Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2016., 11:50   #1
Kako pomoći ženi da lakše preboli razvod sina i snahe

Pozdrav svima

Iako bi ovo pitanje možda prije moglo nalikovati da je za LJES, molim moda da temu ne premjesti tamo. Jer mi se tamošnji način raspravljanja čini površnim. Možda krivo sudim, ali eto...

Moja malo daljnja susjeda za koju sam nekako dosta vezan u smislu da mi je simpatična i tako to, ima oženjenog sina koji se uskoro razvodi od svoje žene. Imaju jednu curicu. Žive zajedno sa njegovom majkom i ocem. Dobro su situirana obitelj. Njegova majka je da bi pomogla svojoj odrasloj djeci otisnuti se u svijet, zaposliti se i udati/oženiti išla raditi svake godine po nekoliko mjeseci u Njemačku. Čuvala/njegovala je stare bake, išla u šparoge... svašta nešto.

Sin i snaha joj se razvode jer je snaha počinila preljub i dosta je rastrošna. Susjeda ju je otkrila pri nevjeri. Sin je majci rekao da ima drugu, ali da će plačati izdašnu alimentaciju prvoj supruzi.

Ta je susjeda par puta došla našoj kući, stalno plače i ne zna što bi sa sobom. Ja se ni malo ne razumijem u bračne/ljubavne intrige. Volio bih joj na neki način pomoć, a ne znam kako. Sina i snahu gotovo da ni ne poznam, pa mi ajmoreč do njih nije toliko stalo kao do nje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 19:19   #2
Nema tu neke posebne mudrosti. Nju ili brine što će selo reći ili jednostavno ima onaj sklop u glavi kako jednom sklopljen brak treba sačuvati po svaku cijenu. Prvo ispitaj je li išta od toga briga pa ćeš lakše dalje Inače, lijepo je što želiš pomoći
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 20:46   #3
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Nema tu neke posebne mudrosti. Nju ili brine što će selo reći ili jednostavno ima onaj sklop u glavi kako jednom sklopljen brak treba sačuvati po svaku cijenu. Prvo ispitaj je li išta od toga briga pa ćeš lakše dalje Inače, lijepo je što želiš pomoći
Nju najviše brine točka #2, a i sudbina djeteta. Ipak je curica njena unuka.

Mada se, koliko vidim, ne može zanemariti ni točka #1.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 09:20   #4
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ta je susjeda par puta došla našoj kući, stalno plače i ne zna što bi sa sobom.
daljnja susjeda .. nevjerojatna mi je ova kategorija

Quote:
Ja se ni malo ne razumijem u bračne/ljubavne intrige
jesi pito svoju mamu mozda?

Quote:
. Volio bih joj na neki način pomoć, a ne znam kako. Sina i snahu gotovo da ni ne poznam, pa mi ajmoreč do njih nije toliko stalo kao do nje.
.. ili jos bolje baku

p.s. naj zamjerit ak nisi u mogucnosti odnosno ako su pokojne .. a sam velis da nemas isksutva a htio bi pomoci .. pa .,. ja bi pitao oni koji moguce znaju nesto vise od mene u takvim situacijama
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:17   #5
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
daljnja susjeda .. nevjerojatna mi je ova kategorija [/B]
To je kategorija onih ljudi koji ne žive s tvoje lijeve ili desne strane ili preko puta, nego su udaljeni par ili nekoliko kuča.

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
jesi pito svoju mamu mozda?

.. ili jos bolje baku

p.s. naj zamjerit ak nisi u mogucnosti odnosno ako su pokojne .. a sam velis da nemas isksutva a htio bi pomoci .. pa .,. ja bi pitao oni koji moguce znaju nesto vise od mene u takvim situacijama
Oni koji imaju iskustva, puni su predrasuda i baš im nešto ije stalo da joj pomognu. Ili im je stalo ovisno o trenutnom raspoloženju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:37   #6
Ja baš nisam shvatila tko je kome što i tko je s kim živio.

