Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 13:54   #41
Meni se ovo svidjelo. Nisam ostao očaran pa da ga opet idem gledati u kino, ali sigurna režija i suvisli ritam čine ga sasvim dostojnom ekranizacijom Le Carrea. Mogu reći da je oživljen taj špijunski polusvijet 70-ih, a Oldman je fino skinuo ostarjelog, ali mudrog Smileya čiji je profil, osim Oldmanovom glumom, ispričan i kroz onaj tamni, prazni stan. Dubljeg uvida u neke odnose nema, ali svejedno jako dobar film.
Media Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 14:54   #42
Slažem se Media Blitzom, ovo je vrlo ugodno iznenađenje. Dobar, pametan film koji fino evocira neke bolje celuloidne špijunske dane.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:02   #43
Inače volim stare špijunske filmove, ali ovaj... Spor, nepovezan, dosadan,... Očito nisam bio skoncetriran jer nisam skužio ništa u filmu. Nisam u njemu našao ništa što ovdje hvalite i dajem mu čistih 1/10.

P.S. Oldmanova nominacija za Oscara? Nikako to ne kužim. No ionako mi Oscar nije mjerilo vrijednosti.
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 11:55   #44
Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
Inače volim stare špijunske filmove, ali ovaj... Spor, nepovezan, dosadan,... Očito nisam bio skoncetriran jer nisam skužio ništa u filmu. Nisam u njemu našao ništa što ovdje hvalite i dajem mu čistih 1/10.

P.S. Oldmanova nominacija za Oscara? Nikako to ne kužim. No ionako mi Oscar nije mjerilo vrijednosti.
Jel i James Bonda ubrajaš u špijunske filmove? Po ovome što si rekao to ti je nekako bliže.

To što nisi bio skoncentriran je tvoja greška i odmah tako ocijeniti film zbog toga je glupost. Pogledaj ga opet s pažnjom; i da svaki dijalog u filmu je bitan.
No opet, ako smatraš James Bonda odličnim špijunskim filmovima onda nemoj ni pokušavat gledat opet.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:56   #45
James Bond je smeće (pogotovo noviji).
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:17   #46
Bond bi nabio Oldmana bez beda
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:20   #47
Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
James Bond je smeće (pogotovo noviji).
E jbg, onda ne znam zašto tako niska ocjena

Osobno mi je jedan od boljih filmova u 2011
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 18:24   #48
Vjerojatno sam s ocjenom pretjerao, no film me se zaista nije dojmio (osim scenografije). Dosađivao sam se gledajući ga. Pretpostavljam da je riječ o nekoncentraciji, no i uz to mi nije jasna Oldmanova nominacija za Oscara. Baš sam zbog te nominacije i išao gledati film, a on samo sjedi i niš' ne radi. Ne znam, zbunili ste me hvalama o filmu. Morati ću ga još jednom pogledati.
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:06   #49
Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam s ocjenom pretjerao, no film me se zaista nije dojmio (osim scenografije). Dosađivao sam se gledajući ga. Pretpostavljam da je riječ o nekoncentraciji, no i uz to mi nije jasna Oldmanova nominacija za Oscara. Baš sam zbog te nominacije i išao gledati film, a on samo sjedi i niš' ne radi. Ne znam, zbunili ste me hvalama o filmu. Morati ću ga još jednom pogledati.
Puno još pure i mlika
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:19   #50
dobar

Film je izvrstan..
Naravno, nije od filmova koji se gledaju 'na po oka'..No to mu i daje čar..

Sigurno neće proći kod šire publike (ma što to značilo), no za prave sladokusce bit će poslastica..
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 22:48   #51
Glumački well done, ali režijski konfuzno, sfušano. Nisam zadovoljna. Očekivala puno više.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 08:36   #52
Oldman je stvarno, ali stvarno maestralan - kad uopće ne primjetiš glumu, onda je to znak da glumac odlično radi svoj posao.

I, da ostatak filma je dobar iako sam očekivala ipak malo više dinamike. Priča je odlična, glumci svi na nivou, ali zašto je moralo biti ovako beskrvno.

I jedna stvar mi nije jasna: SPOILER

Kad je Ricki došao iz Istanbula - očito je bilo da zna gotovo sve o špijunu. Zašto onda to sve nije rekao Smileyu? Imam dojam da su namjerno prešutili dio priče da se ne otkrije prerano tko je špijun...I, da ona ženska kojoj su prosuli mozak - to je bila njegova Ruskinja, jel tak?

