Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2020., 07:42   #1
Kad sve nestane..

Pozdrav svima. Ni sanjala nisam da cu ovdje ikada ista pisati, no eto, shit happens. Sve je krenulo ok, 6 godina smo zajedno, od toga 5 zivimo skupa, a 2 u braku. Imamo malo sunce od 3 i pol godine. Ispocetka je bilo nekih pizdarija i svadjica ali nista strasno. Moji problemi pocinju otkako sam rodila, prije nije njegova mama bila previse s nama pa nisam ni mogla vidjeti neke stvari. Osim da je skrt, ali ono skrt skrt. Oko toga smo imali najvise drama. Ali eto, tjesila sam se da je to ok, nije lose u ova vremena stedjeti na svemu. Kada sam rodila krenulo je zesce sranje. Njegova mama dodje pa cmace po rukicama bebe stare ni mjesec dana. Kazem da to ne radi, jer je beba i moze pokupiti svasta. Tu je vec krenulo, da sta ja mislim da je njegova mama sugava, idi u pm i tak to. Dalje sto god sam rekla vikao je i prijetio da cim mali napuni godinu dana ja letim van iz kuce a on ce mi ga uzeti. Nadalje, vise se ne mogu ni sjetiti svega. Tip je osobe koja izjavi, mene da nema ti bi krepala gladna i svasta nesto. Sad je doslo do toga da posto radimo a nemamo izbora njegova mama cuva dijete, i sve mu dopusta, dala mu je kave sa 2 godine, colu sa 3, vegetu licka, mislim da ni ne znam sve ostalo. A on je uvijek kontra mene. Doslo je do zahladjenja odnosa. 5 mjeseci se ni pomazili nismo, jer ja ne mogu. Sve mi se zgadilo. I naravno tema rastave neki dan. Sve ok, on hoce sporazumno. Ali da ja odmah odem a za dijete cemo jos vidjeti, ne da mi ga jel. O isplati da ne pricam. Rekla sam mu da me ne zanima nista, da samo zelim dijete i mir Bozji, da mi ne treba nista. I onda plac pred djetetom i ono drama queen program. Sta da radim, pojma vise nemam. Ovo nije zivot, ovo je mucenje. Dijete okrece protiv mene nakon svake svadje, sad se bojim sta ce biti eto, ukratko, ako ima tko slicno iskustvo jer cu propucat do kraja
vrckica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 10:24   #2
Pozdrav i Tebi...

Ni ja nisam "sanjao" da ću ikad pisati išta na forumu o rastavama, pa ipak...

Nikad ne reci nikad, valjda...

Samo da se referiram na ovo:

"I naravno tema rastave neki dan. Sve ok, on hoce sporazumno. Ali da ja odmah odem a za dijete cemo jos vidjeti, ne da mi ga jel."

Mislim da On, gospodin čovjek, nema šta "još vidjeti".

Ukoliko razmišlja na taj način, dobre su šanse da će vrlo brzo doći do "otrežnjenja" od kojeg će još dugo osjećati posljedice "mamurluka"...

Prema ovom što si napisala, nije mi jasno kako "okreće dijete protiv tebe" ukoliko je to dijete u životnoj dobi od 3 i pol godine, ali dobro...

Moja je "priča" drukčija, ali zajednički nazivnik je nečija mama, u dobrom dijelu... katkad i van granica dobrog ukusa...

Savjet: Ne reagiraj odmah "na prvu", pokušaj neke stvari normalnim razgovorom "istjerati na čistac" pa možda i riješiti?

Moj stav je, nekako, da je opcija rastave uvijek dostupna, kao krajnja i neopoziva.

Smatram da ne bi trebalo hrliti u razvode principom "čim brže-tim bolje" ukoliko postoji neki premostiv problem, a posebice ukoliko ste i roditelji...

No opet, što ja znam, neki su moji svjetonazori & načela očito postali tek ostatci nekog prošlog vremena...

Ovo je ipak 21. stoljeće, globalizacija, emancipacija, društvene mreže, čuda-muda, ovo-ono...

Nda, yupi...

U svakom slučaju, nedaj se Ines (!), pa makar se zapravo zvala i Eržebet.

Želim Ti puno sreće...
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 10:58   #3
On tebe psihicki zlostavlja a nece bit nista bolje. Jel zelis da dijete raste u takvom okruzenju?

