Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 10:11   #41
Jebate ovi Splicani nikad zadovoljni. Uvik nesto zugaju. Dodje lito - "Asti iruda sta je vruce, ko ovo more izdrzat, kace vise zima...."
Dodje zima - "Asti srca sta je ladno, usi su mi opale, kace vise lito, ne mogu smislit zimu..."
A kad neko sa strane pita - "niko nema ovo sta mi imamo."

Nista Splicani, nema druge nego se vratit nazad doma u Vlasku. Cist zrak, cista voda, mliko jos uvik dolazi iz vimena a ne tetrapaka...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 26.01.2018., 10:15   #42
Bilo bi prigodno da Spl't promine ime u....Qeroumwille, u znak zahvalnosti nasem ogorskom velikanu
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 26.01.2018., 10:39   #43
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Alsi ti isplita????
Nega.

Evo me upravo iz centra grada. Split definitivno treba promijeniti ime u Smrdečac.

Na Zapadnoj obali ni jedne jahte a na istoj smrdi ko u vražjoj guzici (smrad je teži od zraka pa se slijeva u srce grada).

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nista Splicani, nema druge nego se vratit nazad doma u Vlasku. Cist zrak, cista voda, mliko jos uvik dolazi iz vimena a ne tetrapaka...
Misliš da je Kerum trenutno u Splitu? Ako i je, svako malo se osvrće i njuška pitajući se "oli sam ugazija u govno...."
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 26.01.2018. at 11:15.
fgzcvijetic is offline  
Old 26.01.2018., 12:25   #44
Dobili smo šta smo tražili, kako cila država, tako i Split. Najsmišnije je da najviše smrdi na Mejašima i Kili koji su bili utvrda Keruma Tj. bilo bi smišno da nije tragično. Otvoriš prozore da prozračiš kuću i požališ u trenu.
Sad dere bura, za koji dan kad okrene na jugo pa počnu kišurine, onda ćemo malo piti mutnu vodu, ma ko ovo more platit. A kad mi netko kaže da ne glasam za primitivnu seljačinu, ratnog profitera, ja ću za dišpet glasat za "čovika iz naroda"

Samo mi jedno nije jasno, koliko dugo se treba guziti ovaj grad da netko nešto pokrene? Kad će pola grada počet "paradirat" po rivi u znak protesta što nas se ovoliko truje? Živimo u Dalmaciji, na Jadranu, umjesto da udišemo najčišći zrak i pijemo najbistiriju vodu, ovo nam rade..a mi ko kreteni šutke trpimo. Triba sutra na rivu pokazat nove cvike, jebeš Karepovac, začepit ćemo nos Pa dok svi ne pokrepamo!
TheAria is offline  
Old 26.01.2018., 14:23   #45
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Samo mi jedno nije jasno, koliko dugo se treba guziti ovaj grad da netko nešto pokrene? Kad će pola grada počet "paradirat" po rivi u znak protesta što nas se ovoliko truje? Živimo u Dalmaciji, na Jadranu, umjesto da udišemo najčišći zrak i pijemo najbistiriju vodu, ovo nam rade..a mi ko kreteni šutke trpimo.
Do beskraja!
Ni kad im kroz guzicu dođe u grlo, još uvijek im neće biti jasno. Tek kad, zbog smrada, usahne Ultra, turizam, iznajmljivanje.... a onda će bit kasno, pa ćemo se, kao leminzi, skupiti na Zapadnoj obali i svi zajedno bacit umore. Šteta što nije dovoljno duboko.

Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Triba sutra na rivu pokazat nove cvike, jebeš Karepovac, začepit ćemo nos Pa dok svi ne pokrepamo!
E, sad će se uz cvike nositi i zanimljive maske (dalekoistočnjaci to rade već neko vrijeme).
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 26.01.2018., 17:52   #46
Hoće li sanacije biti i za vrijeme turističke sezone?
DJTcro is offline  
Old 26.01.2018., 18:28   #47
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hoće li sanacije biti i za vrijeme turističke sezone?
Dinamika radova na sanaciji je dobra, u prvih 10 dana sanacije premješteno je 65 tisuća metara kubnih otpada, što je više od planiranog. Nastavi li se tim tempom, do početka turističke sezone ćemo završiti s najneugodnijim dijelom poslova, što smo i najavili, dodao je Krstulović Opara.
https://www.radiodalmacija.hr/krstul...a-alternativu/


Kao što već znamo, ratovi se završavaju do Božića; ceste, mostovi, tuneli do slijedeće turističke sezone....
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 27.01.2018., 23:38   #48
Gledam danas ljude po gradu, svi laganini s noge na nogu, a svako malo zapuhne katastrofalan vonj. Pokušala sam prošetat, al nema šanse, morala sam otkud sam došla. A oni ispijaju kave..možda se netko siti pokrenuti nekakvu inicijativu za prosvjed kad iznajmljivači ne budu mogli opljačkat ultraše do srži pa budu morali prvi vikend u srpnju iznajmit svoje jedinice za neke "mizerne" pare tj. po regularnoj cijeni. Onda se možda pokrene nešto, a ovako..tribaju splićani se pripremati za prosvjed za Ninu Kuluz, ne mogu i jedno i drugo. I Nina i Karepovac i voda..
TheAria is offline  
Old 01.02.2018., 14:21   #49
Voda opet nije za piće
Nosonja_ is offline  
Old 01.02.2018., 14:48   #50
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Voda opet nije za piće
Ipak je, netko siri dezinformacije

Quote:
PRIOPĆENJE ZA JAVNOST (01.02.2018.)

Vodovod i kanalizacija d.o.o. Split i Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije ovim putem žele izvijestiti javnost o dezinformacijama koje kruže društvenim mrežama, a odnose se na zdravstvenu ispravnost vode za ljudsku potrošnju na području grada Splita.


Odgovorno tvrdimo da je vodovodna voda sukladna Pravilniku o vodi za ljudsku potrošnju (Narodne novine 125/2017) te je u potpunosti zdravstveno ispravna.

S obzirom na karakter i učestalost dezinformacija obavještavamo javnost kako će Vodovod i kanalizacija i Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije podnijeti kaznenu prijavu protiv počinitelja kaznenog djela lažne uzbune opisanog u članku 316. Kaznenog zakona.
Red Nix is offline  
Old 02.02.2018., 10:16   #51
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
možda se netko siti pokrenuti nekakvu inicijativu za prosvjed...
A prosvjed bi trebao biti za - što? Ako je odgovor "za čisti zrak", to je prosvjed na razini prosvjeda za mir u svijetu i spas dupina.

Ne mislim da svatko od prosvjednika mora u džepu donijeti svoj prijedlog rješavanja problema smrada - ali, logika "brigamene, izvolte to rješit kakogod znate!!!11!!!" je - djetinjasta logika.

Evo, pristaješ li na udvostručenje naknade za odvoz smeća radi financiranja tehnologije koja bi smanjila smrad?
Lord Byron is offline  
Old 02.02.2018., 10:22   #52
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A prosvjed bi trebao biti za - što? Ako je odgovor "za čisti zrak", to je prosvjed na razini prosvjeda za mir u svijetu i spas dupina.

Ne mislim da svatko od prosvjednika mora u džepu donijeti svoj prijedlog rješavanja problema smrada - ali, logika "brigamene, izvolte to rješit kakogod znate!!!11!!!" je - djetinjasta logika.

Evo, pristaješ li na udvostručenje naknade za odvoz smeća radi financiranja tehnologije koja bi smanjila smrad?
u jednu ruku si u pravu, ali realno govoreci - ovo gore je lazna dilema.
Zasto bi se povevala ukupna naknada? Jesi malo prosao kroz stavke splitskog proracuna? Znas li sto se sve placa?

Mislim da je puno ispravnije reci -imamo X novaca u proracunu, ovo i ovo su nam prioriteti...pa tek onda ostalo. Iako mi je isto cudno da to smetliste ne mogu rjesiti preko fondova EU -jer su upravo to projekti koji se i relativno lako realiziraju i EU ih "rado" financira.
Sve skupa je prilicno nevjerojatno da je do ovoga doslo.

