Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 23:47   #401
Ja imam vanjske hemoroide vec -ak godina, tj. od poroda. Svašta sam probala, ali ništa mi nije pomoglo. Nekad mi visi cijeli grozd koji naravno jako boli, porod je ništa prema tome...ali sad sam nedavno počela koristiti kremu HADENSA, na prvom A su dvije točke, nabavljam ju iz BiH. Inače je austrijski proizvod. Fantastična je. 20 mg tubica, nije skupa, ne znam koliko točno, donosi mi susjeda i nece novac od mene. Ima miris mentola, kad se namaže hladi i peče, grize, ali kvrge vrlo brzo splasnu i skoro nestanu....preporučujem svakome. Mene spašava.
one way is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 03:20   #402
Ljudi evo ja imam nešto iskustva s tim hemićima pa možda nekome pomognem

SDH (seljačka definicija hemerioda):
Ako vas hemeroidi snalaze prvi put, slikovito rečeno to možemo shvatiti kao poveći komad iznimno tvrdog i suhog komada "dreka" (lol) kojeg crijeva forsiraju na izlaz do te mjere da taj komad drekića, u želji da izađe, "lupa" svaki minut, pet u rektum (izlaz, anus) čime stvara upalu na anusu (slično kao da vas netko stalno lupa šakom po glavi)! To se da naslutiti prije upale laganom i ugodnom svrbeži u rektumu poslije kakanja uglavnom što je naznaka da crijeva primaju hranu koju ne mogu održavati/skladištiti, uglavnom iz razloga manjka fizičke aktivnosti i male količine unosa tekućine.

Ako kojim slučajem ignoriramo tu svrbež i nastavimo s jakom prehranom (slanim špekom primjerice koji će nam pojest vodu iz crijeva i osušit kakicu), sukobimo se s upalom, a upala evoluira dva, tri dana pa naviše što je čest slučaj jer se čovjek uplaši bolova, rektum se od boli zgrči, hemeroidi snažno porastu što stvara pravi cirkus u rektumu. Osim što je drekić tvrd i suh, otegotno je i grčenje izlaza što stvara pravu istinsku, revolucionarnu bol. Ukratko, kaka nam se, a drek neće van! I najmanji poriv za kakanjem boli kao lud, a kamoli samo kakanje koje je tijekom upale praktički nemoguće!

U takvim slučajevima, kasno je za konstruktivnu promjenu prehrane. Uglavnom, čim osjetimo svrbež, pa čak i ako je upala započela, u sebe treba natrpati sve supermekano, tečno i lagano što će podmazati crijeva; mlijeko, vrhnje, banane.. sve što može ustvari namočiti i revitalizirati crijeva, posebice med pomješan s vrućom vodom.

TERAPIJA
U vrhuncu hemeroida, odnosno tijekom upale ima samo jedan konstruktivan lijek; DOLOKAIN GEL. To je anestetik (anestezija dakle) koja se lagano nanese prstom po izlazu. Efekti su strahoviti: u 15-ak minuta bol rapidno prestaje, hemeroidi se smanjuju što rektumu daje priliku da pusti drekić van! Prije ove akcije, mazanja anusa dakle, poželjno je i napit se kave i sladoleda i popit čašu kole u bircu pokraj apoteke jedno sat vremena prije kako bi pri izlazu imali veliku i vrlo važnu pomoć crijeva. Važno je znati: kad iskakamo materiju iz crijeva, bol će odmah prestati i hemeroidi će se povući pa sve snage treba uložit u to.

Nakon što iskakamo sve to dakle, silom, uz pomoć crijeva (kava, sladoled i kola stvorit će pravu erupciju koja će jako pomoći, naravno uz finu cigaretu) i nezaobilaznu pomoć DOLOKAIN gela, sve će proći i imamo novu šansu. Taj gel je toliko efektivan da ga možemo primjenjivati i poslije ako nas malo zapecka rektum i začudo, čak i navlaži rektum. Nevjerojatno.

Nakon ove izvršene akcije sve će stati. Tek poslije valja primjenjivati prevenciju. Najbolje je ne sjediti više puno, radit nešto oko kuće, zavoljet juhe i to je to.

