Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 12:41   #2441
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
svaka vam čast što reagirate tako brzo na svaki post, vjerujem vam jer vaše je iskustvo doista najbogatije, a držite glavu visoko i odišete pozitivom
puno znači kad netko napiše sve iz prve ruke kao Vi, jer tako bar mi ne moramo pokušavati i fulati po stoti put

ja bolujem od svoje 18. godine i imala sam samo jednu remisiju u 19. godini kad sam bila ludo zaljubljena na žalost taj isti čovjek mi je psihičkim terorom par godina kasnije uzrokovao eksploziju bolesti, koja se od tada sve više pogoršava, iako sam ga ostavila prije skoro tri godine i od tada sam zadovoljnija nego ikada prije
no, bavim se stresnim poslom i emotivac sam, tako da vjerujem da su uzroci mog oboljenja psihološki, bar kad je riječ o okidaču koji ju potiče

jučer sam imala krizu isprobavajući majicu u trgovini u gargerobi, kad sam si vidjela leđa... uhvatila me panika da bi se sve flekice mogle uskoro spojiti i da bi to moglo biti kobno za normalno disanje moje kože
uvijek se sjetim članka koji sam pročitala negdje u doba kad sam se razbolila: da je površina dlana cca. 10 posto ukupne količine kože, a da je opasno ako psorijaza prekrije 80 posto kože
iako nemam veće fleke, ove manje mi pokrivaju dobar dio tijela, ali teško mi je odrediti koliki u postotcima.
kako znati da je situacija opasna, ako nema očitih upalnih procesa nego se jednostavno sve skupa širi sve više??
hvala unaprijed!
moja djeca su pošla svatko svojim putem ,na godišnji tako da ja imam puno vremena.malo sam više s vama , ako nisam dosadna .nemoj te panićariti ako su vam se pojavile malo veće flekice ja sam godinama bila puna koža mije bila sto posto pod psorijazom i to pustulozu .super je što nemate upalnih procesa smirit će se to za koji dan
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:48   #2442
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
moja djeca su pošla svatko svojim putem ,na godišnji tako da ja imam puno vremena.malo sam više s vama , ako nisam dosadna .nemoj te panićariti ako su vam se pojavile malo veće flekice ja sam godinama bila puna koža mije bila sto posto pod psorijazom i to pustulozu .super je što nemate upalnih procesa smirit će se to za koji dan
hvala, ali ovakvo stanje (dakle skoro cijelo tijelo pod ljuskicama promjera do 2-3 cm) mi je već jaaako dugo i ne smiruje se, zato se i brinem
prošle godine mi se poslije ljetovanja povuklo oko 50 posto, ali se vratilo već za mjesec dana.
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:33   #2443
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
gospođo Ruža jel možete odgovorit na ono što sam pitala u prethodnom postu, molim Vas?
Jesam li odgovorila .oprosti te ako sam nešto zaboravila . ipak sam ja malo starija ,ha,ha,ha, pa mozak sporo prima .
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:44   #2444
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
hvala, ali ovakvo stanje (dakle skoro cijelo tijelo pod ljuskicama promjera do 2-3 cm) mi je već jaaako dugo i ne smiruje se, zato se i brinem
prošle godine mi se poslije ljetovanja povuklo oko 50 posto, ali se vratilo već za mjesec dana.
Ma kako god vama to grozno izgledalo to je izgleda obićna pločasta psorijaza samo neznam zašto su tako debele ljuskice.dođi te k meni na more , pa će to sve nestati
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:54   #2445
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
Ma kako god vama to grozno izgledalo to je izgleda obićna pločasta psorijaza samo neznam zašto su tako debele ljuskice.dođi te k meni na more , pa će to sve nestati