Ali u svakom slučaju mislim da je najbolji, a možda i jedini, način za pomoći pitati samu tu gospođu možeš li joj na neki način pomoći i koji te joj napomenuti da ako joj bilo što treba, da stojiš na raspolaganju i da ti se može obratiti.

Ne znam kako bi joj drukčije mogao pomoći, čak i da se razumiješ u bračne intrige (za ovo zadnje isto ne znam što bi trebalo značiti da se netko "razumije" u to i kako bi to moglo biti od pomoći).

Mislim da jedino možeš biti tu i saslušati ju koliko god puta treba, da se ima kome izjadati sve dok je ne prođe šok i dok se ne navikne na novu situaciju i prihvati ju.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:53   #7
Question

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Moja malo daljnja susjeda za koju sam nekako dosta vezan u smislu da mi je simpatična i tako to, ima oženjenog sina koji se uskoro razvodi od svoje žene. Imaju jednu curicu. Žive zajedno sa njegovom majkom i ocem. Dobro su situirana obitelj.
OK, ovo me buni, voljela bih razjašnjenje: susjeda ima sina, OK. Sin i njegova žena žive sa njegovom majkom i ocem. - Da li to onda znači da oni žive s tvojom susjedom?

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Sin i snaha joj se razvode jer je snaha počinila preljub i dosta je rastrošna. Susjeda ju je otkrila pri nevjeri. Sin je majci rekao da ima drugu, ali da će plačati izdašnu alimentaciju prvoj supruzi.
Susjeda koja ju je otkrila pri nevjeri je neka treća susjeda ili ta tvoja susjeda kojoj bi želio pomoć - zapravo majka od tog prevarenog?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:00   #8
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
OK, ovo me buni, voljela bih razjašnjenje: susjeda ima sina, OK. Sin i njegova žena žive sa njegovom majkom i ocem. - Da li to onda znači da oni žive s tvojom susjedom?
Da. Tako je. S time da muž te rastrošne snae radi na brodovima i nema ga pola godine otprilike kod kuče.

Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Susjeda koja ju je otkrila pri nevjeri je neka treća susjeda ili ta tvoja susjeda kojoj bi želio pomoć - zapravo majka od tog prevarenog?
To je susjeda kojoj bi želio pomoć. Da. ona je majka tog prevarenog.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:14   #9
Evo, mnalo sam izmijenio uvodni post radi lakšeg razumievanja, te ga ponovo postam.

Pozdrav svima

Iako bi ovo pitanje možda prije moglo nalikovati da je za LJES, molim moda da temu ne premjesti tamo. Jer mi se tamošnji način raspravljanja čini površnim. Možda krivo sudim, ali eto...

Moja malo daljnja susjeda za koju sam nekako dosta vezan u smislu da mi je simpatična i tako to, ima oženjenog sina koji se uskoro razvodi od svoje žene. Sin i snaha imaju jednu curicu, žive zajedno s njima. Relativno su dobro situirana obitelj. Njegova majka je, da bi pomogla njemu i njegovoj sestri da se otisnu u svijet; zaposle se, udaju i ožene, išla raditi svake godine po nekoliko mjeseci u Njemačku. Čuvala/njegovala je stare bake, išla u šparoge... svašta nešto.

Sin i snaha joj se razvode jer je snaha počinila preljub i dosta je rastrošna. Svekrva ju je otkrila pri nevjeri. Prevareni muž je majci rekao da ima drugu ženu/devojku; ali da će plačati izdašnu alimentaciju prvoj supruzi.

