Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 18:27   #201
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
prije 2 godine mi je ustanovljeno da imam masnu jetru. pio sam onda razne preparate tipa silimarin, crvena riza, articoka, caj od korijena maslacka.znam da mi je doktorica dala i neke tablete koje se piju na recept. nalaz je bio jos gori nakon svega toga, ne znam koji je bio glavni uzrok. istina, nisam nesto previse pazio na prehranu, ali nisam ni zivio gore nego prije.
taj nalaz, od prije otprilike godinu dana, je bio ovakav: ast 38,alt 93,ggt 200,kolesterol 7.3, trigliceridi 4.6
katastrofa..da napomenem da je ggt prije uzimanja svih ovih preparata skocio sa 100 na ovih 200, u pola godine ja mislim.
e sad, nakon tih nalaza ozbiljno sam krenuo sa sportom i zdravijom prehranom. samo 3 mjeseca nakon toga nalazi su bili znatno bolji. ast 29,alt 55, ggt 64, kolesterol 5, trigliceridi 1.8.
to je bilo prosle jeseni.
sad sam nakon zime u kojoj sam malo hedonistickije zivio ponovno vadio krv. nalazi su malo gori, al ni priblizno losi ko prije. ast 32, alt 56, ggt 73, kolesterol 6.1, trigliceridi 3.
al glavno mi je da znam da ako pocnem opet malo vise se bavit sportom, malo vise zdrave hrane, da ce opet sve bit normalnije. dok ovo napisem idem odma na bicikl pa u sumu

e sad, zasto ovo sve pisem

radi opet malo povisenog kolesterola i triglicerida doktorica mi je rekla da uzmem kapsule crvene rize. al citajuci o njoj vidim da nije za bolesnu jetru bas. ja sad ne znam dal ovi moji nalazi znace bolest jetre, dal se pod bolest smatraju gori nalazi ili su i ovi moji jos uvijek prelosi..
na pocetku posta sam napisao da sam izmedju ostalog vec koristio crvenu rizu i da je nesto od tih svih preparata koje sam koristio ( silimarin, crvena riza, articoka, caj od korijena maslacka) lose utjecalo na jetru.

sad ne znam sta da radim, dal da pijem te kapsule ili ne.
strah me da opet enzimi ne polude..mozda smanjim kolesterol, a povecam opet jetrene enzime..

koji je vas savjet??

da, imam 31g., 178cm, 85 kg (dok su nalazi bili skroz u banani imao sam 90kg, a dok su bili najbolji do sad, prosle jeseni, 82kg. zima me opet malo napunila kilama..)

unaprijed hvala!

Što se tiče preparata crvene riže-ona sadrži lovastatin.
Tj. statin/hipolipmik samo u puno manjoj količini/mislim da negdje oko 3-5mg/ od Artein /lovastatin/ 20mg.
Inače prije terapije statinima potrebno je odrediti kompletan lipidogram-uk. kolesterol,HDL,LDL,VLDL,trigliceridi.
Statini su poznati po doduše rijetkoj nuspojavi miotoksičnosti,ali isto tako rijetko po hepatotoksičnosti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:25   #202
puno hvala na odgovoru.
kao sto sam vec napisao, zadnje vadjenje krvi prije kojih 10-ak dana je dalo ove rezultate:

ast 32, alt 56, ggt 73, kolesterol 6.1, trigliceridi 3.

da li ti nalazi dozvoljavaju upotrebu tih statina ili ne?
doktorica je rekla da uzimam to mjesec dana pa opet vadim krv.
a mene je malo strah posto su mi vec ti neki preparati zeznuli jos vise jetru (to sam isto napisao). ne zelim da mi ggt opet skace iznad stotke..
sad dok je zatoplilo mislim opet intezivno pocet bavljenje sportom i mislim da dosta brzo mogu vratit lipidogram u normalu..pa se bojim da me ta crvena riza sad ne zezne..
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:36   #203
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
puno hvala na odgovoru.
kao sto sam vec napisao, zadnje vadjenje krvi prije kojih 10-ak dana je dalo ove rezultate:

ast 32, alt 56, ggt 73, kolesterol 6.1, trigliceridi 3.

