Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 19:59   #521
Svejedno, PDV se mora platiti i na rabljeni ukoliko auto nije u sustavu PDV-a neke od zemalja clanica EU. Ako je u sustavu PDV-a onda ne moras platiti PDV.

Kako sada stvari stoje nece biti nikakvih nameta. Dakle ni PDV-a ni trosarina, ostaje vidjeti sto ce vlada smisliti kako opteretiti davanja na rabljene. Ja mislim da ce to ici kroz porez na ekologiju u vidu placanja godisnjeg poreza, a ne placanja sve odjednom. Vec ono svake godine ti iskesiras nekoliko soma kn jer ti auto zagadjuje xy grama CO2/km. Nesto ko obvezno osiguranje sada..
BB87 is offline  
Old 24.10.2012., 20:06   #522
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kupnja RABLJENOG auta:
-nema carine ni trošarine ni PDV-a.
-kod uvoza plaćaš namet ovisno o snazi motora i ekološkoj podobnosti ispuha, bilogdje između 20 i 50% vrijednosti samog auta.

5% porez na promet proizvoda se plaća jedino onda kad auto mijenja vlasnika UNUTAR hrvatske, kad auto već ima HR tablice.
E, ali u novinama piše sada da nema NIKAKVIH (pa niti eko) nameta na rabljene aute, samo na nove. Nešto su vjerojatno zabrljali, ali još uvijek se nigdje izrijekom ne spominje da će se na rabljene aute plaćati eko nameti.
frANZi50 is offline  
Old 24.10.2012., 20:17   #523
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
E, ali u novinama piše sada da nema NIKAKVIH (pa niti eko) nameta na rabljene aute, samo na nove. Nešto su vjerojatno zabrljali, ali još uvijek se nigdje izrijekom ne spominje da će se na rabljene aute plaćati eko nameti.
Pa napisao sam u nekom prethodnom postu, ...prvi cilj Linića je da se uopće pokrene prodaja auta, ...a nameti će se polako nametati, + ostali kolege su ti napisali da je druga faza punjenja proračuna kroz eko trošarine na stare kante i samu povećanu potrošnju kroz maloprodaju goriva, održavanje i ostalo šta već postoji, ...dakle osim usklađivanja s EU zakonodavstvom, cilje je pokrenuti potrošnju, a starenjem uvezenih auta kroz eko namete će se kasa svake godine sve više puniti, ...što stariji auto, veći eko porez..., pa te to opet tjera da kupiš novi, ili noviji auto i tako u beskraj dok ne završiš u Vrapču ...nema više sistem kupim 123-ojku i vozim ju 30 godina i još ju dobro prodam kao oldtimer, ...prošlo svršeno vrijeme...!!
supervox is offline  
Old 24.10.2012., 20:24   #524
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Pa napisao sam u nekom prethodnom postu, ...prvi cilj Linića je da se uopće pokrene prodaja auta, ...a nameti će se polako nametati, + ostali kolege su ti napisali da je druga faza punjenja proračuna kroz eko trošarine na stare kante i samu povećanu potrošnju kroz maloprodaju goriva, održavanje i ostalo šta već postoji, ...dakle osim usklađivanja s EU zakonodavstvom, cilje je pokrenuti potrošnju, a starenjem uvezenih auta kroz eko namete će se kasa svake godine sve više puniti, ...što stariji auto, veći eko porez..., pa te to opet tjera da kupiš novi, ili noviji auto i tako u beskraj dok ne završiš u Vrapču ...nema više sistem kupim 123-ojku i vozim ju 30 godina i još ju dobro prodam kao oldtimer, ...prošlo svršeno vrijeme...!!
ma ne, ako pretjeraju, neće nitko kupit nikakav auto a ne noviji ili novi... Pa ni njemci ne mogu natjerat ljude da kupe nove aute a ne da će to napravit nekakav linić...
johny5 is offline  
Old 24.10.2012., 20:26   #525
Bice novih poreza da se useres, da ne pricam kako ce cijene goriva i svega vezano s vozilima otici u picku materinu gore

Ovo s tim ukidanjem trosarina je samo mamac da nam izvuku sta vise para. Pazite sta vam ja kazem.

