet ne znam pravi izraz) nečim sličnim masnim bojicama. Znači, financijsko ulaganje u rad je oko 10 kn. Čovjek je stariji, slike jesu lijepe, ali fino radi samo pejzaže, mrtvu prirodu i konje! Nikad nije imao ambicije da se probije vjerojatno zbog alkohola. Naime, pije već 30ak godina. Inače daje slike za 100 - 200 kn i radi po narudžbi!
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 19:33   #6
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
OK. Neću dati mužu da čita ovo o 100 kn Naime, radi se o ulju, slikama, cvijeće metar puta metar (ja k'o da na placu kupujem drva) zajedno s monumentalnom ramom, i pejzaž 80x70, također s ramom. Kupila sam ih za par tisuća kuna, da ne idem u detalje, pa se muž malo bunio na iznos (dionice padaju i tako to), a ja mislim da sam ih dobila vrlo povoljno. Radi se o afirmiranoj akademskoj slikarici, samo nije razvikana.
Ciljaj na impasto, još ako je dobra rama. Samo da dobije na kilaži!
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.