Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 11:28   #201
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno, nijedna valuta ne vrijedi ništa
Da-

Quote:
- ali prave valute "vrijede" jer na komadu papira pišu neka imena i neki žigovi koji su garancija da ta i ta država jamči da to vrijedi... a država pritom kontrolira rudnike, izvore vode i najvažnije- vojsku i obavještajni aparat... tako da u slučaju recimo hiperinflacije, možemo kriviti aktualne vlastodršce, pa na idućim izborima izabrati neke druge ili u ekstremnijem slučaju masovno posjetiti zgradu parlamenta i pitati gdje su pare.
U slučaju propasti burze kriptovaluta, nemaš taj gušt da okriviš nikoga ili da ljut prevrneš policijski automobil
Ne može država silom novac učiniti vrijednim, iako su u Zimbabveu hiperiflaciju proglasili nezakonitom. Ne znam da li je pomoglo.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 27.12.2017., 11:30   #202
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ma kakva valuta, dajte molim vas....
To je sofisticirana onlajn kladionica za milenijalce koji ne idu u Supersport jer im par Radnicki-Wroclav ne zvuci dovoljno cool da bi u to stavili pare..
Kladionice imaju male limite, tko se hoće kladiti ulaže najviše u dionice, a manje u kriptovalute, a to se vidi po tržišnoj kapitalizaciji.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 27.12.2017., 11:31   #203
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Dečki, glavni skeptik vam se preobratio na Islam..........pardon, na crypto.......

https://pbs.twimg.com/media/DSAd0joW0AYkjwo.jpg
Oni malo iskusniji bi znali sto predstavlja trenutak kad i najveci skeptici napokon popuste i uskoce u puni vlak na zadnjoj stanici i plate punu kartu ne bi li se i oni provozali kad vec svi putuju.
To je ultimativni pokazatelj bull trapa kad oni koji imaju iskustvo razmjene svoje iskustvo za novac onih koji imaju novac.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 27.12.2017., 12:04   #204
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Oni malo iskusniji bi znali sto predstavlja trenutak kad i najveci skeptici napokon popuste i uskoce u puni vlak na zadnjoj stanici i plate punu kartu ne bi li se i oni provozali kad vec svi putuju.
To je ultimativni pokazatelj bull trapa kad oni koji imaju iskustvo razmjene svoje iskustvo za novac onih koji imaju novac.
Nisi shvatio, to je tek jedna lasta, a ona ne čini proljeće, sve ostale su skeptične da ne mogu biti skeptičnije.
A tek kad vide cijenu 01.07..........e tek to će biti maestralno............:klap:

Jer ne zaboravite, Wall Street još nije ušao, tek su napravljene pretpostavke da oni uđu, sa CBOE i CME ( a uskoro i Nasdaq ) futuresima na Bitcoin.........

Pravi vrh će biti kad ti i kolega 7nationarmy uđete ili kad otvorite temu Kako smo zakasnili ući u Bitcoin
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is online now  
Old 27.12.2017., 12:09   #205
mislija san da ću imati vrimena napisati post na blogu o bitcoinu ovih dana, ali na žalost "nisan spojija", zovu non stop. uglavnom, cili tekst mi je u glavi
moje viđenje cile priče je jako jednostavno, jer je cila priča jednostavna: moralno je nedopustivo ostaviti budalama njihove pare.
strange quark is offline  
Old 27.12.2017., 12:16   #206
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To je stvar izbora, može se urediti i drukčije.
Kako misliš izbora i kako drukčije urediti ? (ako je to moguće, tehnološki, onda bi ta valuta bila bolja, jeftinija za stvaranje i održavanje, 'bankarenje'.. od postojećih, idnosno B)



Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Na što točno misliš?
To da prosječni korisnik nema pojma ako nije stručnjak za informatičke tehnologije (može se baviti spekuiranjem i rizikom igre, a tu mu treba puno para da bi se obogatio), dok to oni napredni koji su stvari smislili, znaju što ostali ne znaju. (što ne znači da je urota iza svega, ali povijest i primjeri nas uče da se uvijek oko lake love mulja..kockarski rizik isl.)



Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Za mining bitcoina već odvano se koristi specijalizirani hardver koji je proizveden samo za tu svrhu.
Vidio sam te kompjutere i ventilatore. Ustvari servere.
Navodno rade na maximumu jer su jednadžbe složene...zašto nisu jednostavnije ? (pitanej s početka)



Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio, malo što funkcionira onako kako je zamišljeno, jer kad ode na globalnu skalu dolazi do velike razine kompleksnosti gdje stvari nisu predvidljive niti ih je moguće kontrolirati iz jednog centra.
Eto vidiš.
Kriptiranje (i transakcije također, to je sve dio istih procesa..tako sam shvatio poantu a ja si volim sve pojednostaviti) navodno troši najviše računalnih i energetskih resursa.
Čitam isto tako da je unatoč dobro postavljenom programu ili šemi po kojoj stvari rad ,moguće provaliti ili hakirati.
Isto tako čitam, koriste se malware kojim onda zaraze računala i telefone ljudima koji se ne bave ovime, i imaš ustvari parazitiranje u svrhu stvaranja valute.

Po meni stvari sa virtualnim novcem će onda krenuti kad to države počnu pratiti.
Fantasist is offline  
Old 27.12.2017., 12:24   #207
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio, to je tek jedna lasta, a ona ne čini proljeće, sve ostale su skeptične da ne mogu biti skeptičnije.
A tek kad vide cijenu 01.07..........e tek to će biti maestralno............:klap:

Jer ne zaboravite, Wall Street još nije ušao, tek su napravljene pretpostavke da oni uđu, sa CBOE i CME ( a uskoro i Nasdaq ) futuresima na Bitcoin.........

Pravi vrh će biti kad ti i kolega 7nationarmy uđete ili kad otvorite temu Kako smo zakasnili ući u Bitcoin
ne kuzim ovu ekipu koja po zlato forumu kenja po fiat valutama a bitcoin im je ok.
jednostavno nekuzim.

.
moje prazmišljanje na tu temu je da je wall street ili duboko u tome ili će ući u to samo i jedino ako izradi svoju vlastitu kriptovalutu. a onda pričice bacača magle ne vrijede ni pare.
sick.am is offline  
Old 27.12.2017., 12:27   #208
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Kako misliš izbora i kako drukčije urediti ? (ako je to moguće, tehnološki, onda bi ta valuta bila bolja, jeftinija za stvaranje i održavanje, 'bankarenje'.. od postojećih, idnosno B)
Svaka metoda ima svoje prednosti i nedostatke. Ova koju spominješ da puno troši struje je proof of work. Postoji i proof of stake, delegirani prooof of stake, proof of importance itd.

Quote:
To da prosječni korisnik nema pojma ako nije stručnjak za informatičke tehnologije (može se baviti spekuiranjem i rizikom igre, a tu mu treba puno para da bi se obogatio), dok to oni napredni koji su stvari smislili, znaju što ostali ne znaju. (što ne znači da je urota iza svega, ali povijest i primjeri nas uče da se uvijek oko lake love mulja..kockarski rizik isl.)
U ovom slučaju to je izrazito malo vjerojatno, poznavajući kontekst priče.


Quote:
Vidio sam te kompjutere i ventilatore. Ustvari servere.
Navodno rade na maximumu jer su jednadžbe složene...zašto nisu jednostavnije ? (pitanej s početka)
I jesu kada je proof of stake u pitanju, a može se i PoW modificirati po željama.


Quote:
Čitam isto tako da je unatoč dobro postavljenom programu ili šemi po kojoj stvari rad ,moguće provaliti ili hakirati.
U blockchain i ne baš. Ukrasti privatni ključ korisniku ili burzi lako je moguće.