Good luck!
Psihijatric_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:25   #403
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Dobila sam naputak da se hemoroidi mogu tretirati i mješavinom masla i začina kurkuma. Meni niti pilex, deltrex, hemoroidin, kapsule kestena i veprovine i sve baš sve kreme iz apoteke nisu pomagale. Trenutno sam u dobroj fazi, pazim na prehranu i mažem se navedenom mješavinom. Pa ako nekome pomogne taj savjet biti će mi drago. Nedavno sam bila na pregledu kod ajurvedske liječnice koja mi je dala puno savjeta o prehrani, te neke ajurvedske pripravke koja sam tek počela koristiti. Nadam se da će to biti i konačno rješenje ovog "bolnog" problema.

Postavljam pitanje ko normalan gospodinov "pronalazak" pod imenom HEM-PRO moze predloziti za pronalazak ili otkrice godine kako pročitah.

Stručnjaci Instituta MIHAJLO PUPIN iz Beograda su u saradnji sa tada najeminentnijim lekarima a jedan od njih bio je i pok. Dr Nikola Dekleva proizveli su proizvod za lečenje HEMOROIDA pod imenom MAGNETOPLAG još daleke 1983 godine.

MAGNETOPLAG je proizvod koji od tada proizvodi Institut Mihajlo Pupin i u bivšoj Jugoslaviji se mogao kupiti u apotekama.
Proizvod MAGNETOPLAG je zaštićen EVROPSKIM Patentom i KANADSKIM patentom koji je još uvek na snazi.
MAGNETOPLAG je danas (ternutno) jedino medicinsko sredstvo koje se proizvodi u SRBIJI koje ima CE znak.
Ono sto piše na sajtu "doktora" je izvorna stilizovana foto kopija upustva za MAGNETOPLAG koji je u prometu u Jugoslaviji, Srbiji i Crnoj Gori i sada Srbiji od 1983 godine. Sve to vreme Institut PUPIN je imao i ima rešenja za proizvodnju i promet MAGNETOPLAGA izdata od strane Ministarstva zdravlja svih pomenutih država. Naravno MAGNETOPLAG se idanas može kupiti na Institutu Mihajlo Pupin u Beogradu u Volginoj ulici br.15 na Zvezdari ili ga možete dobiti pouzećem. Možete ga kupiti i u Sloveniji, Poljskoj i Ruskoj federaciji pod imenom MAGNETOPLAG-SENSILAB a u Nemačkoj ga možete nabaviti pod imenom HEMOMAG sve je naravno proizvedeno i proizvodi se u Institutu Mihajlo Pupin u Beogradu.

Moram još nešto reći, MAGNETOPLAG ( pa ni HEM-PRO pošto je to verovatno plagijat od MAGNETOPLAGA ali se nezna kog kvaliteta) se NE SME upotrebljavati kod obolenja od KANCERA-RAKA jer MAGNETNO POLJE u ZONI DEJSTVA PODIŽE LOKALNI METABOLIZAM 100.000 PUTA NA NIVOU ĆELIJE I DRASTIČNO UBRZAVA METABOLIZAM A SAMIM TIM I NAPREDOVANJE BOLESTI, ISTO SE DEŠAVA I AKO SE MAGNETNO POLJE PRIMENI NA POLIPE, DRASTIČNO SE UBRZAVA NJIHOV RAST.

ZATO JE VAŽNO DA AKO IMATE BILO KAKAV PROBLEM SA DEBELIM CREVOM DA SE NE LEČITE SAMI, VEĆ SE OBRATITE PROKTOLOGU (specijalista za debelo crevo) I AKO JE DIJAGNOZA HEMOROIDI UZMITE MAGNETOPLAG apsolutno tvrdim da ćete se IZLEČITI OD HEMOROIDA.
Proizvođač, naravno za svaku ugrađenu komponentu u MAGNETOPLAG poseduje sigurnosne (bezbednosne) listove.

