Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 23:38   #141
@Honey Dorian,
Ovo zadnje - da.

Jak si ako 'nemas problem', ili ako ga imas pa ga uspijes SAM rijesiti. Onda si junak, bolji od drugih valjda.

Tablete piju slabici. Tablete piju problematicni, slabi i nesposobni. Imas godinama iste psihicke probleme, omg, pa kako, KAKO? Kako dosad nisi izlijecio sebe, zdravom logikom i sportom??

Kad sam po mrezama citala komentare na nedavni suicid onog malog, fakat mi se lagano bljuvkilo.

E majke mi nisam nigdje upoznala vise normalnih ljudi nego medju ekipom koja priznaje da ima problem i trudi se naci rjesenje. Naravno u sferi u kojoj je takvo sto moguce. (Neke dijagnoze per se ukljucuju denial i/li manipulaciju istom, ne pricam o tome).

Oni koji briju da je pomoc sranje i da se sve mora moc sam u svojim redovima ponekad gaje najtoksicnije pojedince. Ne kazem da su svi takvi, ali ima ih medju takvima - bar mi moje iskustvo to govori.
Toksicni narcis npr nikad ne ide na terapiju niti priznaje da mu treba pomoc, za takve je to ultimativni horor. I tak.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:44   #142
A dobro, toksičnom narcisu je super u životu
Tu okolina najebe

On je u pravu kad ponavlja kako njemu pomoć ne treba
Jer šta, super je, dobro mu je, dobro mu ide u životu i tako to

I fakat takvim likovima često "dobro ide"
Sjebavanje drugih included
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:48   #143
a zanimljivo je kako istodobno svako kućanstvo ima normabele na lageru

desi ti se nešto, hoćeš jedan normabel? toliko o nutkanju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:49   #144
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
A dobro, toksičnom narcisu je super u životu
Tu okolina najebe

On je u pravu kad ponavlja kako njemu pomoć ne treba
Jer šta, super je, dobro mu je, dobro mu ide u životu i tako to

I fakat takvim likovima često "dobro ide"
Sjebavanje drugih included
Najebe okolina, da. I to dost gadno. A i oni koji se i daju malo srediti nisu duboki narcisi in a first place.
One koji se najvise moraju lijecit nemos krstit.
Jedva cekam da to proglase punopravnom bolescu, a mogli bi kroz koje desetljece
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:51   #145
Tinch, razumijem što hoćeš reći, ali mislim da se hrpi ljudi ne pomaže i da se ne zna dovoljno baš zato što se premalo zna o tome koliko se ne zna, a prosječan psihonešto neće biti otvoren i pošten po tom pitanju, ni prema sebi, nego će primjenjivati nešto što si je netko iščupao iz guzice i dobro mu je zvučalo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:53   #146
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a zanimljivo je kako istodobno svako kućanstvo ima normabele na lageru a nitko ne ide doktoru.

desi ti se nešto, hoćeš jedan normabel? toliko o nutkanju.
E pa to je bas i meni fenomen
Kao svi su ok, nitko nema problema a dr.mi veli da su ne Normabeli vec pilulice iz Xanax family cesci dodatak po kucama od nekih skupljih bombonijera
Kako, kad nitko nikad ne ide doktorima?
I svi su super zdravi i hendlaju svoj lyff kak spada?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:56   #147
Pa kaj nisu Normanel i Xanax ista skupina lijekova, samo kaj Normabel ima duze trajanje i duzi "poluzivot" ?
Normabel je genericki Apaurin, ne?
Alexa?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:00   #148
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E pa to je bas i meni fenomen
Kao svi su ok, nitko nema problema a dr.mi veli da su ne Normabeli vec pilulice iz Xanax family cesci dodatak po kucama od nekih skupljih bombonijera
Kako, kad nitko nikad ne ide doktorima?
I svi su super zdravi i hendlaju svoj lyff kak spada?
otkud znate da nitko nikad ne ide doktoru?
recimo, većina starijih ljudi ide doktoru na redovnoj bazi.
normabel se prepisuje za toliko različitih stvari, od bolova nakon nekih ozljeda, preko visokog tlaka, pa do vagnizma. trudnicama protiv preuranjenih kontrakcija itd... ne samo za smirenje.

