Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2015., 13:53   #1
Arrow Sleepy Hollow (1999)

Sanjiva dolina (eng. Sleepy Hollow) je film iz 1999. godine, režisera Tima Burtona, baziran na kratkoj priči Legenda o Sanjivoj dolini američkog autora Washingtona Irvinga iz 1820. U glavnim ulogama su zvijezde Johnny Depp i Christina Ricci, s Mirandom Richardson, Michael Gambon, Casper Van Dien, i Jeffrey Jones su u sporednim ulogama. Radnja prati policajaca Ichaboda Cranea (Depp) koji je poslan iz New Yorka da istraži niz ubojstava u selu Sleepy Hollow. Ovo ujedno i prvi film studia Mandalay Pictures.

A sad: Vaše kritike, komentari, dojmovi etc....
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:46   #2
Mrzim Tim Burtona kao redatelja a obožavam ovaj film.

Ovo je jedini film koji od njega volim (i poštivam Batman 1989, s tim da smatram da u tom Batmanu se on nije razmahao koliko je htio jer nije smio, i hvala Bogu), i baš Sanjivu Dolinu toliko volim zbog tog njegovog "Gothic stila" kojeg mrzim haha, paradoks znam, ali tako je, naime naprosto mi taj njegov stil kog inače mrzim u ovome filmu savršeno odgovara.

Sanjivoj Dolini dajem stvarno veliku ocjenu što se mene tiče: 8.5/10.



P.S: Dodao si jednu devetku previše, tko zna hoće li i biti ljudske vrste u 19999-oj godini
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 17:00   #3
Ja, pak, volim Burtonove ranije radove i Sleepy Hollow smatram njegovim vrhuncem karijere. Nakon njega, sve je krenulo silaznom putanjom.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 17:57   #4
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post

P.S: Dodao si jednu devetku previše, tko zna hoće li i biti ljudske vrste u 19999-oj godini

sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:01   #5
Quote:
sleepyhollow123 kaže: Pogledaj post
Ne znam sto ti cudno u toj mojoj observaciji.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:02   #6
Čudno mu je što je dodao devetku.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:06   #7
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Čudno mu je što je dodao devetku.
O pa ako je to, sta ima veze... Desi se
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:29   #8
remek djelo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:25   #9
davno sam gledo film. sjecam se jedino crnog konja i one spike sa absintom. Tako da me valjda nije impresioniro.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 10:11   #10
Meni je odlican film! Svida mi se ta specificna burtunovska bajkovitost koja je prisutna u toliko njegovih filmova a opet je mracna. Najbolji primjer je edward skaroruki. Kad su depp i burton u elementu dobar film i zabava su zagarantirani.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:15   #11
Quote:
Anjzz kaže: Pogledaj post
Fantastic movie! This is random, but did anybody else wonder why they all have english accents when Sleepy Hollow is a day and a half's carriage ride from New York?!
Maybe, during the 18th century, British accent was still going strong in the region?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 16:05   #12
"Sanjiva dolina" je film koji naizgled ima sve elemente, koji mi inace cine film vrhunskim, ali iz nekog razloga, nije ostavio takav dojam na mene.
Cak i sam naslov mi zvuci primamljivo, jer docarava tu bajkovitu atmosferu, koja me neodoljivo privlaci. Ali nesto mu fali. Nisam sigurna sto.

Mislim da veliki minus predstavlja pretjerana brutalnost. Odbijaju me opcenito scene s potocima krvi, sjekire/macevi, eksplicitna krvolocnost kakva se ovdje mogla vidjeti. Tako nesto mi vrlo lako sroza film, koji bi inace bio dobar.
Ne mogu ocijeniti sto je tocno bilo krivo ovdje, ali
zapravo imam dojam da je toliki fokus na specijalne efekte nekako 'pojeo' pricu. Ili jednostavno prica meni nije zanimljiva sama po sebi. Atmosfera mi se svidjela, prica ne.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 16:57   #13
fantastičan film gledo sam ga jedno 3-4 puta, Depp ubio

podcijenjen film, veoma
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 17:08   #14
Jako sam volio ovaj film, a zadnji puta sam ga gledao još na video kazeti, mogao bih uskoro ponovo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 21:37   #15
ovaj film mi je jedan od najboljih...
Rollin Rollin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 09:16   #16
Obožavam ovaj fim,atmosfera,muzika ,glumci ma sve pogođeno savršeno!
Obično ga gledam po zimi kad vani puše bura i pada snjeg..
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 10:43   #17
Odličan film.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 13:18   #18
Nezaboravni Walken kao Headless horseman

Film koji možeš gledat sto puta u sto navrata i neće dosadit. One of Burton's finest
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 13:47   #19
Mega film.
Šteta što je danas rijetko vidjeti film takve atmosfere, a da nije trash. : /
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 14:50   #20
hvala što me podsjetiste na ovo remek-djelo...ako kiša danas bude padala ovo ide na ekran

gledam koliko sam mu dala na IMDb...desetka...eh to su bila vremena
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.