Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 20:55   #1
Pijan mislim bistrije ili "samo pijan mogu"

U zadnji godinu dana primjetio sam rijedak fenomen kod mene, a to je da kad popijem koju čašicu mnogo bolje radim i mnogo bolje funkcioniram.

Npr. kada trgnem čašicu nekog jačeg alkoholnog pića odmah sam produktivniji i bolje razmišljam i komuniciram s drugim ljudima.

Prije neki dan sam pisao svoj završni rad i zapeo sam te sam potom popio pola čaše brandya i odmah sam dobio inspiracuje te sam prepravio i stare djelove te su sada zvučali mnogo lijepše i mnogo bolje.

Isto tako je i kod jezika. Engleski govorim solidno, ali zapinjem no kad popijem pola čaše ili čašicu moj engleski je prefektan. Ljetos sam pričao s 2 Britanke i one su ostale oduševljene kakav naglasak imam i kako dobro pričam jezik, ali da sam bio trijezan jedva bi 2 rečenice spojio.

Kod uspjeha s ženama alkohol isto igra ulogu. Kad popijem pola čašice točno znam što treba reći curama i kako ih osvojit, a trijezan sam smotan ko sajla.

Stvarno ne znam u čemu je ovdje kvaka, volio bi da mogu i trijezan biti slobodan, društven i dobar kao pijan, ali jednostavno ne mogu šta god uradio. Mislim da je stvar u tome što kad popijem dobijem dodatnu slobodu, ne zanima me tuđe mišljenje i gledam iz sebe iz "trećeg lica". Volio bih da takav mogu biti i kad sam u potpunosti trijezan te vas zbog toga moli za pomoć.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:17   #2
Čekaj, prvo kažeš da si na pola ili 1 čašici, a onda pređeš na
Quote:
Stvarno ne znam u čemu je ovdje kvaka, volio bi da mogu i trijezan biti slobodan, društven i dobar kao pijan,


Istina je da jedna čašica pomaže u koncentraciji i inspiraciji. Kirurzi su nekad znali popit čašicu vodke da smire ruke prije operacije.
I ja imam sličan problem kao i ti-vjerojatno je neka potisnuta trauma u pitanju pa nismo toliko otvoreni svijetu
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:25   #3
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Čekaj, prvo kažeš da si na pola ili 1 čašici, a onda pređeš na



Istina je da jedna čašica pomaže u koncentraciji i inspiraciji. Kirurzi su nekad znali popit čašicu vodke da smire ruke prije operacije.
I ja imam sličan problem kao i ti-vjerojatno je neka potisnuta trauma u pitanju pa nismo toliko otvoreni svijetu
Krivo sam se izrazio, ne volim baš kad sam u potpunosti pijan i ne preferiram to... iako mi za to treba puno čašica
A moguće je kvaka u tome i da mi pomaže da se smirim i skoncentriram svoje misli, ali problem je što ništa od toga nisam sposoban kad imam 0.0 promila.

Zadnje uređivanje 1234567 : 26.11.2015. at 22:38.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:04   #4
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazio, ne volim baš kad sam u potpunosti pijan i ne preferiram to... iako mi za to treba puno čašica
A moguće je kvaka u tome i da mi pomaže da se smirim i skoncentriram svoje misli, ali problem je što ništa od toga nisam sposoban kad imam 0.0 promila.
Ti si sposoban biti miran i koncentriran i bez alkohola, samo trebaš malo raditi na tome.
Inače alkohol je poznat kao sredstvo za opuštanje, smanjenje stresa, podizanje raspoloženja.

Recimo kod mene alkohol ne djeluje tako izraženo kao kod tebe, zato što sam pomiren sam sa sobom, nemam strahova i ograničenja i nema razloga da me nešto opušta, smiruje, ili mi daje lažni osjećaj snage..odlično se zabavljam i bez alkohola...

Mjesto da se navikakaš na alkohol i riskiraš u prometu bilo bi dobro da radiš na uklanjanju vlastitih strahova, kompleksa i barijera...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:20   #5
samo što se organizam brzo navikne i ovi high efekti nestanu i dobiješ kontraefekte...slično s nikotinom, ili drogama pogotovo.

tako nastaju ovisnosti.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:42   #6
na mene ponekad djeluje kao na tebe, a nekad me dodatno pogorsa

inace, nemoj na alkohol gledati kao na rjesenje bilo kojeg problema jer to u konacnici vodi u propast.

neka to bude sredstvo za opustanje i zabavu na posebnim prilikama i nista vise, ali ne pretjerivati. jer sve te pogodnosti se mogu razviti i bez njega. cim ih on potice, znaci da ih imas u sebi samo ih trebas nauciti prizivati i bez njega, kako je rekao radical.
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:20   #7
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post

Stvarno ne znam u čemu je ovdje kvaka, volio bi da mogu i trijezan biti slobodan, društven i dobar kao pijan, ali jednostavno ne mogu šta god uradio. Mislim da je stvar u tome što kad popijem dobijem dodatnu slobodu, ne zanima me tuđe mišljenje i gledam iz sebe iz "trećeg lica". Volio bih da takav mogu biti i kad sam u potpunosti trijezan te vas zbog toga moli za pomoć.
Ovo jako dobro opisuje moje doživljaj alkohola. Također nastojim već duže vrijeme odgonetnuti u čemu je stvar, ali bez uspjeha. Zbog osjetljive jetre svakodnevno opijanje ne dolazi u obzir, a znam da bih u stanju stalnog pijanstva mogla puno bolje funcionirati.

Meni dodatno alkohol pomaže i u rješavanju zaostalih obaveza. Recimo, nikako mi se ne da napisati neki mejl, dogovoriti pregled kod liječnika ili pospremiti stan. Popijem čašicu i sve to obavim bez razmišljanja :klap:

Tko mi može objasniti čudotvorno djelovanje alkohola?
Heloiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:44   #8
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
U zadnji godinu dana primjetio sam rijedak fenomen kod mene, a to je da kad popijem koju čašicu mnogo bolje radim i mnogo bolje funkcioniram.

Npr. kada trgnem čašicu nekog jačeg alkoholnog pića odmah sam produktivniji i bolje razmišljam i komuniciram s drugim ljudima.

Prije neki dan sam pisao svoj završni rad i zapeo sam te sam potom popio pola čaše brandya i odmah sam dobio inspiracuje te sam prepravio i stare djelove te su sada zvučali mnogo lijepše i mnogo bolje.

Isto tako je i kod jezika. Engleski govorim solidno, ali zapinjem no kad popijem pola čaše ili čašicu moj engleski je prefektan. Ljetos sam pričao s 2 Britanke i one su ostale oduševljene kakav naglasak imam i kako dobro pričam jezik, ali da sam bio trijezan jedva bi 2 rečenice spojio.

Kod uspjeha s ženama alkohol isto igra ulogu. Kad popijem pola čašice točno znam što treba reći curama i kako ih osvojit, a trijezan sam smotan ko sajla.

Stvarno ne znam u čemu je ovdje kvaka, volio bi da mogu i trijezan biti slobodan, društven i dobar kao pijan, ali jednostavno ne mogu šta god uradio. Mislim da je stvar u tome što kad popijem dobijem dodatnu slobodu, ne zanima me tuđe mišljenje i gledam iz sebe iz "trećeg lica". Volio bih da takav mogu biti i kad sam u potpunosti trijezan te vas zbog toga moli za pomoć.
Pa ako tebi pomaže alkohol u svemu onda super. Samo pripazi sa dozama da ne postaneš alkoholičar. Sve u granicama normale.
caroline_county is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.