Nema on tebi sta nedat dijete, prvi korak je czss di dogovarate plan roditeljske skrbi.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:07   #4
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
On tebe psihicki zlostavlja a nece bit nista bolje. Jel zelis da dijete raste u takvom okruzenju?

Nema on tebi sta nedat dijete, prvi korak je czss di dogovarate plan roditeljske skrbi.
On nju psihički zlostavlja - Da!

Nema on njoj šta dati dijete - Da!

Neće biti ništa bolje - Kako ti to znaš? Poznaješ ih osobno ili..?

Da li želi da joj dijete raste u takvom okruženju - Apsolutno NE, ali pogledaj redak 3. - dajte barem jebeno pokušajte (!) popraviti neki kurac u odnosu prije nego otrčite u CZSS i Sud kao da ulijećete u pekaru i odmah van iz nje!

Jesi li i ti još "jedan vojnik u armiji ljudi" što zagovara prvo vađenje bubrega pa tek docnije pita za krvnu sliku?
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:13   #5
Draga moja, pročitaj si temu Svekrve pa sama zaključi tko je tvome mužu prva ljubav u vašem braku i kuda to sve vodi. Čim je on u stanju tako se verbalno iživljavati nad majkom svoga djeteta, sve ti je jasno...

Očito mu je važnije mišljenje njegove mame i to se nikad neće promijeniti, a neće ni ona, na kraju će te još optužiti da si nesposobna majka i da ona zna bolje, a ni njenog sineka nisi znala hendlati kako treba pa si zaslužila sve kaj ti se servira, od uvreda pa dalje.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:23   #6
Quote:
Tigana kaže: Pogledaj post
Draga moja, pročitaj si temu Svekrve pa sama zaključi tko je tvome mužu prva ljubav u vašem braku i kuda to sve vodi. Čim je on u stanju tako se verbalno iživljavati nad majkom svoga djeteta, sve ti je jasno...

Očito mu je važnije mišljenje njegove mame i to se nikad neće promijeniti, a neće ni ona, na kraju će te još optužiti da si nesposobna majka i da ona zna bolje, a ni njenog sineka nisi znala hendlati kako treba pa si zaslužila sve kaj ti se servira, od uvreda pa dalje.
Još jedna...

Liku je sad već i "mama prva ljubav i to se nikad neće promijeniti", a ukoliko samo pročita temu "Svekrve" razmrsiće tu koprenu koju nesvjesno nosi, spoznaće istinu satkanu od najdubljih životnih mudrosti otkad je svijeta i vijeka...

Oh, sudbo kleta, da sam barem ranije pratio forume...
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:24   #7
Quote:
-Tsunami- kaže: Pogledaj post
On nju psihički zlostavlja - Da!

Nema on njoj šta dati dijete - Da!

Neće biti ništa bolje - Kako ti to znaš? Poznaješ ih osobno ili..?

Da li želi da joj dijete raste u takvom okruženju - Apsolutno NE, ali pogledaj redak 3. - dajte barem jebeno pokušajte (!) popraviti neki kurac u odnosu prije nego otrčite u CZSS i Sud kao da ulijećete u pekaru i odmah van iz nje!

Jesi li i ti još "jedan vojnik u armiji ljudi" što zagovara prvo vađenje bubrega pa tek docnije pita za krvnu sliku?

Ne, ja sam apsolutno za popravit probleme. Kad se to moze. Nekako ne vidim da se psih zlostavljaci promjene.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:33   #8
Quote:
-Tsunami- kaže: Pogledaj post
Još jedna...

Liku je sad već i "mama prva ljubav i to se nikad neće promijeniti", a ukoliko samo pročita temu "Svekrve" razmrsiće tu koprenu koju nesvjesno nosi, spoznaće istinu satkanu od najdubljih životnih mudrosti otkad je svijeta i vijeka...

Oh, sudbo kleta, da sam barem ranije pratio forume...
Ne znam čemu držanje za glavu?

Meni nije normalno da se malo dijete šopa kavom i Vegetom niti da muž izigrava drama queen kad mu se usudi prigovoriti na takve stvari koje, gle čuda, prakticira njegova nepogrešiva mamica, a za ovakvo ironiziranje i posprdan ton ovdje zaista nije ni mjesto ni vrijeme.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:35   #9
Ma oke, ali ja iz njenog upisa ne vidim da je lik psihički zlostavljač.

Vidim da je "Ispocetka bilo nekih pizdarija i svadjica ali nista

strasno
", da je "...da je skrt, ali ono skrt skrt. Oko toga smo imali

najvise drama
" i da se njegova stara sad počela petljati 300 km/h...

