Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 00:29   #21
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Naravno da je to veoma tesko, narocito jer proslost vecinom utjece na sadasnjost. Rekao bih da je prolaznost zapravo polazatelj da zivot ima tijek.
zasto je to tesko?

pa utjece i sadasnjost na proslost a bogami i na buducnost!

mislim si sto je onda lako?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 01:01   #22
Pa, mislim da je teze osvjestiti sadasnjost ako su okolnosti relativno negativne.
Kako pristupati sadasnjosti ako se ne uspije naci onaj prijeko potrebni mir {barem sa samim sobom}?

Sto je uopce lako?

Jako dobro pitanje i jako puno mogucih odgovora koji mogu, a i ne moraju biti tocni.
Nekome je lako trcati dva sata, nekome je tesko hodati deset minuta.

Stvar je percepcije i navika, za putovanje boljim stazama koje mozda mogu ponuditi bolje prilike.

A tvrdjave se grade, da ne kazem satori, oni emocionalni, te nekadasnje radosti ponekad djeluju miljama daleko.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 01:09   #23
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa, mislim da je teze osvjestiti sadasnjost ako su okolnosti relativno negativne.
Kako pristupati sadasnjosti ako se ne uspije naci onaj prijeko potrebni mir {barem sa samim sobom}?

Sto je uopce lako?

Jako dobro pitanje i jako puno mogucih odgovora koji mogu, a i ne moraju biti tocni.
Nekome je lako trcati dva sata, nekome je tesko hodati deset minuta.

Stvar je percepcije i navika, za putovanje boljim stazama koje mozda mogu ponuditi bolje prilike.

A tvrdjave se grade, da ne kazem satori, oni emocionalni, te nekadasnje radosti ponekad djeluju miljama daleko.
Onda ti preostaje da se natjeraš i zaokupiraš misli nekom drugom aktivnošću. Mlad si, imaš obitelj, krov nad glavom, zdravlje....samo ti fali posao.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 02:21   #24
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A tvrdjave se grade, da ne kazem satori, oni emocionalni, te nekadasnje radosti ponekad djeluju miljama daleko.
same se grade ili ..?

inace vele da je puno lakse smijati se nego mrštiti .. dakle lakse je biti sretan nego mrzovoljan

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
....samo ti fali posao.
a sta ce mu posao? mislim kako ce mu pomoci, i zasto mislis da mu to fali .. ja nisam nikad primjetio da se zali da zeli posao
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 02:49   #25
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
a sta ce mu posao? mislim kako ce mu pomoci, i zasto mislis da mu to fali .. ja nisam nikad primjetio da se zali da zeli posao
pa kad ga ne znaš izvan foruma

pa posao je važan dio čovjekova života. Financijska neovisnost, osjećaj korisnosti za zajednicu, osjećaj vlastite ispunjenosti...
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 03:04   #26
koliko ga znam preko foruma a ovo je forum pa i da ga znam van foruma nema nikakvog smisla jer smo sad na forumu .. karakteri i stanje u kakvom je vec dugo su stvoreni za iskoristavanje i prcanje u mozak ne samo sefova nego i kolega .. pojeli bi ga i prozvakali da jadan nebi znao di je .. to je realnost .. sve ono o cemu se ne prica dok se pere mozak mladim ljudima sta njima treba da rjese svoje probleme je toliko prokleto licemjerno da vrijeme i stvarno stanje doslovno ubija ljude! ono .. umiru .. ljudi .. stradavaju .. ubijaju se neki .. oboljevaju .. tuga i zalost ... cinjenice!

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
pa posao je važan dio čovjekova života.
nisam primjetio

Quote:
Financijska neovisnost, osjećaj korisnosti za zajednicu, osjećaj vlastite ispunjenosti...
neovisnost .. o cemu? iz moje perspektive covjek se bas onda stavlja u poziciju ovisnosti i odrice slobode

za zajednicu .. .. jel mi zivimo na istoj planeti?

