Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 13:20   #2741
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kolega to nije Bitcoin scam nego "Optioment" scam. Pohlepne ljude je oduvijek bilo lako navući na scamove. Ista stvar je s OneCoinom, Bitconnectom i još nekima ( za koje se zna ali svi i dalje šute o tome )
Samo se iznos u kojem su ljudi oštećeni mjeri u BTCima. Mogao se mjeriti i u shilinzima, eurima ili yenima.

Bitna razlika je kao da ti uložiš u Todu umjesto u AMAT i nakon što izgubiš pare ulaganjem u Todu govoriš da su sve dionice prevara.

Ili da ti izgubiš novce u onom ETFU jer se ispostavi da je to prevara i da oni uopće tvoje novce nisu nigdje investirali već su ih ukrali. A što je lako moguće. Ti bi to zadnji saznao, kao i ovi koji su "ulagali" u Optioment........


"According to reports, Optioment ran a now-defunct website while holding large-scale events in Austria — in which the company advertised itself as a “private Costa Rica-based Bitcoin fund” promising unrealistic returns."

Dobro, ali gledaj, to je prilično loše kad ostaneš bez svega a navodno je Bitkoin jako siguran.

Zabrinjavajuće je da netko može samo nestati bez traga s tim Bitkoinima bez obzira jel se radi o prevari ili ne.

Jer ja da nekom i dam dionice na nekakvu kamatu ne znam ili tako nešto, one se i dalje vode na moje ime i nema boga da će nestati s mog računa.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 21.02.2018., 13:39   #2742
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Dobro, ali gledaj, to je prilično loše kad ostaneš bez svega a navodno je Bitkoin jako siguran.

Zabrinjavajuće je da netko može samo nestati bez traga s tim Bitkoinima bez obzira jel se radi o prevari ili ne.

Jer ja da nekom i dam dionice na nekakvu kamatu ne znam ili tako nešto, one se i dalje vode na moje ime i nema boga da će nestati s mog računa.
Ti i dalje ne razumiješ elementarne stvari. Kakve veze glupost ljudi ima sa Bitcoinom. Tako kako su svoje Bitcoine dali nekim prevarantima mogli su im dati i kuće, stanove, žene i djecu.........zašto ne kad im ovi obećavaju "siguran prinos"

Ne možeš pomoći pohlepnim i glupim ljudima. Da su držali Bitcoin na svom walletu, nitko im ga ne bi ukrao.

Zamisli koliko moraš biti glup da nekome daš nešto a da za to ne dobiješ ništa kao protuuslugu???

Da su prodali BTC dobili bi kartušinu, da su ga držali imali bi BTC kojem je cijena 11.000 usd. Ali ne oni su svoj BTC poklonili nekome nepoznatome jer im je ovaj obećao "siguran prinos"????

Jebeno. Čuj ovo, siguran prinos E pa u ulaganju ne postoji siguran prinos.

Tvoj ETF sutra može zatvoriti vrata i nestati s tvojim novcem. Naravno malu su šanse za takvo što ali mogućnost postoji i ti kao ulagač toga moraš biti svjestan.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.02.2018., 13:47   #2743
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
To je legitimno.

Ja za razliku od tebe vidim neke full legitimne projekte unutar kripta. Pa sam shodno uvjerenju uložio u njih nekoliko...........
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Zašto? zato jer je svaki novac bio kripto ili fiat prevara ili ima nešto drugo?
drage kolege, svakom svoje. ja vam želim sreću u kriptosvijetu. znam da i vi meni želite, doduše meni nije potrebna

Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Reci mu da bi TRIBO KOD DOKTORA ne ne u doktora. mogu jedino u doktoricu ak je dobraaa
livada, momčino, koji ti problem imaš? jebeš čovika koji piše u dijalektu na pravopis?
na ignore sam ti već 2-3 tjedna, a non stop me spominješ. odma da ti kažen: nisan peder, traži dalje

Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
A nije u kriptu jer ga previse razumije
nisan koristija izraz previše, ali u čemu je problem? tebi očito logika nije jača strana ako ti je to čudno.
strange quark is offline  
Old 21.02.2018., 17:56   #2744
Kod fiata postoje tri mogućnosti da izgubiš novac.

