Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Draži mi je film:
Terminator 1 [1984] 68 30.49%
Terminator 2 [1991] 131 58.74%
Ne mogu se odlučiti... 24 10.76%
Glasovatelji: 223. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 12:23   #1
Terminator 1 [1984] VS Terminator 2 [1991]



Prvo da samo naglasim nešto što većina već možda ovdje zna ali eto, za one koji ne znaju: ja sam ULTRA-FAN Terminator franšize ULTRA je čak pre mala riječ

Neki su fanovi Star Warsa, neki Aliensa, neki LOTR-a, neki ovog neki onog, ja sam fan Terminator franšize i stvarno obožavam skoro pa podjednako OBA OVA FILMA, obožavam ih... među TOP 15 su mi najboljih filmova svih vremena.

I jednostavno me uvijek zanimalo među nama fanovima Terminatora (i ne samo među nama, meni su oni dio djetinjstva, mene i svega haha, nego ajde, i svi vi koji volite Terminatora kao naprosto filmove), dakle uvijek me zanimalo kojeg više ljudi vole od ova dva filma i zašto?

Dakle, ako izaberete jedan da ga više volite, ne znači da iti malo gazite onaj drugi, MA NITI BLIZU TOME, jer evo npr. ja ću reći koji je meni:

Meni je draži film Terminator 1

Obožavam ja i Terminator 2, ma to je ono... vrh mi kao i jedinica, recimo scena iz T2 kad Švarci kaže Connoru: "Sad znam zašto plačete", je u metaforičkom smislu poruke SF filma ravna onoj sceni iz Blade Runnera "Tears on rain" .

Ali naprosto mi je draži Terminator 1... Za dlaku draži, ali ipak eto draži od duje.

Evo neki od razloga:

1. Obožavam ulogu Kyle Reesa (apsolutno je Biehn bio savršen)

2. One scene iz budućnosti... joj Bože e... pa ja i dan danas se naježim na ono, ono je brutalno dobro... ono je nenadmašivo bilo kakvim CGI danas... ono jednostavno ima dušu kao i cijeli film (kao oba ova filma), ali te scene iz budućnosti jedinice... o Bože... ta patetika budućnosti, joj e.. pa ja mislim da nikad tužnija budućnost (barem meni) po ljudsku vrstu nije prikazana od toga, tolika nemoć, patnja, a opet BORBA... OPET KYLE REESE, THE SOLDIER!

Super su mi scene iz budućnosti i u duji, ali jedinica brate... ma jednostavno mi je od malena ono sve urezano u moj DNA eto...ma cijeli film... te na kraju krajeva kako rekoh oba filma... ali jedinica... AJME

3. Interakcija Kyle Reesa i Sarah Connor, ironija sudbine... kad ona svati da je došao radi nje, hebote na kraju je on otac Connora, pogine kao čovjek u borbi protiv stroja... do kraja... KYLE REESE IS THE MAN!!!! Meni je on do dana današnjeg najdraži lik Terminatora... dobro naravno da svi volimo i Švarcija Bože, ali kužite me valjda, volimo mi fanovi njih sve iz jedinice i duje, ali Kyle Reese mi je ono... THE MAN!

4. Kraj Terminatora 1 mi je među TOP 5 najboljih krajeva ikada glede filma, možda evo, usudit ću se i napisait, meni evo osobno, možda i najbolji kraj FILMA IKAD! Jer ona prenesena metafora u cijeloj sceni, dok ona gleda onu sliku što će je Kyle Reese gledati uvijek budućnosti, onaj mali meksikanac je slučajno uslikao na pumpnoj stanici za nešto sitne love, i dok je trudna sa Connorom, mali meksikanac vikne DA DOLAZI OLUJA...

I Sarah Connor kaže: "I KNOW" zamišljenog lica, okrene volan na cestu prema Oluji i POČINJE ONA MUZIKA, eeeeeeeejjjjjjjj jeboteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Ma to je nenadmašivo... ma dajte ljudi o čemu pričamo, to je nenadjebivo eto. haha

Evo naravno scena: Terminator (1984) - There is a Storm Coming in

I tako... ima tu još razloga zašto mi je Terminator 1 draži od Duje ali oba filma stvarno obožavam tako da zapamtite molim vas jednu stvar: OVO NIJE TEMA DA SE JEDAN FILM UZDIGNE IZNAD DRUGOG, naprosto koji vam je film draži od ova dva to je sve... to me oduvijek zanimalo glede ostalih Fanova Terminatora i naravno glede svih ljudi koji poštivaju ove Terminator filmove i vole ih.