vlastita ispunjenost .. hmm .. trebas raditi za nekoga drugoga .. sluziti - robovati .. raditi sve ono sto netko drugi nece pa ti plati sto manje moze a on bere zaradu i to te ispunjava .. uh .. sretno u zivotu

zasto nitko ne savjetuje ljudima da postanu neovisni da sami rade svoj posao .. da se u pravom smislu osamostale .. nego odi i trazi posao .. sta imas traziti posao .. sta te ima tko poticati (meni osobno je to uvreda i pljuvanje covjeka kao ivrijedjanje ljudske inteligencije) na rad .. pa ako ne zeli covjek raditi neka ne radi .. ko ga hebe s oprostenjem .. onda neces imat i bok .. briga zajednicu za tebe pa zasto bi se ti brinuo za zajednicu .. pogledaj rezultate;

objektivno .. radeci i placajuci bez imalo kritickog osvrta na to u cemu sudjelujes hranis sva sranja koja se desavaju .. da da ima dobrih rezultat .. ali nabijem ja dobre strane kad ljudi stradavaju .. prevareni .. kada se tove kriminalci i korupcija .. kada se stite zlocinci a nevini kaznjavaju i trpe sranja seronja .. mislim da sam dovoljno rekao

KAKO te moze ispuniti spoznaja da si dio svega toga .. kakvog covjeka to MOZE usreciti?!?!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 04:40   #27
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
. karakteri i stanje u kakvom je vec dugo su stvoreni za iskoristavanje i prcanje u mozak ne samo sefova nego i kolega .. pojeli bi ga i prozvakali da jadan nebi znao di je .. to je realnost ..

za zajednicu .. .. jel mi zivimo na istoj planeti?

vlastita ispunjenost .. hmm .. trebas raditi za nekoga drugoga .. sluziti - robovati ..

zasto nitko ne savjetuje ljudima da postanu neovisni da sami rade svoj posao .. da se u pravom smislu osamostale .. nego odi i trazi posao .. sta imas traziti posao .. sta te ima tko poticati (meni osobno je to uvreda i pljuvanje covjeka kao ivrijedjanje ljudske inteligencije) na rad .. pa ako ne zeli covjek raditi neka.. briga zajednicu za tebe pa zasto bi se ti brinuo za zajednicu .. pogledaj rezultate

KAKO te moze ispuniti spoznaja da si dio svega toga .. kakvog covjeka to MOZE usreciti?!?!
Pa kako ce prezivjet jednog dana kad vise nece biti roditelja da ga financiraju? Od cega ce zivjeti, prosjacenja? Socijalnu pomoc nece dobivati jer ce ga automatski prvo poslat da radi neki posao, npr. Javni rad. Nece moci imati ni zenu ni djecu jer kako ce financirat to. I da je zena bogatasica ili ima super posao s duper lovom nece tolerirati da samo sjedi doma. A ajmo bit realni, koji muskarac bi bio spreman preuzeti ulogu da brine o kucanskim poslovima i djeci i da uziva u tome dok zena donosi lovu kuci? Btw. Ak takav postoji nek se slobodno javi

Za otvaranje vlastitog biznisa trebas biti odredeni tip osobe i imat dobar plan kako to ostvariti. Tesko da ce netko bez iskustva u poslu moci to.

Kad bi se ljudi kroz posao gledali i na to kako tim znanjem i sposobnoscu pomoci zajednici, onda bi i sve bilo bolje. Autoriteti i sefovi ce uvijek postojati. Tracanja i sl. Ce medu kolegama na poslu uvijek biti. Korumpiranih i tajkuna ce uvijek biti.

Spoznaja da mozes ipak nesto pozitivno uciniti u svijetu i pomoci drugima je samo po sebi dovoljno da se osjetis dobro i sl. Tome treba teziti, a ne mislima jel cu imati dosta love za one fensi cipelice nakon sto platim racune. Jbs materijalne stvari koje nisu nuzne za zivot.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 05:39   #28
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
A ajmo bit realni, koji muskarac bi bio spreman preuzeti ulogu da brine o kucanskim poslovima i djeci i da uziva u tome dok zena donosi lovu kuci? Btw. Ak takav postoji nek se slobodno javi :raspa
u cemu je problem? .. ima ih masa .. meni to nije napeto ali bi se javio samo da ti dokazem da ti se to nebi ni najmanje svidjelo (predpostavka ali ako si iznimka onda se javi ti meni .. i nemoras puno zaradjivat .. radio bi ja jos puno toga uz sve te obaveze kojia se zene razbacuju jer neki to i rade = postoje samohrani ocevi pa ne kukaju ko pickice s oprostenjem) .. jer da to ijedna zeli bi i dobila ako zbog niceg drugog onda zbog zakona velikih brojeva

Quote:
Za otvaranje vlastitog biznisa trebas biti odredeni tip osobe i imat dobar plan kako to ostvariti. Tesko da ce netko bez iskustva u poslu moci to.
a kakav to moras biti .. slusam?

