Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2010., 00:27   #1001
Ma ja sam ti bila mjesec dana na UNki i odustala jer mi se zgadila hrana. Ja sam mesni tip (životinja,šta ćeš) i falilo mi je mesa u prehrani. Od 1.9. sam na dukan i preporodila sam se!!!!
Dugoročni plan mi je do kolovoza 2011. imati 60 kg. Sada sam na 82 kg. A po Dukanovom izračunu do 5.1.2011. bi trebala imati 66. Riječi mu se pozlatile!!!!!
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 00:42   #1002
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti bila mjesec dana na UNki i odustala jer mi se zgadila hrana. Ja sam mesni tip (životinja,šta ćeš) i falilo mi je mesa u prehrani. Od 1.9. sam na dukan i preporodila sam se!!!!
Dugoročni plan mi je do kolovoza 2011. imati 60 kg. Sada sam na 82 kg. A po Dukanovom izračunu do 5.1.2011. bi trebala imati 66. Riječi mu se pozlatile!!!!!
Ma živio nama Dukan ako je u pravu Hoćeš li produžiti II fazu ako stigneš na 66kg 5.1., pa da sve ode na Dukanu? Ili si mislila nekako drugačije tih zadnjh 6kg rješit?
Kak si ti i kak su ostali komadi sa probavom? Moram priznat, meni se UNka ful svidjela jer je probava radila ko blesava! A to volim Po šjoru Dukanu mi je malo, onak, sporo... Nisam baš zadovoljna s tim...
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 03:24   #1003
Thumbs up Multikvotam...ucim i ne mislim na hranu hahah

Quote:
Anaii kaže: Pogledaj post
Evo, da se javim i ja na raport

Daklem, danas mi je bio 4 dan Cruise faze i nešto mi je enuzijazam sahnuo Kilaža varira izmedu 71-71,2 i to mi se ne sviđa... Nekak sam očekivala da će magično nestati i ta jedna kila i da budem na lijepih okruglih 70... No nisam tu kilu dobila u jednom danu, a bome je ni ne mogu izgubit u 4 dana... Ma, zabrijala sam si da cu do 25.9. bit na 68kg jer idem na svadbu I već sam si zacrtala da ću taj dan papati samo meseko i povrće i bit karakter i ne jesti one male sitne kolačiće koje tako jako voliiiiim Živi bili, pa vidjeli, ne?
Vidjela sam da je ekipica na forumu pisala da se smije popit malo, što mi je superiška znači da smijem popit koje pićence: jeiiiiii! Ne pretjerat naravno, jer se treba i doma dovest

Sa onog weba mydukandiet.com sam isprobala radit samo muffine od kakaa i mogu reć da sam zadovoljna - nakon što sam malo "doradila" recept 8one tamo mjere su valjda za dva muffina!). Naime, radila sam samo sa bjelanjcima, koje sam same zmiksala u jednoj zdjeli, a u posebnoj zdjeli prvo na suho izmješala kakao, zobene i pšenične mekinje i prašak za pecivo, pa na to dodala toplo (zagrijano) mlijeko,pa onda bjelanjce i na kraju sve izmješala žlicom. Kad se tako radi, toplo mlijeko dijeluje na mekinje pa se sve lijepo napuhne i budu fino rahli I da, dovoljno im je samo 20ak min na 180 u pećnici - to je uvrh glave.
Dragom sam napravila 4 posebna takva muffina, u njegove sam dodala višnjice iz kompota i ruma. Bio je oduševljen

Radila sam bila i mesnu štrucu, od puretine mljevene, u koju sam dodala začine (sol, biber, peršin, origano i još neke koji su mi bili pri ruci i fino mirišali i posni sir. Fina kombinacija, preporučam :-D Uz to kuhana brokula

Nažalost još nisam radila cheese-cake, budem i to valjda jedan dan...

A jesam se raspisala... Oprostite mi, želim sva iskustva podjeliti s vama, jer nemam s nikim drugim :/ Nemam buddya za Dukan osim Vas komada koje ste u istom sosu ko i ja

Nadam se da Vama ide dobro, da se suzdržavate i da se suosjećate sa stagnacijom kila... Doduše, nadam se da i nekoj od Vas idu kilice brže nego meni Ako ima koja takva, nek se javi, da me/nas malo inspirira Hvala!

Sretno nam bilo i dalje i šaljem Vam big kiss
Draga moja ti si se bacila pravo na dukan recepte nice niceee.
Samo ti pisi ja obozavam doci na topic pa kad imam sto za procitati
I ja nemam nikoga osim vas za dukan buddija hhh .
I drago mi je da kod vas idu kilice doleee!

