Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2011., 19:30   #61
Oziljci od varicela

Dakle, nedavno sam bolovala varicele (vodene ospice) i cini mi se da ce mi na licu ostati oziljci, ima li neko preporuku sta bih mogla koristiti da pomognem zacjeljivanje?
_hex_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:09   #62
Imala sam u ljeto mačiće (maca mi se omacila) i izgrebena sam po rukama od tih malih divljaka, ožiljci su na ljetnom suncu potamnili i sad izgledam ko emo. Ima neki način da te tamne ožiljke posvjetlim, znači na rukama je, tako da može nešto agresivnije od ulja. Pao mi je na pamet limunov sok, ali nisam baš nešto upoznata s prirodnom medicinom, pa tražim savjet za neki domaći recept.
Hvala.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 12:49   #63
Izbjeljivanje pigmentacijskih fleka se radi biljnim uljem plod d ruže sa dodatkom eu celera te sjemena mrkve, to bi ti dugoročno sigurno pomoglo.
Uz to bi bilo dobro i svako malo nježno pilingirati (solju, pšeničnom krupicom, glinom .... uz dodatak malo biljno ulja) oštećeno područje kože.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 13:34   #64
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Izbjeljivanje pigmentacijskih fleka se radi biljnim uljem plod d ruže sa dodatkom eu celera te sjemena mrkve, to bi ti dugoročno sigurno pomoglo.
Uz to bi bilo dobro i svako malo nježno pilingirati (solju, pšeničnom krupicom, glinom .... uz dodatak malo biljno ulja) oštećeno područje kože.
Znači odem u dućan tipa bio&bio i što točno sve tražim da mi tamo daju? (da se ne pogubim tražeći)
I kako to pripremim kad nabavim sastojke? Ispričavam se, do sad sam navikla otić u apoteku i kupit gotov proizvod
Meni su ti tragovi ko crte s vanjske strane podlaktice, pa nisam baš ko emo, ali sam imala neugodnih trenutaka i željela bi ih maknuti jer su mi ruke prilično bljede i imam osim tih tamnijih ožiljaka i bakrene pjegice. (pjegice me ne smetaju, njih sam navela tek toliko da se vidi koji tip tena imam-ne znam ako je to bitno)
Neznam jel bi pomogla za piling mješavina meda i cimeta, to je dobro za posvjetljivanje kose.
Hvala
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:03   #65
kasno se uključujem, ali i ja imam problem s ožiljcima od akni i crven flekama... čula sam da je dobro ulje gospine trave, a ovdje nigdje nisam našla, spominje se samo kombinacije s uljem ploda divlje ruže... dali mogu kupit već mješavinu tih ulja ili to sama radim? i koje su cjene?
__________________
♥ Love does that, it changes us.
still*alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:33   #66
Quote:
still*alive kaže: Pogledaj post
kasno se uključujem, ali i ja imam problem s ožiljcima od akni i crven flekama... čula sam da je dobro ulje gospine trave, a ovdje nigdje nisam našla, spominje se samo kombinacije s uljem ploda divlje ruže... dali mogu kupit već mješavinu tih ulja ili to sama radim? i koje su cjene?
Ja sam neko vrijeme imala kantarionovo ulje/ulje od gospine trave od Subana, ima ga za kupiti u svim biljnim ljekarnama.
Vjerojatno i Oshadhi ima kantarionovo ulje

A imaš macerat od Primavere od kantariona i maslinovog ulja, dođe oko 100kn ili od Oshdahija.

EDIT:
Sad sam naletjela i na ovo, nije doduše s kantarionom, ali nevena i divlje ruže
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:24   #67
hvala... vidjet ću još... a jel imaš kakav prijedloga baš za crvene fleke, tipa oblozi od čaja ili nešto kaj imam kod kuće?
__________________
♥ Love does that, it changes us.
still*alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:54   #68
Quote:
still*alive kaže: Pogledaj post
hvala... vidjet ću još... a jel imaš kakav prijedloga baš za crvene fleke, tipa oblozi od čaja ili nešto kaj imam kod kuće?
Ne znam baš koliko će oblozi od čaja biti djelotvorni, i dalje bih ti preporučila kantarionovo ulje. Nije skupo, a isplati ga se imati

