Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 13:26   #901
uvijek zaplacem kad spase Rose, a inace ne placem bas na filmove
__________________
When life gives you lemons, make a lemon cake and show it that you can have your cake and eat it, too!
PattieBoyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 22:53   #902
Ja sam danas prvi put u životu gledala Titanic. Onak nisam imala ništa za raditi pa nešto pregledavala po you tubu i naišla na Celline i onu pjesmu pa rekla idem pogledati taj film....ja sam pod velikim dojmom baš mi je film dirljiv,prvi film na kojemu sam plakala...glavni glumci su baš zgođušni i super su dočarali tu ljubav....kraj predirljiv još kad se sjetim da se to u stvarnosti dogodilo i što je Rose uspjela preživjeti...Nema suzama kraja baš mi je žao tih dvoje mladih zaljubljenih ljudi čija je ljubav trajala i manje od 2 dana.....Cellinina pjesma pridonosi još većem doživljaju i tuzi....
Anavi2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 23:34   #903
Quote:
Anavi2002 kaže: Pogledaj post
Ja sam danas prvi put u životu gledala Titanic. Onak nisam imala ništa za raditi pa nešto pregledavala po you tubu i naišla na Celline i onu pjesmu pa rekla idem pogledati taj film....ja sam pod velikim dojmom baš mi je film dirljiv,prvi film na kojemu sam plakala...glavni glumci su baš zgođušni i super su dočarali tu ljubav....kraj predirljiv još kad se sjetim da se to u stvarnosti dogodilo i što je Rose uspjela preživjeti...Nema suzama kraja baš mi je žao tih dvoje mladih zaljubljenih ljudi čija je ljubav trajala i manje od 2 dana.....Cellinina pjesma pridonosi još većem doživljaju i tuzi....
Ma ne vjerujem.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 00:54   #904
Da, u stvarnosti se dogodilo, samo se ona sada prisjeća sto godina nakon.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 14:11   #905
Meni ta scena gde on umire nije toliko tužna, koliko su mi tuzne neke druge scene. Scena gde dvoje starijih ljudi lijezu zagrljeni u krevet. Negdje sam citala da su i oni stvarni ljudi. Ili scena one majke kako umiruje decu u sobi, potpuno svjesna da će svi umrijeti. Tuga. A njih dvoje su mi tu sjajni. Dajte Leu oskara, zaslužio je covjek!
Kovrdžava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 14:27   #906
Nisam sigurna trolate li ili ne, ali za svaki slučaj ću napisati - priča koju film prati je fikcija.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:53   #907
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna trolate li ili ne, ali za svaki slučaj ću napisati - priča koju film prati je fikcija.
Od Rose i Jacka, svi ostali su postojali na brodu. Većina je i pogrešno prikazana u povijesnom kontekstu.

Quote:
Kovrdžava kaže: Pogledaj post
Scena gde dvoje starijih ljudi lijezu zagrljeni u krevet. Negdje sam citala da su i oni stvarni ljudi.
Isidor i Ida Straus
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 19:18   #908
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Od Rose i Jacka, svi ostali su postojali na brodu. Većina je i pogrešno prikazana u povijesnom kontekstu.

I mišljah na ljubavnu priču koja je u centru svih drugih priča. Naravno da su kapetan broda ili konstruktor stvarne ličnosti.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 19:27   #909
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Ma ne vjerujem.
I ja sam morala 2 puta pročitati.
A čuješ, onaj tko se rodio kad je film snimljen danas ima 18 god.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 19:37   #910
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
I ja sam morala 2 puta pročitati.
A čuješ, onaj tko se rodio kad je film snimljen danas ima 18 god.
Malo je vjerojatno ali ne i nemoguće.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:44   #911
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
A čuješ, onaj tko se rodio kad je film snimljen danas ima 18 god.
bokte postao je punoljetan
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 19:42   #912
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Hvala Deckard, na njih sam mislila. Znam da sam čitala nekad nešto o njima, ali nisam mogla da se sjetim tačno.

Imdb kaže 1997 godina. Stvarno punoljetno. Gdje prođe to vrijeme? I sad se sjetim histerije, pogotovo djevojčuraka i zaljubljenosti u Lea. Prije toga Romeo i Julia, pa Titanik...
Kovrdžava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 13:01   #913
Titanic (1997)

Vidim da je ova tema potpuno zaboravljena i žao mi je zbog toga...

pa rekoh da ju osvježim...

Ako je korisnik Samotnjak još tu, zahvaljujem se što mi je pojasnio misterij je li Rose umrla one noći ili sanjala da je ponovo s Jackom...