ja koliko vidim oko sebe ljudi non-stop idu doktorima i ugl. stalno pričaju o bolestima, doktorima i pregledima.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:00   #149
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tinch, razumijem što hoćeš reći, ali mislim da se hrpi ljudi ne pomaže i da se ne zna dovoljno baš zato što se premalo zna o tome koliko se ne zna, a prosječan psihonešto neće biti otvoren i pošten po tom pitanju, ni prema sebi, nego će primjenjivati nešto što si je netko iščupao iz guzice i dobro mu je zvučalo.
I ja mislim da to stoji. Ima doktora koji rade ko po traci, 10 min max i to je to.
Dijelom zbog manjka love za taj sektor, jasno. Dijelom jer im se ne da. Dijelom tko zna zasto. Jer su losi npr.

Ipak onakve primjere kakve je Hannah tamo davno opisala ipak nisam ocekivala


Mislim glupo mi je ikog ili ista sad braniti. Nit sam psih, nit mi je muz psih, znam nesto ali ne znam dovoljno. Nit me psihijatrija ikako hrani. Imam samo to svoje iskistvo koje mozda nekome moze koristiti. Vecini ne, ali tko zna...

Jednom sam jako davmo bila kod lika koji mi je dao Helex u 5 minuta.
Jbg, koristio mi je jer noxima nisam spavala. Ali da, 5 minuta. Tako da mi je sve jasno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:02   #150
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
otkud znate da nitko nikad ne ide doktoru?
recimo, većina starijih ljudi ide doktoru na redovnoj bazi.
normabel se prepisuje za toliko različitih stvari, od bolova nakon nekih ozljeda, preko visokog tlaka, pa do vagnizma. trudnicama protiv preuranjenih kontrakcija itd... ne samo za smirenje.

ja koliko vidim oko sebe ljudi non-stop idu doktorima i ugl. stalno pričaju o bolestima, doktorima i pregledima.
Mislila sam na psihice i related strucnjake.
Znaci na doktore koji ugkavnom propisuju ozbiljnije anksiolitike i sl.
Normabel je nis.

Nisam baz ziher da DOP moze propisati Xanax. Isto kako nemre ni kontracepciju.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:11   #151
Istina, opća praksa, tj. LOM (liječnik obiteljske medicine) može propisati normabele samoinicijativno, bez preporuke specijaliste, a Xanax (Helex) ne može

Za kontracepciju je drugačije, to propisuje liječnik ginekolog u primarnoj zdravstvenoj zaštiti
Da su ginići samo sekundarna (ono kad ti treba uputnica da dođeš do njega), onda bi kontracepciju propisivali LOM, po preporuci specijalista
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:19   #152
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Jednom sam jako davmo bila kod lika koji mi je dao Helex u 5 minuta.
Jbg, koristio mi je jer noxima nisam spavala. Ali da, 5 minuta. Tako da mi je sve jasno.
sad duže pričaju s tobom? jer psihijatri su kod nas ugl. farmakološki orijentirani, koliko znam. pilule za lilule i ajd bok.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:20   #153
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
otkud znate da nitko nikad ne ide doktoru?
recimo, većina starijih ljudi ide doktoru na redovnoj bazi.
normabel se prepisuje za toliko različitih stvari, od bolova nakon nekih ozljeda, preko visokog tlaka, pa do vagnizma. trudnicama protiv preuranjenih kontrakcija itd... ne samo za smirenje.

