Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 00:08   #1
Talking NATOPS manual za Horneta - manipulacija

Ciram malo Tyndalov pravilnik o podforumu, pa naletih:

Quote:
Razmjena ilegalnih sadržaja nije dozvoljena, kao niti postavljanje sadržaja koji nije javno dostupan. Ako vidim npr. NATOPS manual za Horneta objavljen javno brišem ga i sankcioniram diskutanta.
Onda sam malo proguglao i nasao orgomnu hrpu linkova na bas taj manual. (nekad sam se palio na mlazne borbena avione...sta ces, to je prije no sto sam vidio cemu sluze).

Necu priloziti link na manual, nego bih samo htio napomenuti jednu stvar, koja je predmet ovog topica. Naime, zamislite da vi jedini imate manual z npr Horneta. Ili Rapotra, Ili Su 35 ili st agod. I da objavljivanjem tog manuala mozete dati vrlo vrijednu informaciju potencijalnom protivniku. Ili mu zapravo uvaliti kajlu ako lazirate manual.

Sjetimo se 80.tih, kada je u USA iznenada osvanula djecja igracka, avion, koji je bio pljunuta kopija super tajnog projekta stealth fightera. I to je kao slucajno iscurilo. Rusi su se naravno polomili da naprave svoj stealth fighter, potrosili hrpu love. Pa onda sjetimo se paralelnog projekta, crtanog filma , o impulsnimlaserima koji obaraju rakete u rzaku itd...pa su se Rusi potrosili i oko toga...

Postavlja se opravdano pitanje - koliko je zaprvao objavljivanje tih "strogo tajnih prirucnika" zapravo vrlo smilsjenja operacija, manipulacija tajnih sluzni koje namjerno sire dezinfromacie korstieci internet?

(mozda je tema primjerenija podforumu Politika)
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:39   #2
Quote:
OrangeC kaže: Pogledaj post
Sjetimo se 80.tih, kada je u USA iznenada osvanula djecja igracka, avion, koji je bio pljunuta kopija super tajnog projekta stealth fightera. I to je kao slucajno iscurilo. Rusi su se naravno polomili da naprave svoj stealth fighter, potrosili hrpu love. Pa onda sjetimo se paralelnog projekta, crtanog filma , o impulsnimlaserima koji obaraju rakete u rzaku itd...pa su se Rusi potrosili i oko toga...
Pa, baš i rusi nisu potrošili brdo para na vlastiti LO lovac - s obzirom na njihove HUMINT sposobnosti, vjerovatno su znali sve o tzv. F-19 avionu.

Sam "F-19" je prvi put izašao u javnost kao Testorsova maketa, negdje sredinom '80-ih, da bi nakon toga Microprose izbacio F-19 Stealth Fighter igricu u svojoj 16-boja EGA slavi:



Onda je došao Red Storm Rising, i tamo je Tom Clancy opet spomenuo "F-19", da ne spominjemo istovremeno činjenicu da je oznaka "F-19" preskočena zbog pritiska Northropa zbog F-20 projekta. A i američka vlada je prešutno surađivala jer je istovremeno radila na F-117.

Kad sve to zbrojiš, dobiješ plodno tlo za teorije zavjere.

Quote:
Postavlja se opravdano pitanje - koliko je zaprvao objavljivanje tih "strogo tajnih prirucnika" zapravo vrlo smilsjenja operacija, manipulacija tajnih sluzni koje namjerno sire dezinfromacie korstieci internet?
Moguće, ali ne jako moguće. Imam dosta tih NATOPS-a, i ne vidim što bi moglo biti iole zanimljivo; samo više manje beskonačne procedure i električne sheme.

Quote:
(mozda je tema primjerenija podforumu Politika)
Može i ovdje, malo je razina diskusije iznad politike. Ako krene nizbrdo...
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.