Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2010., 06:24   #1
Engleska - Njemačka 1:4

http://www.3dflags.com/media/comps/2...-gbreng1-3.gif - http://www.3dflags.com/media/comps/2...gif?1255626646

http://www.fifa.com/imgml/worldcup/t...ocuson/ENG.jpg
Engleska (put do osmine finala)

Engleska - SAD 1:1
Engleska - Alžir 0:0
Engleska - Slovenija 1:0

Engleska bi najradije svoj put do osmine finala - zaboravila. Drugo mjesto iza SAD-a i samo dva zabijena pogotka. Niti sjena one Engleske iz kvalifikacija, Capellova momčad strmopizdila se niz liticu i nezaustavljivo pada. Ipak, ukoliko prođu "vječne rivale", Nijemce, za koje je Lineker još prije dvadesetak godina rekao da "uvijek pobjeđuju", sve će pasti u zaborav.

I Terryjeva kapetanska vrpca, i Gerrardova katastrofalna sezona, i blijedi Frank Lampard u posljednjih mjesec dana, i problemi s vratarima, kritike na račun talijanskoga stručnjaka nestat će preko noći, a Engleska će slaviti prolazak dalje i pobjedu nad Nijemcima. Naravno, ukoliko smogne snage izbrisati blijede dojmove iz utakmica u skupini, kada su protiv SAD-a zabili u prvih pet minuta, da bi nakon toga bez pogotka bili narednih 185 minuta. Protivnici? SAD, neloša, solidna reprezentacija, i Alžir. Kasnije su zabili protiv Slovenije, no i to je daleko od onoga što navijači Gordoga Albiona očekuju i priželjkuju. Momčad koja se "prošetala" u kvalifikacijama, čiji dres nose neke od najskupljih nogu svijeta - mora bolje.

Pravo pitanje je ipak - može li? Jer, Capello u ovom trenutku izgleda izgubljen. Nije pronašao način kako dignuti momčad, u tri utakmice protiv objektivno slabijih (iako nikako neopasnih) protivnika, Engleska je zabila samo dva pogotka. Ono što još više brine jest činjenica da onaj ubojiti vezni red, koji je pridonio i prvom porazu hrvatske reprezentacije na domaćem terenu u povijesti službenih utakmica (ne računajući prijateljske), koji se tako sjajno pridodavao iz drugoga plana - sada ne funkcionira.

Opet su daleko od gola, opet se uzdaju u duge lopte, opet su u "žiži zbivanja" Emile Heskey i Peter Crouch, "neboderi" koji ipak nisu u formi, a i da jesu, to nije stil igre kojim bi ijedna reprezentacija trebala težiti.

Engleska je na 'sto muka', tisak je spreman razapeti ih u slučaju nepovoljnoga ishoda, igra je nikakva a junak se ne nazire, barem za sada.

http://www.fifa.com/imgml/worldcup/t...ocuson/GER.jpg
Njemačka (put do osmine finala)

Njemačka - Australija 4:0
Njemačka - Srbija 0:1
Njemačka - Gana 1:0

"Nijemci su uvijek Nijemci" - biti će na usnama većine nogometnih zaljubljenika kada se širom svijeta u najavi bude komentirao susret osmine finala. Nijemci su, baš kao i na Euru prije dvije godine, u skupini izgubili protiv momčadi s prostora bivše Jugoslavije, iako je tada Hrvatska trijumfalno, s devet bodova, osvojila skupinu, a Srbija je nakon prvoga kruga na avionu za Beograd, teško se oteti dojmu da je promjenjiva igra u skupini, kada je Njemačka u pitanju, nikakav indikator za daljnji rasplet.

Iako je Njemačka 2010. mlada momčad, daleko od negdašnjih dana kada su osnovicu činili "old skul" igrači poput Brehmea, Klinsmanna ili Matthausa, igrači poput Werderove zvijezde Mesuta Ozila, Lukasa Podolskog, Phillipa Lahma (ujedno i kapetana), te napada kojeg predvode Cacau i Klose, ipak zaslužuju poštovanje.

Teško je također ne naglasiti da Njemačka ipak, usprkos neefikasnim izdanjima protiv Srbije i Gane, više djeluje kao momčad nego Engleska, iako Englezi imaju nedvojbeno skuplje i cjenjenije pojedince, što je, pokazalo je ovo SP do sada, ipak manje bitno.


Njemački izbornik Joachim Low izjavio je da strašno respektira Englesku, pogotovo trojac Lampard-Gerrard-Terry, no da mjesta strahu nema. Low je osim toga odlučio smiriti tenzije istaknuvši da njegova momčad, čiji je prosjek godina manji od 25, ne bi trebala brinuti oko povijesti rivalstva između dvije nogometne zemlje.