da li ti nalazi dozvoljavaju upotrebu tih statina ili ne?
doktorica je rekla da uzimam to mjesec dana pa opet vadim krv.
a mene je malo strah posto su mi vec ti neki preparati zeznuli jos vise jetru (to sam isto napisao). ne zelim da mi ggt opet skace iznad stotke..
sad dok je zatoplilo mislim opet intezivno pocet bavljenje sportom i mislim da dosta brzo mogu vratit lipidogram u normalu..pa se bojim da me ta crvena riza sad ne zezne..
Nalaz lipidograma nije kompletan. Zasada ja ništa ne bih uvodio osim dijete i pojačane fiz. akt.-te ponovio nalaze kako sam gore napisao+transminaze te GUK.
Sa kompletnim lipidogramom-odluka o th.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 20:55   #204
evo sve sto pise u nalazu:

glukoza: 5.08
aspartat-aminotransferaza: 31.96
alanin-aminotransferaza: 56.34
alkalna fosfaza: 91.28
gama-glutamiltransferaza: 73.6
kolesterol: 6.10
hdl:1.02
ldl: 4.5
trigliceridi: 2.97
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:00   #205
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
evo sve sto pise u nalazu:

glukoza: 5.08
aspartat-aminotransferaza: 31.96
alanin-aminotransferaza: 56.34
alkalna fosfaza: 91.28
gama-glutamiltransferaza: 73.6
kolesterol: 6.10
hdl:1.02
ldl: 4.5
trigliceridi: 2.97
Sad su stvari jasnije. No opet ništa nemjenja. Savjet isti-ponoviti iste te nalaze za 1mj./uz fiz. akt. i promjenu prehrane-prema tom nalazu odluka o ev. th.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:36   #206
puno hvala
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:04   #207
Ne znam dal netko ima adenome na jetri i hemangiome i kakva su iskustva,meni su na sistematskom otkrili 2 adenoma i jedan hemangiom,pa sad trebam na kontrolni uzv.Ne znam što ako to raste?Dal se operira?Dal trebam pazit na prehranu?Dr.mi nije ništa rekao
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:45   #208
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal netko ima adenome na jetri i hemangiome i kakva su iskustva,meni su na sistematskom otkrili 2 adenoma i jedan hemangiom,pa sad trebam na kontrolni uzv.Ne znam što ako to raste?Dal se operira?Dal trebam pazit na prehranu?Dr.mi nije ništa rekao
Prepišite kompletan nalaz UZV abdomena,te ako su rađene pretrage krvi-AST,ALT,GGT,ALP,bilirubin i sl.
Te ev. tegobe u abdomenu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 21:05   #209
Citam vas ovdje i odlucio sam iznijet nesto o sebi pa da vidim da mi netko razjasni malo neke stvari posto vidim da ima ovdje dosat upucenih.
Uglavnom prije mjesec dana sam sasvim slucajno izvadio krv i u nalazu se vidjelo da mi je sve ok osim malo snizenog zeljeza koje je kod mene tak oodavno ,ali i povecanim jetrenim enzimima.OD tad sam vadio svaki tjedan krv i povecanje se kretalo recimo ast od 47 d0 58,alt od 50 do 70 i ggt od 180 do 218 s tim da sam danas zadni put vadio krv i imam ast47,alt 62,ggt 218 i tu dolazim do alkalne fosfataze koja je 206 a normalna je od 60 -142.
Sve ostalo je meni uredno i bilirubin it'd osim crp -a koji je povisen danas 20 ,ali s tim da sam unazda 10 dana bio ipak bolestan tipa neki bronihitis.