Prva je sistemska i ugrađena je u procesu kontrole njegove vrijednosti koja ima dugoročno za posljedicu pad njegove kupovne moći.

Druga je rizik solventnosti institucija gdje držiš takav novac koje mogu u kriznim situacijama propasti. To se već više puta dogodilo.

Treća je mogućnost prevare koju sprovode banke. O tome se malo govori ali da to nije mali problem govore podaci o kaznama koje one plaćaju zbog nekih "ilegalnih" aktivnosti. Koliko je to možete vidjeti ovdje:

U proteklih 5 godina 20 najvećih svjetskih banaka je platilo 252 miljarde funti kazne.

https://www.theguardian.com/business...-in-five-years

Očito mora postojati neki novac koji je bolji od sadašnjeg. Danas ga ne treba dizajnirati jer već postoji. Treba ga samo prihvatiti.

I što sam novoga rekao? Ništa jer to svi znaju
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 21.02.2018., 20:18   #2745
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Kod fiata postoje tri mogućnosti da izgubiš novac.
kod bitcoina ne postoji ni jedna mogućnost?
strange quark is offline  
Old 21.02.2018., 22:05   #2746
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Jer ja da nekom i dam dionice na nekakvu kamatu ne znam ili tako nešto, one se i dalje vode na moje ime i nema boga da će nestati s mog računa.
Mda. Neće se desiti da ti Ledo bude 670 kn, pa da onda jedan dan trgovanje bude blokirano, i da idući dan Ledo izađe sa ravno 100,00 kn kao da je netko dekretom odredio cijenu a nije te ni pitao.

Također se neće desiti da ti broker preko telefona kaže "da, vidim da imate 102 dionice Leda"...a ti taj tren shvatiš da je tvoje stanje dionica javni podatak. Kao i tvoja šifra koju ti također ladno izgovore preko telefona.

A ako misliš na američku burzu, pa to gledaš u kontekstu neke sigurnosti, to je sve samo ne sigurnost. Burzovni krahovi i katastrofični događaji i prijevare i manipulacije su konstanta. To je igralište za morske pse.

Ako postoji nešto što može stvarno biti tvoje, i to ti nitko ne može uzeti i ne treba ti posrednik i nitko ne zna koliko imaš - to je bitcoin.

Nađi druge argumente.
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Old 21.02.2018., 22:18   #2747
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Mda. Neće se desiti da ti Ledo bude 670 kn, pa da onda jedan dan trgovanje bude blokirano, i da idući dan Ledo izađe sa ravno 100,00 kn kao da je netko dekretom odredio cijenu a nije te ni pitao.

Također se neće desiti da ti broker preko telefona kaže "da, vidim da imate 102 dionice Leda"...a ti taj tren shvatiš da je tvoje stanje dionica javni podatak. Kao i tvoja šifra koju ti također ladno izgovore preko telefona.

A ako misliš na američku burzu, pa to gledaš u kontekstu neke sigurnosti, to je sve samo ne sigurnost. Burzovni krahovi i katastrofični događaji i prijevare i manipulacije su konstanta. To je igralište za morske pse.

Ako postoji nešto što može stvarno biti tvoje, i to ti nitko ne može uzeti i ne treba ti posrednik i nitko ne zna koliko imaš - to je bitcoin.

Nađi druge argumente.
Ma daj ga nemoj u BAD bacat. Pa imace REGULATIVU to je najbitnije
livada2 is offline  
Old 21.02.2018., 22:49   #2748
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Mda. Neće se desiti da ti Ledo bude 670 kn, pa da onda jedan dan trgovanje bude blokirano, i da idući dan Ledo izađe sa ravno 100,00 kn kao da je netko dekretom odredio cijenu a nije te ni pitao.

Također se neće desiti da ti broker preko telefona kaže "da, vidim da imate 102 dionice Leda"...a ti taj tren shvatiš da je tvoje stanje dionica javni podatak. Kao i tvoja šifra koju ti također ladno izgovore preko telefona.