rado bih došla, ali sam potrošila godišnji za ovo ljeto. možda sljedeće godine
hvala na pozivu
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:59   #2446
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
E, ekipo! Vidim da ste se nabrijali na druženje, a ja sam baš u dobrom raspoloženju! Naime, jutros sam dobio treće dijete, prekrasnu curicu, porod bez problema, a najdraža supruga se odlično osjeća. Večeras dolaze horde prijatelja i rodbine na veselicu, na kojoj ja naravno neću ništa piti, jer mi je to i inače malo degutantno (opijati se dok je draga u bolnici).
Vezano za mogući sastanak, predlažem da se okupimo kod mene u Maslenici, gdje imam 3 slobodna apartmana od 01.09. Naravno smještaj je za sve besplatan, u svaki apartman stane 4-6 ljudi (dvosobni+dnevni boravak s kuhinjom). Lokacija je također OK, 3km od naplatnih kućica, 250km od Zagreba, 160 od Splita, jedino je Osijek daleko.
Što se tiče organizacije i glazbe, snaći ćemo se nekako!
Sorry, sad idem u Zagreb u posjet najdražoj, javim se predvečer!
bog . kako je bebica ,ženica i ostala djećica mi se dogovaramo oko dolaska valda to još stoji pozdrav obitelji
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:02   #2447
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post