(a i nije toliko djetinjasta logika -"izvolte to rjesit kako znate" - jer posao grada i gradskih sluzbi i jest da to rjesavaju kako znaju, zar ne?)
denijama is offline  
Old 02.02.2018., 10:28   #53
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Jesi malo prosao kroz stavke splitskog proracuna? Znas li sto se sve placa?
Toliki nolajfer ipak nisam .

Ali, da: organizator prosvjeda je, po meni, dužan informirati se postoji li bolje rješenje i, ako postoji, koliko košta, potom (ako je cijena rješavanja smrada razuman diko tog proračuna) proći kroz stavke proračuna, vidjeti postoje li stavke s kojima se ne slaže - i onda prosvjedovati.
Quote:
Iako mi je isto cudno da to smetliste ne mogu rjesiti preko fondova EU -jer su upravo to projekti koji se i relativno lako realiziraju i EU ih "rado" financira.
U ovo nisam upućen, znam samo da se trajanje trakavice s tim odlagalištem mjeri godinama, pa i desetljećima.
Quote:
Sve skupa je prilicno nevjerojatno da je do ovoga doslo.
Naprotiv, posve je logično. Nažalost.
Quote:
posao grada i gradskih sluzbi i jest da to rjesavaju kako znaju, zar ne?)
Upravo rješavaju (zapravo, preslaguju: koliko sam shvatio, ovo nije nikakva sanacija) kako znaju. Lokalni izbori su bili nedavno.
Lord Byron is offline  
Old 02.02.2018., 12:34   #54
Prvo ovo nije sanacija nego premještanje i kompostiranje otpada sa jednog mjesta na drugo i tim raskopavanjem se šire mirisi i svašta nešto. Tim premještanjem će se stvorit plato-kazeta-prostor-šta već za odlaganje daljnjih miljun m3 otpada iz Splita i cca 20 susjednih općina i gradova. I to treba kazat a to nekako prolazi ispod radara. Dakle jednostavno Karepovac je i dalje smetlište.

Zašto je to tako je pitanje za županiju i državu odnosno za HDZ splitsko dalmatinske jer prstom nisu makli, ali doslovno, da regionalni centar za gospodarenjem otpadom u Lećevici stave u funkciju. I to je ključ svega.

Pazite na ovu rećenicu
Quote:
Ministarstvo zaštite okoliša i energetike u petak je izdalo rješenje koje je Centar u Lećevici čekao više od petsto dana.
a datum je 18.06.2017.

Pazite sad ovo
Quote:
Centar za gospodarenje otpadom u Lećevici dobio lokacijsku dozvolu!
a datum je 28. 09. 2017.

Dakle tek je lokacijska.

Pazi dalje
Quote:
Natječaj za izvođača radova za Lećevicu raspisat će se do ljeta!
a datum je 01. 02. 2018.

I sad malo zdrave logike. Svi znamo da Split i okolni gradovi i općine ne mogu više trpat na Karepovac da se svi skupa okrenemo na glavu, ali hoćmo još bar mijl m3, i šta rade majsori.

Rješenje Ministarstva u lipnju 2017. pa onda je ljeto i vrag odnija prišu ko će radit pa tek krajem rujna dobiju lokacijsku. Kad je lokacijska stigla ajmo malo odmorit pa ćemo tek do ljeta 2018. izabrat izvođača.
Quote:
Natječaj za izvođača radova za Lećevicu raspisat će se do ljeta!
a datum je 01. 02. 2018.

I onda fascinantna lakoća raspolaganja našim-mojim-tvojm novcem i to onog dijela koji je meni u novčaniku

Quote:
Naravno da nećemo ispoštovati onaj rok do 1. siječnja 2019. i očito je da nas očekuju neki penali po tom pitanju, ali ako krenemo s radovima, a vjerujem da hoćemo do kraja ove godine, onda ćemo pokušati utjecati na Jaspers da nam ti penali budu što manji s obzirom na ozbiljnost našeg viđenja rješavanja problema Lećevice vjerujem da će sve općine koje se pripreme do tog perioda moći svoj već reciklirani otpad odlagati u samu Lećevicu - kazao je Boban
I šta reći koju posluku porati

Izvor na boldane redom:

https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...zeleno-svjetlo

http://dalmatinskiportal.hr/energija...-dozvolu/25240

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...do-ljeta/28536

A za one koji se baš žele ljutit evo vam malo o Regionalnom centru http://rcco.hr/ i pažljivi će sasvim sigurno pronać adresu koja nećete mi vjerovat nije Lećevica nego Split: Sjedište HR-21000 Split, Vukovarska 148b. Ono tko je vidio sjedit u tamo nekoj Lečevici.