Zadnje uređivanje Dragon007 : 01.10.2014. at 13:38.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:36   #2
Nije mi jasno što uz analizu nisi uvrstio ovo ostvarenje.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:36   #3
meni je jedinica bolja, linda me manje iritira s onim usiljenim muskobanjastim ponasanjem a cijela atmosfera jedinice je fenomenalna. da su imali tada lovu i efekte kao sto je imala dvojka, bio bi to mozda najbolji sf svih vremena.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:39   #4
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno što uz analizu nisi uvrstio ovo ostvarenje.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:41   #5
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
meni je jedinica bolja, linda me manje iritira s onim usiljenim muskobanjastim ponasanjem a cijela atmosfera jedinice je fenomenalna. da su imali tada lovu i efekte kao sto je imala dvojka, bio bi to mozda najbolji sf svih vremena.
Ali efekti su svejedno nevjerovatni... Pa meni su oni efekti iz jedinice npr iz budućnosti 10 000 puta bolji nego neki danasnji sa najmodernijom tehnologijom, ne mogu ti to objasniti, jednostavno su ono... evo, i dan danas se naježim na onaj svijet majke mi

I sam Terminator na kraju, ono kad ostane samo skelet, baš mi je zakon ono kako hoda, još je jezovitije nego danas kad naprave ono da ide "fluidno" kužiš, ono mi je još jezovitije iz jedinice
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:56   #6
Htjedoh samo još nešto reći o onim scenama iz budućnosti iz jedinice, jebote ja sam kao dijete zamrzio strojeve zbog toga svega, te scene su mi se toliko bile urezale u DNA da sam se prestravljivao budućnosti, gledao sam film prvi put sa 7, 8 godina i onda otada milijune puta kroz djetinjstvo do danas i te scene i cijeli film naprosto NIKAD MI NE STARE, NIKAD NE GUBE NA NIČEMU, đizs krajst.

Koja tužna budućnost e... pa ono je bilo maestralno i totalno tjeskobno prikazano a opet s nekom nadom, sjećam se da bi sa 7 ili 8 godina čak sa prijezirom nakon toga gledao na jebeni bager negdi vanka hahaha

Nevjerovatno:

The Terminator (1984) HD Intro
The Terminator (1984) Future war

Onu treću scenu ne mogu naći na youtube u originalnoj kvaliteti kao ove prethodne dvije, gadovi sa youtube i googlea su je valjda zabranili radi copyrighta ali evo je ovako, lik je ovo valjda kamerom snimao ked je film bio na TV-u:

Terminator 1 Future War

Zadnje uređivanje Dragon007 : 01.10.2014. at 13:28.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:09   #7
Efekti jedinice su stvarno wow! Meni je CGI jedna od najgorih stvari, koja se dogodila filmskoj industriji. Okej je, kad je koristen umjereno, cak vise nego okej, samo to je jako rijetko.
Yoda lutka mi djeluje 10x realniji nego CGI Yoda.
Treba malo jednoga i drugog, kao kod LOTR ili Jurassic Park 1, koji su se super postarili, a ne The phantom menace :S :S.

Inace, back to the topic, jako tezko pitanje. Ne mogu se nikako odlucit, argh! Ali kad bi morao, vjerovatno bi to bila dvojka .
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:25   #8
Dvojka mi je nešto bolja od jedinice ali sve nakon dvojke je totalni šrot koje nisam uspio gledati dulje od 30 minuta.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:31   #9
Moj glas za jedinicu samo radi Michael Biehna.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:37   #10
Glasao sam za 1 radi sirovosti i beskompromisnosti. Sve je bio beskompromisno. To je mračan film za odrasle, (od tinejđera naviše),- situacija ogoljena do koske, Arnold, tada još na počecima karijere nije se skanjivao da bude najgori negativac...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:54   #11
Al kako bi tek dvojka bila jebena da se ovo ostvarilo,zamislite samo onu scenu u ludari da se Biehn pojavljuje kao T-1000,a Sarah misli da je to Reese koji se ponovno vratio iz budućnosti..jebeno :