Quote:
Kad bi se ljudi kroz posao gledali i na to kako tim znanjem i sposobnoscu pomoci zajednici, onda bi i sve bilo bolje. Autoriteti i sefovi ce uvijek postojati. Tracanja i sl. Ce medu kolegama na poslu uvijek biti. Korumpiranih i tajkuna ce uvijek biti.
drugim rjecima govoris covjeku da nemoze nista promjeniti i da se sa svim sranjima koja mu zagorcavaju zivot buducnost i SVE ono sto nabrajas da mu je potrebno da ostvari uz posao zapravo nece nikada imati pa daj se spusti na zemlji u objektivnom smislu .. otvorenih ociju .. ne zelim te vrijedjati niti uvrjediti i ponavljam da shvacam u kojem kontekstu iznosis misljenja ali daleko su od pojma argumenta po mom misljenju

Quote:
Spoznaja da mozes ipak nesto pozitivno uciniti u svijetu i pomoci drugima je samo po sebi dovoljno da se osjetis dobro i sl. Tome treba teziti, a ne mislima jel cu imati dosta love za one fensi cipelice nakon sto platim racune. Jbs materijalne stvari koje nisu nuzne za zivot.
ne sumnjam da mu zelis dobro .. ne sumnjam da imas dobre namjere .. ali sumnjam u tvoje iskustvo i perspektivu ..

ici cu malo u krajnost pa naj doslovno shvatiti u pitanju je metafora; to je ko da narkomanu nudis drugi tip droge koji ce ga na kraju unistiti kao i da nastavi po starom ...

meni se ovakvi savjeti .. ali ono stvarno izlizani i dokazano nerealni u tradiciji prenosenja svih civilizacijskih sranja sa generacije na generaciju jer STVARNOST je nesto drugo od kako bi trebalo biti .. ili bilo bi ili a kako bi bilo kad bi "svi" bili drugaciji i bljuzge .. e kad ti sve to sto ti govoris da je tako i da ce uvijek biti (sto je totalna laz i nije nikakav argument jer je laz i nije uvijek bilo i nista nije vjecno pa tako ni korupcija ni tajkuni) i dok se pere mozak ljudima da nemogu nista promjeniti (civilizacijska stanja i odrzavanje parazitskog sustava u kojem manjinja terorom parazitira nad vecinom) onda nece nikakav posao pomoci pojedincu

jer da "nas" cuveni majstor nadje tri posla imao bi iste probleme jer problemi nisu financijski - materijalni i SAMA KAZES
Quote:
Jbs materijalne stvari koje nisu nuzne za zivot.
i ja se slazem da ih jebem i upravo sam ih izjebao s oprostenjem

a oni kojima smeta prosta surova stvarnost nek se obrate prvo tajkunima i korupciji pa onda nek se sepure meni i mojem rjecniku .. ajde se ti prvo postavi na govno koje radi sranja koja nemogu popraviti generacije koje se jos nisu rodile pa se onda meni obrati .. ako ste nesposobni sebi pomoci .. od kud ta silna prepotentnost i takozvana duznost za zajednicom .. mislim .. ekipa pljuje po vama i iskoristava vas a vi masete repom i grupirate se u one koji misle pozitivno i oni koji ne vide nista pozitivno u korucpiji i kriminalu ..

ma dajte najte .. sve je to prolazno .. nebi bilo ove teme da nije
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:33   #29
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
same se grade ili ..?

inace vele da je puno lakse smijati se nego mrštiti .. dakle lakse je biti sretan n
Pa, ne grade se same, ali nekad budu izgradjene gotovo neprimjetno davno prije nego sto se to osvijesti. I onda, kao u sportu, kad vec krene losije, tada i u naviknutim uvjetima potezi koje se cine relativno dobrim, zapravo i i dalje donose nastavak lose igre.

A, eto dani bjeze....kao pijesak kroz prste {a nijedan ne vraca se} a tema jest brige oko te prolaznosti.