Ne vidim da je zlostavljač kojem je mama prva ljubav i koji se nikad neće promijeniti...

Nemam pojma, možda bih već trebao i do okuliste?

Evo, isprike za "ironiju i posprdan ton", ne pišem dalje, samo čitam...
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:39   #10
Quote:
-Tsunami- kaže: Pogledaj post
Ma oke, ali ja iz njenog upisa ne vidim da je lik psihički zlostavljač.

Vidim da je "Ispocetka bilo nekih pizdarija i svadjica ali nista

strasno
", da je "...da je skrt, ali ono skrt skrt. Oko toga smo imali

najvise drama
" i da se njegova stara sad počela petljati 300 km/h...

Ne vidim da je zlostavljač kojem je mama prva ljubav i koji se nikad neće promijeniti...

Nemam pojma, možda bih već trebao i do okuliste?
Ne znam kako onda protumačiti to da si je ženu sterao u pm kad je prigovorila njegovoj mami zbog cmakanja jednomjesečne bebe? Ili mu možda treba lekcija o tome da tako malena djeca nemaju dovoljno razvijen imunitet i može ih ubiti i običan herpes kao što se u mojoj bliskoj okolini zamalo i dogodilo?

Meni to svakako nije normalna reakcija zrelog muškarca, kao ni svi ostali epiteti i postupci koje je autorica opisala.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:52   #11
Pretpostavljam da mu zaista treba lekcija, da...

I slažem se da nije normalna reakcija zrelog muškarca.

Ono s čim se ne slažem je brzopotezno proglašavanje lika psihičkim

zlostavljačem na temelju par rečenica upisanih možda i u afektu te još brža

preporuka da se na temelju iščitanog, istog momenta predlaže czss, sud,

rastava i svi prateći fenomenalni sadržaji jer se, eto, "on nikad promijeniti

neće i nema tu pomoći više" itd...

S tim se dijelom priče, eto, ne slažem...

Da ne bude zabune, po sadržaju cijele priče, dečko mi nije nimalo simpatičan...
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:53   #12
Quote:
-Tsunami- kaže: Pogledaj post
Evo, isprike za "ironiju i posprdan ton", ne pišem dalje, samo čitam...
Vidim da je ovo naknadno dodano. Smisao foruma je razmjena mišljenja i iskustava, nije li tako? Trebamo pisati, dapače!

Ja sam samo napisala kako imam dojam da mu je mišljenje njegove majke važnije od onog njegove supruge, možda se to ranije nije toliko moglo primijetiti, ali se dolaskom bebe sve izokrenulo, što je i normalno, to su životne promjene i stresovi.

Ono što bi meni bilo normalno u tom momentu (a možda nije pa samo fantaziram, nemam pojma) je to da bi muškarac valjda trebao pokazati neke zaštitničke, primarne muške porive prema ženi i svome djetetu, a ne prema vlastitoj mami (barem ne u tolikoj mjeri da to prerasta u patologiju kao kod ovog dotičnog) i da bi se trebao truditi da primarnu brigu o odgoju i skrbi preuzmu on i supruga mu, iako je to danas izuzetno teško, ljudi rade i svašta.

Ovdje imam dojam da mu se desio neki "trigger" i da zato ima takve nenormalne reakcije. Opet velim, ne znam jel' mu majka prva ljubav, ali da je sklon staviti je ispred vlastite supruge ne birajući riječi kojima će je povrijediti i čak joj se groziti oduzimanjem djeteta, to svakako. Zašto? Edipovac? Moguće. Zato nekad nije loše baciti oko i na tu famoznu temu o svekrvama, tamo se zaista svašta može pročitati.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:54   #13
Takve stvari traju 3 i pol godine, i sama sam dijete rastavljenih roditelja samo su mene izludjivali pricama jedan protiv drugoga. Ja to ne zelim. Isto tako ne zelim da usred svadje pored djeteta od 2 godine tada moj suprug urlice na mene i udari sakom o element iz sve snage. 3 godine pricam i pricam, smijao mi se u facu. Sad kad sam prestala pricati i kad sam nasla stalni posao sad bi on sve da bude divno. A cim se posvadjamo on uzme malenog, grli, ljubi, tatica te voli najvise na svijetu, ti si tatin, beba moja, buci buci. A okrece ga tako da dodjem s posla ako smo se dan prije porjeckali a moj malac meni kaze da me vise ne voli, ne treba, i da on hoce s tatom. Dva puta mi je dijete od 3 godine rekao zlocesta kurvetino. (djed jako psuje, mali sve kupi pa mu se smiju kao fora valjda).
vrckica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 11:57   #14
Quote:
vrckica kaže: Pogledaj post
Dva puta mi je dijete od 3 godine rekao zlocesta kurvetino. (djed jako psuje, mali sve kupi pa mu se smiju kao fora valjda).
Divota.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 12:01   #15
Neki ljudi imaju običaj ful izljubiti (zasliniti) malo dijete, u trajanju od pola sata, svaki put kad ga vide, ne vide tu nikakav zdravstveni rizik i osjećaju se užasno uvrijeđeno i poniženo ako im kažeš da to ne rade.