Iako je i meni prošlo kroz glavu da je Rose umrla te noći, ipak nisam sigurna...
Pa hvala Samotnjaku što je to napisao...

Što se tiče kritika na ovoj zadnjoj stranici koje sam čitala na preletak, ne slažem se s njima...

Redatelj Cameron je napravio netipičnu priču Titanica i uzeo do tad hajmo reći nepoznatog jednog mladog i buntovnog dečka(naravno, pričam o Leu), ali bio je tad u igri Matthew McConaughey i još jednu curu(naravno, pričam o Kate) koja je donekle bila poznata, ali samo u svojoj Engleskoj i napravio je od njih svjetske glumce i najbolje prijatelje za cijeli život...

Kako izgleda tipična priča, imali smo priliku vidjeti u mnogo brojnim adaptacijama tog broda u obliku serije(ljudi se prešetavaju po brodu dok ne dođe do puknuća broda i onda spašavanje za život)...

A Cameron je u tom filmu donio dašak ljubavne priče i požrtvovnosti... Jack je bio u hladnoj vodi i hrabrio je Rose i nju je spasio od sigurne smrti....
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 13:03   #914
E da... i 106 obiljetnica potonuća broda je bila 15.4.
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 14:54   #915
Quote:
Thumbelina1994 kaže: Pogledaj post
Kako izgleda tipična priča, imali smo priliku vidjeti u mnogo brojnim adaptacijama tog broda u obliku serije(ljudi se prešetavaju po brodu dok ne dođe do puknuća broda i onda spašavanje za život)...
Po ovome zaključujem da nisi gledala stare verzije te priče, kao ni mini-seriju koja je izašla netom prije Cameronovog filma, a koja ima jezivo puno sličnosti s dotičnim.

Quote:
A Cameron je u tom filmu donio dašak ljubavne priče i požrtvovnosti... Jack je bio u hladnoj vodi i hrabrio je Rose i nju je spasio od sigurne smrti....
To je priča o Romeu i Juliji, smještena na Titanic. Niti je nova, niti je svježa, samo je drugačije posložena. I film je upalio zbog jezivo dobrih specijalnih efekata koji se i danas odlično drže. A patetike je tu bilo na izvoz....
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 17:57   #916
Pogledan film po ne znam koji put. Nikad ne dosadi.

Epic scena i nenadmašan score pokojnog Jamesa Hornera:

__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 19:30   #917
Ja tek sad kužim da ovaj film jest klasik. Kad sam ga gledala 1997. djelovao je cringe, no s godinama sam počela shvaćati da je klasik i da ima ono nešto što filmove čini klasicima. I mogu ga bez po frke pogledati još xy puta. Bar 1 godišnje, kao i dosad. Memovi oko Dicaprija i ostale infantilne gluposti po stranu, a da ne govorim koliko raste kad ga se usporedi s onime što je Akademija nagrađivala recentnih godina. Test vremena je zapravo jedini legitimni i istinski test procjene o nekom filmu.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 19:41   #918
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Ja tek sad kužim da ovaj film jest klasik. Kad sam ga gledala 1997. djelovao je cringe, no s godinama sam počela shvaćati da je klasik i da ima ono nešto što filmove čini klasicima. I mogu ga bez po frke pogledati još xy puta. Bar 1 godišnje, kao i dosad. Memovi oko Dicaprija i ostale infantilne gluposti po stranu, a da ne govorim koliko raste kad ga se usporedi s onime što je Akademija nagrađivala recentnih godina. Test vremena je zapravo jedini legitimni i istinski test procjene o nekom filmu.
što si ga jučer ili danas gledala?...
Da, test vremena je najbolji pokazatelj za nešto...
Ja ga dva puta gledala u jednoj godini...
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 19:44   #919
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A patetike je tu bilo na izvoz....
ako je buđenje ljubavnih osjećaja ili memorablija kod nas gledatelja za tebe patetika daj mi molim te još preporuči slično "patetičnih" filmova
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 19:49   #920
Quote:
Thumbelina1994 kaže: Pogledaj post
što si ga jučer ili danas gledala?...
Da, test vremena je najbolji pokazatelj za nešto...
Ja ga dva puta gledala u jednoj godini...
Jučer jasno S tim da pamtim par scena koje su mi vrh - kad Kate aka Rose izlazi iz automobila i digne pogled na Titanic ispod šešira, kad majka ušuškava svoju djecu i čitav onaj kolaž scena dok Titanic tone, kad Rose ugleda Kip slobode i jasno kraj. I jasno ona scena gdje je crta.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.