A ako misliš na američku burzu, pa to gledaš u kontekstu neke sigurnosti, to je sve samo ne sigurnost. Burzovni krahovi i katastrofični događaji i prijevare i manipulacije su konstanta. To je igralište za morske pse.

Ako postoji nešto što može stvarno biti tvoje, i to ti nitko ne može uzeti i ne treba ti posrednik i nitko ne zna koliko imaš - to je bitcoin.

Nađi druge argumente.

Daj mi reci kakve veze imaju te gluposti koje si napisao, sa onim mojim što si kvotao?

Nikakve naravno.

Vi ljubitelji tulipan ivesticija me stvarno zabrinjavate.

Pišete postove kao da ste napušeni ii tako nešto.

Što će tek biti kad Bittulipani padnu na 2000-3000 dolara?

Brinem se za vas.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 21.02.2018., 23:42   #2749
Vi ljubitelji tulipan ivesticija me stvarno zabrinjavate.

Pišete postove kao da ste napušeni ii tako nešto.

Što će tek biti kad Bittulipani padnu na 2000-3000 dolara?

Brinem se za vas.[/QUOTE]


Daj bože da padne na 2000-3000 dolara tako da ti i ja idemo u jeftinu kupnju.
Al taj film moreš zaboraviti. U prosincu bude bio preko 20 000$.
Stabilnih.
__________________
...kupio sam 120 šugavih XRP po 12300 i sada ne znam šta da radim...
sobravia is offline  
Old 21.02.2018., 23:55   #2750
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

I ja nisam nikakav navlakač nego ulagač vlastitog novca.
Frende, ti jesi navlakač.
kradljivac is offline  
Old 22.02.2018., 01:13   #2751
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
kod bitcoina ne postoji ni jedna mogućnost?
Ne postoji ni u jednoj od navedenih tri kategorija u mom postu a to je inflacijom novčane mase i bankovnim manipulacijama i "nepodopštinama" ili njihovim bankrotom.

Kod kriptovaluta postoji jedino mogućnost da zbog nepažnje izgubiš svoj wallet u kojem ih držiš ili kod nekoga kome si dao da ti ga čuva, također i trgovanjem što je najčešći slučaj, ali to je "drugi par opanaka" jer se to isto može dogoditi i sa državnim valutama ako nepažnjom izgubiš gotovinu koju ne držiš u banci i ako trguješ na Forexu.

Pričao mi je jedan Taljan da je dobro kupovati njihove kuće jer se često puta desi da imaju u njima negdje sakriveni keš na kojega su zaboravili
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 22.02.2018., 07:34   #2752
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Mda. Neće se desiti da ti Ledo bude 670 kn, pa da onda jedan dan trgovanje bude blokirano, i da idući dan Ledo izađe sa ravno 100,00 kn kao da je netko dekretom odredio cijenu a nije te ni pitao.

Također se neće desiti da ti broker preko telefona kaže "da, vidim da imate 102 dionice Leda"...a ti taj tren shvatiš da je tvoje stanje dionica javni podatak. Kao i tvoja šifra koju ti također ladno izgovore preko telefona.

A ako misliš na američku burzu, pa to gledaš u kontekstu neke sigurnosti, to je sve samo ne sigurnost. Burzovni krahovi i katastrofični događaji i prijevare i manipulacije su konstanta. To je igralište za morske pse.

Ako postoji nešto što može stvarno biti tvoje, i to ti nitko ne može uzeti i ne treba ti posrednik i nitko ne zna koliko imaš - to je bitcoin.