S poštovanjem,

DIREKTOR
Institut Mihajlo Pupin-Piezotehnologija d.o.o
Volgina 15, Beograd, Srbija

Radoslav T. Jevtović, dipl. fizičar

[email protected]
[email protected]
tel. +381 11 2771 373 ili +381 11 2773 698
faks. +381 11 2774 720
radej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:31   #404
Postovani za magnetizam neuki i neinformisani gledaoci i slusaoci raznih medija, radija i TV. - sada zaista moram biti opširan ali budite strpljivi i pročitajte nećete pogrešiti= bar će vam neke stvari biti jasne.

Vidim da se sada pojavio i neki "Dr Roso",

Gospodin doktor najblaze receno lupeta o magnetizmu i magnetima kao da sa druge strane nema kopetentnih i strucnih osoba za tu temu, pa nismo baš svi šarlatani, ja se grozim ovoga ali zaista sam morao da reagujem jer ovo zaista nema smisla, zloupotreba javnosti je sada drastična.

Prosto je neverovatno kakvi se sve šarlatani po pitanju magnetizma usuđuju da se čak i javno oglase i prave sajtove...... ne znam ovo je valjda bolest, pojedinaca ili bezočan pokušaj zarade na sluđenom, neinformisanom i neukom narodu i to na bolesnom narodu.

Postovani morate znati da je gospodin klasican plagijator-lopov, i da iznosi jako opasne cinjenice koje apsolutno ne stoje. Bezočno se drznuo čak da napiše da njegov HEM-PRO leči rak prostate onako na bis, molim vas ovo nikako nije istina i bezočna je laž, za ovakve stvari i širenje neistine i dezimformacije bi se zaista moralo debelo odgovarati. ( ovo je za zatvor najblaze rečeno)

Postavljam pitanje ko normalan gospodinov "pronalazak" pod imenom HEM-PRO moze predloziti za pronalazak ili ozkrice godine kako pročitah.

Pa ljudi moji taj proizvod i pronalazak postoje od 1983 godine, i patentom je zaštićen.(Euro patent i Kanadski patent)

Stručnjaci Instituta MIHAJLO PUPIN iz Beograda su u saradnji sa tada najeminentnijim lekarima a jedan od njih bio je i pok. Dr Nikola Dekleva proizveli su proizvod za lečenje HEMOROIDA pod imenom MAGNETOPLAG još daleke 1983 godine.

Dr Adam SELEA je 1990 g. na Medicinskom fakultetu univerziteta u Beogradu odbranio doktorsku tezu sa nazivom "LEČENJE HEMOROIDALNE BOLESTI MAGNETNIM POLJEM" upravo koristeći proizvod MAGNETOPLAG u kliničkim ispitivanjima.

MAGNETOPLAG je proizvod koji od tada proizvodi Institut Mihajlo Pupin i u bivšoj Jugoslaviji se mogao kupiti u apotekama.
Proizvod MAGNETOPLAG je zaštićen EVROPSKIM Patentom i KANADSKIM patentom koji je još uvek na snazi.
MAGNETOPLAG je danas (ternutno) jedino medicinsko sredstvo koje se proizvodi u SRBIJI koje ima CE znak.
Za one koji ne znaju šta je to CE znak- to je dokaz da proizvod i njegov proizvođač ispunjavaju sve Evropske - svetske zdravstvene norme i standarde u proizvodnji istog i da se proizvod može registrovati i pustiti u promet u bilo kojoj zemlji u svetu.
Šta to znači biće vam jasnije ako vam kažem da nijedan drugi proizvod SRPSKE farmaceutske industrije ni za jedan preparat ili lek koji se nalaze u našim apotekama nema CE znak.

Ono sto piše na sajtu "doktora" je izvorna stilizovana foto kopija upustva za MAGNETOPLAG koji je u prometu u Jugoslaviji, Srbiji i Crnoj Gori i sada Srbiji od 1983 godine. Sve to vreme Institut PUPIN je imao i ima rešenja za proizvodnju i promet MAGNETOPLAGA izdata od strane Ministarstva zdravlja svih pomenutih država. Naravno MAGNETOPLAG se idanas može kupiti na Institutu Mihajlo Pupin u Beogradu u Volginoj ulici br.15 na Zvezdari ili ga možete dobiti pouzećem. Možete ga kupiti i u Sloveniji, Poljskoj i Ruskoj federaciji pod imenom MAGNETOPLAG-SENSILAB a u Nemačkoj ga možete nabaviti pod imenom HEMOMAG sve je naravno proizvedeno i proizvodi se u Institutu Mihajlo Pupin u Beogradu.

