Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2015., 13:47   #21
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ja ovo ne podnosim
mrzim kad mi netko krene stavljati hranu u tanjur, ne kužim zašto to ljudi rade, kao da si nesposoban sam uzeti hranu sa stola
Ne, ne ne radi se o tome da ja ikome stavljam svoju hranu u njegov tanjur. Nego volim na vrijeme, tiho i diskretno pitati prije nego što počnemo jesti, hoće li netko uzeti nešto iz mog tanjura. I onda me taj netko znakovima pkoliko smije uzeti s tanjura. Misim... znam da i ovaj pristup mnogi ne podnose. Ali meni je stvarno neugodno bacati hranu i više volim poslužiti se sam i uzeti točno onoliko koliko mislim da ću pojesti (ili malo manje, lako je kasnije uzeti još).

Najbolje je kad si čovjek sam uzme što mu i koliko mu treba.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:21   #22
Quote:
goddesoflove kaže: Pogledaj post
Ovo nije neka zajebancija
Fali ti "S" u nicku, ako ćemo biti ozbiljni...
Lord of Angmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:40   #23
Quote:
Pasamaha Ahab kaže: Pogledaj post
Kao da nije otac,nego je njegovo dijete roditeljem njemu...



Kao što vidiš po postovima forumaša, nisi jedina. I ja to mrzim.

Netko je ranije napisao situaciju iz škole, starci ti sve pripreme ti to podijeliš s ostalima jer drugi nemaju ništa, a onda oni sjede po cugama, kupuju cigarete, brandiranu odjeću.

Mene recimo izluđuju ljudi koji ne znaju pristojno jesti. Koji mljackaju, trgaju prstima hranu poput pečenog pileta, ne znaju se služiti beštekom i sl. Kad sam za stolom, volim red, netko je drugi opušteniji. Problem je prije što ti je otac ćudljiv. Vjerojatno je takav i u drugim stvarima.
LanaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 15:46   #24
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne, ne ne radi se o tome da ja ikome stavljam svoju hranu u njegov tanjur. Nego volim na vrijeme, tiho i diskretno pitati prije nego što počnemo jesti, hoće li netko uzeti nešto iz mog tanjura. I onda me taj netko znakovima pkoliko smije uzeti s tanjura. Misim... znam da i ovaj pristup mnogi ne podnose. Ali meni je stvarno neugodno bacati hranu i više volim poslužiti se sam i uzeti točno onoliko koliko mislim da ću pojesti (ili malo manje, lako je kasnije uzeti još).

Najbolje je kad si čovjek sam uzme što mu i koliko mu treba.
ma ne, nisam ja mislila na tebe, nego općenito
krivo smo se skužili.
ne vidim ništa loše u tvom pristupu, nego sam mislila na ljude koji svojim gostima počnu stavljati hranu u tanjur, iako je sve lijepo ponuđeno na stolu i svatko si može uzeti sam što hoće.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 15:57   #25
Ja volim dijeliti hranu s drugima. Vise volim podijeliti s nekim nego sam pojesti.
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:32   #26
Za mene je svaki objed ritual i mrzim jesti sama ili kuhati samo za sebe. Ako sam na to prisiljena onda ne jedem.

Što se tiče dijeljenja hrane, to jako ovisi. Ne želim dijeliti hranu sa bilo kim sa roditeljima mi to nije problem, a sa partnerom mi je to obavezno. Kad izlazimo van, uvijek naručujemo različita jela i na trećini se mijenjamo za tanjure, to je za nas jedan od načina komunikacije i intimiziranja (poznavala sam par koji je do smrti supružnika cijeli život u kafiću naručivao jednu kavu koju su zajednički pili, ne zbog štednje nego zbog bliskosti i smstrala sam to prekrasnim). Nikada ne bih mogla jesti nešto fino, a ne ponuditi i njemu. Slično s prijateljima, nikad se nisam našla u situaciji da mi netko ne da sa tanjura ili da ja nekome ne dam, možda bi me zasmetalo da me se ne pita, zato i ja uvijek pitam za degustaciju ako me nešto na tanjuru bliskog prijatelja privlači. Također rado dijelim hranu sa djecom iz obitelji, primjetila sam da je to pitanje povjerrnja i povjerljivosti kod njih.

