Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 19:09   #61
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da za sve treba recept, osim onih biljnih.
Tako je.

Popularni Misar, Helex, i slicna braca Xanaxa sva idu na recept i samo preko ledja lijecnika. Nema sanse da ih guta netko kome nije nista
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:12   #62
Kod jačih oblika stresa i uznemirenosti i nepovoljnog reagiranja na antidepresive kod nepsihotičnih ljudi (npr. anks-depr i sl.) katkad će se uznemirenost stabilizirati i minimalnim količinama antipsihotika što nipošto nije indikator da je osoba psihotična, već da se ide alternativnijom metodom koja u tom slučaju značajno doprinosi stabilizaciji.

SVI TI LIJEKOVI idu na recept i to pri dobroj estimaciji specijaliste.

Što se tiče Misara (Xanax, Hellex) on je dušu dao za smirenje (anksiolitik, benzodiazepam), ali benzići su visoko adiktivni i sa njima treba pametno i po potrebi. Jako pametno.

Takodjer, dobro napravit domaći rad prije uzimanja psihofarmaka i nać dobrog liječnika koji od pacijenta ne radi laboratorijskog miša i koji se ne razbacuje lijekovima ko iz guzice. Takav odmah treba bit sumnjiv. Čisto zato jer su nekompetentni debili sposobni od istresiranog a normalnog čovjeka uz trial i error metodu liječenja napravit hrpu užasa i pogoršat mu stanje koje se moglo riješit elegantnije.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:15   #63
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
ee: Ako netko ima bolji prijedlog za naslov, slobodno neka predloži.
"Ćaknute kokoške - psihotema (kad kokoš laje, a ne grize)"
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:17   #64
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tako je.

Popularni Misar, Helex, i slicna braca Xanaxa sva idu na recept i samo preko ledja lijecnika. Nema sanse da ih guta netko kome nije nista
Znam ljude oko sebe koji ih piju godinama i svakodnevno. I ne kuže da su narkomani zbog toga. Iako se da skinut s toga, samo i tu postoji dril, kojeg prosječan doktor ne nudi ispravno (npr preć sa misara na rivotril, pomalo, ili jos bolje na nesto s duljim djelovanjem (valium, normabel) i poooolako spustat (uz suplementaciju sa omegom 3 neuro, melatoninom navečer, l-tryptophanom i sl.)

Nisam pacijent ali sam nesudjeni psih i plastičar tako da se razumijemo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:20   #65
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nema sanse da ih guta netko kome nije nista
Znam za slučaj kad je osoba u akutnoj stresnoj situaciji otišla uglednom psihijatru koji ju je nakon 15 minuta otpravio s receptom za antidepresiv i antipsihotik, tako da se ne bih kladila u ovo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:22   #66
Antipsihotik se da kako bi AD bezbolnije uhvatio ali normalni psih će ti za to dat anksiolitik a ne AP, za pocetak.

Idiota koji te dijagnosticira u 10 minuta i da ti AP bez dodatnih pretraga treba ne samo zaobić u širokom luku, nego i prijavit.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:24   #67
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
"Ćaknute kokoške - psihotema (kad kokoš laje, a ne grize)"
S obzirom na epidemiju suicida, možda da loš humor vratimo nazad u dupe?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:27   #68
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post

Što se tiče Misara (Xanax, Hellex) on je dušu dao za smirenje (anksiolitik, benzodiazepam), ali benzići su visoko adiktivni i sa njima treba pametno i po potrebi. Jako pametno.
True
Kontrolirano i rijetko, sto rjedje.

Jbg, lako se navuc na osjecaj spokoja i bolikurca
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:27   #69
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
S obzirom na epidemiju suicida, možda da loš humor vratimo nazad u dupe?
Epidemiju? Suicida?

Jel HZJZ zna za to?
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:30   #70
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Znam ljude oko sebe koji ih piju godinama i svakodnevno. I ne kuže da su narkomani zbog toga. Iako se da skinut s toga, samo i tu postoji dril, kojeg prosječan doktor ne nudi ispravno (npr preć sa misara na rivotril, pomalo, ili jos bolje na nesto s duljim djelovanjem (valium, normabel) i poooolako spustat (uz suplementaciju sa omegom 3 neuro, melatoninom navečer, l-tryptophanom i sl.)

