Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 14:47   #1521
Dosad sam imao prikljucen DVB-T prijemnik Strong model SRT 5203 preko scart kabela na Samsungov TV, nabavio sam drug DVB-T prijemnik Strong model SRT 8112 koji ima mogucnost prikljucenja na TV preko HDMI kabela pa sam ga tako i prikljucio na Samsung TV.
Problem je sto prije kad sam upalio prijasnji DVB-T prijemnik koji je bio prikljucen na TV preko scart kabela on se odmah nametnuo TV-u i prikazivai svoju sliku na ekranu TV-a.
Ovaj drugi DVB-T prijemnik koji je prikljucen preko HDMI kabela na TV nakon ukljucenja se ne namece kao prioritetni na ekran TV-a, vec moram otici kroz meni TV-a i izabrati izvor HDMI-1.
Kako napraviti da ovaj DVB-T prijemnik spojen preko HDMI kabela prilikom paljenja se nametne na ekran TV-a, bez da se mora ulaziti u meni TV-a i izbora izvora.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:51   #1522
HDMI standard nema tu funkciju
Neki modeli imaju u podešavanju opciju (obično za prvi ulaz) :
- pali se na HDMI1 ili
- prebaci ako je aktivan
negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:28   #1523
@Cilim: Da probaš poštelati HDMi CEC (Anynet) tako da ti paljenje DVB-T prijemnika pali i TV na tom HDMi ulazu...To uredno radi na Panasonicu (Power On Link)...naravno samo ako projemnik podržava HDMI CEC
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:28   #1524
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@Cilim: Da probaš poštelati HDMi CEC (Anynet) tako da ti paljenje DVB-T prijemnika pali i TV na tom HDMi ulazu...To uredno radi na Panasonicu (Power On Link)...naravno samo ako projemnik podržava HDMI CEC
Koliko vidim DVB-T prijemnika nema tu mogucnost Tv ga na postavci HDMi CEC (Anynet) nemoze pronaci.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 20:12   #1525
@Cilim: onda pogledaj kako ući u hotel meni od tv-a (ako ga ima)
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:15   #1526
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
gledajući sliku to bi bilo 4/5 mrtva piksela jer piksel ti je na tvojoj slici siva točkica a ovo je 4/5 povezanih crnih točkica i to je za zamjenu, neodustaj od zamjene.
TV vracen bez ikakvog problema i suvisnih pitanja...
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:40   #1527
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@Cilim: onda pogledaj kako ući u hotel meni od tv-a (ako ga ima)
Nema, radi se o Samsungu UE46H7000.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:52   #1528
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Dosad sam imao prikljucen DVB-T prijemnik Strong model SRT 5203 preko scart kabela na Samsungov TV, nabavio sam drug DVB-T prijemnik Strong model SRT 8112 koji ima mogucnost prikljucenja na TV preko HDMI kabela pa sam ga tako i prikljucio na Samsung TV.
Problem je sto prije kad sam upalio prijasnji DVB-T prijemnik koji je bio prikljucen na TV preko scart kabela on se odmah nametnuo TV-u i prikazivai svoju sliku na ekranu TV-a.
Ovaj drugi DVB-T prijemnik koji je prikljucen preko HDMI kabela na TV nakon ukljucenja se ne namece kao prioritetni na ekran TV-a, vec moram otici kroz meni TV-a i izabrati izvor HDMI-1.
Kako napraviti da ovaj DVB-T prijemnik spojen preko HDMI kabela prilikom paljenja se nametne na ekran TV-a, bez da se mora ulaziti u meni TV-a i izbora izvora.
Kako nema pozitivnog rijesenja ovog problema, zbog mira u kuci i jednostavnijeg koristenja za funkciju snimanja (stiska se manje gumba na daljinskom) vratio prikljucenje DVB-T prijamnika na TV sa HDMI kabela natrag na Scart kabel.
DVB-T prijemnik mi sluzi samo za snimanje i gledanja tih snimki emisija-serija sa TV-a, ionako se snima i gleda SD TV program.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 13:51   #1529
Kako spojiti?