James Cameron considered using Michael Biehn as the T-1000 in Terminator 2: Judgment Day (1991), which would have been a reversal of the roles Biehn previously had with Arnold Schwarzenegger in the original. Eventually, however, Cameron decided against the idea on the basis that it would have been too confusing for the audience.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:57   #12
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Al kako bi tek dvojka bila jebena da se ovo ostvarilo,zamislite samo onu scenu u ludari da se Biehn pojavljuje kao T-1000,a Sarah misli da je to Reese koji se ponovno vratio iz budućnosti..jebeno :

James Cameron considered using Michael Biehn as the T-1000 in Terminator 2: Judgment Day (1991), which would have been a reversal of the roles Biehn previously had with Arnold Schwarzenegger in the original. Eventually, however, Cameron decided against the idea on the basis that it would have been too confusing for the audience.
A... hm... tu imam nekako podvojene osjećaje... Nekako mi je možda i draže da je Biehn ostao Kyle i to je to.

A i moraš priznat da je Robert Patrick obavio odličan posao... Stvarno je CREEPY lik za tu ulogu...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:00   #13
Drazi mi je Terminator 2, iako prvi ima Michaela Biehna
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:19   #14
dvica mi je draža pogotovo zbog scene kad sarah sanja nuklearni napad i kad se sve pretvori u pepeo, a scena poslije toga kad na stolu urezbari "no destiny" sve me trnci prolaze, uuuuuuuuuuu.

ps. od kad ameri više ne koriste riječ destiny nego fate, sjećam se da je 90-tih pravo bila popularna riječ destiny. ili je to samo moj subjektivni osjećaj.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:27   #15
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
dvica mi je draža pogotovo zbog scene kad sarah sanja nuklearni napad i kad se sve pretvori u pepeo, a scena poslije toga kad na stolu urezbari "no destiny" sve me trnci prolaze, uuuuuuuuuuu.

ps. od kad ameri više ne koriste riječ destiny nego fate, sjećam se da je 90-tih pravo bila popularna riječ destiny. ili je to samo moj subjektivni osjećaj.
Ona je napisala na stolu "NO FATE"...

Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:52   #16
Prvi mi je draži.

Kyle Reese, ranjivi , obični čovjek je mnogo bolji pozitivac u tom žanru kao što je i Arnie mnogo oblji kao negativac.

Nemojte me krivo shvatiti, obožavam ja i dovjku, al ako moram birati, ipak jedinica.

Zadnja scena kada temrinator kostur puže sa Sarah, mi je kao klincu bilo nešto tako strašno da ni danas baš negledam noću taj dio

A smrti glavnog junaka mi je kao djetetu ostavilo jako dubok dojam
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:57   #17
Quote:
nickherc kaže: Pogledaj post
Efekti jedinice su stvarno wow! Meni je CGI jedna od najgorih stvari, koja se dogodila filmskoj industriji. Okej je, kad je koristen umjereno, cak vise nego okej, samo to je jako rijetko.
Yoda lutka mi djeluje 10x realniji nego CGI Yoda.
Treba malo jednoga i drugog, kao kod LOTR ili Jurassic Park 1, koji su se super postarili, a ne The phantom menace :S :S.

Inace, back to the topic, jako tezko pitanje. Ne mogu se nikako odlucit, argh! Ali kad bi morao, vjerovatno bi to bila dvojka .
postani svjestan da je danas CGI i ono što uopće ne kužiš da je CGI. Npr gledaš neku dramu gdje se djeca igraju u parku, a parka uopće nema. Samo je CGI toliko savršen da ti to uopće ne kužiš. I sad sraćkati kako su efekti Terminatora bolji od CGI-ja ..daj molim te
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:08   #18
Po men misljenju su bolji. Terminator mi je 10x "ljepsi" film, nego novi Hobbit (sa izuzetkom zmaja), ako cemo vec u tome, koliko je CGI "postao savrsen".
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:10   #19
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Prvo da samo naglasim nešto što većina već možda ovdje zna ali eto, za one koji ne znaju: ja sam ULTRA-FAN Terminator franšize ULTRA je čak pre mala riječ

Neki su fanovi Star Warsa, neki Aliensa, neki LOTR-a, neki ovog neki onog, ja sam fan Terminator franšize i stvarno obožavam skoro pa podjednako OBA OVA FILMA, obožavam ih... među TOP 15 su mi najboljih filmova svih vremena

Slazem se.