Ovde zaista niko ne zna da li je HEM-PRO proizvod domaće radinosti ili nešto drugo i ko stoji iza proizvodnje istog. Jasno vam je da posla nisu čista i ne mogu biti. Bojim se da je zbog toga stvar ozbiljna i da se ljudima nudi pitaj boga kakav proizvod ili prevara koja može imati katastrofalne posledice po zdravlje ljudi koji koriste potpuno neproveren proizvod koji nije pod komtrolom nadležnih minastarstava zaduženih za proizvodnju i promet lekova i medicinskih sredstava.

Ko ne veruje neka nam se obrati na [email protected] ili neka poseti www.institutepupin.com, odeljak piezotehnologija i magneti, poslaćemo vam originalno upustvo od MAGNETOPLAGA na kom god jeziku želite pa se sami uverite poštovani prevareni narode.

Moram još nešto reći, MAGNETOPLAG ( pa ni HEM-PRO pošto je to verovatno plagijat od MAGNETOPLAGA ali se nezna kog kvaliteta) se NE SME upotrebljavati kod obolenja od KANCERA-RAKA jer MAGNETNO POLJE u ZONI DEJSTVA PODIŽE LOKALNI METABOLIZAM 100.000 PUTA NA NIVOU ĆELIJE I DRASTIČNO UBRZAVA METABOLIZAM A SAMIM TIM I NAPREDOVANJE BOLESTI, ISTO SE DEŠAVA I AKO SE MAGNETNO POLJE PRIMENI NA POLIPE, DRASTIČNO SE UBRZAVA NJIHOV RAST.

MOLIM VAS OVO SU APSOLUTNO POTVRDILA DVADESETOGODIŠNJA ISPITIVANJA NA LJUDIMA I OKO OVOGA NE MOŽE BITI DILEME ILI RASPRAVE OVO ŠTO SAM NAVEO JE ISTINA I IZA TOGA STOJIM.
ZATO JE VAŽNO DA AKO IMATE BILO KAKAV PROBLEM SA DEBELIM CREVOM DA SE NE LEČITE SAMI, VEĆ SE OBRATITE PROKTOLOGU (specijalista za debelo crevo) I AKO JE DIJAGNOZA HEMOROIDI UZMITE MAGNETOPLAG apsolutno tvrdim da ćete se IZLEČITI OD HEMOROIDA, proizvod je neograničenog veka trajanja i možete ga koristiti i ako vam se hemoroidi vrate posle nekoliko meseci ili godina što zavisi od vašeg metabolizma i cirkulacije, vrste posla, načina ishrane i urednosti života. Proizvođač, naravno za svaku ugrađenu komponentu u MAGNETOPLAG poseduje sigurnosne (bezbednosne) listove.

Nadam se da ste imali strpljenja da ovo pročitate, ja imam ime i prezime i apsolutno stojim iza napred navedenog.

Ekspert sam za magnetizam i magnetne materijale i od 1988 godine rukovodim proizvodnjom i razvojem magneta i proizvoda sa magnetima za bilo koje namene, industrija ili medicina, i odgovoran sam za njegovu proizvodnju i kvalitet.

Možete me kontaktirati, melom, tel. ili faks, odgovoriću na bilo koje pitanje iz MAGNETIZMA i negovog uticaja na okolinu ili ljude apsolutno kopetentno,

MOLIM VAS OVO NIJE REKLAMA ZA MAGNETOPLAG ILI NEŠTO SLIČNO VEĆ ODGOVOR NA NEISTINE I PODMETANJA KOJA SE PLASIRAJU BEZ IKAKVOG SMISLA A MOGU IMATI PO LAKOMISLENE I NEINFORMISANE LJUDE OZBILJNE POSLEDICE

S poštovanjem,

DIREKTOR
Institut Mihajlo Pupin-Piezotehnologija d.o.o
Volgina 15, Beograd, Srbija

Radoslav T. Jevtović, dipl. fizičar

[email protected]
[email protected]
tel. +381 11 2771 373 ili +381 11 2773 698
faks. +381 11 2774 720
radej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:38   #405
pomoc

Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
FAKTU mast je za unutarnje hemeroide s kojima čovjek očito nema problema...