Nisam pacijent ali sam nesudjeni psih i plastičar tako da se razumijemo.
Imam ja jednu takovu...
Njoj je to svakodnevni calabrc za svako dnevno sranjce.
Pa ju je jednom uhvatila panika jer je ostavila tablu u drugom gradu, pa me zvala bi li joj odsjekla malo sa svoje :lujke:

Nista joj ne govorim jer jebiga, nisam joj ja doktor, to neka s njim rjesava... Tablu sam joj pripremila, ali na kraju nije bilo nuzno.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Antipsihotik se da kako bi AD bezbolnije uhvatio ali normalni psih će ti za to dat anksiolitik a ne AP, za pocetak.

Idiota koji te dijagnosticira u 10 minuta i da ti AP bez dodatnih pretraga treba ne samo zaobić u širokom luku, nego i prijavit.
Nekako ne mogu vjerovati da bi ikome mogao biti dodijeljen antipsihotik nakon kratkog susreta
Ali ako jest, slazem se za prijavu.

Btw, psiho tema mi je super, bas pase na ZK.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:33   #71
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
True
Kontrolirano i rijetko, sto rjedje.

Jbg, lako se navuc na osjecaj spokoja i bolikurca
Ou jea, I hear you. Marihuana beats the shit out of benzos. Samo i tu treba pametno i odgovorno.
Xanax je ono, kad ti se desi nesto toliko tesko i stresno, da ne mozes funkcionirat, a moraš. Neki dan nam je umrla bliska osoba i svi smo uzeli Xanax. I po saznanju i na pogrebu. Nema smisla umirat od stresa i boli u trenucima kad moraš ostat svoj. Na primjer, jel.
Ili neki manje dramatičan a isto stresno paralizirajuć moment.

Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Epidemiju? Suicida?

Jel HZJZ zna za to?
Odustani od pokušaja bivanja duhovitim. Nije smiješno.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:34   #72
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
@nalij,
ali trebala bi moci razumjeti lijekove da bi uopce razumjela odgovor kojeg ces dobiti.

No hajde,
Postoje tablete koje lijece neurotske simptome (anksioznost, hipohondriju, paniku, OCD, depresiju itd).

Postoje kompleksnije terapije koje se daju za psihoticki spektar poremecaja, tipa sizofrenije, bipolarni, borderline itd...

Znaci kad kazes 'ja bi se zabrinula da uzimam tablete ako nemam dijagnozu' treba razluciti koje tablete, i koju dijagnozu, in a first place.

Osoba ne mora biti 'bolesna', u smislu da nema psihozu, jer u psihijatriji su psihoze klasificirane primarno kao bolest.

Neuroze nisu 'bolest' vec poremecaji i ne svrstavaju te nuzno u psihicki bolesne, no mogu se i trebaju sanirati i lijeciti, ukoliko je covjek to odlucio.
Jednako tako je i PCOS primjerice poremecaj (a ne bolest), pa se isto sanira i lijeci.

Neuroze se jednako dijagnosticiraju kao i psihoze, dapace, postoji F tabela, i svaka dijagnoza ima svoju sifru bas kao i kod obicnih, fizickih bolesti.
Temeljem dijagnoze, dodjeljuje se terapija u obliku adekvatnih pilula.
Ili mislis da se lijekovi kupe u ljekarni samo tako bez uputnice? Da ih uzimaju ljudi eto, tek tako iako nemaju nikakvu dijagnozu?

Zapravo, to je dost u skladu s ovim hrvatskim shvacanjem, o 'dijeljenju lijekova sakom i kapom' i zlim psihijatrima koji iz ljudi rade ludjake.

Ja sam 3.5 godine isla samo na terapiju i nisam dobila ni bombone, najmanje moguce doze lijeka pripisane su mi kad sam fakat bila jako lose. Doktorica je odlicna i vrlo oprezna s medikamentima.
Nisi napisala gotovo ništa što ne znam. Prestani mi imputirati neko mišljenje jer ti tako odgovara.