Quote:
Anaii kaže: Pogledaj post
Kick ass na rokovima Kim!
Hvalaaaaa ti!!
Eo taman ponavljam valjda ce biti nesh od toga!!

Quote:
Anaii kaže: Pogledaj post
Ma živio nama Dukan ako je u pravu Hoćeš li produžiti II fazu ako stigneš na 66kg 5.1., pa da sve ode na Dukanu? Ili si mislila nekako drugačije tih zadnjh 6kg rješit?
Kak si ti i kak su ostali komadi sa probavom? Moram priznat, meni se UNka ful svidjela jer je probava radila ko blesava! A to volim Po šjoru Dukanu mi je malo, onak, sporo... Nisam baš zadovoljna s tim...
Probava hmmm bas sto kazes nije nesh ekstra malo je spora al ajd kad jedes gluposti isto ti se poremeti probava ovako bar znam da sam nesh ok pojela :S




E tak da se javim jer nisam odavno, vidim i vi cete u svatove i mene je 11.9 :O i to sam djeverusa...ujjj mene manje brine hrana, manje vise cu jesti meso i salete...neg haljina koja je siva i šljašti (Blling ..blingg)malo sam off topic hahhaha al ajd posto sam smanjila obujam tijela nije tak lose kak sam mislila da ce biti...ahh i dalje sam odusevljena dukanom... sad imam 73 ide polako nisam ih nabacila u mjesec dana necu ih ni skinuti za mjesec dana .

Cujemo se nakon ispitaaa
__________________
Nemojte me shvatit pogrešno,život u raju je doista rajski!
Ovdje sve je savršeno,ali su moji snovi zemaljski!
Kim:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:01   #1004
Meni odgovara ovakav način ishrane tako da mislim i nakon što završim sve faze nastavit se ovako hraniti.Pa će valjda i tih preostalih 6 kg otići s vremenom.Ali ako ću biti zadovoljna sa izgledom i sa tih 66 kg, neću se buniti.
Probava mi je ....hm.... ok. Dokle god nemam grčeva, vjetrova i bolova neću se brinuti.Svako jutro stavim dvije žličice zob. mekinja u jogurt i to popijem. Svaki drugi dan idem na wc.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 10:27   #1005
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
...
Probava mi je ....hm.... ok. Dokle god nemam grčeva, vjetrova i bolova neću se brinuti.Svako jutro stavim dvije žličice zob. mekinja u jogurt i to popijem. Svaki drugi dan idem na wc.
I meni je svaki drugi dan, ali kako sam navikla na češće (jednom dnevno minimalno, a najčešće dva puta) ovo mi je popriličan šok... Možda se to uredi kroz vrijeme... Vidit ćemo...

Sretno komadi ! I pišite što vi klopate
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:29   #1006
Oojjjj da se javim

Danas:
Kava bijela 1 šećer :/
Ispit
Kava bijela 0 šećer
Cedevita
Kava bijela pola šećera :/
4-5 badema morala sam osjecam se katastrofa ...
Hranaaaaaaa : Piletina kuhana i malo senfa.... ahh
Maloprije tuna u umaku od rajčice
Kasnije ucenje + 2 keksica od zobenih

ZAKLJUCAK: Smanjiti kolicinu kave,povecati unos hrane :O !!!!

Danas mi je malo dan zabrljan krizaa ali otom potom ... osjecam se ok fizicki ...psihicki manje ...I need sleep

Danas sam skontala da kruha u bilo kojem obliku nisam jela mjesec dana :jeeeej: ... i ne fali mi ...


Hocemo odrediti neki datum da se vagamo ...pa da vidimo kak nam je stanje ?


Kak ste mi vii ?
__________________
Nemojte me shvatit pogrešno,život u raju je doista rajski!
Ovdje sve je savršeno,ali su moji snovi zemaljski!
Kim:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:28   #1007
Evo i mene u dukanovoj dijeti. Moram skinuti nekih 12 kila. Danas mi je tek drugi dan prve faze. zanimaju me neki detalji o kojima ste možda već pričale/li ali ih ja nisam našal. Našla sam na forumu recept za dukanov kruh, al mi nije jasno u kojoj se fazi taj kruh smije jesti i u kojoj količini. Ajde mi pomozite!