rado bih došla, ali sam potrošila godišnji za ovo ljeto. možda sljedeće godine
hvala na pozivu
ok vidimo se u Maslenici a dogodine u dubrovniku
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 17:13   #2448
da li konzumirate grah,rajčicu ili lubenicu? navodno da sve to pogoršava stanje.
clannad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 18:01   #2449
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
Hay ekipa!.Evo da podijelim s vama i moje iskustvo sa psorijazom.Vec 47 godina bolujem od te bolesti,tj od 7 god zivota kad sam nakon loma lubanje dobila plocastu psorijazu(lakti,koljena,glava).Nakon operacije slijepog crijeva prelazi u psorijasis vulgaris atropatik pustuloza(sto znaci,temperatura skoci na 40,ospem se od glave do pete,popraceno gnojnicama uz velike bolove i slabu pokretljivost).U 20-toj godini zivota psorijaza napada nokte i zglobove(arthiritis psorijatis).Nokti otpadaju a zglobovi ruku i nogu se grce u toj mjeri da sam sad invalid 80%.U ratu mi se otvaraju pete i nikad u potpunosti ne zacijeljuju.Od samog pocetka ljecenja lezala sam u svim bolnicama(dubrovnik,split,zagreb,naftalan i vma beograd prije rata).Ljecena sam svim mastima,tabletama i inekcijama koje su kortikosteoridi.Za svakog travara za kojeg sam cula,posjetila bi ga,u pocetku bi bilo sve ok,al nakon nekog vremena ponovo bi se sve vratilo.Zivim na moru,kupam se,mazem se gospinom travom i maslinovim uljem,al cim dode zima psorijaza ponovo bukne.Prije 4 mjeseca upucena sam u zagreb na salatu zbog uvodenja novog ali skupog bioloskog lijeka jer sam postala alergicna na kortikostioide.Trebala sam proci terapiju od 3 mjeseca methotrexotom 7.5 mg tjedno,nakon toga 15 mg tjedno.Psorijaza mi se povukla u potpunosti bez recidiva,artritis mi je zaustavljen,nemam bolove a kontrola mi je u 9 mjesecu,gdje ce doktorica Marinovic odluciti hocu li nastavit s ovom terapijom ili ce mi ukljuciti biolosku.Eto toliko od mene ovaj put.Posto sam prosla dosta toga u zivotu sa psorijazom,ako imata ikakva pitanja slobono mi se obratite.Pozdrav.
Postovanje draga Ruzo,Vasi postovi mi daju puno snage,Naime ja sam majka jednog 12ogodisnjaka,kod kojeg su se prije par mjeseci na vlasistu i predjelu spolovila pojavile promjene na kozi,crvenilo,ljuskice.Krenuli smo dermatolozima,dermatolog u nasem gradu nam je rekao kako je to seboreja i da nema govora da bi bila psorijaza.Propisao terapiju koja tjednima nije davala nikakvo poboljsanje,tada sam pocela malo istrazivati o tim bolestima po netu,stigla naravno i do ovog foruma,posto moj brat od malena boluje od psorijaze znam kako ona izgleda i stalno sam od dermatologa pokusavala dobiti ili drugu terapiju ili drugo misljenje,mogucnos da nas posalje negdje dalje.Kad sam vidjela da nema pomoci,sami smo preko pedijatra trazili da nas uputi u Zg na Salatu,prije mjesec dana smo bili na prvom pregledu,kod primarijus Husar,njezina terapija je odmah pokazala poboljsanje,na vlasistu su sve promjene nestale,a na spolovilu uz terapiju je bilo super,ali par dana poslije terapije problem je ponovo bio tu.Jucer smo bili na kontroli,i Prof.dr. Skerle rekao nam je da to je definitivni psorijaza,i da nastavimo sa dosadasnjom terapijom.Uzasan mi je sok bio,iako sam se cijelo vrijeme bojala te dijagnoze,postojala je i mala nada da ipak nije,ali vise je nema.
Iskustva drugih mi puno pomazu,ali me je i strah svega sta bolest moze donjeti,i kako se sa svime nositi.
Klinac mi je isto u strahu,primjecujem na njemu da se malo poceo povlaciti u sebe,izbjegavati drustvo,boji se da ce netko vidjeti,sram ga je.......
Vasi postovi mi daju puno snage,pravo ste osvjezenje i velika svjetla tocka.
Hvala Vam
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 20:38   #2450
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
Postovanje draga Ruzo,Vasi postovi mi daju puno snage,Naime ja sam majka jednog 12ogodisnjaka,kod kojeg su se prije par mjeseci na vlasistu i predjelu spolovila pojavile promjene na kozi,crvenilo,ljuskice.Krenuli smo dermatolozima,dermatolog u nasem gradu nam je rekao kako je to seboreja i da nema govora da bi bila psorijaza.Propisao terapiju koja tjednima nije davala nikakvo poboljsanje,tada sam pocela malo istrazivati o tim bolestima po netu,stigla naravno i do ovog foruma,posto moj brat od malena boluje od psorijaze znam kako ona izgleda i stalno sam od dermatologa pokusavala dobiti ili drugu terapiju ili drugo misljenje,mogucnos da nas posalje negdje dalje.Kad sam vidjela da nema pomoci,sami smo preko pedijatra trazili da nas uputi u Zg na Salatu,prije mjesec dana smo bili na prvom pregledu,kod primarijus Husar,njezina terapija je odmah pokazala poboljsanje,na vlasistu su sve promjene nestale,a na spolovilu uz terapiju je bilo super,ali par dana poslije terapije problem je ponovo bio tu.Jucer smo bili na kontroli,i Prof.dr. Skerle rekao nam je da to je definitivni psorijaza,i da nastavimo sa dosadasnjom terapijom.Uzasan mi je sok bio,iako sam se cijelo vrijeme bojala te dijagnoze,postojala je i mala nada da ipak nije,ali vise je nema.
Iskustva drugih mi puno pomazu,ali me je i strah svega sta bolest moze donjeti,i kako se sa svime nositi.
Klinac mi je isto u strahu,primjecujem na njemu da se malo poceo povlaciti u sebe,izbjegavati drustvo,boji se da ce netko vidjeti,sram ga je.......
Vasi postovi mi daju puno snage,pravo ste osvjezenje i velika svjetla tocka.
Hvala Vam
poštovana gospođo drago mi je da vam moji postovi daju snagu ja vas molim prenesite je na vašeg sina .normalno je da se bojite i da vam je bio šok kad ste ćuli dijagnozu .i meni je bio šok kad sam dobila psorijazu samo što su meni roditelji i doktor govorili da je to nedostatak vitamina da će proć .nekoliko godina živjela u zabludi . naravno da vam je sin u strahu ,boji se nepoznatog .pomozite sebi ,razgovarajte o bolesti .ima puno gorih bolesti od psorijaze .drago mi je da se ljeći na šalati. tamo su doktori super .bit će on dobro .pozdrav
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 22:39   #2451
žao mi je maloga skroz,jer će proć tako mlad sve ono šta i mi.nadajte se da neće imati puno i da mu se neće širiti.a da će utjecati na nejga oče sigurno,to je nezahvalna dob za imat nešto poput ovoga.tribate šta prije na more jer mu vjerovatno može pomoći.ja akd san bija mali zna san nakon lita neimat i po 4 godine.takođe ga nemojte mazati mastima tipa belosalic,zorac i slično jer je još mlad i to mu ne triba na koži jer će mu je uništavat počet.paziti na prehranu i da ,ne jesti kiselo, grah,pomidore,salame,konzervirano, slatkiše..nemojte ga silit na išta ako se i povuka malo u sebe,to mu je sad šok i ne triba se nervirat.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:37   #2452
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
žao mi je što ne možete doći . a bilo bi lijepo . još malo razmislite .možemoli mi kako pomoć da se ipak vidimo .pozdrav . i nadam se da se vidimo
Joj...Ruza molim vas,nemojte me persirat ,ja imam samo 19 godina
Ja vas moram,jer sam tako navikla..tako sam odgojena...