Uh, pa vjerojatno i za osjecaje boljeg raspolozenja su i potrebnija losija raspolozenja.

Kada bi mi nasred sobe bilo puno smeca , krenuo bih u ciscenje. Medjutim, kada recimo smece dodje u mozak, to ciscenje precesto odgadjam, a i ako krenem, cini mi se da to ponekad ide puzevim tempom {bez kucice koja je nestala na putu}

Ljudi sisaju peru kosu, druge su navike {rece jednom davno Edo Majka}

A Majka Priroda? Hm....to je......ono sto jest uvijek prisutno. Zemlja se jos uvijek vrti okp Sunca {premda davno je to bilo bogohuljenje}

A, tako, za neke spoznaje mi je trebalo dugo, ponekad ih i zaboravim, ali kad je inspiracija na veoma visokom nivou kao recimo nocas, tada se i ne plasim optimizma koji i jest dio mene.


Upoznavanje vlastitog sebe mi predstavlja izazov, a svako novo budjenje je blagodat koju u vecini slucajeva cijenim. Nastojim izbjeci termine poput uvijek , nikad, sve, nista, moras, ne smijes, mi ili oni, apsolutni poraz, nema promjene i slicno.

Ti neki ekstremi koji se precesto dovode do ogranicavanja izbora pojedinca. Obozavam termin trazenje slobode, jer to po meni i jest smisao zivota .
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:51   #30
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
I onda, kao u sportu,..
kojim se sportom bavis? molim te podjeli to iskustvo malo detaljnije, slobodno se raspisi kako je to u sportu ..

.. tako kikakm prica o uspjesnim poslovnim ljudima odnosno karakterima pa onda nezna nista konkretno o tome .. ljudi laki ste na rjecima a u djelima vas nemogu prepoznati

Quote:
Uh, pa vjerojatno i za osjecaje boljeg raspolozenja su i potrebnija losija raspolozenja.
tom logikom bi se trebao ubiti da se osjecas zivo! .. samo znas da je to nemoguce pa .. razmisli malo

Quote:
Kada bi mi nasred sobe bilo puno smeca , krenuo bih u ciscenje. Medjutim, kada recimo smece dodje u mozak, to ciscenje precesto odgadjam, a i ako krenem, cini mi se da to ponekad ide puzevim tempom {bez kucice koja je nestala na putu}
hoces reci da ti jemozak mentalno smetliste i da odgadjas ciscenje istoga .. precesto?

Quote:
A Majka Priroda? Hm....to je......ono sto jest uvijek prisutno. Zemlja se jos uvijek vrti okp Sunca {premda davno je to bilo bogohuljenje}
a danas je glupohuljenje vjerovati u bilo sto

Quote:
Upoznavanje vlastitog sebe mi predstavlja izazov,
vidim da je i drugima to veliki izazov

Quote:
Obozavam termin trazenje slobode, jer to po meni i jest smisao zivota .
jel to znaci da ti zapravo cijelo ovo vrijeme uzivas dok drugi misle da ti je potrebna pomoc da se "izvuces" iz svog stanja?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 02:03   #31
Ajajajaj....bas sam se zapleo! A kaj sad, puno je dozivljaja, jos vise misli, i onda to ide u smjeru ringispila {s upitnom cvrstocom lanaca}
Ma, ne bavim se jos aktivnije sportom, no povremeno odigram sah i tu primjecujem ono vezano za poteze.

Dakle ono, ponekad nakon duljeg promisljanja, neki naizgled dobri potezi se ipak pokaxu losijima. Dok se ulaxe u napad, u obrani nastane rupa, i onda je to prilicno nezgodno za spasavati.

A da, ta logika je u stilu toga da instinska sreca mi je vecinom dolazila nakon nekih relativno nesretnijih razdoblja.

Nisam rekao da mi je mozak smetliste, vec da u njemu ima dio gdje ponekad dolazi smece, ponekad mozda i iz tih losijih navika {pa onda misli kruze precesto tamo gdje ne osjecam se dobro}

Ne uzivam u tom trazenju slobode, vec ponekad kroz inspiraciju osjecam veliku energiju i mir u srcu i dusi.

Tako da ono, imam problema i briga, zato i pisem o tome {i o jos usputnim stvarima koje me podsjete}, nastojim traziti bolje nacine...ali eto, nekad se zapletem u tome.