Mislim da na ljeto ohod do Immelborna. Vec je moj stari bio tamo po auto, stoga cemo opet, ima tamo jedan koji prica hrv pa se lako da sporazumiti. Ak nekog zanima, mozemo ici zajedno (ja vozim) pa podjelimo troskove goriva..

Zadnje uređivanje BB87 : 24.10.2012. at 20:32.
BB87 is offline  
Old 24.10.2012., 20:27   #526
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
E, ali u novinama piše sada da nema NIKAKVIH (pa niti eko) nameta na rabljene aute, samo na nove. Nešto su vjerojatno zabrljali, ali još uvijek se nigdje izrijekom ne spominje da će se na rabljene aute plaćati eko nameti.
pusti kaj novine pišu. taj članak nisam ni otvoril.
i tamo se je neka seljačina primila onog očiglednog: UKIDAJU SE TROŠARINE.

naravno da se ukidaju (pisalo smo zašto).
ali levat nije slušal do kraja pa nije čul da će se neki namet plaćati, kak god se zval.
pa nitko nije lud platiti sva davanja na novog a na dva dana star auto nebi platil ništa.
I wonder is offline  
Old 24.10.2012., 20:29   #527
U svakom slučaju treba pričekati konačan prijedlog, sve ovo je rekla-kazala.
frANZi50 is offline  
Old 24.10.2012., 20:36   #528
Quote:
BB87 kaže: Pogledaj post

Mislim da na ljeto ohod do Immelborna. Vec je moj stari bio tamo po auto, stoga cemo opet, ima tamo jedan koji prica hrv pa se lako da sporazumiti. Ak nekog zanima, mozemo ici zajedno (ja vozim) pa podjelimo troskove goriva..
Di je to , kakvih autiju ima ? kolko cca kilometara do tam ?imas di ostat tam ili .. ?imas vinjetu slovensku/austrijsku ?


Iskreno , I couldnt care less za cijenu novih autiju , vi`š da je ljudima svejedno dal je kamata na kredit 4 ili 12 posto, onda ih ni malo trosarine nebu pokolebalo da dignu taj kredit na 7 godina , kaj je to 100 kn gore na ratu
MMachéte is offline  
Old 24.10.2012., 20:39   #529
Jao, a kako će onda naši šoderaši prodavati Golfa 4 duplo skuplje nego u Njemačkoj, kako, kako???
frenchkey is offline  
Old 24.10.2012., 20:45   #530
Uhh, riskirao bih i 5000 eura za BMW 318d ili 320d samo da ne moram ništa ODMAH davat državi...
C2H5OH is offline  
Old 24.10.2012., 20:48   #531
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Di je to , kakvih autiju ima ? kolko cca kilometara do tam ?imas di ostat tam ili .. ?imas vinjetu slovensku/austrijsku ?
Nemam ni austrijsku ni slovensku jbg moracu kupit (u njemackoj se mislim jos uvijek ne placa nema ni cestarina na autoceste, nista). Ima motel u blizini.
To ti je otprilike na pol puta izmedju Stuttgarta i Nurnberga, sidje se s autoceste i bliza je. Evo bas sam pitao tatu, od Belišća ako ides preko slovenije, tom rutom kojom je on isao ima 1130 km. Znam da je moj stari usput isao i gume uzeti u slo. Mozda bolje preko Madje zbog vinjeta!
Kad je moj stari isao nisu bile one 6 mj vinjete za 50€ ko sada..

Tamo imas auta vise neg na cijelom hrelicu, i svim ostalim pijacama u RH zajedno Najvise ima auta njihove domace proizvodnje tj domace marke.