A i ovo davanje djeci nezdrave hrane od strane bake je više pravilo nego iznimka, čak i držanje djece u zatvorenoj prostoriji gdje baka puši, i mislim da ne možeš tu previše napraviti ako im ostavljaš djecu na čuvanje. Oni ne vide u čemu je problem i ako im nešto kažeš, oni će to doživjeti kao da se samo želiš svađati pa sad izmišljaš neke gluposti.

Kužim da je autorici muka od toga, i meni bi bila, ali mislim da je malo pretjerano reagirala s obzirom na državu i "kulturu" u kojoj živi. A očito ni njen muž nije ostao dužan. I sad se napravila atmosfera mržnje, gađenja, ljutnje, zamjeranja, optužbi, govorenja i prikazivanja u najgorem svjetlu... a nepotrebno.

Bilo koji odnos je onakav kakvog ga napraviš, vi ste oboje zapustili taj trud u smislu da se treba itekako truditi uvažavati i poštivati drugu osobu i njen mentalitet i svjetonazor, pa ste si od odnosa napravili pakao.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 12:05   #16
Quote:
-Tsunami- kaže: Pogledaj post
On nju psihički zlostavlja - Da!

Nema on njoj šta dati dijete - Da!

Neće biti ništa bolje - Kako ti to znaš? Poznaješ ih osobno ili..?

Da li želi da joj dijete raste u takvom okruženju - Apsolutno NE, ali pogledaj redak 3. - dajte barem jebeno pokušajte (!) popraviti neki kurac u odnosu prije nego otrčite u CZSS i Sud kao da ulijećete u pekaru i odmah van iz nje!

Jesi li i ti još "jedan vojnik u armiji ljudi" što zagovara prvo vađenje bubrega pa tek docnije pita za krvnu sliku?
Quote:
Tigana kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu držanje za glavu?

Meni nije normalno da se malo dijete šopa kavom i Vegetom niti da muž izigrava drama queen kad mu se usudi prigovoriti na takve stvari koje, gle čuda, prakticira njegova nepogrešiva mamica, a za ovakvo ironiziranje i posprdan ton ovdje zaista nije ni mjesto ni vrijeme.
Mislim da oboje pišete na temelju vlastitih loših iskustava i projicirate. Te da uočavate u suprotnoj strani to pretjerivanje, ali kod sebe ga ne vidite. A oboje ste izvukli neobjektivne i nepotvrđene konstrukcije i otišli u ekstrem.

Niti treba ostajati pod svaku cijenu u lošem braku gdje vlada neko temeljno nerazumijevanje druge strane i njenog načina života, niti se treba postavljati kao dio nekog ultimatuma i natjecanja: ona ili ja - izaberi koga više voliš - nego se treba, ako se može, prihvatiti da su i ti ljudi dio obitelji i da imaju jednakog udjela u odgoju tog djeteta.

Kao osoba koja osobno ne bih ni pod razno stavila u sebe mrvicu kave ili vegete: smatram da djetetu neće biti ništa strašno od te "hrane", puno veću štetu i njemu i odnosima koji će njemu tijekom cijelog njegovog života biti najbitniji za njegov razvoj i emocionalnu dobrobit (bili oni u braku ili se razveli) čini svađanje i natezanje oko tih "gluposti".