Prije sam bila na mesnoj atkinsovoj dijeti (pred 3 godine) i usdpjela sam nekaj skinut, al sad kad sam probala ponovo nemrem. Fali mi mmlijheko i mliječni proizvodi pa mi je ova dijeta puno prihvatljivija.
pozdrav svima i unaprijed hvala na odgovoru.
taze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:37   #1008
Pozdrav komadi!

Evo, ja moram prijaviti da sam od subote za ručak pa do jučer navečer popila 1l cole zero - odlučila sam se malkice počastit. I moram prijavit da sam i jučer ujutro i danas ujutro imala uspješan posjet mjestu gdje i car ide pješke! Me very happy! Jel to ima veze sa colom ili sa mekinjama koje jedem svako jutro u obliku one kaše (mlijeko + mekinje, mljac ), vidjet cemo, jer ne planiram svaki dan pijuckat tu colu....

Mogli bi odredit neki datum za vaganje! Super ideja S obzirom da je meni tek 8 dan po dukanu (6i Cruise faze), ja sam mislila svakih 10 dana, prijavit maseno stanje Dakle još četiri dana (ne računam attak)! Wooohooo!

Uuuu, da, izgleda idem oavj vikend u restač, brijem mex... Malo sam nervozna radi toga (isti razlozi kao i za svadbu.. :/ ), no mislim da ću imat izbor hrane, ipak mi je PV dan. Muči me predjelo (one tortilje i umaci, i muče me tortilje općenito.... Oke, to je jako malen komad, tanak, malo brašna, ali opet, sadrži bijelo brašno... Tak da već vidim da u petak kršim Bezveze . No ako uzmem u obzir da bez problema ispijam bijelu kavu u birtiji sa mlijekom koje sadrži minimalno 3,2%mm - mogu preživit i dvije tortilje, ne?

I Kim, ja pijem barem 4 puta dvevno kavu: doma mali nes, pa na poslu ili automat ili bitrija, pa pauza za ručak bijela, pa mozda popodne jos koja iz aparata, pa uvijek doma još jedan nes.... Ja se ne sekiram radi toga... Ja jednostavno volim taj okus! I, da, sve pijem bez šećera
Kako je prošao ispit?
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:40   #1009
I zaboravih još jedno pitanjce. Gdje ste nabavile mekinje?
taze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:41   #1010
ma nemoj se stresirati. čitam na drugom forumu da cure redovno brljaju tijekom svadbi, rođendana i tako i da nije jako veliki problem. jednostavno par dana ponovo budu na atack fazi i onda nastave po normalnom.

taze, ako si iz zg imaš u trgovinama zdrave hrane, i intersparu, i mislim i da su muller spominjali. ako si u drugim gradovima onda ćeš morat pretražit cijeli grad. u ri ima samo pšeničnih mekinja i jedino u merkatoru ima zobene klice sa mekinjama.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:49   #1011
Dobrodosla Taze!

Quote:
taze kaže: Pogledaj post
Evo i mene u dukanovoj dijeti. Moram skinuti nekih 12 kila. Danas mi je tek drugi dan prve faze. Zanimaju me neki detalji o kojima ste možda već pričale/li ali ih ja nisam našal. Našla sam na forumu recept za dukanov kruh, al mi nije jasno u kojoj se fazi taj kruh smije jesti i u kojoj količini. Ajde mi pomozite!...
Dobro nam došla u zemlju neograničenih preoteina!

Ja, osobno, sam se u attaku ravnala prema: http://www.mydukandiet.com/recipes/p...ack/index.html

Tak da možeš komotno dukan kruh tamanit I mislim (kažem mislim, jer se ne sjećam da sam vidjela da je ograničeno količinski) čak u neograničenim količinama...

A i sada se ravnam prema tom webu. A kad mi se ništa ne sviđa, ili mi ništa sa tog weba ne djeluje primamljivo, onda guglam, npr., jučer sam radila hamburger po Dukanu, bio mi je PV dan: umjesto peciva sam uzela dva klobuka od bukovača koja sam zdinstala na vodici, pljeskavica je bila od junetine samo mljevena junetina sa soli i biberom, pečena na teflonki, jedna šnitica light sira u listiću (koji sam našla da ima najmanje %mm), ubacila sam pomidora, paprika, krastavca u hamby i mrvicu obične majoneze i ketchupa. Samo mrvicu... Recept sam našla na netu