Nađi druge argumente.
Za bitcoin ti treba posrednik (komp, internet, struja) bez kojeg ne mozes, a novac ne treba (cash u ruke). Bitcoin mozes uvijek pratiti, i stanje je javno (blockchain), kod casha je iznimno ograniceno (racuni) ili potpuno tajno (cash u rukama). Bitcoin je zasticen (samo) lozinkom, svoj cash mozes stitit cime hoces, opcije su doslovno beskonacne. Manipulacija cijenom bitcoina je axiom, sadrzana u samoj srzi bitcoina, novac ima instituciju kojoj je posao odrzavati cijene stabilnima. Ako te brine devalvacija i inflacija, kupuj dionice. One su imune na inflaciju cijena.
Tako da sve imas, bas sve. I sad dodes ovdje i kazes da je bitcoin bolji? Odgovor je nije. Losiji je u svemu. Alternativa je, ali losa alternativa. Ogranicena kolicina i mogucnost koristenja kao alternativa novcu je ono sto mu daje vrijednost, ali i sve sto mu daje vrijednost.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 22.02.2018., 07:44   #2753
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Ne postoji ni u jednoj od navedenih tri kategorija u mom postu a to je inflacijom novčane mase i bankovnim manipulacijama i "nepodopštinama" ili njihovim bankrotom.

Kod kriptovaluta postoji jedino mogućnost da zbog nepažnje izgubiš svoj wallet u kojem ih držiš ili kod nekoga kome si dao da ti ga čuva, također i trgovanjem što je najčešći slučaj, ali to je "drugi par opanaka" jer se to isto može dogoditi i sa državnim valutama ako nepažnjom izgubiš gotovinu koju ne držiš u banci i ako trguješ na Forexu.

Pričao mi je jedan Taljan da je dobro kupovati njihove kuće jer se često puta desi da imaju u njima negdje sakriveni keš na kojega su zaboravili
Ja biram 1-3% godisnju inflaciju i drzavnu garanciju na sredstva do 1000000kn ispred 60% volatilnosti cijene svaki put. Skupis za kucu, napises ugovor, uplatis kaparu, dode dan isplate, u jebemti, pao bitcoin 60%. Sad mi fali samo 100000€ jos.
Mislis da ce ugovori biti u bitcoinima? Pa gle, bitcoin ne mozes ovrsit. Sto ja imam ako napisem ugovor u bitcoinu a ne mogu ti ga silom oduzet ako ne postujes ugovor? Ajde mi prodaj svoj auto za dva bitcoina? Prepisi mi auto a ja ti uplatim kad mi ga prepises. A ako ne uplatim...pa to je bitcoin nista ne brini, siguran je kod mene na racunu.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 22.02.2018., 08:00   #2754
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Prva je sistemska i ugrađena je u procesu kontrole njegove vrijednosti koja ima dugoročno za posljedicu pad njegove kupovne moći.
Što misliš, zašto se tako radi? Realno, koliko je teško postići da novcu s vremenom raste vrijednost?

Rekao bih da je to trivijalno lako.

Međutim, koja je cijena toga na razini gospodarstva?

Quote:
Druga je rizik solventnosti institucija gdje držiš takav novac koje mogu u kriznim situacijama propasti. To se već više puta dogodilo.
Točno, više puta se dogodilo, bez značajnijih posljedica. Nisu bitne pojedinačne institucije, nego financijski sustav, kojeg isto tako nije pretjerano teško držati stabilnim na dugi rok.

Quote:
Treća je mogućnost prevare koju sprovode banke. O tome se malo govori ali da to nije mali problem govore podaci o kaznama koje one plaćaju zbog nekih "ilegalnih" aktivnosti.
Da, ali ne vidim poveznicu, praktički sve vrste poduzeća, pa tako i financijske institucije nisu imune na one koji se bave raznim vrstama prijevara.

To je isto kao da si rekao da među softverskim firmama ima onih koje su platile kazne. Ili među onima koje se bave drvnom industrijom.


Quote:
Očito mora postojati neki novac koji je bolji od sadašnjeg. Danas ga ne treba dizajnirati jer već postoji. Treba ga samo prihvatiti.
Bi li malo pojasnio kako bi, recimo, umjesto nacionalne valute funkcionirala neka kriptovaluta.

Evo, recimo da mi umjesto eura, kunu zamjenimo bitcoinom?

Kako bi ti to napravio i kako bi to funkcioniralo u ekonomiji?

