Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 22:34   #1
Najtužnija knjiga?

koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?
Starfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 13:56   #2
uf, ja sam od onih koje placu na svaku, bila tuzna ili smjesna
zadnje strane sofijinog svijeta su me toliko izbezumile da nisam par dana dosla k sebi... sjecam se da su me i sva imena od saramaga rasplakala... sto jos, sto jos...eto nemogu se sjetit, u zadnje vrijeme citam vesele knjigice
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 14:44   #3
holokaust
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 15:37   #4
heh, imo sam ja jedan pokušaj čitanja danielle steel, i baš ta knjiga je bila dar.... i početak je bio taj koji je bio tuzan u tolikoj mjeri da sam cmizdrio ko velki, al kasnije je knjiga sranje, kad postane ljubić actually... ono, na početku opisuje neku hepi femili koja ima mali kćer koja odma umre od neke bolesti... i tak... i onda svi tuguju, i to je predepresivno!!! mislim da je to jedina baš knjiga koja me resplakala.... al filmovi... uf, to je već druga stvar...
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:37   #5
Hmmmm.....oproštajni valcer od Kundere...
Hajd, nije me rasplakala, al me zbilja raspizdila potakla na razmišljanje i natjerala da si konačno priznam da postoje ljudi koji su jednostavno zli.
Lightness is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:26   #6
Quote:
Lightness kaže: Pogledaj post
Hmmmm.....oproštajni valcer od Kundere...
Hajd, nije me rasplakala, al me zbilja raspizdila potakla na razmišljanje i natjerala da si konačno priznam da postoje ljudi koji su jednostavno zli.
da mene ta knjiga duboko potresla tolko da mi je u nekim trenucima bilo nepodnošljivo...isto sam bila bijesna..oproštajni valcer sam naziv je da se rasplaćeš od slatkoće bola...e kundera kundera neznam dal bi imala snage za još jednu takvu knjigu...iako možda jednom smognem snage da ju ponovno pročitam kad shvatim zašto..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:15   #7
SADAKO HOĆE ŽIVJETI, pretužna knjiga...na kraju san suze ronila
Laotong is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:49   #8
Jedna Lenjinova ideološko-filozofska rasprava, kojoj se ne sjećam naziva. Rekao sam sam sebi: ma idem to pročitati kud puklo da puklo; trudio sam se neizmjerno; proplakao gorko od muke žvačući te nebuloze; potpuno skršen odustao na 40-oj strani.

Još me i sad podilazi jeza kad se sjetim tih patnji. Prestrašno. Pretužno.

__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 00:02   #9
Valjda Dnevnik Ane Frank...jer sam znala kraj, čitala u trinaestoj godini i plakala, plakala
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 02:16   #10
Kay: Tigana

__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 03:06   #11
nisam nikad plakala od tuge u knjizi, a ono, ima tužnih,.
al recimo sadako hoće živjeti mi nije tolko tužna, ono cijelo vrijeme se bori,
to je skroz pozitivno, krzo cijelu knjigu je neki osjećaj nade i sve super, ok ,na kraju umre,.
al, recimo, nisam baš čitala ko zna kolko knjiga, al od ovdih koje znam, znam da sam uz "geranium" od ive vojnovića cijelo vrijeme imala gorzan šugav osjećaj.
nije to tuga, nego jednostavno se osjećam skoro tolko jadno ko ta ženska u knjizi i ono, strašno mi .

knjiga nije spektakularna, ni niš posebno tipično tragična, neg jednostavno, kad sam to čitala osjećala sam se ko stara baba pored koje je cijeli život prošao uzalud u nigdje,..ono..katastrofa.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:53   #12
Mene takve knjige uglavnom raspizde više nego me rastuže, ali mislim da bi pod taj kriterij spadale:
- Tunel, Sabato
- 1984., Orwell
- Glad, Hamsun
- Preobražaj, Kafka
- Otac Goriot, Balzac
- Derviš i smrt, Selimović
- Očevi i djeca, Turgenjev
- Putovanje nakraj noći, Celine (vjerojatno najtužnija)
k-ime-nesto.1.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 02:40   #13
Bespuća povijesne zbiljnosti. Plakao sam kad sam čuo za honorar.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 10:34   #14
Kad je bio juli ; Nura Bazdulj Hubijar


...ništa ne može rasplakati kao surova balkanska nesreća....



"...otkrili su i uslikali onu masovnu grobnicu u našem selu. Sve što ih je pobilo bili u vrećama, a na svakoj vreći broj. Svakog mejta primaknuli jednog po jednog haman do stakla televizije i ja odma pozno koje su mati i Emira. Čvrsto se zagrlile, ruke im se ispreplele, glava uz glavu sve su se viđele kosti i zubi nako iskrivljeni, ko da se smiju. To me je začudilo zato što se mati gotov nikad nije smijala, samo je bila blaga i utišana. za Emiru se nijesam začudio ona se vazda smijala šta bi i drugo radila s tri godine. A znaš kako sam ih pozno. Po onoj lutki što si kupio Emiri kad si zadnji put išo u Sarajvo.....I moreš mislit, lutka ostala gotov čitava, ista ko što je i bila, samo joj haljine istruhle.
A mati i Emira, ništa isto...."

*

"....pito sam mogul vidjet tog čoeka za kojeg sumnjate da je moj babo. pušćalo me kad ono u bošči sepet kostiju. I tvoj ručni sahat darvil što su ti dali u preduzeću kad si premašijo normu. I naša slika. da mi je ne pokazaše nikad nebi znao kako sam izgledo kad sam bijo mali....Rekli su mi da sam na te visok ja se začudijo odaklen znaju koliko si ti visok pa mi kazalo da ti je duga butna kost i da se po tom more znat kolko je bijo visok čoek čija je..."





__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:23   #15
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Bespuća povijesne zbiljnosti. Plakao sam kad sam čuo za honorar.


J. L. Wisniewski: Samoća u mreži

Jakov se bacio pod vlak...
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:09   #16
pa...... ne čitam baš neke tužne, ali najtužnija koju sam pročitala je život smrt život, potaklo me na razmišljanje o smrti
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:13   #17
Zima za dvoje- nema tragičnoga završetka te se može reći da ima happy end ali knjiga me tolko potakla na razmišljanje i stavrno sam uživala
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:58   #18
Ljubavna priča. Nije neka tipična ljubavna, cmoljava, danielesteellike...
A kak završava Zima za dvoje, ne sjećam se više...
Potterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:36   #19
Quote:
Starfire kaže: Pogledaj post
koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?
Nije knjiga ali je zadnje napisano što me rasplakalo, još kao dijete:
Djevojčica sa šibicama
(po mom mišljenju uopće nije za djecu)
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:51   #20
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Nije knjiga ali je zadnje napisano što me rasplakalo, još kao dijete:
Djevojčica sa šibicama
(po mom mišljenju uopće nije za djecu)
Djevojčica sa žigicama... tužno i mislim da je za sve uzraste!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.