ja koliko vidim oko sebe ljudi non-stop idu doktorima i ugl. stalno pričaju o bolestima, doktorima i pregledima.
ovi moji ne idu, osim ako imaju zdravstvenih problema, psihičkih nemaju.
normabele lapaju od babe ili jednostavno kupuju u drugoj državi. ili rodbina gastarbajterska donese iz švedske nešto njihovo (pitaj boga što, kao da imaju ikakvog pojma), pa te onda ponude ali uglavnom ga praktički svi imaju kod kuće.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:23   #154
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutiti, ali meni je ovo užasno odbojno izražavanje.
valjda postoji neki kontekst za neke super sam si, hehe, baš sam kul izraze.
tipa 'abić'. to kad pročitam, smrkne mi se. a posebno mi se smrkne kad to netko napiše na temi o abortusu gdje pišu žene koje su imale kiretaže i pišu o svom iskustvu i onda eto mene sa hehehe abićem.

isto kao što si mi kažemo 'ne budi retardirana', ali neću doći na temu o downovom sindromu i pitati jel retardi nešto. jer bih onda zbilja bila retardirana osoba.

tako nekako i ovo. ovo bi zbilja mogla biti korisna tema jer ima ljudi koji nemaju pojma i koristilo bi im znati neke stvari, podijeliti iskustva. netko je već bio napisao da oklijeva otići na razgovor, a zašto bi ljudi oklijevali otići na razgovor? jel oklijevaju otići zubaru kad ih zub boli? pa možda zato jer je društveni stav da su to sve luđaci.
bilo bi korisno da se više priča o tim 'luđacima iz ludare' ne kao o luđacima iz ludare jer to nisu, to su bolesni ljudi. jel ljude s kemoterapije zovemo kemići? ćelavci? njihov odjel umiraonom?

nitko tko je ikad zavirio na psihijatriju, prozborio koju riječ s tim ljudima, a da ima trun empatije u sebi, ne bi tu temu shvaćao olako i zvao ljude luđacima iz ludare.
znam da ljudi nemaju pojma jer su to tamo neki ljudi iza zatvorenih vrata, jako često sami na svijetu, i ovo društvo, oh, tako osjetljivo na ugrožene skupine i manjine, boli kurac za njih jer nemaju pravo glasa i onda ih se još naziva luđacima iz ludare. bolesne ljude. ni krive ni dužne za svoju bolest.
malo više empatije ovom društvu ne bi škodilo.
nemam se što ljutiti. pročitala sam naslov i uvodni post i mislila sam da je neka zezancija a ne ozbiljna tema. oprosti ako sam te uvrijedila

inače, ne sprdam s bolestima ali se među frendovima ne izražavam s terminima psihijatrijska ustanova, hospitalizacija i sl neko neformalno ludara, strpati itd ali ne sprdalački nego jer tako pričam.

čula sam da se elektroškovi još uvijek primjenjuju u nekim ustanovama pa me je zanimalo da li je tako i kod

jebote, ovdje moraš sve ko po jajima
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:23   #155
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ovi moji ne idu, osim ako imaju zdravstvenih problema, psihičkih nemaju.
normabele lapaju od babe ili jednostavno kupuju u drugoj državi. ili rodbina gastarbajterska donese iz švedske nešto njihovo (pitaj boga što, kao da imaju ikakvog pojma), pa te onda ponude ali uglavnom ga praktički svi imaju kod kuće.
normabel je kurac od ovce, naravno ako se ne guta svaki dan do unedogled (zato baba i ima toliko za dati drugima).
to su ti tablete za stare babe.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:25   #156
Nisam sigurna da se može kupiti normabele bez recepta čak i u Bosni. (Kortiće može, znam za ziher )

A ovi koji stalno idu doktorima kod Aryne, pa to su, pretpostavljam, starije generacije kao i ono što ti vidiš (edit, pisala sam Isadori). Oni nadobivaju normabelčića za "probleme sa spavanjem", ili kao pripomoć nekom analgetiku zbog bolova u kralježnici ili čemu već, a zatim nude okolo jer vjerojatno piju samo povremeno (obično i bude takva preporuka, po potrebi)
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:27   #157
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I ja mislim da to stoji. Ima doktora koji rade ko po traci, 10 min max i to je to.
Ne radi se samo o tome. Ima onih koji si uzmu vremena, ali još uvijek briju na neke odavno odbačene ideje. Ili su očarani pričom o psihijatru koji se zatvorio u sobu s kartonima i ponavljao "hvala volim te oprosti", i općenito su u rangu s pedijatrima koji liječe konjunktivitis homeopatskim kapima.