I preporuka za one koji žele znati više - pogledajte si i ovo

http://www.imdb.com/title/tt0080297/
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:02   #53
u knjizi je on znao samo za postojanje krtice unutar circusa no ne njegov identitet. to je trebala otkriti ruskinja nakon što bi joj dogovorili prebacivanje u englesku.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:25   #54
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
I, da ostatak filma je dobar iako sam očekivala ipak malo više dinamike. Priča je odlična, glumci svi na nivou, ali zašto je moralo biti ovako beskrvno.
pa to i je poanta filma, da nema akcije. samo prica i intrige. koliko dobro poznajes ljude s kojima radis, i mozes li im vjerovati, jer ipak je tvoj zivot u njihovim rukama. i vazes svaku rijec.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 20:21   #55
Dovraga, jel bi netko bio toliko drag pa mi objasnio sta se radi u ovom filmu? Pogledala sam ga i izasla s velikim upitnikom iznad glave iz kino dvorane, koliko sam cula na izlasku, dosta ljudi je dijelilo moje misljenje da su ovo bila uzalud potrosena 2 sata. Nisam apsolutno nista skuzila nit ko je ko ni sta radi u ovom filmu. Ali apsolutno nista. Gori mi je od Shutter Islanda koji svi isto hvale.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 20:49   #56
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Dovraga, jel bi netko bio toliko drag pa mi objasnio sta se radi u ovom filmu? Pogledala sam ga i izasla s velikim upitnikom iznad glave iz kino dvorane, koliko sam cula na izlasku, dosta ljudi je dijelilo moje misljenje da su ovo bila uzalud potrosena 2 sata. Nisam apsolutno nista skuzila nit ko je ko ni sta radi u ovom filmu. Ali apsolutno nista. Gori mi je od Shutter Islanda koji svi isto hvale.
C. Bale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:03   #57
Quote:
C. Bale kaže: Pogledaj post
Nemoj ti meni facepalmat. Ne svidaju se svima isti filmovi i ne kuze mozda neki neke filmove. Ne znaci da sam glupa ili neuka, nego mi je bilo toliko dosadno da nisam ni pokusala shvatit u trenutku gledanja. Na kraju krajeva, zelim ipak znat sta se dogada u filmu na kojemu sam skoro zaspala, a napominjem, velika vecina kina je dijelila isto misljenje samnom. Ljudi trostruko stariji od mene nisu razumijeli nista, ili ako jesu, bio im je dosadan film. Oprosti sto ne dijele svi tvoje misljenje.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:06   #58
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Ljudi trostruko stariji od mene nisu razumijeli nista, ili ako jesu, bio im je dosadan film.
Jesi sigurna da ti to nisu rekli samo kako bi ti se uvukli u gaćice?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:28   #59
@LadyMoonlight- pročitaj knjigu onda
http://en.wikipedia.org/wiki/Tinker,...,_Soldier,_Spy

al jbg, ovakvi filmovi nisu za šire mase ipak.
Ipak je ovdje potrebna doza pozornosti, povezivanja stvari, pamćenja imena, likova, dijaloga....

Ništa, najbolje da se držiš akcića sa dvije glavne uloge i hrpom statista koji nisu potrebni već su tu da upotpune scenu.

Quote:
Ne svidaju se svima isti filmovi i ne kuze mozda neki neke filmove.
Ajde, ako ti ne sviđa film, svejedno možeš shvatiti o čemu se radi.
Ali ako ne skužiš o čemu se radi onda bi se već zapitao o inteligenciju koju posjedujem, iliti IQ-u.

Uostalom, čemu uopće ić gledat ovakve filmove?

Osobno smatram da je ovo jedan od boljih filmova prošle godine, a i zadnjih nekoliko godina čak možda.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:48   #60
Nemam, eto, običaj komentirati na ovom podforumu, ali privukao me naslov TTSS, pa rekoh da podijelim svoje dojmove...

Kao fan Le Carreovog serijala o Georgu Smileyu, očekivao sam više akcije, brže dijaloge i maksimalno pojednostavljenje priče, no na moje oduševljenje - ništa od toga! Film je upravo onakav kakav i treba biti, hladnoratovska britanska razglednica s početka '70tih prošlog stoljeća. S tim u vidu lako je oprostiti što su neki likovi malko nedorečeni. Volio bih da je ubačen još koji 'interni sastanak s gornjeg kata' i još malo retrospektive, kako bi gledatelj koji nije čitao knjigu lakše shvatio 'o čemu se tu radi', kao i privatne i profesionalne odnose među glavnim likovima. Razumljivo je da publika navikla na "špijunske" filmove tipa 007, ne može skužiti ni 10% filma, jednako kao ni onaj tko ne zna ili rijetko igra šah ne može uživati u dobroj šahovskoj partiji, što ovaj film i jest, samo s živim figurama.

Onima koji se ne mogu pomiriti s time da su ulupali dva sata u film koji nisu razumijeli, preporučam da prije istoimene knjige pročitaju dva romana koji radnjom prethode TTSS-u, a koji opsegom i sadržajem pripremaju čitatelja za ovu špijunsku poslasticu: Poziv za umrlog i Špijun koji se sklonio u zavjetrinu.

Po meni ocjena 9/10, s nadom da će ista ekipa jednom snimiti i nastavak 'The Honourable Schoolboy' - još veća i još kompleksnija priča za još probraniju publiku...
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.