Eto, još jednom nam dobrodošla i sretno!
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:56   #1012
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ma nemoj se stresirati. čitam na drugom forumu da cure redovno brljaju tijekom svadbi, rođendana i tako i da nije jako veliki problem. jednostavno par dana ponovo budu na atack fazi i onda nastave po normalnom.
Superiška! Ionak sam već brljavila sa onom majonezom jucer
A što Dukan kaže za brljanje? Treba li ponavljat attak fazu ili mogu nastavit po cruise? Što je "točnije" ?
Zahvaljujem!
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:13   #1013
puno hvala svima na savjetu.
taze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:16   #1014
ne znam za njega, ali nekako mi je logično ako jedeš UH zezneš onu ketozu koju postigneš atack fazom, pa onda je najbolje početi ispočetka.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:19   #1015
Hi girls :)

Quote:
Anaii kaže: Pogledaj post
Evo, ja moram prijaviti da sam od subote za ručak pa do jučer navečer popila 1l cole zero - odlučila sam se malkice počastit. I moram prijavit da sam i jučer ujutro i danas ujutro imala uspješan posjet mjestu gdje i car ide pješke! Me very happy! Jel to ima veze sa colom ili sa mekinjama koje jedem svako jutro u obliku one kaše (mlijeko + mekinje, mljac vidjet cemo, jer ne planiram svaki dan pijuckat tu colu....

Mogli bi odredit neki datum za vaganje! Super ideja S obzirom da je meni tek 8 dan po dukanu (6i Cruise faze), ja sam mislila svakih 10 dana, prijavit maseno stanje Dakle još četiri dana (ne računam attak)! Wooohooo!

Uuuu, da, izgleda idem oavj vikend u restač, brijem mex... Malo sam nervozna radi toga (isti razlozi kao i za svadbu.. ), no mislim da ću imat izbor hrane, ipak mi je PV dan. Muči me predjelo (one tortilje i umaci, i muče me tortilje općenito.... Oke, to je jako malen komad, tanak, malo brašna, ali opet, sadrži bijelo brašno... Tak da već vidim da u petak kršim Bezveze . No ako uzmem u obzir da bez problema ispijam bijelu kavu u birtiji sa mlijekom koje sadrži minimalno 3,2%mm - mogu preživit i dvije tortilje, ne?

I Kim, ja pijem barem 4 puta dvevno kavu doma mali nes, pa na poslu ili automat ili bitrija, pa pauza za ručak bijela, pa mozda popodne jos koja iz aparata, pa uvijek doma još jedan nes.... Ja se ne sekiram radi toga... Ja jednostavno volim taj okus! I, da, sve pijem bez šećera
Kako je prošao ispit?
Svi pomalo grijesimo , boze moj nista cudno uzurban nacin zivota koja kola i kocka crne cokolade nece nam vratiti skinute kile,kao sto ti kazes mala nagrada za trud !!I otidi u restoran i zabavi se nemoj se opterecivati pojedi nesh sto volis i uživaj!!

UHH KAVA ..imam filing da dozivim mali srcani od kolicine hahaha ... inace popijem 2 najvise moja doza al zalomi se ...

Eto mogli bi nekada sredinom mjeseca jedno vaganje i prvog u mjesecu ono sredinom za pregled stanja na pocetku,sada i cilj i prvog jesmo li okoprilike dosle do mjesecnog cilja ...

Ispit prosao ok, onako po mojoj procjeni prolazno sad budemo vidjeli rezultate...hvala sto pitas



Quote:
taze kaže: Pogledaj post
Evo i mene u dukanovoj dijeti. Moram skinuti nekih 12 kila. Danas mi je tek drugi dan prve faze.
Dobro nam došlaaa Taze..
Puno srece i malo kila !!


Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ma nemoj se stresirati. čitam na drugom forumu da cure redovno brljaju tijekom svadbi, rođendana i tako i da nije jako veliki problem. jednostavno par dana ponovo budu na atack fazi i onda nastave po normalnom.
To sam i ja vidjela budu na cistim proteinima opet par dana i sve bude ok!

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ne znam za njega, ali nekako mi je logično ako jedeš UH zezneš onu ketozu koju postigneš atack fazom, pa onda je najbolje početi ispočetka.
Slazem se




Et toliko za danas od mene imam jos jedan ispit pa idem se primiti ucenja!
Jos nisam nish konkretno jela , pa idem si nesto spremiti

Et drzite mi se moje dukanice

cujemo seeee
__________________
Nemojte me shvatit pogrešno,život u raju je doista rajski!
Ovdje sve je savršeno,ali su moji snovi zemaljski!
Kim:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:48   #1016
Mineralna voda Donat Mg

Problem sa stolicom tj. zatvorom lako se rješava Donat Mg mineralnom vodom. Svako jutro na tašte popiti veeeliku čašu (oko pola litre) mlake vode i stolica je zagarantirana. Inače, voda se može piti i tijekom dana više puta . Ići ćete na WC sigurno barem jednom a vjerojatno i više puta na dan. To mi je preporučio i gastroenterolog. Rekao je da se može dnevno popiti i više od litre. Meni je dosta pola litre ujutro. Navodno u apotekama se mogu kupiti i neke šumeće tablete magnezija koje imaju slični učinak.