Kladionice

Kladionice kažu: Englezima blaga prednost.
Pinnacle je recimo, kada je prolaz u pitanju, na Engleze ponudio 1.90, a na Nijemce 2.01.
Ako se mene osobno pita, 'vrijednost' je ipak na Nijemcima. Englezi imaju previše problema, nekoliko igrača igra krive pozicije, vratari nisu u formi, srce veznoga reda Lampard - Gerrard igra predaleko od suparničkih vrata, previše se ubacuje iz daljine, previše "hail Mary" ubacivanja koja bi nekim čudom trebala pronaći glave Croucha i(li) Heskeyja. Osim toga, "spasitelj" Rooney je također izvan forme, nervozan, sasvim netipično za inače ubojitu zvijezdu Manchester Uniteda. Capello je na konopcima a pravih alternativa i alternacija je malo. Mislim da je realnija procjena prolaz Nijemaca @57%, što je nepodudarnost od 9% i poziva na bet na Nijemce.


Postave

Vjerojatne postave biti će dodane na ovome mjestu tijekom subote.

Zadnje uređivanje Nimoy : 26.06.2010. at 18:34.
Nimoy is offline  
Old 26.06.2010., 11:06   #2
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Iako je Njemačka 2010. mlada momčad, daleko od negdašnjih dana kada su osnovicu činili "old skul" igrači poput Brehmea, Klinsmanna ili Matthausa, igrači poput Werderove zvijezde Mesuta Ozila, Lukasa Podolskog, Phillipa Lahma (ujedno i kapetana), te napada kojeg predvode Cacau i Jerome Boateng, ipak zaslužuju poštovanje.
Jerome Boateng je obrambeni, vjerojatno si mislio na nekog drugog.


Što se utakmice tiče, Nijemci prolaze to. Englezi su i dalje u problemima, a sumnjam da se u svega par dana mogu skroz preobratiti.
Parker is offline  
Old 26.06.2010., 11:09   #3
it will be hell

(...)
On paper, England is the stronger team, thanks to international superstars like Rooney Lampard and Steven Gerrard. The London bookmakers favor them. However, the Germans still inspire a traditional fear. The Times pointed out that German national teams have made it to the World Cup final seven times, but England just "the once." With the English penchant for self-deprecating irony, expectations are running low for their home team. "Now bring on the, er, Germans,"The Mirror wrote, as if to prepare readers for the difficult round of the last 16 (...)






forica mi je gledat ovo kak si englezici daju neka virtualna megakrila
mislim da ce mi tekma bit jos jedna uzivancija u nizu
__________________
lucca is offline  
Old 26.06.2010., 11:11   #4
Je, a Majčin Princ Boateng koji igra bliže suparničkom golu je Ganac...
sr-bistabil is offline  
Old 26.06.2010., 11:16   #5
Nadam se da Nijemci prolaze.
nar.kO is offline  
Old 26.06.2010., 11:39   #6
Prognoziram prolaz Engleza 1:0 u teškoj i tvrdoj utakmici koja bi mogla obilovati nesportskom igrom. Ako dođe do 11eraca, onda će po dobrom običaju Nijemci proći.
Imran is offline  
Old 26.06.2010., 12:05   #7
Ovaj 1,90 ja na prolaz nijemaca (nadam se da je i kod nas u kladama tolko) je poklon skoro ko 3,0 na x Brazila i Portugala. Odma idem uplatit 200kn
Sahta is offline  
Old 26.06.2010., 12:54   #8
Vraca se Klose?

Nijemci po meni favoriti, Englezi ovise o Rooneyu koji nije ni dosao u JAR. Ako on ne proigra, najebali su.

Jedan Milner je pokazao najvise od svih Engleza, to puno govori.

Nijemci cini mi se kao da pokusavaju tempirati formu za nokaut fazu, ili se samo traze, ko zna.
Vanjushka is offline  
Old 26.06.2010., 12:58   #9
Quote:
Parker kaže: Pogledaj post
Jerome Boateng je obrambeni, vjerojatno si mislio na nekog drugog.


Što se utakmice tiče, Nijemci prolaze to. Englezi su i dalje u problemima, a sumnjam da se u svega par dana mogu skroz preobratiti.
Boateng igra desnog bocnog, ali posto je tu poziciju za sebe rezervirao kapetan Lahm (koji je godinama igrao na poziciji lijevog bocnog) nema mjesta u prvoj postavi osim na lijevom boku gdje ce vrlo vjerojatno prednost dobiti Jansen iz HSV.
U prvoj utakmici je na toj poziciji igrao bayernski Badstuber, ali nije bio provjeren jer su Australci bili poprilicno slabi dok je u drugoj utakmici cijela njemacka obrana bila suplja upravo na toj strani pa je Low pokusao sa Boatengom koji je brzi od Badstubera i ima bolji timing, ali mu je lijeva noga ipak slabija od desne.