Quote:
Isto tako čitam, koriste se malware kojim onda zaraze računala i telefone i imaš ustvari parazitiranje u svrhu stvaranja valute
Rijetki su uspješni, obično oni koji tiho kao trojani kopaju Monero.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 27.12.2017., 12:32   #209
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
moje prazmišljanje na tu temu je da je wall street ili duboko u tome ili će ući u to samo i jedino ako izradi svoju vlastitu kriptovalutu. a onda pričice bacača magle ne vrijede ni pare.
Zašto bi Wall street bio 'duboko u tome' kad je kapitalizacija tako mala za njih?

Ne razumijem te ništa.

S druge strane, ne izdaju svoje kriptovalute niti to ima smisla, a unutra su već sa futuresima, a sad će doslovno biti i fizički Wall street kada to napravi i Nasdaq.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 27.12.2017., 12:36   #210
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Saka metoda ima svoje prednosti i nedostatke. Ova kju spominješ da puno troši stroje je proof of work. Postoji i proof of stake delegirani prooof of stake, proof of importance itd.

Koliko sam shvatio, kupovina i ostale transakcije B su moguće (što i je poanta valute i to bi bila ajmo reć prednost, pogotovo ak nema banke ali kao što znaš i sam netko stvar ipak drži ili i tu imamo 'banku') al ide jako polako. (dakle da bi išlo brže treba što? još jača računala ili ?)

Koja svrha svega ovoga kad postojećim bank karticama stvari se odvijaju trenutno i manje više bez obzira na lokaciju globalno ?
Fantasist is offline  
Old 27.12.2017., 12:46   #211
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
ne kuzim ovu ekipu koja po zlato forumu kenja po fiat valutama a bitcoin im je ok.
jednostavno nekuzim.

.
moje prazmišljanje na tu temu je da je wall street ili duboko u tome ili će ući u to samo i jedino ako izradi svoju vlastitu kriptovalutu. a onda pričice bacača magle ne vrijede ni pare.
Nisam baš shvatio. Ako misliš da ja serem po zlatu onda si u krivu. Ja tu govnaru i dalje držim i cijenim. Samo što tamo zadnjih godina nije bilo baš neke akcije u smislu zarade pa sam se preselio tamo gdje je ima.

A tvoje razmišljanje nema baš puno dodira sa stvarnošću........WS nije još ušao, ali će ući, jer da nije tako CBOE, CME i Nasdaq nikad ne bi otvarali futurese na BTC........

Imam blagi osjećaj da vi skeptici malo precjenjujete svoj utjecaj. Što se tiče Crypta on je vrlo blizu nule..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is online now  
Old 27.12.2017., 12:48   #212
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, kupovina i ostale transakcije B su moguće (što i je poanta valute i to bi bila ajmo reć prednost, pogotovo ak nema banke ali kao što znaš i sam netko stvar ipak drži ili i tu imamo 'banku') al ide jako polako. (dakle da bi išlo brže treba što? još jača računala ili ?)

Koja svrha svega ovoga kad postojećim bank karticama stvari se odvijaju trenutno i manje više bez obzira na lokaciju globalno ?
Prednost bi trebala biti decentralizacija, (pseudo)anonimnost, izbjegavanje (velikih) posrednika, barijera, kontrola i jeftiniji i brži transferi.

Zasad to ne ide sve tako glatko, posebno što se tiče brzine i skalabilnosti.

Jača računala neće biti dovoljna, postoje neke ideje kako to izbjeći, kao što su realizacija tzv lightning networka koji bi trebao rasteretiti sam blockchain i omogućiti brže transakcije.

Pitanje je da li će to biti dovoljno ili i sam blockchain treba modifikaciju u vidu nečega kao što je IOTA Tangle arhitektura.

Sve su to još uvijek samo buzzwordi i još uvijek postoje samo kao potencijal. Blockchain je tu već skoro 10 godina i još uvijek nema efikasne platne mreže niti razvijenih modela sa smart ugovorima.