Nije mi potrebna neka pomoc..vec,dosta sam daleko..nisam u Hrvatskoj,zato...
nazalost,stvarno je tako...ja necu biti na okuplanju!ne smeta ...nadam se da cete svoje dozivljaje poslije i ovdje napisat,ne?!
Tj bilo bi mi drago!!Ruza,stvarno ste dobra osoba!!

Pozdrav
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:40   #2453
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Hajd da se i ja prikljucim topicu. Nisam procitao niti otprilike sve postove, ali sam voljan podijeliti neka svoja iskustva. Nemojte se ljutit ako ponovim nesto sto vec i vrapci na grani znaju, ali svako malo bane netko novi...
Uzrok je definitivno u nama, pa ga nemozemo niti lijecit kremama. Kremama, suncanjem i sl. mozemo si pomoc oko izgleda i smirivanja situacije.
Triger je, barem kod mene, stres potpomognut nezdravom prehranom.
Prvi se simptomi javljaju tijekom rata kada pocinje ljuskanje laktova i to je tako bilo godinama. Sljedeci je dogadjaj bio kad je moj pas uhvatio susjeda za ruku. Nije on njega zapravo ugrizao vec ga je samo uhvatio za ruku (dirao ga po repu u prolazu) ali se tip uspanicio, poceo se ritat i trzat umjesto da bude miran i probusio si defakto ruku na pseci zub, ali dejure je to ugriz, koji je okinuo ocigledno dosta toga u meni, pa sam ubrzo zavrsio u bolnici na jedno 14 dana intenzivne terapije, s odlascima na suncanje.
Na odlasku sam se zahvalio sestrama uz jedno zbogom, na sto je pao komentar kako nema sanse da ne dodjem ponovo i ponovo i ponovo...
Nakon toga je bilo i uspona i padova u mentalnom miru, sto se fino odrazavalo na mojoj kozi. Bilo je toga i po licu, na mjestu rasta dlaka (brada i brkovi), a trenutno osim uvijek prisutnih laktova, postoji par fleka po tijelu i rubno podrucje rasta kose, kako od napred, tako i odozada.
Sto se prehrane tice, primjetio sam da se povecanje tezine negativno odrazava i na psorijazu iako ne uvijek u proporcijalnom omjeru. Najbolje rezultate u suzbijanju psorijaze imao sam kod primjene master cleansa, odnosno limunske dijete ili dijete limunadom, kako ju vec ko zove...
Cuo sam da pozitivne rezultate donosi i upotreba tekuceg srebra i urinoterapija, no nemam bas neka iskustva u tome.
Procitao sam negdje da psorijaza i nije bolest, vec stanje hiper aktivnosti stanica na nekom podrucju. Ljudsko se tjelo konstantno obnavlja, pa se koza navodno kompletno obnovi za 28 dana, a ova nasa podrucja se obnavljaju nekoliko puta brze, pa su konstantno u stanju frisko zacijeljene rane.
Zelim ti dobro doslicu ovdje...
ljudi su super...tj sadasnja ekipa..nije uvijek bilo tako!Övdje ces imat podrsku...super je kad pricas s drugima o tome...
Inace..da,..ovo zadnje...da nadodam..kod nas je obnavljanje u svaka 4 dana..za razliku od normalnog,28-30dana!uzas...