U zadnjih par tjedana tu i tamo znam osjetit neko kao probadanje ispod desnog rebranog luka ,ali nista strasno.danas sam odamh bio i kod interniste koji mi je dao uputnice za osijek da idem napravit uk komplemente,c3,c4,anf,anti ds dna,at na glatku muskulaturu,antimitohondrijalna at,cu i t3,t4,tsh na nuklearnu med.
Jos da napomenem da sam danas vadio i hormone stitnjace koji su uredni i da sam prije 3 tjedna negdje naparavio neke tumor markere koji su isto svi bili uredni i u zg mi je bila slana krv na hiv,hepatitis i jos nesto i to je uredno isto bilo.
E sad me zanima sat ce se ustvari meni iskljucit ili ukljucit ovim pretragama gore navedenim sto idem u osijek i mislim ne znam kako da se izrazim najjednostavnije da li imam neki rak kostiju ,tumor jetre ili sta?
Pokusavam bit humoristican!
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 16:17   #210
Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
Citam vas ovdje i odlucio sam iznijet nesto o sebi pa da vidim da mi netko razjasni malo neke stvari posto vidim da ima ovdje dosat upucenih.
Uglavnom prije mjesec dana sam sasvim slucajno izvadio krv i u nalazu se vidjelo da mi je sve ok osim malo snizenog zeljeza koje je kod mene tak oodavno ,ali i povecanim jetrenim enzimima.OD tad sam vadio svaki tjedan krv i povecanje se kretalo recimo ast od 47 d0 58,alt od 50 do 70 i ggt od 180 do 218 s tim da sam danas zadni put vadio krv i imam ast47,alt 62,ggt 218 i tu dolazim do alkalne fosfataze koja je 206 a normalna je od 60 -142.
Sve ostalo je meni uredno i bilirubin it'd osim crp -a koji je povisen danas 20 ,ali s tim da sam unazda 10 dana bio ipak bolestan tipa neki bronihitis.
U zadnjih par tjedana tu i tamo znam osjetit neko kao probadanje ispod desnog rebranog luka ,ali nista strasno.danas sam odamh bio i kod interniste koji mi je dao uputnice za osijek da idem napravit uk komplemente,c3,c4,anf,anti ds dna,at na glatku muskulaturu,antimitohondrijalna at,cu i t3,t4,tsh na nuklearnu med.
Jos da napomenem da sam danas vadio i hormone stitnjace koji su uredni i da sam prije 3 tjedna negdje naparavio neke tumor markere koji su isto svi bili uredni i u zg mi je bila slana krv na hiv,hepatitis i jos nesto i to je uredno isto bilo.
E sad me zanima sat ce se ustvari meni iskljucit ili ukljucit ovim pretragama gore navedenim sto idem u osijek i mislim ne znam kako da se izrazim najjednostavnije da li imam neki rak kostiju ,tumor jetre ili sta?
Pokusavam bit humoristican!
Koja je dg. interniste?
Jeli rađen UZV abdomena?
I prepišite zadnje nalaze krvi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 20:58   #211
Pa nema dg.u biti jer se ne zna sta je ,ali ce me poslat u osijek vadit krv pod dg hepatitis in obs.
Znaci radi se o tome da sam prije mjesec i pol izvadio krv u kojoj je znaci bilo samo povecanje ast alt ggt ,ali alkalna je bila ok.I tako je to mjesec i pol bilo svaki tjedan do jucer kad je znaci uz sve to porasla i alkalna na 206 .
Budem kasnine postavio sliku nalaza.








Uzv je radjen i nalaz je uredan,kao i to sto su mi slali krv u zg na hepatitis i hiv i to je ok nalaz isto.