Naravno možete se i zaposlit u stvari ne možete jer je ovo još jedan cirkus sam po sebi http://rcco.hr/zaposljavanje/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 02.02.2018. at 12:58.
Cuka is offline  
Old 02.02.2018., 13:08   #55
Quote:
Alarmantno upozorenje stručnjaka o Karepovcu: Posljedice na građane mogle bi biti vrlo ozbiljne
https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...-vrlo-ozbiljne

Očigledno je da je situacija mnogo lošija nego što nam se prezentira

Čita sam jučer u štampanom izdanju Slobodne da ove maske iz ljekarne nemaju učinka, imaju učinka neke druge koje se naruče preko neta, cijena oko 3-4 eura, zna li tko što? Možda ako netko ima jučerašnju slobodnu..

Zadnje uređivanje Cuka : 02.02.2018. at 13:51.
Nosonja_ is offline  
Old 02.02.2018., 18:45   #56
zar je moguće da je ovaj smrad posljedica raspadanja organskih tvari davno odloženog otpada kojeg sad raskopavaju?

koliki je uopće vremenski rok potreban da otpad pređe u kompost ili što već
milko84 is offline  
Old 02.02.2018., 19:46   #57
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A prosvjed bi trebao biti za - što?
Da nas prestaju trovati zagađenom vodom i zrakom

Quote:
Evo, pristaješ li na udvostručenje naknade za odvoz smeća radi financiranja tehnologije koja bi smanjila smrad?
1. Već dovoljno financiram odvoz smeća i plaćam vodovodu da bi mi se ovako vraćalo, a nitko me recimo ne nagrađuje zato što recikliram.

2. Pristajem na sve naknade samo da ne udišem ovakav zrak i ne pijem ovakvu vodu na Jadranu! Pristajem platit koliko treba da svaki dan ne razmišljam hoću li dobiti kakav rak jer izvor vode koja mi je neophodna za život je blizu odlagališta azbesta! Jer zrak koji mi je također neophodan za život je pun štetnih plinova i mikročestica.

I ovako i onako živimo u doba kad je stres postao svakodnevnica, još su nam počeli genetski modificirati povrće, a meso pumpati hormonima i antibioticima. Još sad da nas dokrajče sa nečistim zrakom i mutnom vodom.
TheAria is offline  
Old 02.02.2018., 20:44   #58
Pretpostavljam da imaš neke argumente za tvrdnje da je voda zagađena, da je zrak zagađen i da je tvoje izdvajanje za odvoz smeća dovoljno za ovu investiciju? Ono, podaci, brojke? I tko su to "oni" koji truju "vas"? Ljudi gušteri?

Ili, tako tipično, jednostavno znaš, a argumenti su za pičkice?
Lord Byron is offline  
Old 02.02.2018., 21:00   #59
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da imaš neke argumente za tvrdnje da je voda zagađena, da je zrak zagađen i da je tvoje izdvajanje za odvoz smeća dovoljno za ovu investiciju? Ono, podaci, brojke? I tko su to "oni" koji truju "vas"? Ljudi gušteri?

Ili, tako tipično, jednostavno znaš, a argumenti su za pičkice?
Sad ću malo cifre možda i falit ali mi smo skupili kroz namjensku cijenu za sanacije oko 100 milj kuna i to je dovoljno za prvu fazu sanacije ali ona je bez veze dok se ne otvori RCO.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 02.02.2018., 21:13   #60
To znam, ali to nema veze sa sadašnjim radovima i smradom, a pogotovo s tvrdnjama o zagađenosti vode.
Lord Byron is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.