Pozdrav,sve najbolje
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:55   #2454
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
svaka vam čast što reagirate tako brzo na svaki post, vjerujem vam jer vaše je iskustvo doista najbogatije, a držite glavu visoko i odišete pozitivom
puno znači kad netko napiše sve iz prve ruke kao Vi, jer tako bar mi ne moramo pokušavati i fulati po stoti put

ja bolujem od svoje 18. godine i imala sam samo jednu remisiju u 19. godini kad sam bila ludo zaljubljena na žalost taj isti čovjek mi je psihičkim terorom par godina kasnije uzrokovao eksploziju bolesti, koja se od tada sve više pogoršava, iako sam ga ostavila prije skoro tri godine i od tada sam zadovoljnija nego ikada prije
no, bavim se stresnim poslom i emotivac sam, tako da vjerujem da su uzroci mog oboljenja psihološki, bar kad je riječ o okidaču koji ju potiče
iako nemam veće fleke, ove manje mi pokrivaju dobar dio tijela, ali teško mi je odrediti koliki u postotcima.
kako znati da je situacija opasna, ako nema očitih upalnih procesa nego se jednostavno sve skupa širi sve više??
hvala unaprijed!
Da,hey...topic je najdnom zazivio...svi odgovaraju dosta brzo...nije uvijek tako bilo aktivno..ili se meni samo cini

Uglavnom...dakle,siri ti se...nazalost!!!
E vidis...nezelim te plasit,ali kod mene ti je situacija bila ista!!
Dakle,veeliki sam emotivac..opcenito..jedno vrijeme sve me nesto pogadjalo...
i onda mi je dosla matura,pa "fax" koji nisam upisala(ne svojom krivicom)...obiteljski problemi...moja buducnost..ispred sebe sam vidjela samo tamu...a psorijaza je cvjetala kao cvijece u proljece!
Mozda mislite,bezveze sam se ja stresala...ali situacija mi je bila prilicno ozbiljna!!!Otac mi je alkoholicar,i doktor mi je rekao,neki dan da sto dalje idem od kuce...da se to sve uglavnom..jeli...zbog toga odrazilo na mojoj kozi!!
Svaki dan sam ugledala novu tockicu,i krenem plakat evo jos jedna...i tako dan za danom...doktorica mi rekla da pustim..i kazem,pa sta nek se siri,jos jedna tockica,neka..nema veze...a ja u depri,ljuuuta na nju bila!!pa kak mi tako sta moze rec!!ja sam jos mlada...
I tako...tockica po tockica..i prosla godinica....a ja sva u ljuskicama...i zbog one recenice koju je doktorica rekla,da pustim..ja se prestala i borit...stvarno sam pustila neko vrijeme...eto sta su ti doktori!!
Minjaci letili odmah iz ormara..dogurala i do toga da ovo ljeto nosim i duge rukave..uzas!!uuuzas!jedina su mi nada jos ove ribice!pozelite mi srecu...
svaki se dan molim za to...i nadam se!jos..da cu uspjet..na koliko..neznam..a ako ne?!isto neznam..To je moja prica...