Zadnje uređivanje Male Mage : 13.06.2012. at 21:15.
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 21:08   #212
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Evo nalaza UZV-a:
Jetra je uredne veličine, pravilnih kontura, homogene eho strukture
parenhima, bez vidljive žarišne promjene.
Žučni mjehur je uredne veličine i debljine stijenke bez patoloskih intraluminalnih odjeka.
Dilatacije intra i ekstrahepatalnih žučnih vodova se ne nalazi.
Gušterača je primjerene veličine homogene eho strukture parenhima.
Slezena je uredne veličine homogene eho strukture parenhima.
Uz donji pol slezene splenunkul promjera oko 13mm.
Bubrezi su uredne veličine i održane debljine parenhima, koji je homogene eho strukture. Znakova litijaze ili dilatacije kanalnog sustava u oba bubrega se ne nalazi.


Markeri su rađeni, na hepatitise A, B, C i E i svi su negativni.

Kontrolni nalazi nisu rađeni, s ovim nalazima se moram javiti lijecniku infektologu za kontrolu.
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uredni nalazi.
Transiminaze je potrebno ponoviti.
Kontrola infektologa.
Proslo je podosta vremena ali bih se vratio na ovo jer sam do proslog mjeseca obavio sve sto je infektolog mogao. Zakljucio je da uzrok nije virusni i uputio na daljne pretrage gastroenterologu-hepatologu.

Ono sto je meni sad nejasno a nisam do sad to uopce primijetio je sumnjiva razlika u stanju zeljeza u nalazima.
Prvi nalaz koji je otkrio taj patoloski hepatogram oko kojeg se i vodi ova moja prica je obavljen na sami kraj prosle godine, stanje zeljeza je tada bilo 14.2 sto je u okvirima referentnog intervala (11-32).
U meduvremenu smo radili UZV abdomena, markere na hepatiits i serologiju na EBV, CMV i toxo gdje se pokazalo da je samo CMV IgG pozitivan, ostalo u redu.
Tri mjeseca od onog prvog nalaza napravili smo novi opširniji nalaz.
U njemu su se mogle vidjeti dosta smanjene vrijednosti hepatograma, dosta blize referentnih ALI... najednom se pojavilo poviseno zeljezo 35.2, te zanimljivo, i ukupni bilirubini su bili 21 koji su u prvom nalazu bili 11 (ref. 3-20).
Tada jos nisam primjecivao ovu razliku ali sijecam se samo da sam upitao doktora, kad je analizirao novi nalaz, kakav ce problem to zeljezo sad predstavljati, doktor je rekao samo da je to jedna od nuspojava povisenih enzima jetre, valjda u smislu da je to povezano jedno s drugim.

Napomenuo bih samo da ta dva nalaza nisu radena u istim bolnicama...