Ja sam jednom imao hemeroide i to katastrofalne... što je bilo posrijedi, nemam pojma... jel začinjena hrana, puno sjedenja ili nešto slično, ne znam... nikad prije toga i nikad poslije toga nisam imao problema... oduvijek se perem nakon svake nužde pa je vjerovatno razlog sjedenje i tvrda stolica u kombinaciji s ljutom hranom...

Ali pošto sam se onda jako informirao o tome, znam podosta o hemeroidima...

U svakom slučaju bi nakon svakog "sranja" TREBALO OPRAT.. i to s vrlo malo sapuna i NE TOPLOM nago prohladnom vodom... topla voda potiče širenje krvnih žila i samim time "hranjenje" i povećanje hemeroida...

Krema koju preporučujem se zove DOLOKAIN... kupuje se bez recepta u ljekarni... tu kremu je meni preporučio doktor nakon što mi FAKTU NIJE POMOGAO...

previjao sam se od bolova oko 3 tjedna... nisam mogao ležat, sjedit, hodat... osjećao sam se ko invalid... imao sam totalnu upalu hemeroida i na analnom otvoru sam imao oko 6-8 dosta velikih upaljenih hemeroida...

Nakon što sam počeo koristit Dolokain, hemeroidi su počeli PUCAt... iz mene je krvarilo ko da mi je netko nož u pakšu zabio... najveći i najupaljeniji hemeroidi su popucali a ovi manji su se smirili i smanjili i upala je prestala... uglavnom kroz 4-5 dana se sve riješilo...

Od onda, ako me nakon pranja i brisanja imalo zapecka i zasvrbi dolje, namažem Dolokainom i to je to... nikad poslije toga niti najmanje boli niti krvarenja nije bilo...

Ako su hemeroidi već u poodmakloj fazi, treba kupit šampon za pranje koji se zove ANSOO... ako se koristi s Dolokainom u kombinaciji, stvarno jako brzo pomaže...

Znači evo par smjernica:
- guzu prati nakon svake nužde prohladnom vodom i s vrlo malo sapuna (po mogućnosti koristiti Ansoo)
- na bilo koji znak pojave hemeroida (peckanje, svrbež, naticanje anusa) malo namazati Dolokainom
- izbaciti jako ljutu, slanu i slatku hranu... ništa što je pretjerano ne valja
- izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi
- izbaciti vino i žestoka pića te coca colu
- više se kretati i što manje sjediti... ako se već mora sjediti (zbog prirode posla) onda se barem svakih pola sata treba dignuti i malo prošeteti po kancelariji...

Jako je bitno držati se ovih pravila jer ako si u početnom stadiju da dobiješ hemeroide, na taj način ćeš to spriječiti... jer kad jednom "popušiš" jaku upalu, velika je vjerojatnost da će te to pratiti do kraja života...

Moj frend ima jako velikih problema s hemeroidima... bio je i na paljenju hemeroida i koristio neznam kakve sve pripravke i ništa mu ne pomaže... jednostavno kad se pojave, po 2 tjedna se nemože s mjesta pomaknut...