Quote:
I što sam novoga rekao? Ništa jer to svi znaju
Evo ja ne znam. Znam kako funkcionira bitcoin kao financijski asset i pseudo valuta, ali mi nikako nije jasno kako bi funkcionirao kao glavna nacionalna valuta u gospodarstvu.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 22.02.2018., 08:37   #2755
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
A oni sretnici koji su ušli u AMAT prije dvije godine su do sad u plusu oko 170%%.

170% hahahahaha, pa svojedobno sam otisao se popisat, pa sam bio 170% u plusu...da 170%


Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Ja još nisam vidio nocoinera da je došao u stadij #5 (acceptance). To mi je razumljivo, jer razlika između njih i skeptika je ta da su oni dogmatici.
rijetko koji ce to napravit javno, jer mora priznat da mu je razmisljanje bilo glupo...a posto svi ovdje znamo da mu je razmisljanje, ajde dobro, nazovimo ne glupo nego ograniceno, treba bit covjek i rec bio sam u krivu...a znas kakvi su nasi ljudi...svi sveznalice o svemu...


Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Frende, ti jesi navlakač.
po cemu je navlakac ako samo brani svoj stav...inace osobno mi nije jasno da ljude ne zanima takva tehnologija, nesto bolje stvarno vec duze nije izmisljeno...jos ako ovi neki altovi uspiju implementirat svoje projekte...budete se lupali u glavu...ali o tom-potom
testing is offline  
Old 22.02.2018., 08:41   #2756
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
bravo momci, kad nemate šta pametnije onda udri po pizdarijama. btw cijenjeni kolega testing jedan mali savjet: drugi put kad ideš nekog podjebavat, ki sad mene, prouči materiju da se ne prolivaš bez veze. nives je bila u kvantitativnoj kategoriji...

sve pet...ko da je to bitno...znamo kako se kod nas dobivaju nagrade...

Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
i nije "slijedeći" nego sljedeći

hvala na ispravci, sljedeci puta ima da pobijedis nives...
testing is offline  
Old 22.02.2018., 08:50   #2757
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ja biram 1-3% godisnju inflaciju i drzavnu garanciju na sredstva do 1000000kn ispred 60% volatilnosti cijene svaki put. Skupis za kucu, napises ugovor, uplatis kaparu, dode dan isplate, u jebemti, pao bitcoin 60%. Sad mi fali samo 100000€ jos.
Mislis da ce ugovori biti u bitcoinima? Pa gle, bitcoin ne mozes ovrsit. Sto ja imam ako napisem ugovor u bitcoinu a ne mogu ti ga silom oduzet ako ne postujes ugovor? Ajde mi prodaj svoj auto za dva bitcoina? Prepisi mi auto a ja ti uplatim kad mi ga prepises. A ako ne uplatim...pa to je bitcoin nista ne brini, siguran je kod mene na racunu.
kakvu kaparu...dodjes, potpisete ugovor, prebacis btc, udjes u kucu...kraj...
testing is offline  
Old 22.02.2018., 09:11   #2758
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
kakvu kaparu...dodjes, potpisete ugovor, prebacis btc, udjes u kucu...kraj...
Vidim, imas iznimno puno znanja u trgovanju nekretninama. Ali to pokazujes u svim segmentima, pa i opcoj kulturi. Osjecam se lose samo iz razloga sto mi nece bit krivo kad ostanes bez novca. Smatram da se glupost mora kaznjavati, jer nema drugog lijeka, a gubitak novca je u stvari najbanalnija kazna, u rangu kazne za parkiranje.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 22.02.2018., 09:23   #2759
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Za bitcoin ti treba posrednik (komp, internet, struja) bez kojeg ne mozes, a novac ne treba (cash u ruke).
To nije posrednik nego medij. Posrednik je HNB koji tiska taj cash koji spominješ.
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Old 22.02.2018., 09:56   #2760
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post

Daj bože da padne na 2000-3000 dolara tako da ti i ja idemo u jeftinu kupnju.
Al taj film moreš zaboraviti. U prosincu bude bio preko 20 000$.
Stabilnih.
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Ajme meni. Od 8 altova koje imam sa 6 u debelom minusu.

NHF kolega, ali mi se nekako ne činite kao materijal za financijskog savjetnika.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.