Molio bih sad da strucne osobe pojasne o cemu se ovdje radi...
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 20:21   #213
evo ovako,otac mi je trenutno ga gastroenergologiji jer su zbog visokog crp(250!!!!) i niskog hemoglobina(109),visoke temperature,povraćanja i bolova u leđima mislili da ima nekih problema sa želucem...nakon obavljenog UZ i gastroskopije doktor je rekao da je sve ok i da će ga pustit u ponedjeljak iz bolnice...samo...otac je promjenio boju,nekako je blijedožut,bjeloočnice nisu žute,stomak nije prenapuhan.....neki mi spominju da se možda radi o karcinomu jetre jer je prije 12 godina operirao rak debelog crijeva i kako je on reverzibilan obično na jetru da postoji i ta mogućnost----na nalazima krvi nisu radili jetrene probe...šta da radim???ako izađe iz bolnice onako slab i s jakim bolovima??? i da ,od prije neki dan je počeo i halucinirati,tlak mu je nizak100/60.....a niko ništa ne poduzima....šta da radim????
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 21:42   #214
Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
evo ovako,otac mi je trenutno ga gastroenergologiji jer su zbog visokog crp(250!!!!) i niskog hemoglobina(109),visoke temperature,povraćanja i bolova u leđima mislili da ima nekih problema sa želucem...nakon obavljenog UZ i gastroskopije doktor je rekao da je sve ok i da će ga pustit u ponedjeljak iz bolnice...samo...otac je promjenio boju,nekako je blijedožut,bjeloočnice nisu žute,stomak nije prenapuhan.....neki mi spominju da se možda radi o karcinomu jetre jer je prije 12 godina operirao rak debelog crijeva i kako je on reverzibilan obično na jetru da postoji i ta mogućnost----na nalazima krvi nisu radili jetrene probe...šta da radim???ako izađe iz bolnice onako slab i s jakim bolovima??? i da ,od prije neki dan je počeo i halucinirati,tlak mu je nizak100/60.....a niko ništa ne poduzima....šta da radim????
To što se vama čini zabrinjavajuće meni nije bitno,a to da mu nisu rađene transminaze ćisto sumljam.
Prema podacima uzrok je neka infektivna bolest.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 10:28   #215
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
To što se vama čini zabrinjavajuće meni nije bitno,a to da mu nisu rađene transminaze ćisto sumljam.
Prema podacima uzrok je neka infektivna bolest.
nije bitno??kako to mislite??
da potražim da ga smjeste na zarazni odjel,interni...bilo gdje?????
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 10:50   #216
Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
nije bitno??kako to mislite??
da potražim da ga smjeste na zarazni odjel,interni...bilo gdje?????
Vaša razmišljanja nisu relevantna,jer brljavite okolo.
GE jest dio interne. To što se vama nešto čini da je tako,e pa vjerovali ili ne nemora biti tako.
Zapravo niste naveli ništa konkretno,za odgovoriti,a nije mi također jasan razlog pisanja na temi Oštećena jetra.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 22:23   #217
Postovani.
Piso sam vec bio pod povisen tlak al ocito da sam fulo temu jer sam trebo ovdje napisat.
Kao sto sam vec rekao.Jednog dana me stresao tlak i otiso sam doktoru i on me poslao da vadim krv,dam urin i da obavim EKG.EKG nalaz je kako pise uredan(Srce,pluca)ali ovi nalazi pokazuju sljedece...
AST-46 (11-38)
ALT102 (12-48)
GGT 91(11-55)
ALP 103 (60-142)
Kosto su mi na hitnoj dali Ampril HL jer mi je tlak bio visok(to je bilo prije ovih nalaza).Doktor mi je rekao da mi je ostecena jetra i da imam povisenu masnocu u krvi te da cu morat na dijetu i pocet se kretat.
Nakon mjesec dana napravio sam drugi nalaz...
AST 29 (11-38)
ALT 65 (12-48)
GGT 33 (11-55)
Reko je da je puno bolje i da nisam dobio hepatitis i da nije nista strasno.