Nadam se da sam pomogao...
......
S obzirom da imas iskustva s tim hemoroidima nadam se da mi mozes pomoci. Ja vec neko vrijeme imam malu kvrgicu na anusu koja se pojavi pa nestane i malo samo boli. Cula sam da je to hemroid(vanjski) i mazala, po savjetu prijateljice nevenovom kremom i moglo se izdrzati. Medjutim zadnje tri sedmice tacnije od kada sam bila na moru pocelo je da krvari, prvo veoma malo zatim se pojacalo. pocela sam da koristim Faktu mast i prvih dana je bilo isto medjutim zadnja dva dana nenormalno krvari kao da su mi otvorene rane. Vidim da je i kod tebe krvarilo pa se pitam da li je to kao kod tebe sada reakcija na ovu mast pa pucaju ili nesto sl. Sada mi kazu da su to unutrasnji, kao vanjski ne krvare. Znas li mozda nesto o tome i mozes li mi dati neki savjet. da li da nastavim sa Faktu itd.
Jako sam se prepala kada sam vidjela svu tu krv, da li je to opasno, negdje sam procitala da moze doci do anemije
Hvala unaprijed
seilas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:12   #406
Nakon gomile kremica, tableta, pilexa itd. završih kod kirurga s preporukom za operaciju hemića HAL metodom.
Zna li netko o čemu se tu radi i da li je netko operiran tom metodom. Sva saznanja i iskustva su dobrodošla.
bilobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:24   #407
Quote:
bilobi kaže: Pogledaj post
Nakon gomile kremica, tableta, pilexa itd. završih kod kirurga s preporukom za operaciju hemića HAL metodom.
Zna li netko o čemu se tu radi i da li je netko operiran tom metodom. Sva saznanja i iskustva su dobrodošla.
Ovo i mene zanima. Pročitah na Internetu da je to (Hemorrhoidal arterial ligation) novija metoda i da je , bar tako kažu, relativno bezbolna. Da li netko ima više saznanja ili još bolje, da li je netko operiran tom metodom i kakva su iskustva. E da, i zna li netko gdje se vrše operacije tom metodom.
ziherica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 18:05   #408
hemeroidi

Hej, tek sada naišla na forum.
Prije 2 dana išla na wc, ispustila kao vjetar i našla krvi na papiru i wc školjki. nakon toga, u kratkom razmaku, išla na veliku nuždu i više ničega nije bilo.
Ima li netko kome se nešto takvo dogodilo? Helpppp! Sada se osjećam i naduto. Ahme, čega svega ljudi neće imati.
ako je tko slično prošao, molim pomoć.
marabubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 18:08   #409
mene moj mali hemic toliko zivcira..nije bolan vec stvara neugodu..i kad radim gimnasticke vjezbe na treningu popiz.... sto je na kraju od svih navedenih krema naj?? (ja jako pazim na prehranu i krecem se dosta u zadnje vrijeme posebno)
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 21:59   #410
Nakon gotovo 8 mjeseci konstantnog trpljenja svakodnevnih bolova nakon velike kutije Pilexa (nije pomoglo), nakon svih krema iz apoteke koje se mogu nabaviti u Hrvatskoj (nije pomoglo), tek temeljita promjena prehrane (dijetno, neslano, nezačinjeno,) i uvođenja u prehranu jednog obroka žitarica dnevno, ja sam napokon zdrava I najbitnije pijem duplo više vode nego sam pila i uvjerena sam da je to u velikoj mjeri pridonijelo mom sadašnjem dobrom stanju.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 10:21   #411
a ja ne kuzim..ja popijem bar 2 litre vode dnevno, jogurt i zitarice obavezno i dorucak i vecera...ne pijem mlijeko jer ne smijem...ne jedem prezacinjeno..krecem se, treniram...ali on se ne mice..grrrr.... :-(
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 11:58   #412
ako ne pomaže domaća ljekarna i samolječenje, obavezno posjetiti proktologa, ma koliko to neugodno bilo..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:18   #413
ne ne..ljekarnu jos nisam isprobala opce :-D zato sam i pitala koja je od svih navedenih krema najvise pohvaljena..
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:38   #414
Čuj, ja sam ti u jednom tranutku ušla u apoteku i tražila da mi izvade sve kreme za hemeroide da vidim ima li još koja koju nisam probala. Uglavnom, niti jedna krema od svih ovih koje su ljudi u postovima naveli nije mi značila baš ništa. Meni je jako utjecao i stres na tu situaciju. Znaš ono - ideš 5 puta na dan na wc - od nervoze - i svaki put ti dođe da lupaš glavom o zid. Zatvoreni krug. Tek kad sam se uspjela (a trebao mi je godišnji) smiriti, uz sve što sam koristila (aloa vera sok, klorelu, magmu, ajurvedske lijekove), tek tada se smirilo. Na kraju sam se mazala samo kantarionom, i sezamovim uljem - to mi je bilo sasvim ok, ništa lošije od svih krema koje sam koristila. Od Dolokaina sam imala mučninu u trbuhu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:18   #415
da...i ja se najbolje osjecam kad odem na skijanje i odmaram u planini...sve nestane...stres
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 02:42   #416
već neko vrijeme sam u vašem društvu , čitam vas ...imam hemiće , vjerovatno unutarnje , ono što mene muči je konstatni svrbež koji prelazi u peckanje-neizdrživo , tako da nekada ne mogu sjediti od muke...
rodila dijete prije 11 godina , trudnoća i porod prošla bez ijednog hemeroida , tada nisam ni znala da postoje , a obično se kod žena tada jave...nego od proljetos primjećujem promjene...
počelo je sa blagim simptomima , koje sam zanemarivala , zatim sam koristila hemopropin -malo ublažilo , faktu -nekako mi nije odgovarao , znalo me peći , redovito koristim ansoo , higijena - i pretjerujem pomalo s tim , jer me sve to izluđuje , zadnjih mjesec dana mi je stvarno prekipjelo..
inače sam mršavica , a ovisnik o slatkom , ono pravi slatkoholičar , tako da mogu bez problema kutiju domaćice popapati naveče uz tv , a čitam ovdje o čokoladi...