Želim spojiti uređaj (mobitel, laptop...) koji ima utičnicu 3.5 mm za slušalice, na radio kazetofon koji ima dvije utičnice isto 3.5 mm za lijevi i desni zvučnik (aux in L i R na slici).
Mislio sam kupiti kabel koji na jednoj strani ima jedan utikač 3.5 mm, a na drugoj dva utikača 3.5 mm. Međutim koliko vidim takvih kabela nema. Kako je onda najbolje spojiti ova dva uređaja?

__________________
Life is a war of attrition. You have to stay active on all fronts. It's one thing after another. I've tried to control a chaotic universe. And it's a losing battle. But I can't let go. I've tried, but I can't. - Harvey Pekar
Linden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:34   #1530
Tebi treba ovo:
https://www.instar-informatika.hr/tr...9%2DL/product/
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 15:29   #1531
To sam prvo probao, ali ulazi na kazetofonu nisu za rca nego baš za 3.5mm.
__________________
Life is a war of attrition. You have to stay active on all fronts. It's one thing after another. I've tried to control a chaotic universe. And it's a losing battle. But I can't let go. I've tried, but I can't. - Harvey Pekar
Linden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:05   #1532
Onda bi to trebalo biti ovo, probaj si naruciti:
https://www.ebay.co.uk/itm/3-5mm-Min...0AAOSwHjNV7vUT
https://www.ebay.co.uk/itm/3M-3-5mm-...4AAOSwuLZYy~zB
https://www.ebay.co.uk/itm/3m-3-5mm-...pQJX7Sk_o10asw
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:10   #1533
@linden: Trebaš ovo: https://www.chipoteka.hr/artikl/1212...bag-8090102053 + 2x ovo: https://www.chipoteka.hr/artikl/1414...ulk-2630404220

P.S: to, ako je problem doći do kablova koje je Ćilim gore predložio
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 08:06   #1534
Znači ipak postoje takvi kablovi. Zahvaljujem Ćilim, Mytbyte.
__________________
Life is a war of attrition. You have to stay active on all fronts. It's one thing after another. I've tried to control a chaotic universe. And it's a losing battle. But I can't let go. I've tried, but I can't. - Harvey Pekar
Linden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 07:46   #1535
Pozdrav svima.

Izvor zvuka je mobitel koji spojen na pojačalo. Problem je šum koji se čuje u pauzama između pjesama i jako je glasan. Mob je spojen putem adaptera i neke jeftinjave od kabla. Prije je bio spojen putem Ipsilon kabla od 20 kn i zvuk je bio lošiji i dalje sa tim šumom. Gdje bi mogla biti caka? Pitam za prijateljicu koja neće dati ne znam kakve pare za kabel.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 09:26   #1536
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Izvor zvuka je mobitel koji spojen na pojačalo. Problem je šum koji se čuje u pauzama između pjesama i jako je glasan. Mob je spojen putem adaptera i neke jeftinjave od kabla. Prije je bio spojen putem Ipsilon kabla od 20 kn i zvuk je bio lošiji i dalje sa tim šumom. Gdje bi mogla biti caka? Pitam za prijateljicu koja neće dati ne znam kakve pare za kabel.
EDIT: kaže ona da nije još probala mp3 slušati nego se taj šum čuje kada sluša sa youtuba
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 18:08   #1537
A je li poglasnila sve do kraja u mobitelu?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 09:19   #1538
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A je li poglasnila sve do kraja u mobitelu?
je. kaže da sa deezera svira bolje. enivej odustaje od toga pa kupuje cd player. hvala
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 01:03   #1539
pozdrav, novi sam na forumu pa ako mi možete pomoći da riješim ovaj problem ili mi reći na koju temu da pišem.
Imam acer-ov monitor koji nema HDMI priključak uzeo sam adapter znači prelaz na hdmi, medjutim sta god da pokusam spojiti na monitor preko ekrana mi ide mali kvadratić na kojem piše input not supported, pokušavao sam i sa playstation3, tabletom, mojom tv, uvijek se pokazuje tako.
truma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 07:19   #1540
Uzeo si adapter, no nisi napisao za sta?
U koju uticnicu si utaknuo taj adapter?
Ili da napises tocno model monitora da mozemo vidjeti o cemu se radi?!
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.