Uvijek mi je drago kad na forumu procitam ovako strastveni post poput tvoga. Sva ta moderna tehnologija kao da ju je umanjila prema filmovima.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:19   #20
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
postani svjestan da je danas CGI i ono što uopće ne kužiš da je CGI. Npr gledaš neku dramu gdje se djeca igraju u parku, a parka uopće nema. Samo je CGI toliko savršen da ti to uopće ne kužiš. I sad sraćkati kako su efekti Terminatora bolji od CGI-ja ..daj molim te
Efekti Terminatora 1 su bolji od CGI-a apsolutno. Naprosto ono samo umjetnik može napraviti, ja ne vidim što je to zastarjelo (ako gledamo sa te točke) u Terminatoru 1? Ono je 5 puta prirodnija predstava nego CGI.

Ja tebe kužim što ti želiš reći danas oko CGI, ali nemoj zaboraviti da u T2 je CGI rađen maestralno u smislu da nije previše korišten (bilo je tu i razloga zato jer je tad to bilo nenormalno skupo itd... bla bla, ali i jer je Cameron tad bio što je bio, kažem bio, jer ja ne volim Avatar )

Način na koji je CGI rabljen u Terminatoru 2 je doziran na način i PAMETNO iskorišten da ti i dan danas kad gledaš taj CGI (koji je tad bio u zori nastanka + što smo vidjeli baš kod Camerona slično nešto i u THE ABYSS, što će utjecati poslije i na T2 efekte) ne možeš reći: "e... ovo je zastarjelo, vidi, pogle koliko onog sivila u CGI", e pa to "sivilo" u CGI tada glede T-1000 kad se regenerira je do dana danasnjeg ispalo baš maestralno glede same priče u smislu da je T-1000 naprosto takav, to je ključno kad se priča o T2 i CGI.

PLUS tome, što taj CGI tamo je tako pametno i ne puno korišten, priča T2, scenarij, režija i sve ostalo, muzika, JE ONO ŠTO T2 ponajviše drži takvim, skupa sa tom pametnom korištenom CGI tad.

Poslije u Avataru, evo, ja koji volim Camerona, ja koji sam fanatik za T1 i T2, koji volim Aliense, (čak i The Abyss) Avatar je naprosto brate... ej... ono je stvarno pretjeralo svaku moguću mjeru i ne želim da ova tema ode u tom smjeru ali ono je ... Neću ništa pričat.

Avatar nije loš film, nemoj me krivo shvatiti, ali Avatar je film koji je takav zbog CGI, eto.. NI ZBOG ČEG DRUGOG pa sad da mene ovdje razapnu svi ja ovo tvrdim, onaj film je znaš što? Evo ovako:

Priča o Indijancima i Bijelcima u Americi sa HARD-CORE CGI SF tematikom, to je to, točka (za mene).

Jesam ja toliko nostalgičan za prošlim vremenima, do te mjere da želim da se CGI uništi?

NE, ja jesam nostalgičan za prošlim vremenima ali sam svijestan u kom živimo sad i nisam za baniranje CGI, pa ko bi to lud htio ili mislio da je moguće? Ja sam naprosto za to da se smanji to, pa to je ludilo više, to je nenormalno doslovno.

Ja od Matrixa 1 pa na ovamo, ne znam u kom je to SF-u CGI korišten a da nije bolji od samog filma, priče, scenarija i slično, možda evo jedino u Edge of Tommorow i ajde ajde u Looper... Naravno u ovo ne računam LOTR koji je Fantasy i tamo je CGI maestralno ukomponiran, tj. doziran točno onoliko koliko treba.

To je moje mišljenje eto.

Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post

Slazem se.

Uvijek mi je drago kad na forumu procitam ovako strastveni post poput tvoga. Sva ta moderna tehnologija kao da ju je umanjila prema filmovima.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 01.10.2014. at 15:43.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.