Ici precacem? Pa, mozda, ali ono, jos dok se usklade neke stvari, kako bi se zivot ipak mogao bolje kreirati {a pronalazak kljuca uspjeha je vjerojatno prilicno otezan zbog nekih okolnosti}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 02:23   #32
Jesi svjestan da ako vec pokusavas odgovoriti na konkretno pitanje da na sve moguce nacine izbjegavas konkretan odgovor?

(p.s. sahisti i fizicki treniraju = zdrav duh u zdravom tijelu, ne treniraju da bi privukli zenke nego zbog zdravlja!)

da se razumijemo ja te uopce ne krivim stovise pokusavao sam malo objasniti na tvom primjeru i kikakm zasto mislim da je posao odnosno bilo sto u ovoj okolini za tebe lose .. dok ti sebe ne promjenis odnosno nacin na koji funkcioniras u bilo kojem smislu ja bi izbjegavao maksimalno dodatni utjecaj okoline JER okolina u kombinaciji sa tvojim genima je rezultat ovoga sto jesi tko jesi i kakav jesi .. svaka cast na sugestijama i autosugestijama ali to je stvarno slag na tortu .. torta je vec odredjena spomenutim parametrima geni i okolina

a ako je okolina u kurcu i ako te toliko isprcala u mozak i tijelo i dusu da je nemoguce osloboditi svoje misli i uopce se predstaviti okolini kakav jesi i tko jesi (bez obzira .. meni je to nebitno samo ti pokusavam objasniti moje vidjenje situacije) onda to sto jesi i kakav jesi NIJE besmisleno i rezultat tvoje greske i toboznjeg neiskustva i gluposti

ITEKAKO je rezultat te interakcije i okolnosti te izbora mogucnosti kroz svo to iskustvo

e sad posto je OKOLINA ta koja NIKADA ne prihvaca odgovornosti za posljedice nego ih naravno prebacuje na pojedinca - posebno one negativne pod pojedinca (sami su si svi krivi za sve sto im se desava) - necu nikada dopustiti da se pojedinca dodatno opterecuje sa APSURDNIM uvjetima koje je on duzan ispuniti da bi se EVENTUALNO nesto moglo promjeniti u njegovom zivotu pod navodnicima na bolje .. dok istovremeno kopa sam sebi grob i kako sama okolina tvrdi da se NISTA NE MJENJA

drugim rjecima u slobodnom prijevodu pojedinca ti se govori da si to nitko i nista i da nikoga nije briga (sto je okrutna stvarnost i ne kazem da je laz .. ja to zovem vrlo konkretno licemjerjem) i da si ti kao nitko i nista duzan sluziti okolini z anesto sto je netko i nesto a to nisi ti ... no bit ces sretan ako pridonesem tom necem sto je tebi kao pojedincu nedostizno i neshvatljivo jer naravno ti si nitko i nista

s oprostenjem to ti je isti njeznik kao i religija .. samo ovaj puta pod crkvom profita i parazitiranji upravo onih koji su nesposobni i trebaju druge da jedu njihova govna iz kojih ce po zakonu velikih brojeva uspijeti izbvuci posljenje atome snage da serviraju prvoklasnu hranu tako da se opet mogu israti i nahraniti masu nikoga i nicega

naravno coporativna psihologija jednostavno tjera pojedince koji su prihvatili i uvjerili sebe pa onda da im bude lakse uvjeravat i druge da su nitko i nista i da se nista ne mjenja ali govore tebi da trebas promjeniti nesto sto ti cijelo tijelo vristi da ne valja i ZATO se tako osjecas i tako funkcioniras!

to je zakon prirode .. puno prije svih sranja koje je ljudska patologija izmislila .. naravno da je ljudska masta zasluzna i za mnoge vrijedne okolnosti u kojima pojedinac ako mu se dopusti ima priliku uzivati .. cak ih istraziti i otkriti nove mogucnosti .. da ne velim unaprijediti .. EVOULIRATI! .. no poznato je stanje tradicionalnog zatupljivanja koje ja prepoznajem izjavama poput "uvijek je bilo" , "nista se nece promjeniti" .. i tome slicno .. pogotovo u temi Briga oko prolaznosti svega

nista osobno . nacelno .. generalno .. temeljna ljudska prava .. u spomen na 3000 djece koje je danas umrlo kao i svaki dan vec neko vrijeme .. no i to je prolazno .. i to ce proci .. i djeca ce prestat umirati naravno pod uvijetom da se nesto promjeni!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:58   #33
A, tako, nekad se zapletem , ali ono neke odgovore ne uspijevam jos saznati {ali ih ipak prezentiram pa mozda ispadne neobicno}

A, cuj, ono, mislim da znanje mi ipak ostaje, premda je zmiksano. Imam osjecaj da bez obzira na prijasnja sranja, da mogu poduzeti vazne korake.