Uvijek možeš mahati s tim da si bila jako loše, a ne znam zašto misliš da ja ne bih mogla mahati s tim da sam i ja bila jako loše. Moj cilj nije ovdje zauzeti stav da je meni bilo loše pa mi je bilo bolje i to bez tableta jer mi je jasno da postoje ljudi kod kojih je to stanje loše drugih dimenzija i porijekla. Kao što mi je jasno da i neki koje znam, a piju tablete, jednostavno nemaju elana ili hrabrosti ili čega već da se suoče sa sobom i svojim problemima i tablete im ne pomažu, osim da ih otupe. I vidi vraga, nemaju recept za njih, odnosno neki imaju jer su ga dobili nakon ni pet ni šest, nego jednog susreta s nekim terapeutom.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:40   #73
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ou jea, I hear you. Marihuana beats the shit out of benzos. Samo i tu treba pametno i odgovorno.
Xanax je ono, kad ti se desi nesto toliko tesko i stresno, da ne mozes funkcionirat, a moraš. Neki dan nam je umrla bliska osoba i svi smo uzeli Xanax. I po saznanju i na pogrebu. Nema smisla umirat od stresa i boli u trenucima kad moraš ostat svoj. Na primjer, jel.
Ili neki manje dramatičan a isto stresno paralizirajuć moment.



Odustani od pokušaja bivanja duhovitim. Nije smiješno.
Boldano, apsolutno se slazem.
Jedan jaci stres napravi dugorocno organizmu i imunitetu vecu stetu nego malo Xanaxa.

A sa svim drogama treba pametno, to je prvo pravilo. Bilo legalnim, bilo ilegalnim.
Nije pitanje drug or no drug, pitanje je zapravo koliko i kako


@nalij pero, masi s cime hoces, siroka ti poljana
Ne znam iskreno nikoga tko je terapiju dobio samo tako, ali eto, citam na forumu da takovih ima Pa je valjda i to istina.

I drugo - kako odrediti na koji nacin se itko treba suociti sa svojim problemima?
Ima li neki javni odbor koji se time bavi, a da ja ne znam?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:41   #74
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam SSRI AD i to Zoloft, kojeg dijele šakom i kapom.

Koji su neki od njih tovitelji ljudi, to nisu istine.

ajde u ludnicama to još i kužim, tu drogiranu atmosferu.. al krasno je što se to radi i starcima u domovima da ne zajebavaju, lakše je fikuse hendlat

e: a onda se i fizički brže uruše, ima neka veza tih različitih živčanih sustava

ee: od xanaxa mi se frendica htjela ubiti, to kako je opisala filmove u glavi je hororčina

Zadnje uređivanje Orak : 13.09.2017. at 19:55.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:52   #75
Evo, bez da pisem javno imena.

Dakle razlog mojeg trazenja pomoci su bile realne i dugotrajne stresne siruacije za koje sam htjela strucnu pomoc da se bolje nosim s njima.
Sasvim normalnim tonom i nacinom bih situacije iznijela lijecnicima.
Znaci, ovo su njihove reakcije na moju uvodnu rijec u kojoj bih najnormalnije opisala probleme i situacije kroz koje sam u odredjenom periodu prolazila, a s kojima sam se htjela lakse nositi. Uz ostalo muzeva hospitalizacija kod limfoma i velikih komplikacija od kemo (sepsa, pmeumonija) pri cemu je skoro umro, moja kronicna neuropatska bol kao posljedica jedne operacije i tako jos dosta toga sto se uz to naslagalo...razne situacije...

Raspon vremena je od 1992 do 2007.

Psih 1.
On mi ne moze pomoci, osim ako me ne hipnotizira, ali mozda bi se onda otkrilo da sam lezbijka ili ubojica majke.
Ja sam agresivna, a moja agresija se krije u crijevima, jer sam imala cistitis sa e coli, a to je crijevna bakterija.

Psih 2.
Potrebno mi me 3 godine intenzivne psihoyerapije 3x tjedno iz potpunu rekonstrukciju licnosti.