prije dva dana tražim u apoteci dolokain , žena me u čudu gleda- to nije za hemeroide , to je antiseptik , čita ona upute i tako ja izađem bez toga.

Sad čitam topic ponovo i sutra kupujem dolokain ili onu ultra...(nisam upamtila) , koja je bolja za samu kožu i koliko dugo se smije koristiti ?

P.S. koliko se ovdje javilo , a čini mi se samo 2-3 ljudi se riješilo briga , jako utješno....
cedevitaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 00:51   #417
vjerojatno misliš na ultraproct, to je nešto jače od factu

ali, ništa ne smiješ koristiti dugo

dolokain zapravo umrtvi sve te hemiće koji su vani, on je anestetik. To su sredstva koja reverzibilno i privremeno blokiraju prijenos podražaja u perifernim živcima na mjestu primjene. Posljedica je gubitak osjeta boli u tom području tijela. Osim osjeta boli blokiran je i osjet toplo/hladno i osjet dodira te duboki osjet.

Ovo ti je kopirano sa stranice farmakologije. Dakle, ako namažeš vanjske hemiće sve se zapravo ''umrtvi'' i zato ti je lakše. Isto ti je kada te boli zub, dođeš ga izvaditi i onda dobiješ anestetik. Ništa ne osjetiš. Dakle, tako radi dolokain gel.

Faktu i ultraprokt su vazoprotektivi. Skraćeno, lijekovi koji djeluju na skupljanje proširenih vena. A to su ti hemići. Samo u guzi a ne na nogama. Može te peći i svrbiti i od dugotrajne primjene jednog od ova dva lijeka.

Primjeni druge metode. Ulje gospine trave svaki put nakon obaveznog pranja koje slijedi nakon stolice. Men je pomoglo.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:01   #418
Hemeroidi i peckanje oko anusa

Ovako hemeridi mi podivljaju svako tolko, nekad kad se obrisem poslje velike nuzde vidim zakrvareno ali u malim kolicinama i osjetim peckanje na ulazu, vec tjedan dana mazem i malo se smirilo ali ono sto me jako zanima je; jako me pecka koža oko analnog otvora tj. od anusa prema testisima onaj među prostor.

Prosli put kad sam imamo vanjski memeroid mazao sam dolokain kremom i proslo je ali me poslje uzasno svrbio taj među prostor i vidim da vise tamo nemam dlaka i da je koza onako, kako bi reko kao da je osusena i sad me to peče jel ima ko kakvo riješenje za to inače sam sto se tice bolesti i tih stvari stvarno bojažljiv.Jel ima neka krema za tu osjetljivu kozu

Molim za pomoč
Hvala
hunter23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:08   #419
trebaš močiti pakšu u što vručoj slanoj vodi
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 13:26   #420
Imaš li kakve promjene u vidu ispucale kožice po glaviću i nakupine bijele siraste tvari? Mislim da je osim hemoroida kod tebe problem i kandidoza tj. gljivice. Sve gdje te svrbi maži s Canestenom, proći će. Za hemiće ti je najbolja mast Factu.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.