Ta susjeda, majka prevarenog muža, par puta je došla našoj kući, stalno plače i ne zna što bi sa sobom. Ja se ni malo ne razumijem u bračne/ljubavne stvari. Volio bih joj na neki način pomoć, a ne znam kako. Njenog sina i snahu gotovo da ni ne poznam, pa mi ajmoreč do njih nije toliko stalo koliko do nje da što lakše preboli cijelu stvar.
__________________
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:15   #10
A ništa, teško joj je jer je zavoljela tu snahu i sve bi učinila za njih. A i mala unučica će sada vjerojatno otići iz njihove kuće. Tužno, ali naviknut će se s vremenom.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:24   #11
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
A ništa, teško joj je jer je zavoljela tu snahu i sve bi učinila za njih. A i mala unučica će sada vjerojatno otići iz njihove kuće. Tužno, ali naviknut će se s vremenom.
Prilično si dobro i brzo skopčala cijelu stvar.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 13:36   #12
Upravo sam saznao da je snaha pokupila namještaj i stvari... i odselila svooj mami.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 14:30   #13
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
[B][SIZE="3"]
Ta susjeda, majka prevarenog muža, par puta je došla našoj kući, stalno plače i ne zna što bi sa sobom. Ja se ni malo ne razumijem u bračne/ljubavne stvari. Volio bih joj na neki način pomoć, a ne znam kako. Njenog sina i snahu gotovo da ni ne poznam, pa mi ajmoreč do njih nije toliko stalo koliko do nje da što lakše preboli cijelu stvar.
__________________
Pa tako da je slušaš kad ti počne pričati. Bit će joj lakše prebroditi težak period kada osjeti da si uz nju. Treba vremena da se prihvati novonastala situacija.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:15   #14
Jako lijepa gesta s tvoje strane, samo pazi da gospoda ne bi mozda krivo shvatila tu tvoju brigu pa se popali.
Ako si u tom fazonu i dozivljavas ju kao nesto vise od simpaticne bakice, stavi joj ruku na rame, pogledaj ju doboko u oci i kreni u napad. Ako nista drugo, imat ce materijala za razmisljati o drugim stvarima osim o snahi.

Ok, sada ozbiljno.

Inace, ako sam dobro pokopcala, i sin i snaha imaju vec nove partnere, imaju svoje zivote itd. Bakica bi se ipak trebala malo vise fokusirati na svog muza i hobije, a ne svoj zivot graditi na zivotu svog djeteta.

Znam da uvijek tesko padnu takve situacije, krivo ti je i kad cujes za poznanika, a kamoli kada to imas u obitelji, no gospoda to ipak sve malo preosobno shvaca. Tj, koliko god meni bile drage moja mama i svekrva, one imaju svoje zivote i popizdila bih kada bi susjedima plakale na ramenu i prepricavale moju intimnu situaciju. Pogotovo da je toliko u banani da joj se zbog nekog odabira mene i mog muza rusi svijet.
Gospodi prije svega objasni da ju razumijes, ali da ona ipak mora drzati fokus na svom zivotu, a djeci biti na raspolaganju ako ju zatrebaju i ako ona bude u mogucnosti.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:21   #15
Na temelju naslova mislila sam da je netko umro. Ni prvi ni zadnji koji se rastaju. Kad su mogli-a varati mogu se i rastaviti-nije kraj svijeta. Sve je to zivot.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:03   #16
Otvorenomore i DaphneDoo, naravno da je sve to život. Ali ne mogu je gledati takvu. Žena se fakat naradila ko crnac, što bi u mom mjestu malo koja žena učinila za svoju djecu. Zato je ne mogu gledati u takvom stanju.

@Otvorenomore, kako si pomislila na smrt, kad u naslovu teme jasno piše: - ""Kako pomoći ženi da lakše preboli razvod sina i snahe"" ?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:20   #17
Mnogi ljudi se poistovjecuju s djecom, ali to nije zdravo.
Ok ako ces im pomoci (pomoc nije isto sto i trgovanje u smislu da ako se zrtvujes za dijete da ti je ono kasnije duzno biti kako si ti zamislio), ali to je njihov zivot i ako su oni sretni, a ocito jesu, neka se i ona pomiri sa situacijom. Niti moze utjecati na to, niti bi trebala, a kao sto sam vec rekla, nije ok ni da "ide po selu" i raspreda o tudoj intimi (iako je njen sin u pitanju, to jos uvijek nije ona).

