Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 23:14   #2601
hemeroidi

Evo moje iskustvo sa hemeroidima
Imao sam krvarenja iz hemeroida,nekada i obilna,ali nikada bolna.Zivio sam vani gdje su mi 2 puta vezivali čvoriče koji su trebali zatvoriti dotok krvi i h. su se trebali osušiti oba puta nije pokazalo rezultata.Koristio sam razne kreme nisu pomogle.Trpio sam i strahovao svaki put kad bi išao na wc.Onda sam popio dozu Pilex tableta /14 komada/ nestalo je krvarenja ali su mi h. postali vrlo bolni.Počeo sam na savjet liječnika koristiti faktum čepiće i to godinu dana svaki dan poslije stolice.Cepici su super jer je to točna doza i lako se gurnu u anus, sa kremom nikad ne znaš koliko si stavio nemaš kontrolu.Prethodno bih isprao ispod tuša anus i svaki puta bi vratio završetak crijeva u anus.Ako bi to ostalo vani onda bi imao bolove.to nije ugodno vračati ali pomaže.Ne držim dijetu ,ali primjetim ako jedem žešču hranu da mi se h. pojave,ako jedem blagu hranu nemam problema.Moja formula je Pilex,faktum čepići,ispiranje vodom i vračanje guranje h. unutra.
Nadam se da će nekome pomoći ovo iskustvo.Meni je puno



Quote:
N-i-N-a kaže: Pogledaj post
Poznajem osobu koja je imala/jos ima ...
Znam da izbjegava biber/papar...

Ali nevjerujem da imas vec hemoroide, nego sigurno fisure...
Pukao ti je mozda anus na nekim mjestima pa krvai po malo, svaki put nakon odlaska na WC!
To prode samo po sebi... samo nemoj suho jesti!
Vise juhice, povrce, voce i crni kruh i jogurte itd.
Mazes sa PENATEN kremom i proci ce za tjdena dana od prilike!
A ak´ mislis da su hemoroidi odi doktoru, sto prije to bolje!

georgio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:46   #2602
kaze covjek koji je 3 mjeseca putovao latinskom amerikom i nije koristi WC nego "cucavac" da su mu se hemeroidi skroz povukli, imao je prije puta male hemeroide, nekoliko malih cvorica, nista strasno

kada se vratio i krenuo koristiti WC hemeroidi su se pojavili

ili je to mozda od lagane i kasaste hrane koju je tamo koristio
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 20:06   #2603
Quote:
zlrjgnhh kaže: Pogledaj post
kaze covjek koji je 3 mjeseca putovao latinskom amerikom i nije koristi WC nego "cucavac" da su mu se hemeroidi skroz povukli, imao je prije puta male hemeroide, nekoliko malih cvorica, nista strasno

kada se vratio i krenuo koristiti WC hemeroidi su se pojavili

ili je to mozda od lagane i kasaste hrane koju je tamo koristio
Više je uzroka... Pri hodanju se više i napreže, pa je to bilo i loše za hemoroide, ali eto to ipak nije uticalo da se povećaju. Hrana-jako bitna stavka... E sad ide najbitnije-na čučavcu se ne izgubi puno vremena u naprezanju i sjedenju jer ne možeš dugo ostati u tom položaju, pa hemoroidi nisu ispali vani... To je glavni uzrok. Ne valja sjediti dugo u WC-u i naprezati se tako...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 08:09   #2604
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Više je uzroka... Pri hodanju se više i napreže, pa je to bilo i loše za hemoroide, ali eto to ipak nije uticalo da se povećaju. Hrana-jako bitna stavka... E sad ide najbitnije-na čučavcu se ne izgubi puno vremena u naprezanju i sjedenju jer ne možeš dugo ostati u tom položaju, pa hemoroidi nisu ispali vani... To je glavni uzrok. Ne valja sjediti dugo u WC-u i naprezati se tako...
Hemeroidi su mu se vratili nakon par mjeseci koristenja WC-a, ne odmah.

Tako da nije to da su hemeroidi ispali ili ne ispali, tvrdi da su se bili skroz povukli.