Sad su svi unutra poslovno, s lijepim planovima, realizacija tek predstoji.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 27.12.2017., 13:03   #213
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Prednost bi trebala biti decentralizacija, (pseudo)anonimnost, izbjegavanje (velikih) posrednika, barijera, kontrola i jeftiniji i brži transferi.

Zasad to ne ide sve tako glatko, posebno što se tiče brzine i skalabilnosti.

Jača računala neće biti dovoljna, postoje neke ideje kako to izbjeći, kao što su realizacija tzv lightning networka koji bi trebao rasteretiti sam blockchain i omogućiti brže transakcije.

Pitanje je da li će to biti dovoljno ili i sam blockchain treba modifikaciju u vidu nečega kao što je IOTA Tangle arhitektura.

Sve su to još uvijek samo buzzwordi i još uvijek postoje samo kao potencijal. Blockchain je tu već skoro 10 godina i još uvijek nema efikasne platne mreže niti razvijenih modela sa smart ugovorima.

Sad su svi unutra poslovno, s lijepim planovima, realizacija tek predstoji.
I najzanimljivije nitko ne investira (to je u ovom slučaju tehlologija..dakle to bi bili novi superbrzi procesori, kvantni bolje reći) u smislu budućih prilika (valuta koja će dominirati, koja će se nametnuti kao najbolja itd.) odnosno toga što navodiš u prvoj rečenici kao argumente u korist kripto valuta. (u ostalim internetskim poslovima je uvijek tako i onda imamo da paralelno raste i posao-profit i vrijednost kompanije, dionice)

Meni se čini da je ovo namjerno tako posloženo i dođe kao početak zlatne groznice i divlji zapad...što naravno ne znači da ovaj koncpet nema budućnost a niti meni nije na kraj pameti moralizirati pa reći to je loše i nemojte u to.
Dakle tu imamo i faktor sreće (znanje manje bitno, osim za one ljude iz sjene, koji sigurno postoje) a i treba ti novac da bi značajnije zaradio (npr. promijeniš 10 tisuća eura i to je onda već nešto), u konačnici na svim tim fluktuacijama tečaja, puno njih će ostati bez ičega. (ali svi se nadaju da neće oni biti te sreće )
Fantasist is offline  
Old 27.12.2017., 13:08   #214
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
I najzanimljivije nitko ne investira (to je u ovom slučaju tehlologija..dakle to bi bili novi superbrzi procesori,
Pa investira se naveliko, pitanje je koliko će se dobiti i kada. Potencijal je velik, ali jamstva nema.

Quote:
kvantni bolje reći)
Kvantni su posebna priča, jer bi isti mogli ugroziti kompletnu kriptografiju, a ne samo kriptovalute. Ali danas još uvijek nema skalabilnih kvantnih kompjutera koji bi mogli koristiti kvantne algoritme.


Quote:
Meni se čini da je ovo namjerno tako posloženo i dođe kao početak zlatne groznice i divlji zapad...što naravno ne znači da ovaj koncpet nema budućnost a niti meni nije na kraj pameti moralizirati pa reći to je loše i nemojte u to.
Ja isto tako, iako ne mislim da je tu išta 'namjerno'.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 27.12.2017., 13:20   #215
W
U poečtku nije bilo namjerno (pogledaj samo profile ljudi koje privlači tematika..od anarhista do sitnih ulagača pa do velikih) ali danas sigurno da je namjerno (motivi ulaska u ovu igru itd.), uvijek je tako kad imaš grudu koja se valja ili balon.
Naravno ti tvrdiš kako je stvar sigurna skoro sto posto, možda je nedostatak (za sad ne konkurira uobičajenom novcu, a kažeš da neće skoro) ujedno i predsnost. Špekulante to uopće i ne zanima, što nije samo po sebi nikad nije loše, neminovno će neki od njih ulagati u tehnologije nebili još više zaradili ili se pozicionirali kao dominantni igrači u ovom poslu. Na koncu svi od toga budemo imali korist.
Fantasist is offline  
Old 27.12.2017., 13:26   #216
Jebem vam je ovaj balon 'trolovi'