Razumijem da joj je tesko sto unucica nece biti na 2m od nje, ali ce mozda kvalitetnije provoditi vrijeme kada se budu vidjele.

Zena koliko god bila dobra i pozrtvovna, neka si za svoje dobro nade hobi.

Nemoj me krivo shvatiti, imam slican slucaj u okolini (u pitanju je osoba koja se nije udavala i fokus je prebacila na clanove obitelji) i ovo kazem dobronamjerno.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:56   #18
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Iako bi ovo pitanje možda prije moglo nalikovati da je za LJES, molim moda da temu ne premjesti tamo. Jer mi se tamošnji način raspravljanja čini površnim. Možda krivo sudim, ali eto...

Moja malo daljnja susjeda za koju sam nekako dosta vezan u smislu da mi je simpatična i tako to, ima oženjenog sina koji se uskoro razvodi od svoje žene. Imaju jednu curicu. Žive zajedno sa njegovom majkom i ocem. Dobro su situirana obitelj. Njegova majka je da bi pomogla svojoj odrasloj djeci otisnuti se u svijet, zaposliti se i udati/oženiti išla raditi svake godine po nekoliko mjeseci u Njemačku. Čuvala/njegovala je stare bake, išla u šparoge... svašta nešto.

Sin i snaha joj se razvode jer je snaha počinila preljub i dosta je rastrošna. Susjeda ju je otkrila pri nevjeri. Sin je majci rekao da ima drugu, ali da će plačati izdašnu alimentaciju prvoj supruzi.

Ta je susjeda par puta došla našoj kući, stalno plače i ne zna što bi sa sobom. Ja se ni malo ne razumijem u bračne/ljubavne intrige. Volio bih joj na neki način pomoć, a ne znam kako. Sina i snahu gotovo da ni ne poznam, pa mi ajmoreč do njih nije toliko stalo kao do nje.
Zena je prevarila muza, a on si je vec nasao drugu? Kad je samo stigao. Susjeda tu ne moze nista. Prevara je izbor, a ne greska tako da smo s tim na cisto. Krivi su oboje i najbolje da se razvedu, jer ko prevari jednom i drugi put ce.

Kazes da ti je sinova mama daljna susjeda, a iznosi ti price koje se tebe uopce ne ticu. To su privatni zivoti i ne moj da se mjesas u to nikako. Njihov brak ne moze ona sloziti, a kamoli ti kojeg nit ne znaju ovo dvoje.

Meni se vise cini da ti oces spetljat se sa svekrvom tako da ju nasim savjetima utjesis. Posto nikad nisi bio u bracnim stanjima.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:56   #19
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Njihov brak ne moze ona sloziti, a kamoli ti kojeg nit ne znaju ovo dvoje.
Pitanje nije bilo kako spasiti njihov brak. Nego kako pomoći svekrvi da lakše preboli razvod sina i snahe. Dakle, uzeo sam razvod kao gotovu činjenicu, jer kad se takve stvari idu saopćavati okolo, najčešće se saopćavaju kada već sve pukne i nema povratka na staro.

Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Meni se vise cini da ti oces spetljat se sa svekrvom tako da ju nasim savjetima utjesis. Posto nikad nisi bio u bracnim stanjima.
Svekrva je barem deset godina starija od mene i ima 50+čvrga. Tako da budite sigurni da se ne želim ""spetljati"" s njom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 23:24   #20
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Svekrva je barem deset godina starija od mene i ima 50+čvrga. Tako da budite sigurni da se ne želim ""spetljati"" s njom.
zakaj ne? .. deset godina je par čvrga .. ajde ajde .. nebi ona isla toliko kuca daleko da ne zeli nesto od tebe .. a i ti se lijepo zalazes za nju .. vidis koliko se trudis da joj pomognes .. ma svaka majka bi te za ...
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.