Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 00:51   #201
Meni se čini da se ovaj zakon odnosi ipak samo na pit bull terijere, a ne na staforde.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 00:59   #202
piše pasmine tipa bull i njihovi mješanci, a u bull pasmine po pravilniku spada i am. staff.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:41   #203
Stafovi su kinoloski priznata pasmina i njihov uzgoj je dopusten. Pitovi su manje vise stafovi van standarda i njih treba kastrirati.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:54   #204
Midian, jedno je da psa zaboli, a drugo da ga konstantno boli.. ne slažem se sa pristupom da se poteže za štapom svaki put kad se psi dohvate. pogotovo jer to očito ne pomaže.. da ih se udarilo pa su ajde shvatili, još nekako.. al očito im ta metoda ne pomaže kad se i dalje kolju na dnevnoj bazi..

moj pas je jednom zarežao na mene.. uvijek sam govorila da mi može radit što god poželi, ali nikad, nikad, ne smije na mene zarežat.. udarila sam ga (ako se to uopće može nazvat udarcem) i nikad mu više nije palo na pamet tako nešto napraviti.. to je drugo.. moj je pas jedan jedini put u životu dobio udarac i to zbog teškog grijeha naspram mene (s tim da je krelac to pokupio od tetinog psa, taj pas stalno reži i onda se svi maknu od njega, moj je to skužio i probao je istom metodom).. i shvatio je.. tako da ga nikad više nisam udarila.. to je to.. da je nastavio s tim ponašanjem probala bi naći drugi način, ne ga nastavila mlatit..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:27   #205
Zavisi kako pas reaguje na sve to.Juce sam bas setao fox terijera i nailazi jedna devojka sa retriverom a fox da poludi.Ja ga podigao,zaklanjam mu oci,okrecem glavu ali ne vredi.Zapenio da se bije pa to ti je.To im je u krvi,stvarani su u nameri da budu ostri i srcani.
E sad jedno je ako se psi recimo potuku zbog hrane,a u sledecem momentu da se igraju po dvoristu.Ovi moji samo da se vide,pa to cviljenje,neki cudni zvuci...Sve to moze da se vidi na izlozbama u ringu III FCI Grupe,ako se obrati paznja na nemacke lovne terijere
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:56   #206
Joj to za terijere je istina. Jednom sam bila u veterinarskoj ambulanti sa svojim psom kad je tip doveo fox terijera koji je napao vučjaka. Nije se dao maknut i ovaj ga je rastrgao. Vlasnik ka je donsao u kutiji sveg rastrganog, ali živog. To su stvarno energični psi. Da imam terijera i ja bih ga radije klepnula, nego mu dala da napadne nekog većeg od sebe.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:03   #207
jedno je klepnut psa, a drugo ga je sustavno tuć svaki put kad zgriješi.. terijeri jesu takvi, i redovito će se na izložbama npr čut režanje i lavež iz kaveza u kojem je terijer.. sve ok.. oni jesu srčani.. divota.. ali batinom odgajat psa je po meni krajnje primitivno.. i s terijerom se može postić da živi u zajednici s drugim psom u miru.. samo se to treba odmalena provodit.. a ne kad pas dođe u pubertet i krene pokazivat karakter krenut sve riješavat udarcima..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:15   #208
ja vidla kak kepec(oko 20cm) mješanac terijera napal tornjaka Ovaj bil sav zbunjen i nije se mogel pomaknut od šoka,a mali napada i napada....
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 17:52   #209
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
jedno je klepnut psa, a drugo ga je sustavno tuć svaki put kad zgriješi.. terijeri jesu takvi, i redovito će se na izložbama npr čut režanje i lavež iz kaveza u kojem je terijer.. sve ok.. oni jesu srčani.. divota.. ali batinom odgajat psa je po meni krajnje primitivno.. i s terijerom se može postić da živi u zajednici s drugim psom u miru.. samo se to treba odmalena provodit.. a ne kad pas dođe u pubertet i krene pokazivat karakter krenut sve riješavat udarcima..
Ne moze.Moj terijer 6 godina je bio tako odgajan i za 3 dana je skroz poludeo.Kao da je ceo zivot bio takav.
Kod nekih pasa moze,kod terijera 1 u 100 slucajeva.Kokosku u zivotu nije video,kad je uleteo u kokosinjac napravio je pokolj
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 17:59   #210
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Joj to za terijere je istina. Jednom sam bila u veterinarskoj ambulanti sa svojim psom kad je tip doveo fox terijera koji je napao vučjaka. Nije se dao maknut i ovaj ga je rastrgao. Vlasnik ka je donsao u kutiji sveg rastrganog, ali živog. To su stvarno energični psi. Da imam terijera i ja bih ga radije klepnula, nego mu dala da napadne nekog većeg od sebe.
Nisam skontao,ko je izvukao deblji kraj?Fox?
Moj komsija je imao nemackog lovnog terijera koji je bokseru rastrgao zadnju desnu nogu i vucjaka zgrabio za sapu da mu je sve nervne zavrsetke pokidao.
Od mog drugara sa fakulteta terijer je skroz rasporio suprasnu krmacu koja je na kraju uginula.