Ljudsko tijelo je sposobno da se vrati u "prvotno stanje", samo mu to treba omogucuti.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:20   #2605
Quote:
zlrjgnhh kaže: Pogledaj post
Hemeroidi su mu se vratili nakon par mjeseci koristenja WC-a, ne odmah.

Tako da nije to da su hemeroidi ispali ili ne ispali, tvrdi da su se bili skroz povukli.

Ljudsko tijelo je sposobno da se vrati u "prvotno stanje", samo mu to treba omogucuti.
Greška, ne mogu se potpuno povući--- Ali se neće odmah ni vratiti u ekstremnom obliku. Dovoljno je SAMO JEDNOM da se ima naprezanje u WC-u, čak i jači kašalj uz otpuštnje mišića i eto prolapsa opet... A to se može desiti bilo kada...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 12:44   #2606
Treba izbaciti meso što više.
Više voća i povrća i variva.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:03   #2607
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Treba izbaciti meso što više.
Više voća i povrća i variva.
Nije bitno meso... Bitna je stolica, da se uzima dovoljno tečnosti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 00:12   #2608
imam 19 godina. sportaš sam i dosta vremena provodim za racunalom. Pred mjesec danas sam primjetio krv i to je trajalo, dan, dva i bilo je dosta krvi.. prije sam znao primjetiti samo tockice krvi.. Nadam se da sam promasio temu
kilaparizera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:52   #2609
Quote:
kilaparizera kaže: Pogledaj post
imam 19 godina. sportaš sam i dosta vremena provodim za racunalom. Pred mjesec danas sam primjetio krv i to je trajalo, dan, dva i bilo je dosta krvi.. prije sam znao primjetiti samo tockice krvi.. Nadam se da sam promasio temu
Nisi profulio... Tako je i meni krenulo, a malo više godina sam ih imao. Onda godinama tako-tako/užas/katastrofa i na kraju operacija...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 28.02.2013. at 19:00.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:10   #2610
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nisi profulio... Tako je i meni krenulo, a malo više godina sam ih imao. Onda godinama tako-tako/užas/katastrofa i na kraju operacija...

