Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 17:02   #1
Lightbulb Rat u umjetničkim djelima

Zna li netko zanimljiv primjer RATA U UMJETNIČKIM DJELIMA ? (slika,fotografija,književnost,film)

To se odnosi na pitanje može li umjetnik utjecati na stavove javnosti o ratu kroz svoja djela
Ofcccica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 20:17   #2
Diskutabilno je koliko umjetnost uopće može utjecati na javnost, odnosno širu populaciju.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:42   #3
Quote:
Ofcccica kaže: Pogledaj post
Zna li netko zanimljiv primjer RATA U UMJETNIČKIM DJELIMA ? (slika,fotografija,književnost,film)

To se odnosi na pitanje može li umjetnik utjecati na stavove javnosti o ratu kroz svoja djela
oddodood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:56   #4
mogu ali rijetki ,razumni i hrabri,oni koji posjeduju visoki moral.danas je na sceni globalisticki drukeraj,svi kopiraju svakoga,svi trce za novim trendovima.tehnologija napreduje a ljudski um sve je bezumniji.ne postoji pokret i skup moralnih ljudi koji bi se spojili sa svih merdijana da ovou "CIVILIZACIJU" skrenu u drugom pravcu.danas gdje je politika tu su i kulturni djelatnici kao i umjetniciu.pravi istinski borci su anonimni ,a tek nakon prohujale epohe postanu cijenjeni i ocijenjeni.da ne ispadne reklama pogledajte.
oddodood.bloger.ba, oddodood.blogspot.ba ili esad suljevic.
tu ce te naci odgovor.
pozdrav
oddodood is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 01:07   #5
bozesacuvaj po meni imaju super kritiku ratnog perioda i rata opcenito
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:00   #6
Neki autori su uspjeli u tome da potaknu javnost na razmišljanje, ali to je puno ovisilo o vremenu kada su radovi nastali i liberalnosti društva da njegov rad prihvati ili odbaci kao pretjerano kontroverzan. Ugl, prikazi rata su poznati otkako se zna za umjetnost. Imaš Paola Ucella i njegovu ''Bitku kod San Romana'', preko Leonarda, Michelangela i njihovih izgubljenih fresaka borbi, do Goyinog ''2. svibnja'' i ''3.svibnja'' i Picassove ''Guernice'' (dobro ajd, to nije neki rat, više je bacanje bombe, ali spada pod isto), a na polju fotografije najbolju ratnu fotodokumentaciju ima Robert Capa (onaj koji je bio optužen za fotomontažu one poznate slike kad nekog vojnika netko upuca u glavu). Zadovoljan?
__________________

Nulla dies sine linea.
lady Galerani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.