I da, malo je off-topic jer nije prirodna kozmetika, ali Contractubex je isto super stvar za jače ožiljke
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:18   #69
svejedno fala... potražit ću ga
__________________
♥ Love does that, it changes us.
still*alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 01:21   #70
Jel radi tko nesto dobro protiv pigmentacije? Flekova?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 02:46   #71
Koliko dodje kantarinovo ulje u apoteci i kakva je kvaliteta u odnosu na domace?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:39   #72
Ja bih se uvijek odlučila za domaće, ako mogu birati .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:40   #73
Quote:
still*alive kaže: Pogledaj post
hvala... vidjet ću još... a jel imaš kakav prijedloga baš za crvene fleke, tipa oblozi od čaja ili nešto kaj imam kod kuće?
Fleke su od čega? Posljedica akni, kopanja po licu ili ......
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 15:30   #74
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Koliko dodje kantarinovo ulje u apoteci i kakva je kvaliteta u odnosu na domace?
Bolje da nabavis domace...u apoteci su stvarno losa
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 17:13   #75
mene je od ožiljaka (urasle dlake, depilacija, brijanje i ostalo) spasilo mlijeko od cosmela..
ne znam spada li u ovaj podforum, ali pošto su im preparati bez konzervansa, umejtnih boja, mirisa, bez toksina, pesticida, parabena, sa hladno prešanim uljima, nisu testirani na životinjama..osjetila sam se slobodnom napisati ovdje..
radi ih naša inženjerka (hrv proizvod) a preparati spadaju pod organsku dermokozmetiku..
same riječi hvale..
imala sam taman, poveći ožiljak (dok sam dlaku iskopala ) na nozi, stajao mi je godinama i sa mlijekom je uspio skroz izblijediti..
mazala sam se cijelu zimu i proljeće dočekala bez njega
edit: evo linka http://www.cosmel.hr/Cosmel/Home.html
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 02:48   #76
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
mene je od ožiljaka (urasle dlake, depilacija, brijanje i ostalo) spasilo mlijeko od cosmela..
ne znam spada li u ovaj podforum, ali pošto su im preparati bez konzervansa, umejtnih boja, mirisa, bez toksina, pesticida, parabena, sa hladno prešanim uljima, nisu testirani na životinjama..osjetila sam se slobodnom napisati ovdje..
radi ih naša inženjerka (hrv proizvod) a preparati spadaju pod organsku dermokozmetiku..
same riječi hvale..
imala sam taman, poveći ožiljak (dok sam dlaku iskopala ) na nozi, stajao mi je godinama i sa mlijekom je uspio skroz izblijediti..
mazala sam se cijelu zimu i proljeće dočekala bez njega
edit: evo linka http://www.cosmel.hr/Cosmel/Home.html
Ja to stalno radim stalno mi dlacica ne moze izac van onda koza nabubri i ja tiskam i napravim glupost, najvise me muci na preponama kod bikini zone imam te pristice tamne-oziljke+koza mi je promjenila boju od brijanja. Sto mislis bi li mi to pomoglo? I gdje si to kupila?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 07:06   #77
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Fleke su od čega? Posljedica akni, kopanja po licu ili ......
ja iman fleke kao posljedica akni pa ako mozes nesto pametno za to napisat
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 09:55   #78
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Ja to stalno radim stalno mi dlacica ne moze izac van onda koza nabubri i ja tiskam i napravim glupost, najvise me muci na preponama kod bikini zone imam te pristice tamne-oziljke+koza mi je promjenila boju od brijanja. Sto mislis bi li mi to pomoglo? I gdje si to kupila?
u linku imaš prodajna mjesta..pod "prodaja"..
ti proizvodi se i preporučuju za zimsko vrijeme jer svijetle kožu..tako da da, mislim da bi ti pomoglo..
ja sam imala poveći ožiljak koji je stajao godinama (znači ne neki od jučer već "ukorijenjen") i nemam ga više..bio je jako vidljiv, tamna fleka, em što sam iskopala pol noge em što sam bijela k'o sir (ne sunčam se)..
vidim na linku da ih distribuira kemig, baš mi je drago..
mlijeko traje jako dugo, mjesecima..fino se upije, dođe oko 80tak kn..
koristila sam i za lice- isto su mi super proizvodi..gelovi za umivanje doduše više nego kreme..kreme me nisu pretjerano oduševila..ali ovo je
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 15:34   #79
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
u linku imaš prodajna mjesta..pod "prodaja"..
ti proizvodi se i preporučuju za zimsko vrijeme jer svijetle kožu..tako da da, mislim da bi ti pomoglo..
ja sam imala poveći ožiljak koji je stajao godinama (znači ne neki od jučer već "ukorijenjen") i nemam ga više..bio je jako vidljiv, tamna fleka, em što sam iskopala pol noge em što sam bijela k'o sir (ne sunčam se)..
vidim na linku da ih distribuira kemig, baš mi je drago..
mlijeko traje jako dugo, mjesecima..fino se upije, dođe oko 80tak kn..
koristila sam i za lice- isto su mi super proizvodi..gelovi za umivanje doduše više nego kreme..kreme me nisu pretjerano oduševila..ali ovo je
To je ovo,jel:

COSMEL

- PRIRODNA ORGANSKA DERMOKOZMETIKA
PRAVILNOM I KONSTANTNOM NJEGOM DO VITALNOSTI, ZDRAVE I LIJEPE KOŽE
VAŽNE PREDNOSTI KOZMETIKE
-MALE SERIJE
-LUKSUZNA HLADNO PREŠANA ULJA
-ORGANSKA ETERIČNA ULJA
-BEZ GMO
-BEZ UMJETNIH KONZERVANSA
-BEZ PARABENA
-BEZ UMJETNIH BOJA I MIRISA

-JEDNOM MJESEČNO – PREDBILJEŽBE ZA PREGLED KOŽE I TESTERI

1 zlatna, 3 srebrne medalje na sajmu inovacije u Londonu za 2010.godinu
-krema za suhu i zrelu kožu
-krema za normalnu i mješovitu kožu
-krema za suhu i oštećenu kožu
-krema za sve tipove kože
-krema protiv bora i podočnjaka
-peeling

Poslala sam im mail,vidjet ću što će mi preporučiti,hvala ti!

Zadnje uređivanje *Queen* : 01.02.2012. at 15:40.
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:28   #80
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
To je ovo,jel:

COSMEL......!
aha..da..to su oni..
na preparativnoj su se često spominjali cosmelovi proizvodi i cure su ih samo hvalile
meni odlični- ovo mlijeko i gelovi za lice..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.