Nadam se da nije strašno pošto je to samo početak i da će se sve riješiti nekom kremom ili slično. Hvala!
kilaparizera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 13:00   #2611
Dobar da dragi supatnici da podijelim svoje iskustvo sa vama. Moj problem su unutarnji hem prije par dana operiran dghal metodom postop tijek uredan osim problema sa stolicom bolova gotovo da i nije bilo samo nekakva vise neugoda prilikom odlaska na wc e sad dan nakon operacije dobio fisuru a s tim nikad nisam imao problema sad sam lud jer ova fisura boli vise nego sto su me hemeroidi ikad boljeli
LudiRadule is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 18:59   #2612
Quote:
LudiRadule kaže: Pogledaj post
Dobar da dragi supatnici da podijelim svoje iskustvo sa vama. Moj problem su unutarnji hem prije par dana operiran dghal metodom postop tijek uredan osim problema sa stolicom bolova gotovo da i nije bilo samo nekakva vise neugoda prilikom odlaska na wc e sad dan nakon operacije dobio fisuru a s tim nikad nisam imao problema sad sam lud jer ova fisura boli vise nego sto su me hemeroidi ikad boljeli
A je li ti liječnik rekao da imaš fisuru ili je to tvoj zaključak...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:30   #2613
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
A je li ti liječnik rekao da imaš fisuru ili je to tvoj zaključak...?
doktor rekao
LudiRadule is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 14:35   #2614
Quote:
LudiRadule kaže: Pogledaj post
doktor rekao
Pa onda će valjda znati šta mu je dalje činiti po tom pitanju...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 17:27   #2615
A da kaze odrzavat higijenu i stolicu mazat s pantexol masti pa da bi trebalo proc kroz dva tjedna. Ja samo kazem da me ta fisura izluduje i da se nadam da ce sto prije proc
LudiRadule is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 17:34   #2616
Quote:
LudiRadule kaže: Pogledaj post
A da kaze odrzavat higijenu i stolicu mazat s pantexol masti pa da bi trebalo proc kroz dva tjedna. Ja samo kazem da me ta fisura izluduje i da se nadam da ce sto prije proc
E sad pitanje je kako je nastala ta fisura. Ako je nastala zbog njegove greške i grebanja unutrašnjosti anusa, onda je u pravu... To onda ne bi bila tako duboka i zeznuta fisura kao ona od zgrčenosti anus sfinkera pa vjerujem da bi u tom slučaju trebala sama proći kako ti je taj liječnik i kazao. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 22:21   #2617
ovako, imam 27 godina i imam vanjske hemoroide nekih godinu i nešto već, skoro pa dvije. nikada nisu krvarili, niti me bole/peku/svrbe... ali su tu i želim ih se riješiti
mažem ih hemopropinom nakon obavljene nužde. međutim, počeo sam hodati u teretanu 3-4 puta tjedno. da li mi teretana može štetiti za njih pa da se mi stanje pogorša ili obrnuto? jer otkako hodam, imam nekako dojam da mi više toga dođe "van" nakon obavljene nužde
mazao sam na početku faktu masti koja mi je stvarno pomogla, ali se može dobiti samo na recept. nebih opet do doktora samo po recept, a operacija mi je zadnja na spisku.
tnx
drazenm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:40   #2618
Quote:
drazenm kaže: Pogledaj post
ovako, imam 27 godina i imam vanjske hemoroide nekih godinu i nešto već, skoro pa dvije. nikada nisu krvarili, niti me bole/peku/svrbe... ali su tu i želim ih se riješiti
mažem ih hemopropinom nakon obavljene nužde. međutim, počeo sam hodati u teretanu 3-4 puta tjedno. da li mi teretana može štetiti za njih pa da se mi stanje pogorša ili obrnuto? jer otkako hodam, imam nekako dojam da mi više toga dođe "van" nakon obavljene nužde
mazao sam na početku faktu masti koja mi je stvarno pomogla, ali se može dobiti samo na recept. nebih opet do doktora samo po recept, a operacija mi je zadnja na spisku.
tnx
Za tebe se ubila DG HAL metoda... Progooglaj malo i informiši se. A možeš tražiti i moje postove za opis...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 12:42   #2619
Imam 19 godina, bio sam prekjučer kod svoje doktorice i opisao joj da ponekad imam plavkaste kvržice oko anusa, ona pogledala, rekla da nema tu ništa i prepisala mi Faktu mast. I da, rekla mi je da ju trebam utisnut u anus, kao da nije doživjela da su meni hemeroidi izvana. Znači, nemam krvarenja, samo se ponekad tako izboče i bole. Trebam li postupiti kako je rekla ili što? Je li Faktu samo za unutarnje hemeroide ili se smije mazati i izvana, ako su vanjski? Hvala.
Vojtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 15:50   #2620
Pozz imam 20 g. i probleme s unutarnjim hemeroidima i stolicom imam vec vise mjeseci i neznam vise ni sama sto da radim, stolica skoro nikad nije u komadu i tvrđa je pa stalno uzrokuje bol iznutra i na koncu krv nakon nužde. Međutim i kad je stolica mekša me zna jako zaboliti tocno u odredenom dijelu te je opet prisutna krv. Prehranu sam izmjenila i jedem više vlaknastu hranu a kako sam trenutno na anti candida dijeti izbjegavam slatko u potpunosti. Faktu mast sam koristila i nisam primjetila neko preveliko poboljšanje. Ne razumijem kako sada mogu imati problema s tim kad sam na takvoj dijeti da ne jedem nikakvu tešku hranu, previše začinjenu i stalno se trpam probioticima. Doktor mi se ne zamara previse oko toga, vjerojatno jer sam mlađa i govori kako je to od stresa, a nije me niti pregledao, ali pošto mi se to dešava vec jedno duze vrijeme pa cak i unatoc dijeti na kojoj sam vec par tjedana pocinjem se ozbiljno brinuti.
Ako netko ima nekakav savjet pls help !
lily.eternal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.