Uh, sad zvucim politicki, cak mi je malo i smijesno dok ovo pisem, zato kaj sam ful dobre volje dok ovo pisem.

Pisanje mi ponekad dodje ko disanje! A mastarim i dalje, cuvam u srcu uspomene koje mi daju snagu, snagu za ono sto me uspjeva potaknuti za mnoge ideje!
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 04:04   #34
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pisanje mi ponekad dodje ko disanje!
imas li problema sa disanjem?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 09:02   #35
Da pokucam u drvo, nemam problema s disanjem !
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 11:49   #36
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ima ih masa .. meni to nije napeto ali bi se javio samo da ti dokazem da ti se to nebi ni najmanje svidjelo (predpostavka ali ako si iznimka onda se javi ti meni .. i nemoras puno zaradjivat .. radio bi ja jos puno toga uz sve te obaveze kojia se zene razbacuju jer neki to i rade = postoje samohrani ocevi pa ne kukaju ko pickice s oprostenjem) .. jer da to ijedna zeli bi i dobila ako zbog niceg drugog onda zbog zakona velikih brojeva

govoris covjeku da nemoze nista promjeniti i da se sa svim sranjima koja mu zagorcavaju zivot buducnost i SVE ono sto nabrajas da mu je potrebno da ostvari uz posao zapravo nece nikada imati.

e kad ti sve to sto ti govoris da je tako i da ce uvijek biti (sto je totalna laz i nije nikakav argument jer je laz i nije uvijek bilo i nista nije vjecno pa tako ni korupcija ni tajkuni) i dok se pere mozak ljudima da nemogu nista promjeniti onda nece nikakav posao pomoci pojedincu

jer da "nas" cuveni majstor nadje tri posla imao bi iste probleme jer problemi nisu financijski - materijalni i SAMA KAZES i ja se slazem da ih jebem i upravo sam ih izjebao s oprostenjem

od kud ta silna prepotentnost i takozvana duznost za zajednicom .. ekipa pljuje po vama i iskoristava vas a vi masete repom i grupirate se u one koji misle pozitivno i oni koji ne vide nista pozitivno u korucpiji i kriminalu ..
pa normalno da postoje i takvi muškarci, ali eto, ja uvijek naletim na slabiće (ružna riječ, ali ne mogu naći prikladnu ). Šta ja mogu kad imam i dominantnu crtu, a većina žena samo submisivna i trpe sve i svašta. Mislim, imam i ja svoje standarde. Maminih sinova se užasavam.

Od kud si ti izvukao zaključak da ja tvrdim da se ništa ne može učiniti u svijetu, pa upravo suprotno tvrdim
Bitni su načini kako to izvesti i od kuda krenuti.
Kreće se lokalno, ne globalno. Svi bi odmah na globalno, a to tako ne ide.

Ja pokušavam reći da je posao dio nas i da nam je svima potreban. Neimanje posla, nemogućnost da sam sebe financijski održiš čine loše na psihu čovjeka. A Maystor previše filozofira oko inspiracije (koju nije ni definirao) i želja (koje nije objektivizirao).

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
.. tako kikakm prica o uspjesnim poslovnim ljudima odnosno karakterima pa onda nezna nista konkretno o tome .. ljudi laki ste na rjecima a u djelima vas nemogu prepoznati
To je pak druga tema o uspješnim poslovnim ljudima, tu bi sad trebalo krenuti o A i B tipovima ličnosti, o ekstroverziji/introverziji, o pogledima na svijet, itd. Za mene uspješan poslovni čovjek je onaj koji svoju ideju uspije ostvariti, uzimajući u obzir da ne iskorištava druge i da usputno doprinese i boljitku zajednice. Problem je što za uspjeh u poslovnom svijetu treba biti zvijer koja proždire sve oko sebe jer je sve prepuno nadmetanja, laži, krađa, nepostojanja empatije..., ALI, ljudi to prihvate i priklone se tome jer je to najlakše, nisu oni takvi, jednostavno kreću linijom manjeg otpora jer ne znaju ili se ne usude drugim putem.