Ne osuđujem ljude koji ne žele dijeliti svoju hranu sa drugima, ali ipak takvo ponašanje držim animalnim, ne bih se voljela naći u situaciji da netko zareži na mene jer sam mu pojela čvarak iz tanjura
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:13   #27
Brijem da je to iskonski strah koji nosimo od naših predaka koji su oskudijevali u hrani. Ja isto ne volim dijeliti hranu ali ajde da ne ispadnem škrta podjelim s kolegicom na poslu i ona sa mnom većinu toga. Međutim, ja imam drugačiji problem s hranom. Ja pojedem brzinom munje obrok, kao da će mi netko oteti, pa ponekad niti ne stignem ponuditi nekoga s nečim. Imam tu neku pohlepu za hranom. Isto neki iskonski gen predaka se probudio u meni. Sad radim na tome da sporije jedem i smanjili su mi se i zdravstveni problemi koje sam vukla radi toga, nadutost, nagutam se zraka u brzini pa mi se podriguje, osjećaj težine u želucu itd.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 07:19   #28
Ja bih radje umrla od gladi nego ne podijelila hranu sa bliznjima. Nitko me to nikad nije ni pitao, ali ja cak i pitam hoce li probati mog obroka, ako klopaju nesto razlicito od mene. To se odnosi samo na bliznje. Jedino ne volim da mi se vilicom seta po tanjuru, nego cu ja prebaciti hranu ako netko zeli, ali ne jer mi se netko od mojih gadi nego imam ocd pa sam malo pomaknuta. s deckom volim jesti i iz istog tanjura, i s njegove vilice.

nevjerovatno mi je da se netko tako ponasa sebicno za hranu, kao pecinski covjek. Sta cak, vi koji ne dijelite, i da ostanete gladni, a dali ste bliznjemu, zar bi to bio kraj svijeta. Ma uzas.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 01:46   #29
Mislim da tu ima neko dublje objašnjenje. Kad razmislim, također mi se prije nije dopadala ideja dijeljenja hrane, ono kao što je već spominjao neko, radije ću kupiti dodatno toj drugoj osobi, da se moje ne dira, i da pojedem s mirom Posebno me iritiralo, kad pravim jest ili idem kupit jest i pitam želi li netko, kaže da ne želi, a kad napravim/kupim onda bi oprobali malo i sl. Isto tako, preveliko pričanje, ispuštanje zvukova dok se jede ewww..

Ali u zadnjih par godina se to dosta smanjilo. Vrlo često ako nešto jedem, a drugi ne, ponudim, pa dam i griz i tako. Ne smeta mi, a i tolerantnija sam na osobe koje imaju problem s tim zvukovima, mada me mljackanje zna izbaciti iz takta. Što je najčudnije primjetila sam da me osobe s kojima sam bliža (ako mljackaju, a ima ih par koji jesu) naživciraju, dok poznanici ili neko koga ne poznajem baš, uopće ne registriram toliko.

U svakom slučaju smatram da ima objašnjenje negdje dublje, nije to bez razloga kako jest. Netko voli jesti sam, nego ne može jesti ako nije u krugu s više osoba i sl.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 09:48   #30
Reagirala si tako jer to nisi voljela ni kao mala.skupljeni bijes je izasao iz tebe,na pravu osobu. Nisi smjela tako reagirati pa mu se ispricaj no zalosno je da te otac ne poznaje. Vjerovatno mu jos neke stvari zamjeras.
Objasni mu to za hranu da ne volis dijeliti. Razumijem te jer ni ja ne volim dijeliti(iako toleriram zadnjih godina jer ne zivim sama)

carpe diem
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 19:18   #31
Taman nekako u doba otvaranja ove teme sam imao sličnu situaciju na poslu. Na pauzi završavam s ručkom i klinac od 16 godina, inače smo se dosta družili na poslu uzme mi fuckin zadnji krumpir s tanjura. U tom trenutku njemu je bilo zafrkancija valjda, ali mislim da nije puno falilo da ga složim na pod