Oni koliko god mali bila,njihov mentalni mehanizam je takav-ubiti i samo ubiti.Mnogo gadnije umeju da ujedu od vecih pasa,pogotovo sto u vecini slucajeva nece da puste bez primene sile sa strane

Letos jedno popodne nikog nije bilo kuci i ova dva muzjaka se nekako nadju zajedno u dvoristu.Tukli su se 20 minuta,baba je pokusavala da ih razdvoji metlom,vodom,dranjem.Ma kakvi.Toliko je krvi bilo po dvoristu da je to strasno,jednom su bila pocepana usta,malo izgrizene usi i ozbuseni obrazi od ocnjaka...Sad imamo druge metode,tako da je u zadnje vreme mirno,osim sto laju dan-noc
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:15   #211
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
inace, takvi psi mi trebaju kao cuvari, zato ih i drzim, mazim, pazim i tetosim. jednostavno moram imati ostre pse.
oprostite, no gdje vi to živite?!?
ili bolje rećeno što vam to moraju čuvati tri razjarena psa

pas nije tu da bi njih dva riješavali tko je gazda, niti nije objasnjenje
da se bore za vaš dodir ili zdjelicu hrane, pa kome date prvome
tog vise volite. to škalja kod djece dok mu 5-6 godina i funje se jedan
na drugoga, no kod pasa ne.
razdvajanje takva dva psa, ako to vec morate raditi sami
definitivno vam ne preporucam mada vas oba vole
njihovi zubi lako vam mogu nanijeti gadne ozljede.

ja imam dva rota, oba su mužjaka, jedan je dosao ko mala beba,
a drugi naknadno iz istog legla jer ga je gazda prvo htio zadržati,
no nakon 5 mj. riješio se i mame i tog malog kojeg sam ja onda
uzela ta dva psa se nikada nisu potukla, igraju se sto je normalno,
skacu jedan po drugome, naravno sire zube, no nikad si nisu nanijeli
ama bas nikakve ozljede (i nije po srijedi bratska ljubav , bili su
odvijeni 5 mjeseci, pa im to niš ne znaći)
sada su stari dvije godine i nijedan nije kastriran. prije 7 mjeseci kod nas je
dosao jedan mali pitt bull, dosao je sa samo mjesec dana
po želji mog supruga koji obožava tu vrstu pasa.
moja dva rota Aks i Luks, od prvog dana prema Bondu se ponašaju
ko da je s njima od početka života. Imamo veliko dvorište ali
oni imaju i veliki box, svi tri su zajedno u njemu, svi tri zajedno jedu
i kad se mazimo svi tri se nabacaju oko nas i cekaju da
ih ceskamo. kad spavaju Bond se stisne između njih
dvojce ko malo dijete kad spava između mame i tate
da napomenem niti jedan od njih nikada nije
bio na dresuri, niti je ijednog itko sutnuo nogom, a kamoli
udario. jedino sto su radili kad su bili manji Aks i Luks bio je nered po
dvorištu dok su bili pusteni iz boxa, no kako se mogu "pohvaliti"
sa zvonkim glasom kad ga povisim, vjerojatno ih je iritirao
pa su i s tim ubrzo prestali.
nijedan se nikad nije postavljao za gazdu drugog, pa cak ni
Bond sada sa svojih 8 mjeseci nije pokušao gazdovati njima.
sva trojca i mene i supruga slušaju jednako, nema tu
da na poziv od jednog od nas oni ne dođu.