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
okolina u kombinaciji sa tvojim genima je rezultat ovoga sto jesi tko jesi i kakav jesi .. torta je vec odredjena spomenutim parametrima geni i okolina

a ako je okolina u kurcu i ako te toliko isprcala u mozak i tijelo i dusu da je nemoguce osloboditi svoje misli i uopce se predstaviti okolini kakav jesi i tko jesi (bez obzira .. meni je to nebitno samo ti pokusavam objasniti moje vidjenje situacije) onda to sto jesi i kakav jesi NIJE besmisleno i rezultat tvoje greske i toboznjeg neiskustva i gluposti

...govori da si to nitko i nista i da nikoga nije briga (sto je okrutna stvarnost i ne kazem da je laz .. ja to zovem vrlo konkretno licemjerjem) i da si ti kao nitko i nista duzan sluziti okolini z anesto sto je netko i nesto a to nisi ti ... no bit ces sretan ako pridonesem tom necem sto je tebi kao pojedincu nedostizno i neshvatljivo jer naravno ti si nitko i nista
Naravno da i geni i okolina određuju pojedinca, ali ako su npr. geni loši, pozitivna okolina može promijeniti konačan ishod i suprotno, možeš imati odličnu genetski podlogu i užasnu okolinu i eto ti.
A nije ni društvo uvijek to koje te koči. Zamisli situaciju gdje ti je genetska podloga loša, a imaš pozitivnu okolinu i prilike. E to je sjebano. To je nepravda koju je već priroda nanijela i za koju će još trebati godine i godine rada znanstvenika da se pojedinac ne determinira genetikom tj. da je moguće izbjeći to mijenjanjem gena. To se već i radi, ali je još u povojima. No, to je opet druga tema

Uglavnom, kad kažem da treba raditi za zajednicu onda mislim na to da pronađeš način kako pomoći najpotrebnijima (siromašni, bolesni itd.)
Ako pomogneš jednoj takvoj osobi učinio si već napredak. I polako dalje...
Moguće je izbjeći ovo korumpirano , moderno društvo, iskrivljenih vrijednosti, čemu su uvelike pridonijeli mediji i razvoj tehnologije (žalosno).
Treba bojkotirati negativističke stvari u životu npr. proizvode koji nameću idealnu, a iskrivljenu sliku svijeta. Npr. banalni primjer, reklama za onaj Taft, kosa je postojana, ma bilo vani -50, kišurina, vrućina i sl. , ali frizura je postojana. Pa koje su to gluposti. Ali, opet ulazim u drugu temu.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kada bi mi nasred sobe bilo puno smeca , krenuo bih u ciscenje.
Nastojim izbjeci termine poput uvijek , nikad, sve, nista, moras, ne smijes, mi ili oni, apsolutni poraz, nema promjene i slicno.
Ti neki ekstremi koji se precesto dovode do ogranicavanja izbora pojedinca. Obozavam termin trazenje slobode, jer to po meni i jest smisao zivota .
Zato se čisti redovito, a ne kad se nakupi smeća.
Ako tražiš slobodu, onda moraš prihvatiti i odgovornost koja s njome dolazi.
I što za tebe znači pojam slobode?
Što dobivaš time?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 16:40   #37
Zaborav ponekad ima i svoje prednosti. Ponekad neke uspomene su preduboko usle u srce i nekako se ne uspijevaju dobro osjetiti. Uh, a osjecaja je puno. Neke daljine donose sa sobom neka nova pitanja. Kao tragac za blagom, otvaram prasnjavi kovceg koji ima u sebi puno sadrzaja.
Uh, da, nije lako biti spreman na nove izazove, te izazove koji negdje cuce. No, je li zivot misterija?
Vjerojatno u nekom obliku i jest.