Zadnje uređivanje BB87 : 24.10.2012. at 21:27.
BB87 is offline  
Old 24.10.2012., 21:52   #532
tko zna što će sve biti do 1.1.2013 ako bog da udrit će komet i rješit nas svih muka
Z_interactive is offline  
Old 24.10.2012., 23:53   #533
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
tko zna što će sve biti do 1.1.2013 ako bog da udrit će komet i rješit nas svih muka
ili komet ili skakavci ili novo ledeno doba, prije nego sto ova vlada smanji cijene automobila... zivi bili pa vidjeli. Danas na dnevniku linic kaze da se trosarine ukidaju radi uskladjivanja zakonodavstva sa eu... nada postoji, ona umire zadnja!
sper is offline  
Old 25.10.2012., 05:51   #534
...treba čekati kupnjom a i godina ide kraju pa će od 1.1.2013 biti bolje za kupovinu. ove cijene na njuškalu su smiješne )). tko sad ne proda auto druge godine gubi duplo. kad sam napisao post vezano za golf VII koji dolazi samo sa euro-normom 5 a 2013 je standard euro-norma 6 (EU) post je obrisan komentarom da to nije bitno...bla bla bla a sad kad dođu nameti meni izgleda bitno...
xyzeus1 is offline  
Old 25.10.2012., 09:02   #535
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
...treba čekati kupnjom a i godina ide kraju pa će od 1.1.2013 biti bolje za kupovinu. ove cijene na njuškalu su smiješne )). tko sad ne proda auto druge godine gubi duplo. kad sam napisao post vezano za golf VII koji dolazi samo sa euro-normom 5 a 2013 je standard euro-norma 6 (EU) post je obrisan komentarom da to nije bitno...bla bla bla a sad kad dođu nameti meni izgleda bitno...
Euro VI je obavezan u 2014 zar ne? Ne 2013.

Cijene skupljih auta ce sigurno pasti, pogotovo onih sa 200tkm... manjih i ne toliko jer nisu ni sad bila puno jeftinija vani...
sper is offline  
Old 25.10.2012., 10:17   #536
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
Euro VI je obavezan u 2014 zar ne? Ne 2013.

Cijene skupljih auta ce sigurno pasti, pogotovo onih sa 200tkm... manjih i ne toliko jer nisu ni sad bila puno jeftinija vani...
http://www.cumminseuro6.com/DE/ein-k...-der-euro-norm

* uzeti u obzir jer je vezana za tablicu.

nije ni toliko bitno. nedje sam pročitao za od 2013 za vozila a od 2014 za kamione itd... ali dolazi i tu će nas opet derati.
xyzeus1 is offline  
Old 25.10.2012., 10:47   #537
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
http://www.cumminseuro6.com/DE/ein-k...-der-euro-norm

* uzeti u obzir jer je vezana za tablicu.

nije ni toliko bitno. nedje sam pročitao za od 2013 za vozila a od 2014 za kamione itd... ali dolazi i tu će nas opet derati.
znaci od 2014 za sve nove registracije...

nisam uopce siguran koliko bi mi trebali biti sretni oko toga, jer se smanjuju emisije Nox i PM za jos 80%-90%, sto znaci da bi ti sistemi mogli biti jos vise problematicni, trositi vise a auti sporiji.

A oprezivanje ce biti prema CO2, sto znaci potrosnji.
sper is offline  
Old 25.10.2012., 11:06   #538
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
http://www.cumminseuro6.com/DE/ein-k...-der-euro-norm

* uzeti u obzir jer je vezana za tablicu.

nije ni toliko bitno. nedje sam pročitao za od 2013 za vozila a od 2014 za kamione itd... ali dolazi i tu će nas opet derati.
Đizus... Smanjili nox sa 2 na 0.46 !?
Pa hebate proizvođaći egr ventila će trljati ruke..
Budu morali vraćati ispušne plinove 5 puta u cilindar prije nego odu u auspuh....
A zanimanje otčepljivač EGR ventila bude najtraženiej zanimanje....kao dimnjačar nekad....hodaće okolo sa četkom..pozoveš ga i on ti pročačka egr prije puta.
Kerefek76 is offline  
Old 25.10.2012., 11:09   #539
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Đizus... Smanjili nox sa 2 na 0.46 !?
Pa hebate proizvođaći egr ventila će trljati ruke..
Budu morali vraćati ispušne plinove 5 puta u cilindar prije nego odu u auspuh....
A zanimanje otčepljivač EGR ventila bude najtraženiej zanimanje....kao dimnjačar nekad....hodaće okolo sa četkom..pozoveš ga i on ti pročačka egr prije puta.


Daj ti to objasni debilima od političara, ekolozima i pravnicima...!!!
supervox is offline  
Old 25.10.2012., 11:13   #540
Nastavite ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=216190
Brazil is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.