Pozdravljam
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:57   #2455
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
poštovana gospođo drago mi je da vam moji postovi daju snagu ja vas molim prenesite je na vašeg sina .normalno je da se bojite i da vam je bio šok kad ste ćuli dijagnozu .i meni je bio šok kad sam dobila psorijazu samo što su meni roditelji i doktor govorili da je to nedostatak vitamina da će proć .nekoliko godina živjela u zabludi . naravno da vam je sin u strahu ,boji se nepoznatog .pomozite sebi ,razgovarajte o bolesti .ima puno gorih bolesti od psorijaze .drago mi je da se ljeći na šalati. tamo su doktori super .bit će on dobro .pozdrav
hvala Vamna podrsci,uzasno puno znaci,
naravno prvo i osnovno nezelim ni sebe ni klinca drzati u nekoj zabludi,objasnila sam mu i trudim se da razgovaramo sto vise o tome,da je bolest takva kakva jeste,da odredene terapije pomazu,neke vise neke manje,da se treba nadati da ce medicina napredovati i pronaci rjesenje,i jednostavno da se od te bolesti neumire,ali nazalost dok netko nepronade netko rjesenje s njom se umire.mozda zvuci grubo ali je to realnost,nazalost.
a upravo ta spoznaja koliko ima puno tezih bolesti me tjesi
predlazem da prjedemo na TI nema potrebe da persiramo jedni drugima,
srdacan pozdrav
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:07   #2456
Quote:
Ja!! kaže: Pogledaj post
žao mi je maloga skroz,jer će proć tako mlad sve ono šta i mi.nadajte se da neće imati puno i da mu se neće širiti.a da će utjecati na nejga oče sigurno,to je nezahvalna dob za imat nešto poput ovoga.tribate šta prije na more jer mu vjerovatno može pomoći.ja akd san bija mali zna san nakon lita neimat i po 4 godine.takođe ga nemojte mazati mastima tipa belosalic,zorac i slično jer je još mlad i to mu ne triba na koži jer će mu je uništavat počet.paziti na prehranu i da ,ne jesti kiselo, grah,pomidore,salame,konzervirano, slatkiše..nemojte ga silit na išta ako se i povuka malo u sebe,to mu je sad šok i ne triba se nervirat.
takoder hvala na podrsci.
i sami zivimo u nadi da se neces siriti,ali sama spoznaja gdje ona je sada je uzasno sokantna,i povlaci pitanje za sobom...zasto bas tu,zasto ne negdje dalje?...
pokusavat ce mo sa nekim(jos neznam kojim)neutralnim kremama.ako netko ima kakav savjet,sve prihvacamo!!!
ali trenutno ima terapiju Belogentom,6 dana,jer se bas jako rasirila u predjelu spolovila.a i educiram ga sto se tice prehrane,samo sto je to malo teze usaditi u njegovu pubertetsku glavicu,ali vjerujem da ce i to sazrjeti u njemu
jos jednom iskreno hvala
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:19   #2457
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Da,hey...topic je najdnom zazivio...svi odgovaraju dosta brzo...nije uvijek tako bilo aktivno..ili se meni samo cini

Uglavnom...dakle,siri ti se...nazalost!!!
E vidis...nezelim te plasit,ali kod mene ti je situacija bila ista!!
Dakle,veeliki sam emotivac..opcenito..jedno vrijeme sve me nesto pogadjalo...
i onda mi je dosla matura,pa "fax" koji nisam upisala(ne svojom krivicom)...obiteljski problemi...moja buducnost..ispred sebe sam vidjela samo tamu...a psorijaza je cvjetala kao cvijece u proljece!
Mozda mislite,bezveze sam se ja stresala...ali situacija mi je bila prilicno ozbiljna!!!Otac mi je alkoholicar,i doktor mi je rekao,neki dan da sto dalje idem od kuce...da se to sve uglavnom..jeli...zbog toga odrazilo na mojoj kozi!!
Svaki dan sam ugledala novu tockicu,i krenem plakat evo jos jedna...i tako dan za danom...doktorica mi rekla da pustim..i kazem,pa sta nek se siri,jos jedna tockica,neka..nema veze...a ja u depri,ljuuuta na nju bila!!pa kak mi tako sta moze rec!!ja sam jos mlada...
I tako...tockica po tockica..i prosla godinica....a ja sva u ljuskicama...i zbog one recenice koju je doktorica rekla,da pustim..ja se prestala i borit...stvarno sam pustila neko vrijeme...eto sta su ti doktori!!
Minjaci letili odmah iz ormara..dogurala i do toga da ovo ljeto nosim i duge rukave..uzas!!uuuzas!jedina su mi nada jos ove ribice!pozelite mi srecu...
svaki se dan molim za to...i nadam se!jos..da cu uspjet..na koliko..neznam..a ako ne?!isto neznam..To je moja prica...