Sve u svemu razlog tome je bio sto se nisam puno kretao,stalno visim za kompjuterom i pio sam puno alkohola i kava redovno svako jutro,nezdrava hrana i neredovna prehrana.Inace imam 26 godina,tada kad je sve krenulo imo sam oko 114kg(sada imam 92) i visok sam oko 187 cm.Mene zanima dal cu morat sad pit cijeli zivot ove tablete(koje iovako mrzim skroz) ili ce to prestati nakon vremena kad se jetra stabilizira i oporavi?(Inace doktor je rekao da cu do 10og mjeseca pit tablete i da cemo do tada napravit jos jednu krvnu analizu).I druga stvar sto me zanima je to da me nekada zna jos uvijek oprat taj tlak i cini mi se da je uzrok tome igranje kompjutera.Predpostavljam to jer 2 mjeseca nisam igrao i bilo je sve oke dok opet nisam poceo.Prije 2-3 tjedna negdje poco sam opet igrati i u tom razdoblju me opet oprao tlak 2-3 puta.Odlucio sam da necu igrat vise i evo neigram tjedan dana i bolje je.
Sad me zanima kolko to nerviranje i zivciranje i igranje igara moze utjecat na ovo sve?Inace jesam malo zivcana osoba pogotovo kad igram igre.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 15:22   #218
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Postovani.
Piso sam vec bio pod povisen tlak al ocito da sam fulo temu jer sam trebo ovdje napisat.
Kao sto sam vec rekao.Jednog dana me stresao tlak i otiso sam doktoru i on me poslao da vadim krv,dam urin i da obavim EKG.EKG nalaz je kako pise uredan(Srce,pluca)ali ovi nalazi pokazuju sljedece...
AST-46 (11-38)
ALT102 (12-48)
GGT 91(11-55)
ALP 103 (60-142)
Kosto su mi na hitnoj dali Ampril HL jer mi je tlak bio visok(to je bilo prije ovih nalaza).Doktor mi je rekao da mi je ostecena jetra i da imam povisenu masnocu u krvi te da cu morat na dijetu i pocet se kretat.
Nakon mjesec dana napravio sam drugi nalaz...
AST 29 (11-38)
ALT 65 (12-48)
GGT 33 (11-55)
Reko je da je puno bolje i da nisam dobio hepatitis i da nije nista strasno.
Sve u svemu razlog tome je bio sto se nisam puno kretao,stalno visim za kompjuterom i pio sam puno alkohola i kava redovno svako jutro,nezdrava hrana i neredovna prehrana.Inace imam 26 godina,tada kad je sve krenulo imo sam oko 114kg(sada imam 92) i visok sam oko 187 cm.Mene zanima dal cu morat sad pit cijeli zivot ove tablete(koje iovako mrzim skroz) ili ce to prestati nakon vremena kad se jetra stabilizira i oporavi?(Inace doktor je rekao da cu do 10og mjeseca pit tablete i da cemo do tada napravit jos jednu krvnu analizu).I druga stvar sto me zanima je to da me nekada zna jos uvijek oprat taj tlak i cini mi se da je uzrok tome igranje kompjutera.Predpostavljam to jer 2 mjeseca nisam igrao i bilo je sve oke dok opet nisam poceo.Prije 2-3 tjedna negdje poco sam opet igrati i u tom razdoblju me opet oprao tlak 2-3 puta.Odlucio sam da necu igrat vise i evo neigram tjedan dana i bolje je.
Sad me zanima kolko to nerviranje i zivciranje i igranje igara moze utjecat na ovo sve?Inace jesam malo zivcana osoba pogotovo kad igram igre.
Bio sam vam odg. na temi Hipertenzija.
Na prvom nalazu se vidjelo jetreno oštećenje u sklopu pretilosti,sada u poboljšanju.
Ramipril ćete uizmati dok se postignu stabilne vrijednosti RR,to se također postiže redikcijom TT,manje slanom hranom,kretanjem.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 11:29   #219
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Bio sam vam odg. na temi Hipertenzija.
Na prvom nalazu se vidjelo jetreno oštećenje u sklopu pretilosti,sada u poboljšanju.
Ramipril ćete uizmati dok se postignu stabilne vrijednosti RR,to se također postiže redikcijom TT,manje slanom hranom,kretanjem.
Hvala na odgovoru
Slanu hranu ne jedem vise,ne solim uopce i poceo sam se kretat svaki dan voznja biciklom i setnja.
Trcat na zalost nemrem jos jer sam u medjuvremenu imo problema sa koljenom(iskocilo je van) pa se jos oporavljam al pri kraju je sve hvala bogu
Jos samo jedno pitanje di se moze procitat ovo za igranje igara i kako utjece na psihu i zivce?
Hvala unaprijed.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 10:28   #220
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
Slanu hranu ne jedem vise,ne solim uopce i poceo sam se kretat svaki dan voznja biciklom i setnja.
Trcat na zalost nemrem jos jer sam u medjuvremenu imo problema sa koljenom(iskocilo je van) pa se jos oporavljam al pri kraju je sve hvala bogu
Jos samo jedno pitanje di se moze procitat ovo za igranje igara i kako utjece na psihu i zivce?
Hvala unaprijed.
Utječe,negativno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.