Te neke zabrane, ogranicenja, nemugocnosti, cemu sve to? Strah od novih poraza, poraza cak i s dobrim kartama?
Uh, ti strahovi toliko koce zivot, a zapravo...mozda su i strahovi misterija?
Uh, beskrajnost nekih tajni, tajni koje ne zelim potpuno otkriti, ali djelomicno ih i zelim saznati.
Sto je to sto ima toliko snazno u tome da se pitanja toliko puno ostavljaju traga?
Uh, a mozda i previse zalutam u tim trazenjima. Draze bi mi bilo da se neke stvari otkriju brze, no onda i izazovi koje bi predstavljale te misterije bi nekako se drugacije bazirali. A, eto, zaljenje za necime na sto nisam utjecaj je jos jedna od kocnica. No, eto, tako je to u zivotu, neke rijeci ostaju znatno dulje nego sto bi se to cinilo.


Kruh se bolje jede kada je mekan, vjetar mi pase ako je lagan, smijeh mi pase ako sam dobre volje. A, da, cesto kazem da se kroz zivot moze i na lakse nacine i laksom filozofijom u stilu ,,Sto mi pase, to zelim ciniti, sto mi ne pase, to nastojim izbjeci!'' , ali ponekad zaboravim na to.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 06:21   #38
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Zaborav ponekad ima i svoje prednosti. Ponekad neke uspomene su preduboko usle u srce i nekako se ne uspijevaju dobro osjetiti. Uh, a osjecaja je puno. Neke daljine donose sa sobom neka nova pitanja. Kao tragac za blagom, otvaram prasnjavi kovceg koji ima u sebi puno sadrzaja.
Uh, da, nije lako biti spreman na nove izazove, te izazove koji negdje cuce. No, je li zivot misterija?
Vjerojatno u nekom obliku i jest.


Te neke zabrane, ogranicenja, nemugocnosti, cemu sve to? Strah od novih poraza, poraza cak i s dobrim kartama?
Uh, ti strahovi toliko koce zivot, a zapravo...mozda su i strahovi misterija?
Uh, beskrajnost nekih tajni, tajni koje ne zelim potpuno otkriti, ali djelomicno ih i zelim saznati.
Sto je to sto ima toliko snazno u tome da se pitanja toliko puno ostavljaju traga?
Uh, a mozda i previse zalutam u tim trazenjima. Draze bi mi bilo da se neke stvari otkriju brze, no onda i izazovi koje bi predstavljale te misterije bi nekako se drugacije bazirali. A, eto, zaljenje za necime na sto nisam utjecaj je jos jedna od kocnica. No, eto, tako je to u zivotu, neke rijeci ostaju znatno dulje nego sto bi se to cinilo.


Kruh se bolje jede kada je mekan, vjetar mi pase ako je lagan, smijeh mi pase ako sam dobre volje. A, da, cesto kazem da se kroz zivot moze i na lakse nacine i laksom filozofijom u stilu ,,Sto mi pase, to zelim ciniti, sto mi ne pase, to nastojim izbjeci!'' , ali ponekad zaboravim na to.
majstore u kojoj si TI temi?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 09:51   #39
Ja sam u vise tema, ali i ovo sto sam napisao, je malo mozda izvan {no tak je to kad dodje inspiracija}

Tako da, eto, prolaznost, zaborav, odluke, trazenje, rjesenja, karma, sudbina itd. su zapravo uvertira u glavnu temu, a to je zivot!
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 15:08   #40
Kako si uspjela otvoriti temu, a nemaš još 100 postova da bi mogla otvoriti??

Sve je prolazno. Moraš naučiti živjeti i uživati sada u ovom trenutku. Ne se zamarati sa glupostima, jer ovo je stvarno mini drekec kikirikija od problema.
Ne dopustiti da ti misli zaokupiraju život s tim, i da ti se sve vrti oko toga ko će kada umrijeti, i kako je sve prolazno??? Nema smisla, samo se mučiš.

Kakve misli odabireš da ih misliš, tako će ti se i vraćati u životu. Ako stalno misliš da je sve prolazno, i kako ćeš ti, i svi oko tebe umrijeti brzo, onda će se tako i desiti. Jedini naćin da se to ne desi tako brzo, okreni misli i misli nešto drugo ljepše. Prevari vortex i ne budi emotivna pi**da jer to nitko ne voli.

Najlakše je sjesti u kut i tugovati, ali sa takvim stavom nećeš ništa postići.
Čuvaj nešto vode i za sebe, sve ćeš proliti van. Dosta cmizdrenja
ITGirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.