Pozdravljam
draga nasa cokoladice iskreno se nadam da ce ti ribice pomoci i da ces sve iskustvo podjeliti s nam na forumu.
zalosno je sto uz svu borbu sa psorijazom postoje i obiteljski problemi,koji naravno lose djeluju na tvoje sveopce stanje,ali vjerojatno odvajanjem i pocetkom svog samostalnog zivota tvoja situacija ce se popravljati.
a za ribice ja osobno vjeruje da treba pokusati,bez obzira na cjenu,jer novac je materija a na zdravlju netreba stedjeti
iskren pozdrav i sretno
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:38   #2458
ja kako želin sebi da mi prođe tako i svima vama.evo se mislim probati možda čak jednu novu biljnu kremu šta mi je materi u biljnon ljekarni rekla da je nekome maklo sve.to je tako kod nas,uvik se nadamo.ako probam svakako ću vas izvjestit sve.ako budemo se nalazili na maslenici možda bi bilo dobro za dječaka da i on dođe,da ga povedete da vidi da ima još nas s time,pa da se i popriča s njim.neznam šta bi drugo reka.meni isto malo već tlaka jer san mislija da će mi u misec dana se malo više povuć il su moja očekivanja prevelika.neznam.drago mi je da me još artritis nije uvatija.i unatoč svemu uvik triba vedrije gledati.jer stvarno,koliko god je svakome od nas teško, istini za volju,ima toliko gorih bolesti i stanja da je nama koliko toliko dobro kako nekome je sa nekim rakom il šta već.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 12:48   #2459
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Joj...Ruza molim vas,nemojte me persirat ,ja imam samo 19 godina
Ja vas moram,jer sam tako navikla..tako sam odgojena...

Nije mi potrebna neka pomoc..vec,dosta sam daleko..nisam u Hrvatskoj,zato...
nazalost,stvarno je tako...ja necu biti na okuplanju!ne smeta ...nadam se da cete svoje dozivljaje poslije i ovdje napisat,ne?!
Tj bilo bi mi drago!!Ruza,stvarno ste dobra osoba!!

Pozdrav
bog čokoladice nisam mislila na materijalnu pomoć , nego na moralnu .ako već ne možeš doći , ja ću naš susret fotografirat pa ću ti poslat slike .nemoj ni ti mene persira još sam mlada , samo mi je stara krštenica .svi smo mi nešto u životu prošli .zato nam bukti psorijaza .kad moja psorijaza napuni pola stoljeća ,ako budem živa ,pokušat ću napisat knjigu .naravno uz vašu pomoć , a to je za 3 godine pozdrav
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 18:26   #2460
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
bog čokoladice nisam mislila na materijalnu pomoć , nego na moralnu .ako već ne možeš doći , ja ću naš susret fotografirat pa ću ti poslat slike .nemoj ni ti mene persira još sam mlada , samo mi je stara krštenica .svi smo mi nešto u životu prošli .zato nam bukti psorijaza .kad moja psorijaza napuni pola stoljeća ,ako budem živa ,pokušat ću napisat knjigu .naravno uz vašu pomoć , a to je za 3 godine pozdrav
Eh,to bi bilo lijepo...hehe...zabiljezit taj dan fotkanjem...a i za knjigu!!svaka cast...ugodno sam iznenadjena...!!
P.S.Nisam ni ja mislila na materijalnu pomoc,ali nema veze!hehe..
Eto,nadam se da cu moc procitat vasu knjigu
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.