Pozdrav
Blagica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 09:45   #1017
Drage moje, evo mene 3. dan u 1. fazi dijete.
Prema dukanovom kalkulatoru trebala sam u ovoj fazi biti 2 dana, al kak bi htjela zgubit koju kilu više ostat ću 5 dana. Za dva dana zgubila sam 1,6 kg kaj je 0,1 višeneg mi je kalkulator zračunal. Za sad mi nije teško i nemam problema s probavom. svaki dan ujutro popijem 2 nescafe capucina s mlijekom i stolica mi je i dalje uredna. Bumo vidli kak bu dalje.

Za sad sam zadovoljna.
pusa
taze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:27   #1018
Halo drage moje!
Da se javim na raport,ispiti prosli cekaju se rezultati sad mogu normalno jesti hhh
Jutros dorucakomcai kravlji sir,malo salame i jogurt.Cedevita u međuvremenu!!
Rucak piletina u nekom umaku :S ne znam nisam sigurna od cega hhh al nije bilo puno masno
Gluposti koje sam jela:2-3 badema ajde moze nekako proci,cokolada 2 kockice nisam mogla morala sam
Malo grožđa.

I sad sam gladna i pojest cu nesto jer je ovo premalo kalorija iak sam brljala nije nesh ekstra kaaloricno a nije ni pretjerano zdravo ahhh malo sam odlutala od duken principa treba mi nesto da se pokrenem i vratim se u traku..

Bljuuffff brljam...brljam
Kako ste mi vi?
__________________
Nemojte me shvatit pogrešno,život u raju je doista rajski!
Ovdje sve je savršeno,ali su moji snovi zemaljski!
Kim:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:35   #1019
Pozdrav komadi!

Eto, bilo je veselo dva dana sa probavom (postoji li mogućnost da DonatMG (pila sam i donat, a kako nije djelovao trenutačno, posegla sam za Colom) + Cola Zero djeluju sa kašnjenjem? ) I sad je opet mir... Možda će to tako u valovima. Glavno da ide van, jer sve što uđe mora i izaći A možda bi bilo dobro da me netko uzruja (to je moj prirodni laksativ, čim se malo uzrujam, ide vanka )

Sumnjam da ću pretjerivat u restaču, ali vjerujem da ću jesti, pa kako ste me savjetovale, ponovit attak fazu dva dana, te isto tako i sa onom svadbom napravit. Hvala Hella

Bila sam danas u Mulleru, i došla do zaključka da su mekinje tamo povoljnije od onih u Spaaru - 250g u Sparu je 11,99 (47,96kn/kg), a u Mulleru je oko 15,90kn 500g (32kn/kg), doduse ima i nekih skupljih, al te nisam uzela . Nadam se da ovo nećete shvatit ko reklamu, jer to ne pokušavam, samo ukazujem na razliku u cijeni po kg, koja se osjeti, pogotovo kada ih se puno troši (ja imam osjećaj da ih dosta trošim: poridge svako jutro, kruh, muffini palačinke i sl).

Eto, toliko od mene za sada, javim se za koji dan sa rezultatima vaganja

Sretno nam i dalje komadi, osim u DUkanu i na ispitima (ovo ide Kim :-)

Pusaaaaaa!
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:59   #1020
Isprika i muffini u mikrovalki

Sad sam vidjela da sam prekrstila Hellie -> Hella - sorry, brzopletost u čitanju :/

I sjetila se da sam vas zaboravila pitati: jel koja od vas radila muffine (ili štogod slično) u mikrovalnoj? Danas sam to vidjela na drugom forumu i još se ne mogu načuditi tome... Ako se to fkt može i to je tak jednostavno, neće mi više mikrovalka služiti samo za skupljanje prašine... Imate li kakve savjete glede toga? Moja mikrovalka je neka čudna, ima i grill opciju, al nema kotačića za određivanje jačine, pa nemam pojma kako bi je podesila za pečenje... Zahvaljujem unaprijed!
Bokić!
Anaii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.