Zadnje uređivanje katarina : 18.12.2007. at 18:47.
katarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:44   #212
Midian, sorry, al osobno znam primjere terijera koji savršeno žive u zajednici s drugim psima.. da budem određenija: 2 njemačka lovna, 2 russela, 1 foxa i 1 erdela, 2 stafforda..(valjda sam se svih sjetila.. ) od toga su svi muški osim jednog stafforda.. i svaki je u parku s drugim psima bez problema, svaki se druži s drugim mužjacima, sve super.. da, uvijek će prvi povijat pticu u parku, i prvi se neće složit s nekom bahatom pridošlicom.. ali u većini slučajeva, ako je i drugi pas ok, sve će proć super.. ono što znam je da njihovi gazde pričaju da su sa socijalizacijom kretali od početka.. čim je pas krenuo van kao štene odmah s drugim psima druženje, neodobravanje bilo kakvog bahaćenja i postavljanja psa i td.. sigurno ima terijera s jačim karakterom (možda i neslomljivim) ali ne smatram mogućim da se niti jednog terijera ne može naučit na slaganje s drugim psima niti da ga se to može učit samo batinom..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 01:32   #213
Zavisi od psa do psa,moji Fox-ovi su stvarno psi odlicnog porekla,odgajivacnica Of Blue Killarney je jedna od najboljih na nasim prostorima,vec godinama se forsira karakter pa je moguce da su i zbog toga takvi,jer njihova krvna linija je stvarno prvoklasna.
Sada imam 3 steneta,3 meseca su stari i jako su ostri,sto znaci da je nastavljen ostar karakter.Za mene su to pravi psi,kojima se godinama i generacijama prenosi isti karakter bez greske
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 07:23   #214
a ništa.
ja ih rastavim i to je to.


ps nedavno prije par tjedana me pas, onaj drugi izgrizo kad sam dignuo svoga, a nije mogao zbog toga do njega.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:48   #215
ma ja volim da je terijer 'zločest'.. općenito volim da pas ima karakteristike pasmine u koju spada.. i baš recimo kod terijera volim tu njihovu srčanost.. totalno mi je cool kak su 'živčenjaci'.. al ono-neka socijalizacija mora bit.. ne mora se družit sa svima, naravno, al ne može ni hodat po cesti napadat sve što se miče.. zato terijeru treba da se bavi aktivnostima za koje je predviđen.. inače imate isfrustriranog psa.. on tu živčanost mora negdje ispoljavat..

frend mi ima njemačkog lovnog, uzeo ga je baš za lov.. i on isto priča da je pas nemoguć.. ak nanjuši lovinu nema toga što će ga dozvat natrag.. potomak je kuje koja se udavila kad je ćopila vepra koji je uletio u rijeku jer ga nije htjela pustit..

s takvim karakterom je fakat teško radit.. al opet - nije batina riješenje za sve..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 13:19   #216
Pazi,kad vodim samo jednog u setnju onda nece da se pobije bez bas jakog razloga,cak hoce i da se igra.Ali kad ih je dvoje,pa to kidise na sve zivo.
Jedno vece su se zakacili sa nemackim lovnim terijerom,ovi moji nisu hteli da se biju,mahali su repovima i spremali se za igru.U tom momentu je nlt zarezao i gotovo,pao im je mrak na oci...Sekunda im treba da polude
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:45   #217
da, to mi zvuči logično - skupa su jači.. to mi je isto frend ispričao.. kad svi psi zajedno love (svi su lovni terijeri) onda je sve ok.. al čim jedan bude stavljen na lajnu, svi ostali se okome na njega..

a to sam i rekla.. terijer će prvi napast ako je izazvan.. i to kod sebe viđam.. ak se svi igraju na livadi, ok.. ali ako neki pas zareži ili se postavi, prvo terijeri skaču..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 01:43   #218
Imam ja mješanku njem. lovnog i terijer je po svemu osim po odnosu prema drugim životinjama. Kad nam je stigla, ko beba od mjesec i pol (ako i toliko), oblizivala se kad bi vidjela "plijen"-pticu, macu ili nešto slično. Izbili smo joj to iz glave jer smo je uvijek učili "draga ptica", "draga maca", te je od malena socijalizirali sa drugim psima.

Danas imam doma i 6 miševa. Terijer i miševi mi se slažu ko da su ista vrsta. Pustim joj ih van i ona im se veseli i ljubi ih. Nevjerojatna scena!

Nikad nije ljubomorna na duge. Često imam doma napuštene psiće ili mace na privremenom čuvanju do udomljavanja. Brine se o njima kao da su njezini.

Odgoj je sve.

Kod terijera i kod svih ostalih pasa. Puno truda i učenja od malena čini čuda. Pas je upravo onakav kakvim ga stvorite.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 01:48   #219
Na brzaka odredit koeficijente.
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:07   #220
Kad ih vodim u setnju i pustim da se jure po stadionu,oni moraju da se zavuku u trnje.Svaki put,samo vidim razjure se macke na sve strane.Znaci svaki put moraju da nadju nesto da jure.A brzi su kao metak,imaju kondicije do besvesti.Zavlace se po jamama,skroz se iskidaju na trnje i nista.Njima je sve opusteno
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.