Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2023., 19:32   #1
Krvarenje izmedu i nakon ciklusa

Dakle, menstruacija mi je bila ovaj mjesec 11.11 i trajala je s jaaako obilnim krvarenjem i ugruscima do 19.11. Bila sam na ultrazvuku ima 7 dana i ginekologica je rekla da imam 4cm cistu na desnom jajniku i dala mi Indometacin 3 dana po 2 tablete radi prevelikog krvarenja.
Sinoc sam vidila opet vodenastu krv na gacicama i sada mi je opet pocelo krvarenje.. Sto moze biti uzork ovog krvarenja van ciklusa? Nije mi se ovo nikada prije desilo iako sam imala neredovite menstruacije ali nikad krvarenje van ciklusa. Pijem zadnjih mjeseci Merz tablete za rast kose, da li to moze imat kakav utjecaj jer prije nikada nisam imala ovakvu situaciju s krvarenjem
Da li je netko imao slican problem?.
Hvala, lp
BlondeinBalmain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 21:01   #2
Pozdrav, evo ja sam imala problem sa krvarenjem van ciklusa (13. dan ) i to jačina kao srednje jaka menstruacija.
Imam 36 godina.

Uz to, sukrvicu "vučem " mjesecima tokom ciklusa, PAPA uredan, brisevi čisti, uzv kao uredan. Moj ginekolog ne zna objasniti gdje je uzrok ove epizode jačeg krvarenja.

Privatnik kaže da može biti hormonski uzrok , rak, cista, miom..pa neka se ja sada mislim.
Još više sam luda jer radi tih sukrvica sam tražila briseve i Papu od svog ginića prije par mjeseci da vidimo je li to uredno. Sve uredno, brisevi uredni - a ja procurila ovaj mjesec usred ciklusa kao da imam srednje jaku mjesečnicu.
U životu nisam bila na hormonima niti na kontracepciji.
Moj ginekolog na to kaže da to nije ništa jer je to prvi put na što mi se digla kosa na glavi. Taman da je i hormonalni disbalans - treba ustvrditi što je i liječiti.

Tražila sam ga uputnicu za drugo mišljenje i čekam pregled u Vinogradskoj (12.mj.).
Razumijem Vašu brigu, ja bih osobno tražila ful detaljnu obradu i kolposkopiju radi svoje sigurnosti da se sve provjeri jer mi nije normalno da se to događa, još više jer je kao sve bajno sjajno po Papi i brisevima i tu se on ograđuje. Uputnicu za hormone mi naravno nije dao, samo uputnicu za drugo mišljenje i obradu. Možda da probate i Vi tako pa da se ustvrdi što je.
UZV je navodno najpouzdanije raditi odmah nakon završetka mjesečnice jer se u tom periodu "ulovi" ako je neki miom ili cista. To je ono što su meni rekli.
Za privatnika nažalost nemam novca, tako da sad čekam ovo u 12.mjesecu, želim znati radi svog mira u čemu je stvar. Nadam se da ćete uspjeti riješiti problem.
Vegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 21:03   #3
Quote:
BlondeinBalmain kaže: Pogledaj post
Dakle, menstruacija mi je bila ovaj mjesec 11.11 i trajala je s jaaako obilnim krvarenjem i ugruscima do 19.11. Bila sam na ultrazvuku ima 7 dana i ginekologica je rekla da imam 4cm cistu na desnom jajniku i dala mi Indometacin 3 dana po 2 tablete radi prevelikog krvarenja.
Sinoc sam vidila opet vodenastu krv na gacicama i sada mi je opet pocelo krvarenje.. Sto moze biti uzork ovog krvarenja van ciklusa? Nije mi se ovo nikada prije desilo iako sam imala neredovite menstruacije ali nikad krvarenje van ciklusa. Pijem zadnjih mjeseci Merz tablete za rast kose, da li to moze imat kakav utjecaj jer prije nikada nisam imala ovakvu situaciju s krvarenjem
Da li je netko imao slican problem?.
Hvala, lp
Još jedna stvar, po meni te tablete ne bi trebale utjecati na krvarenje.
Pila sam i pijem i sama cink i ostale suplemente za rast kose i nikada nisam imala problema sa time.
Možda je nešto drugo utjecalo, ali najbolje da se konzultirate na više strana sa doktorima.
Vaše zakonsko pravo je tražiti drugo stručno mišljenje ako se bojite da nije nešto ozbiljnije.
Zbog loših ranijih iskustava sa doktorima drugih specijalnosti i odmahivanja rukom "Nije to ništa" pušem i na hladno, pogotovo u situaciji gdje netko kaže da ne zna razlog krvarenja.
Vegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 02:55   #4
Sist bolesti obilno krvarila tv uzv ; uterus u avf-u , endometrij 8 mm lijevo anehogena cista 40 mm th kendural c planirati ili ohk ili tri mjeseca duphaston 2x1 od 14 og do 23. dana CIKLUSA

To mi je napisala kao dijagnozu. Nakon 19.11 stalo je krvarenje par dana i opet pocelo ima 5 dana.
Da li mi mi treba ona prepisati Duphaston ili? Posto je napisala samo planirati Duphaston.
Takoder me buni ovo od 14.-23. dana piti? Zadnja menstruacija mi je bila 11.11, da li sam trebala to onda vec poceti piti?
BlondeinBalmain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 12:18   #5
Quote:
BlondeinBalmain kaže: Pogledaj post
Sist bolesti obilno krvarila tv uzv ; uterus u avf-u , endometrij 8 mm lijevo anehogena cista 40 mm th kendural c planirati ili ohk ili tri mjeseca duphaston 2x1 od 14 og do 23. dana CIKLUSA

To mi je napisala kao dijagnozu. Nakon 19.11 stalo je krvarenje par dana i opet pocelo ima 5 dana.
Da li mi mi treba ona prepisati Duphaston ili? Posto je napisala samo planirati Duphaston.
Takoder me buni ovo od 14.-23. dana piti? Zadnja menstruacija mi je bila 11.11, da li sam trebala to onda vec poceti piti?
trebala si početi piti od 25.11 do 4.12. i onda prestati i čekati menstruaciju.
u nalazu ti je napisala ili da počneš s oralnom kontracepcijom ili tokom sljedeća 3 mjeseca terapija duphastonom
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 13:17   #6
Nista mi nije objasnila, inace idem privatno ginekologu a kod ove idem samo da mi da uputnice i tablete.
Sta mogu sada? Startat od sljedeceg mjeseca? Kako da uzmem tablete kad mi ih nije ni prepisala?
Svakako slusajuci razne price o kontracepciji, mislim da bi prvo trebala izvadit krv prije pocetka pijenja..?
BlondeinBalmain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.