Psih 3
Zena je piljila u mene netremice i svaki put kad bih promijenila polozaj tijela, pitala me zasto sam to napravila (imala je neudoban stolac i bolila me guzica)

Psih 4
Pitao me masturbiram li i smijem li se dirati po klitorisu (kasnije su mi cure na recepciji, kad sam se pozalila, rekle da se tak i s njima zeza.)
Tip je izgledao ko Lagerfeld i imao pripadajuce naocale koje nije skidao.

Psih 5
Saslusao moj uvod, ponudio 3 lijeka zajedno, uz rijeci da ce mi od jednog malo "sisice narasti" (podize prolaktin, ak sam dobro izguglala)
Puna soba plisanih medvjedica. (Navodno zeli da pacijenti tuku medvjedice).

Mozda sam kojeg i propustila.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:53   #76
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Odustani od pokušaja bivanja duhovitim. Nije smiješno.
Ajde, onda ću biti ozbiljan.

Dijeliš tu savjete i preporuke bez da si dokazala da imaš bilo kakvo stručnu podlogu za tako nešto. Tko si ti i što si ti da bi ti ekipa tu vjerovala na riječ? Jesi li spremna snositi posljedice toga da neka osoba s psihološkim problemima ovdje pročita neki tvoj savjet i preuzme ga i stanje joj se pogorša?

Mislim da se malo previše zajebavaš s ljudskim sudbinama i daješ si previše slobode bez da si dokazala da to smiješ. Liječnički savjeti nisu zajebancija. Ne radi se tu o zobenim pahuljicama pa ako se pogriješi, posereš se i živiš mirno dalje. Ovdje se radi o životima.

Drugim riječima, otvarati teme o mentalnom zdravlju na forumu i davati preporuke na istima, na mjestu gdje preporuke može dati i svaka fjaka koja se to sjeti, bez ijednog upozorenja onima koji čitaju da bi se ti prijedlozi i iskustva trebali uzeti barem sa dozom opreza i prije svega bi se trebali raspraviti s liječnicima specijalistima (budi slobodna dokazati, moderatorima, administratorima, kome god, da to jesi), jest krajnje neodgovorno i, ako se mene pita, zlonamjerno. Zašto bi itko morao vjerovati u tvoju dobronamjernost?

Nadalje, ako tvrdiš da postoji epidemija suicida pretpostavit ću da imaš neke podatke koji ili nisu javno dostupni ili se o njima ne izvještava. Spreman sam prihvatiti da mediji koje pratim poštuju pravila pisanja o samoubojstvima te da nisam informiran, ali mislim da je itekako ozbiljani i hitan problem za ovu državu ako u njoj postoji epidemija suicida i, sukladno tome, smatram da bi se time trebao baviti zavod za javno zdravstvo.

Dovoljno ozbiljno?
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:54   #77
Hannah


A doktori, pa isuse Kriste

Velis, svi su dr.med.psih, ili su to mozda kojekakvi tecajci?
Gdje si ih nasla?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:00   #78
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hannah


A doktori, pa isuse Kriste

Velis, svi su dr.med.psih, ili su to mozda kojekakvi tecajci?
Gdje si ih nasla?
Da, Zagreb, bolnice, profesori. Tj.3 su bolnicki 2 privat. Lijecnici, da, nisu priuceni bili.
Ne bi imena pisala.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:01   #79
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ajde u ludnicama to još i kužim, tu drogiranu atmosferu.. al krasno je što se to radi i starcima u domovima da ne zajebavaju, lakše je fikuse hendlat

e: a onda se i fizički brže uruše, ima neka veza tih različitih živčanih sustava
Procedura je zapravo takva da ekipu koja je u početnim stadijima Alzheimera i sličnih poremećaja nakrcaju normabelima. Ti ljudi su onda toliko obamrli da nemaju snage ni iskašljavati. Uhvati ih upala pluća i, kako se radi o starijim osobama, redovno od nje i umiru.

To ti je ono kad u dva, tri mjeseca iz fizički sasvim normalne osobe (za njihovu dob) dobiješ leš.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:01   #80
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Da, Zagreb, bolnice, profesori.
Ne bi imena pisala.
Naravno da ne
Jbg, bas mi je zao kaj si imala takva iskustva.
Slucajno i sama znam detaljno za jednog da je uzasan, ali vecinom su moja iskustva i iskustva meni bliskih jako dobra, srecom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.