Za ocekivati je da ce njemacki zadnji red izgledati ovako:

Jansen-Fridrich-Mertersacker-Lahm.

Mertersacker je plivao u zadnjoj utakmici i bio najveca rupa u obrani dok je Fridrich odigrao utakmicu zivota. Gledajuci trenutnu formu igraca, po osobnom sudu i prikazanoj igri mislim da bi njemacki zadnji red najbolje izgledao u formaciji:
Neuer
Jansen-Fridrich-Boateng-Lahm
Kedihra-Schweinsteiger (nastup upitan zbog ozljede)
Podolski-Özil-Müller
Klose
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 26.06.2010., 13:00   #10
Deutschland über alles!

Inbredi će kući nakon ove tekme.

Ajmo ih gazit !!!
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 26.06.2010., 13:02   #11
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Vraca se Klose?
Klose igra 100%. Cacau je dobio priliku protiv Ghane, ali posto ju nije iskoristio da se nametne u prvoj postavi sasvim je sigurno da ce Low ukazati povjerenje Kloseu koji je njegov ljubimac.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 26.06.2010., 13:04   #12
Uff koja utakmica, prognoziram tvrdu utakmicu, kad bih igrao kladionicu na ovaj par to bi bio crveni karton @2.90 na utakmici. Navijat ću za Njemačku u kafiću punom Engleza u nedjelju, nadam se pobjedi!!!
Hildegard is offline  
Old 26.06.2010., 13:08   #13
englezi - nijemci?

multi-kulti elf!
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Old 26.06.2010., 13:09   #14
očekujem prolaz Panzera

iako bih, zbog Maradone i Argentine, volio da se oni nađu u četvrtfinalu, pa da ih Mali Debeli opet ispraši
mitch is offline  
Old 26.06.2010., 13:09   #15
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Uff koja utakmica, prognoziram tvrdu utakmicu, kad bih igrao kladionicu na ovaj par to bi bio crveni karton @2.90 na utakmici. Navijat ću za Njemačku u kafiću punom Engleza u nedjelju, nadam se pobjedi!!!
Ja bi recimo odigrao obrat (1/2) ili (1/0) sa tim da ce Njemacka proci dalje. Imaju bolju fizicku spremu i mislim da ce odigrati puno bolje drugo poluvrijeme kada Englezi budu umorni. Za ocekivati je da ce Low nametnuti svojoj ekipi da se odigra utakmica visokog tempa.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 26.06.2010., 14:06   #16
Nijemci imaju bolju igru, ali Englezi čisto protiv njih nalaze motiv i atom snage više. Bit će neizvjesna utakmica, ako padne rani gol možda i jedan od klasika. Nadam se pobijedi manschafta, ali nekako imam osjećaj da će proći nikada gori Englezi.
Grupa Queen is offline  
Old 26.06.2010., 14:27   #17
Koliko god sam navijao da se ovakva utakmica dogodi na SP-u i nemam nekih izrazitih simpatija ni za jedne ni za druge... S obzirom da mi Maradona izrazito ide na qrac tko god ovdje prođe želim mu da dobije i slijedeću, a nekako mislim da su švabe sposobnije za to. Što se same tekme tiče, bilo bi idealno po 2 gola svatko u regularnome, pa još po jedan u produžecima, te na kraju penali
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 26.06.2010., 14:29   #18
stavite na njemce jer je hobotnica stala u njemačku kutiju
 
Old 26.06.2010., 14:30   #19
Ovo se igra na visokoj nadmorskoj visini, a svi znamo kako je Wehrmacht luftwaffe prolazio sa raf-om u zraku...
Stoga bitku treba predodrediti što više na tlu, gdje savršena taktika i disciplina Wehrmacht heer-a dolazi puno više do izražaja...
Naprijed Njemci!
Baščan_87 is offline  
Old 26.06.2010., 14:36   #20
Već vidim: Moj manijakalni susjed (koji je trčao gol po kvartu kad je Owen utrpao švabama 3 komada u Munchenu 2001) i ja ćemo se pripremit sa 6-7 piva, puštat Business i Cockney Rejects, nabrijavat se. On će reć ženi da ga ništa ne pita taj dan. Na kraju ćemo se bedirat i otić svako svojim putem u potpunoj apatiji kao i 1990., 1996., 1998., 2002., 2004. i 2006.
Lusterko is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.