Cochrane ne preporučuje, na temelju studija, rutinski klistiranje i epiziotomije. U našim rodilištima to i dalje ne znaju baš svi, iako su to svakome lako dostupne činjenice.

Psihonešto su u prosjeku vjerojatno barem podjednako neuki po pitanju novijih saznanja, a često ni nema toliko jasnih preporuka, jer se manje zna o depresiji ili bipolarnom nego o perineumima u porodu, i onda improviziraju ili rade po nekim teorijama za koje je nekome palo na pamet da bi mogle biti točne.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:28   #158
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
inače, ne sprdam s bolestima ali se među frendovima ne izražavam s terminima psihijatrijska ustanova, hospitalizacija i sl neko neformalno ludara, strpati itd ali ne sprdalački nego jer tako pričam.
...
jebote, ovdje moraš sve ko po jajima
Mislim da ti je lokativ pogresan.

Ne, ne moras ovdje ko po jajima, ali tvoji prijatelji i poznanici koji znaju kako se izrazavas ce itekako hodati po jajima u razgovoru s tobom u slucaju da imaju psihickih problema. Jer su ludi i mozda ih je strpalo u ludaru, a mozda se boje da ce ih strpati u ludaru pa ni nece traziti pomoc, a mozda bi potrazili pomoc da im je okolina drugacija.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:28   #159
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
normabel je kurac od ovce, naravno ako se ne guta svaki dan do unedogled (zato baba i ima toliko za dati drugima).
to su ti tablete za stare babe.
ma je za babe, nego je mene iznenadilo koliko ljudi poseže za tim tipom olakšanja jednom kad sam to skužila.

Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
nemam se što ljutiti. pročitala sam naslov i uvodni post i mislila sam da je neka zezancija a ne ozbiljna tema. oprosti ako sam te uvrijedila

inače, ne sprdam s bolestima ali se među frendovima ne izražavam s terminima psihijatrijska ustanova, hospitalizacija i sl neko neformalno ludara, strpati itd ali ne sprdalački nego jer tako pričam.

čula sam da se elektroškovi još uvijek primjenjuju u nekim ustanovama pa me je zanimalo da li je tako i kod

jebote, ovdje moraš sve ko po jajima
ma ne moraš. i ne moraš se ispričavati. sve 5.

@honey- moglo se prije. i day after pilule antibiotike, itd. sad nemam pojma, nisam upućena, i to uglavnom znam od drugih. http://www.glas-slavonije.hr/302483/...-i-Hercegovine
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:32   #160
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da se može kupiti normabele bez recepta čak i u Bosni. (Kortiće može, znam za ziher )

A ovi koji stalno idu doktorima kod Aryne, pa to su, pretpostavljam, starije generacije kao i ono što ti vidiš. Oni nadobivaju za "probleme sa spavanjem", ili kao pripomoć nekom analgetiku zbog bolova u kralježnici ili čemu već, a zatim nude okolo jer vjerojatno piju samo povremeno (obično i bude takva preporuka, po potrebi)
nisam ja to govorila da ljudi idu doktorima baš po normabele, nego općenito govorim da bar po ovom što ja vidim ne mogu reći da "nitko nikad ne ide doktoru, pa otkud mu lijekovi".

naprotiv, ljudi kod nas su čak i dosta opterećeni bolestima i doktorima i to im je jedna od najomiljenijih tema za razgovor. evo, neki dan u gradu, od recimo 10 ljudi koje sam vidjela da su se sreli pa počeli pričati, valjda 8 je razgovaralo o bolestima, pregledima...svojim, tuđim... lijekovima, uzimao je ovo, pa sad uzima ono...bla bla..
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.