Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 12:01   #281
Napravila sam pauzu mjesec dana, drzala sam kefirna zrnca zaledena u hladnjaku. Jucer sam ih odledila, stavila u mlijeko, ali nista se nije desilo. Treba li vise vremena kad se prvi put radi ili sam ja nesto krivo napravila?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 01:36   #282
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Napravila sam pauzu mjesec dana, drzala sam kefirna zrnca zaledena u hladnjaku. Jucer sam ih odledila, stavila u mlijeko, ali nista se nije desilo. Treba li vise vremena kad se prvi put radi ili sam ja nesto krivo napravila?
Možda im treba vremena da malo dođu k sebi mom je trebalo par dana da pređe sa frižiderske na sobnu temperaturu
Netko je već stavio, ovo ti je super stranica možda tu nađeš nešto korisno
http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Ljudi, i ja imam pitanje, dosad je s kefirom sve bilo u redu, jučer sam ga ostavila jednu noć u čistoj vodi da odmara. Iduću večer sam ga ocijedila, isti postupak kao i uvijek, ali ostalo mi je skroz malo Dukatovog trajnog mlijeka pa sam to nalila i dodala 2 dl novog svježeg mlijeka. To je jedino što je bilo drugačije. Danas sam ga procijedila i imao je dosta nespecifičan miris, nekako sirast, pomalo rezak i u svakom slučaju neugodan ima li netko sličnih iskustava, je li moguće da je kontaminiran?
Veridies is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:07   #283
Proslo je nekoliko tjedana i zrna se jos nisu oporavila. Mislim da sam zeznula stvar kod zamrzavanja jer nisam ih zamrznula s malo mlijeka ili vode nego sam ih zamrznula same.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:11   #284
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Proslo je nekoliko tjedana i zrna se jos nisu oporavila. Mislim da sam zeznula stvar kod zamrzavanja jer nisam ih zamrznula s malo mlijeka ili vode nego sam ih zamrznula same.

Isto se i meni dogodilo, umrla su. I sad sam bez, a imala sam tri pakiranja u zamrzivaču.
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 08:44   #285
Pozdrav,zanima me dali kad se dobije kefir i čuva u frižideru dali ga vi imate zatvorenog sa poklopcem u staklenki ili otvorenog? I zanima me koliko dugo zrnca smiju biti čuvana u vodi?
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 02:53   #286
Poklanjam vodena kefirna zrnca, primopredaja u Zagrebu, javite se u inbox
__________________
<3
otherkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:38   #287
Poklanjam vodena kefirna zrnca, Zagreb
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:00   #288
meni su bila zamrznuta i kad sam ih htjela opet aktivirati, stavila sam u malo mlijeka da napravi kefir...posli sam bacila taj kefir i ponovila postupak...radio je normalno.
A kad stavim u frizider vec napravljeni, ja ne pokrivam i nisam vidila problem u tome.
Kod zamrznuca i u vodi kad gljivica statira, mislim da joj treba malo vremena da se oporavi
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 21:00   #289
trazim zrnca vodenog kefira, ako niste blizu placam postarinu, bus, goluba pismonosu, sto bilo,...
hvala
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 12:47   #290
opet ja.... citam o tim japanskim kristalima, vodenom kefiru i nesto ne kuzim:

pise da se ostave u vodi 48 do 72 sata da fermentiraju - a kako cu znat kad su “gotovi”?

pise da se nakon nekoliko dana razmnoze, pa ih mogu dijeliti, ali kud cu s viskom? u posudicu neku pa u fridz kao mlijecnu gljivu?

i tesko mi nabavit neprskane suhe smokve i grozdjice, moze li se onda napravit samo sa secerom i kristalicima?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 21:04   #291
Pozdrav....
Meni su uginula zrnca u zamrzivacu.... Imao sam dosta i jednostavno nisu htjela krenuti kad sam odlucio nastaviti sa pripremom.

Ako ima netko voljan pokloniti malo da kenem opet sa pripremom bio bih zahvalan.
Bilo bi super da je pruzimanje u Novom Zagrebu ali moze i okolica.

Hvala unaprijed
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 13:47   #292
Čitala sam dosta o kefiru i odlučila sam ga i ja sama praviti.

Ima li tko na zapadnom dijelu Zagreba da bi podijelio par zrnaca?
Kamill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 09:48   #293
Quote:
Kamill kaže: Pogledaj post
Čitala sam dosta o kefiru i odlučila sam ga i ja sama praviti.

Ima li tko na zapadnom dijelu Zagreba da bi podijelio par zrnaca?
Također bih molila obzirom na zapadni dio grada Zagreba da li bi netko dao nešto kefirnih zrnaca.

hvala
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 15:54   #294
Pa kefir iz trgovine ima u sebi žive bakterije - to mu je i svrha, da sa živim korisnim bakterijama obnovi probavni sustav.
Dakle te će se bakterije normalno dalje razvijati u milijeku. Jednaki rezultat će se postići i sa zrncima i s bakterijama iz gotovog kefira u trgovini.
Evo jednog od recepta: Kefir iz kućne radinosti
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 09:56   #295
Kefirna gljiva i alergije...

Imam atopijski dermatitis, niti mliječni, niti vodeni kefir nije mi pomogao u mojoj bolesti, samo mi se jos vise pogorsalo. Inace sam osjetljiva na gljivice kojih ima na pretek u ova dva kefirna napitka, tako da mi dolaze u obzir jedino kupovni probiotici iskljucivo sa bakterijskim kulturama, ne sa plijesnima i gljivicama.
Masterplan23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 12:56   #296
Što to točno uzimaš?
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2019., 20:10   #297
Kako mislis? U ljekarni uzmem probiotike, u prahu ili kapsule. Da sad ne reklamiram odtedjene marke...
Masterplan23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2019., 20:19   #298
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Također bih molila obzirom na zapadni dio grada Zagreba da li bi netko dao nešto kefirnih zrnaca.

hvala
Imam ja nešto, može na pp.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 13:48   #299
Quote:
Masterplan23 kaže: Pogledaj post
Kako mislis? U ljekarni uzmem probiotike, u prahu ili kapsule. Da sad ne reklamiram odtedjene marke...
Upravo to me interesiralo. Ne treba reklamirati, hvala. Jel pomaže?
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 09:44   #300
Ne znam, tek sam pocela jer mi jedino to preostaje. Neke studije kazu da ti kupovni probiotici samo protrce kroz crijeva, a ne zadrze se... Probat cu 3 mjeseca svaki dan
Masterplan23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.