Da li netko pomisli na to prije nego počne nepovratno razbucavati (djetetu) najvažnije odnose, radi vlastitog egoizma (kako se samo on/a MENI usuđuje reći to i to!), a sve pod krinkom zabrinutosti za djetetovu dobrobit?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 12:09   #17
Quote:
vrckica kaže: Pogledaj post
Takve stvari traju 3 i pol godine, i sama sam dijete rastavljenih roditelja samo su mene izludjivali pricama jedan protiv drugoga. Ja to ne zelim. Isto tako ne zelim da usred svadje pored djeteta od 2 godine tada moj suprug urlice na mene i udari sakom o element iz sve snage. 3 godine pricam i pricam, smijao mi se u facu. Sad kad sam prestala pricati i kad sam nasla stalni posao sad bi on sve da bude divno. A cim se posvadjamo on uzme malenog, grli, ljubi, tatica te voli najvise na svijetu, ti si tatin, beba moja, buci buci. A okrece ga tako da dodjem s posla ako smo se dan prije porjeckali a moj malac meni kaze da me vise ne voli, ne treba, i da on hoce s tatom. Dva puta mi je dijete od 3 godine rekao zlocesta kurvetino. (djed jako psuje, mali sve kupi pa mu se smiju kao fora valjda).
Uh...

Sad si nam pružila malo širi uvid u cijelu situaciju pa sve djeluje puno ozbiljnije od onog prvog upisa.
Ovi izrazi od djeda, a upućeni prema tebi od vlastitog djeteta su blagi užas...

Sveukupno djeluje kao vrlo nezdrava atmosfera.

Odluku ćeš donijeti sama, ti sama i znaš sve detalje i okolnosti.

Što god odlučila, nemoj prenagliti i budi sigurna u to što želiš, samo to...

Vezano uz dijete, vjerujem da možeš biti spokojna.

Majka si, zarađuješ... vrlo je teško zamisliti da će se njega išta ozbiljno i pitati, a kamoli da on postane primarni skrbnik, uz sve navedeno...

Tako da, bar s te strane možeš biti mirna... Sretno.
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 12:13   #18
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Mislim da oboje pišete na temelju vlastitih loših iskustava i projicirate. Te da uočavate u suprotnoj strani to pretjerivanje, ali kod sebe ga ne vidite. A oboje ste izvukli neobjektivne i nepotvrđene konstrukcije i otišli u ekstrem.
Pretpostavljam da si u pravu...
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 12:14   #19
Quote:
-Tsunami- kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da mu zaista treba lekcija, da...

I slažem se da nije normalna reakcija zrelog muškarca.

Ono s čim se ne slažem je brzopotezno proglašavanje lika psihičkim

zlostavljačem na temelju par rečenica upisanih možda i u afektu te još brža

preporuka da se na temelju iščitanog, istog momenta predlaže czss, sud,

rastava i svi prateći fenomenalni sadržaji jer se, eto, "on nikad promijeniti

neće i nema tu pomoći više" itd...

S tim se dijelom priče, eto, ne slažem...

Da ne bude zabune, po sadržaju cijele priče, dečko mi nije nimalo simpatičan...
Ti imaš svoju temu o razvodu i dijete čije se mišljenje mora uvažiti (ako se izjasni da želi živjeti s odredjenim roditeljem)

Ovaj tip je ludjak, ne samo zlostavljač
Kako ti zamišljaš da izgleda razvod s djetetom od 4 godine, a roditelji su u ogromnom konfliktu.
Socijalno, a u konačnici i sud su tu isključivo zbog djeteta i njegove dobrobiti.

Ako do razvoda i dodje, ovaj par prvo na socijalnom mora napraviti plan roditeljske skrbi, kojim se definira mjesto stanovanja djeteta, vrijeme provedeno s drugim roditeljem i alimentacija. Kad se to definira, tek onda mogu pokrenuti razvod.
Obzirom sto se tebi dogadja, ovo su osnove koje bi već morao znati.

I da, kad nema dogovora, socijalno se maximalno uključi, sto može ispasti cirkus, dakle dogovor bi bio poželjan pod svaku cijenu
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 12:25   #20
Nitko ne spori kronologiju događanja, poštivanje želje djeteta i oponira viđenju kojekavih grnčarskih proizvoda, vrčeva primjerice...

Također, ništa ja ne "zamišljam", autorica je naknadno dala daljni uvid u cijelu priču, temeljem prvog upisa nisam shvatio da se radi o "baš psihičkom zlostavljaču", razumiješ?

Kao što ni sad ne shvaćam da je lik već i "luđak, ne samo zlostavljač"...

A bokte, ovdje kategorizacije lika & djela pršte na sve strane, k'o kokice...
__________________
Sretan sam, osim kad... nisam...
-Tsunami- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.