Ne znam, iako ima situacija kada nije sve tako sveto(npr s pijenjem iz iste boce nemam problem, iako je čaša npr kritična), hrana je, na neki način, svetinja Također, imam relativni problem s uzimanjem hrane s tuđeg tanjura, dok je većina ekipe bila spremna bez pol beda uzimati nešto što netko drugi ne može/ne želi. Mogu uzeti prije jela, ali tokom ili poslije Ili jako teško
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 01:28   #32
Hranu da samo smokice i cips kekse..sladoled ne..pice ne..kolac ne itd
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 22:33   #33
ne volin dijelit hranu kad san gladna, kad nisan bas onda mi je svejedno.al najvise sta mi ide na zivce je ono "daj griz" (pogotovo kad znan da osoba nije bas gladna nego eto oce griz), to mi je stvarno debilno i iritantno,il cu ti dat pola pa pojedi ka covik,sta ce ti samo griz. plus sta mi je gadljivo jest tuđe sline. a sa tanjura... ista prica,ako sam puno gladna ne dam,ako nisam uzmi malo
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 13:25   #34
Ovisi o okolnostima...da s nekom ljepoticom ne bih podijelio i zadnji zalogaj,griz, daj molim te! Naravno da ne bih s nekim klipanom

U vojsci sam se naučio svačemu, znam kako se psihički preparirati na svakakve situacije.
veselidabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 17:58   #35
Daj mu da ti uzme i nemoj više nikada jesti s njim za istim stolom. Barem dok ne shvati što je napravio i ispriča se.
ZwYx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:07   #36
Ja nemam problema djeliti hranu s bratom, tetom, mamom ili djedom, no muke mi zadaje otac.
Ne djelimo hranu s tanjura, tata i mama kupuju namirnice, no svaki put kada ja kupim grickalice/čipseve/kekse/čokolade/bilo kakav međuobrok za mene ili za mene i brata, on hoće jesti to što jedem, bez obzira koliko mali paketić hrane bio. On me traži dio svaki dan, a ja nemam nego 10 kuna dnevno u novčaniku, i još se žali ako je dio hrane premali (jer je i paketič grickalica mali).
Već sam mu rekla ne, i nisam mu dala, no teško mu je svaki dan to govoriti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 18:03   #37
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ja nemam problema djeliti hranu s bratom, tetom, mamom ili djedom, no muke mi zadaje otac.
Ne djelimo hranu s tanjura, tata i mama kupuju namirnice, no svaki put kada ja kupim grickalice/čipseve/kekse/čokolade/bilo kakav međuobrok za mene ili za mene i brata, on hoće jesti to što jedem, bez obzira koliko mali paketić hrane bio. On me traži dio svaki dan, a ja nemam nego 10 kuna dnevno u novčaniku, i još se žali ako je dio hrane premali (jer je i paketič grickalica mali).
Već sam mu rekla ne, i nisam mu dala, no teško mu je svaki dan to govoriti.
A zašto ga ne pitaš da ti da više novaca pa ćeš drugi put kupiti i njemu?

Inače, nemam problema s dijeljenjem hrane. Iako sam kao dijete znala biti gladna, sada nije takva situacija pa mi ne smeta. Osobno rijetko kad tražim od roditelja/prijatelja/dečka ono što jedu, ako mi nešto dobro izgleda npr.u restoranu, drugi put ću si naručiti to.
Ali ono što me smeta je gledanje u tanjur koje moja majka redovito radi dok jedemo, ona žvače i gleda u moj tanjur, već sam joj rekla da mi smeta, ali nikakvog poboljšanja
Lannister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 20:14   #38
Sa hranom nije baš puno problema.
Jedino seka je mami zgadila jedan namaz, jer je stalno rekla: Moje, moje i moje!
Od tog dana ona ne jede to.
Druga stvar je i što me je iznenadilo, kad sam došla k dečku i njegov sin je rekao: Nemoj pit iz moje flaše vode, jer ne volim kad itko to uopće radi.
Kod nas je u obitelji normalno kad papamo sve svi i dijelimo tanjure pa nam nije problem.
Ali neki to tak nemaju. Valjda zbog tog slinjenja i to.
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 14:02   #39
Smoki i cokoladu da..ostalo ne

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 19:14   #40
Brckanje po tudjem tanjuru

Dakle, dizem temu iz mrtvih, jer mi se gadi to, kada mi netko dira po tanjuru osobu bi mogla zadaviti.
Jedina osoba koja ce mi smjeti dirati po tanjuru, ce biti djete, djeca, i osoba sa kojom imam intimne odnose, sve ostalo ne volim, cak niti kod roditelja.
No, vidim da sam okruzena takvim ljudima i vec sam sa jednom osobom razgovarala o tome, da to ne radi, ali ne.
Ne znam mozda tu osobu iduci puta zveknem, tak jako da joj vise nece pasti na pamet.
Mene to tako frustrira, odvratno.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.