Ajde neka mi netko od vas ekstremnih skeptika u tehničkom smislu riječi, s primisli na neizbježnu ponudu i potražnju objasni zašto je BTC na 16k? Koji je tehnološki razlog tomu?
astor pec is offline  
Old 27.12.2017., 13:39   #217
Svi bi voljeli saznati tu logiku rasta i pada.
Uglavnom svi igraju na sigurno pa i oni koji riskiraju puno love, pitanje je samo što su činjenice a što su mišljenja.
Fantasist is offline  
Old 27.12.2017., 13:55   #218
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Jebem vam je ovaj balon 'trolovi'

Ajde neka mi netko od vas ekstremnih skeptika u tehničkom smislu riječi, s primisli na neizbježnu ponudu i potražnju objasni zašto je BTC na 16k? Koji je tehnološki razlog tomu?
Pises ovdje a jos to nisi dokucio?
Dva su preduvijeta.
Prvi je da postoje ljudi koje su ga spremni tolko platit.
Drugi je da ti ljudi imaju novac.

Ovaj prvi je tu priblizno fiksno, jer broj budala na svijetu se sporo mijenja...ovaj ljudi.
Ovaj drugi je promjenjiv, i uskoro ce ti ljudi biti bez novca
__________________
bok
markotros is offline  
Old 27.12.2017., 14:05   #219
+obećanje visokih prinosa. Mislim da se i u drugim državama svakodnevno održavaju seminari kao u Antunoviću u Zg gdje se nude početni paketi s obećanjem da buš udvostručio u prvoj godini. Mašinerija radi. I mora raditi u ovakvim shemama gdje se apsolutnim laicima tržišna kapitalizacija nekog asseta predstavlja kao masa valute (što bi i oni htjeli da postane, ali naravno da ne bude)

Sent from mTalk
Brlj4 is offline  
Old 27.12.2017., 14:21   #220
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Isto kao i s drugim instrumentima npr dionicama, obveznicama, opcijama...Tko ti može obećati sisigurnost od gubitka uloga?
U usporedbi sa kupovanjem dionica bi kupovanje kriptovalute bilo kao da kupuješ udio u firmi koja pravno ne postoji. Netko može reći da je to isto, ali nekima to nije isto. Dođeš u cvjećarnicu grupe TNT, daš Jeremiji novce i on ti kaže - U redu je. To je to.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To je odavno u igri, negdje od 13. stojeća možda i ranije. IOU papirić. Promijenila se samo tehnologija. Radi se o povjerenju, da će osoba koja je donositelj IOU-a moći nešto dobiti u zamjenu za istog. Nema nikakog jamstva, samo povjerenje u to da i drugi ljudi vjeruju u istu stvar. Bitna je samo širina prihvaćenosti.
Kriptovalute nisu IOU jer tebi nitko ništa ne duguje kada kupiš kriptovalutu. Ispravna analogija bi bila da je kriptovaluta darovnica - kada kupiš kriptovalutu darovao si svoje novce nekome, a taj netko (niti itko drugi) tebi ništa ne duguje niti ima bilo kakve obaveze prema tebi. Postoji samo neki elektronski zapis iz kojeg ne proizlazi bilo kakva obaveza i na temelju tog zapisa nemaš bilo kakva prava jer oni koji te zapise vode se nisu na išta obavezali.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Iza bilo kojeg oblika novca uvijek stoji ništa, ako misliš na intrističnu vrijednost.

Ne znam kakvo pokriće misliš da je ikada postojalo? Kakvo je zlato pokriće, što ono vrijedi samo po sebi?
Možda su tebi sve valute iste, ali ja mislim da nisu. Ima nekih razlika koje bi mogle biti nekome bitne.
vamvam is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.