Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 23:10   #61
Brzorastuće drvo

Za sadnju nekog malog drva (najbolje zimzelenog) i čekanje nekoliko godina da izraste visine cca 4 m nemam vremena. Htio bih da odmah bude toliko visoko. Kako sam potpuni laik u ovom području, a čuo sam (ali ne i provjerio) da ima rasadnika koji ti zasade odmah veliko drvo, molim ako netko nešto zna o tome kako to ide, tko to radi, kakve su cijene tog pothvata itd.? Hvala
charlie 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:30   #62
Quote:
charlie 1 kaže: Pogledaj post
Za sadnju nekog malog drva (najbolje zimzelenog) i čekanje nekoliko godina da izraste visine cca 4 m nemam vremena. Htio bih da odmah bude toliko visoko. Kako sam potpuni laik u ovom području, a čuo sam (ali ne i provjerio) da ima rasadnika koji ti zasade odmah veliko drvo, molim ako netko nešto zna o tome kako to ide, tko to radi, kakve su cijene tog pothvata itd.? Hvala
javi kad saznaš i mene zanima.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:46   #63
Jesi zvao rasadnik Šumarskog instituta u Jastrabarskom? Navodno je kod njih sve jeftinije što bi ti se isplatilo jer je za pretpostavit da će veliko drvo biti i skuplje.
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:57   #64
ja sam viđala u MBM-u u Lučkom velika drveća... Čak kad sam tražila lipu, nisu imali malih nego tako negdje cca 4 metra.
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:27   #65
ja sam prošle godine gledala na floraartu takvo drveće. Nije pisala cijen, nažalost. Koliko bi moglo koštati??? možda 4000kn?
ma svaki veći rasadnik to ima! daj ih nazovi i raspitaj se.
evo ovi imaju do 3m
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 00:10   #66
Prošlu subotu smo posjetili Šumarski institut u Jastrebarskom i kupili svašta, između ostalog lipu visine cca 2,5 m koju smo platili 100,00 kn i katalpu iste visine za 120,00 kn. Ima i višeg drveća, a nama je auto odredio visinu.
Svi redom su ljubazni i stručni, cijene su korektne, a izbor odličan. Jedino što ne rade svaku subotu, pa provjerite telefonski (6273-000)prije nego kaj odete.
I još, radi usporedbe, u dva velika rasadnika koje neću imenovati, lipu te visine bismo platili 320,00 odnosno 380,00 kn.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:26   #67
Quote:
Big momma kaže: Pogledaj post
lipu visine cca 2,5 m koju smo platili 100,00 kn i katalpu iste visine za 120,00
Odlična cijena!!!

Ja sam imala posve krivu predodžbu o cijenama visokog drveća
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:26   #68
Quote:
Big momma kaže: Pogledaj post
Prošlu subotu smo posjetili Šumarski institut u Jastrebarskom i kupili svašta, između ostalog lipu visine cca 2,5 m koju smo platili 100,00 kn i katalpu iste visine za 120,00 kn. Ima i višeg drveća, a nama je auto odredio visinu.
Svi redom su ljubazni i stručni, cijene su korektne, a izbor odličan. Jedino što ne rade svaku subotu, pa provjerite telefonski (6273-000)prije nego kaj odete.
I još, radi usporedbe, u dva velika rasadnika koje neću imenovati, lipu te visine bismo platili 320,00 odnosno 380,00 kn.
Ovo je stvarno prihvatljivo. Hvala i za broj telefona!
charlie 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:06   #69
Quote:
charlie 1 kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno prihvatljivo. Hvala i za broj telefona!
samo kakve su šanse da se tako veliko drvo primi? Očito trebaš dofurati i bager jer ako je sve onako kako bi trebalo biti, korjenje bi moralo biti veliko ko pola krošnje.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 19:41   #70
i ja sam u Šumarskom kupila lipu, nešto manju od dva metra - 40 kn,
grmovi su po 20-tak kuna
osica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 01:30   #71
Drveće koje najbrže raste

Bok svima,

ovako,imam dvoriste od nekih 300 kvadrata,i ni biljcice,samo trava.

posto je u dvoristu nonstop sunce,i ovih proteklih tjean-dva bilo za poludit,ni sjene

posadio bih neko drvce,samo neznam koje.

najbitnije mi da brzo raste i da sto prije ima neaku krosnju koja ce neaku hladovinu napravit.(dok sam jos mlad,neako mi se neda cekat 20-30 godina)

e sad imal neko kakvu ideju?jasen,bukva,lipa????

da bitno mi jos da drvo nema neke divovske korjene(dvoriste mii tu i tamo poplocano)
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 09:18   #72
Ja uz ogradu mislim posaditi tuje. Mislim da one brzo rastu, ali baš i nemaju neku krošnju...
sandrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:25   #73
Kolko sam ja onak laicki informirana, brzo ti rastu breze i vrbe, daju i lijep hlad. No naravno krosnja im je jeltem specificna (pretpostavljam da znas kak zgleda).
Btw. meni su to dvije omiljene vrste drveca.
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:32   #74
Brzo rastu i jasen, bagrem i topola. Samo bijela topola (populus alba) kasnije lijepo izgleda ali naraste OGROMNA. Jasen raste brzo ali ima tendenciju "divljanja" koja se lako vidi po gradu. Bagrem ima trnje, i problem ga je iskorijeniti.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 14:48   #75
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
Ja uz ogradu mislim posaditi tuje. Mislim da one brzo rastu, ali baš i nemaju neku krošnju...
posadi cercis siliquastrum-judino drvo..raste brzo i ima lijepe cvjetove kada cvate..
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 02:15   #76
ruj
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 11:29   #77
pokušaj posaditi koje veće drvo
ako iskopaš dovoljno korijena i dobro obrežeš krošnju, neko drveće se može čist dobro oporaviti i napredovati
Prve godine će se oporavljati, a onda naglo krenuti
ja sam tako posadio orah visok sedam metara, pa je za nekoliko godina bilo i previše hlada
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 12:27   #78
nisam ekspert

orah lipa... cesvina bor, drvo zivota isto brza, mimoza

sve brza samo da mu je blizu septicka jama


a intersatno da se ponasaju kao zivotinjsko carstvo. neki ce rasprostraniti svoje zile naokolo toliko da niti jedna mala biljka nece moc opstat
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:34   #79
orah stvarno raste ogroman, i ako ima mjesta nece ic jako u vis, ogromna mu je krosnja, jedino kaj je mali minus su ti orasi, koji padaju po podu i trule...
__________________
Today is the first day of the rest of your life
vanilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:38   #80
sve pada i obnavlja se i mora se cistit

a tek sljiva... bogom data koliko moze rodit


-----------
mnogo je vruce - ja sam iz opuzena:-)
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.