Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 07:36   #1481
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Finch - stvar je zapravo vrlo jednostavna - za bilo kakvo ozbiljnije razumijevanje težih ili kompleksnijih tema od rata, gladi, politike, raznoraznih socijalnih aspekata itd... potrebna je neka emotivna i misaona zrelost.... do te neke tinejđerske dobi bilo bi najbolje da se djeca ne sreću s tim temama (kao npr. glad, rat...) ili pak da ne pridavaju važnost i ne rade selekciju među sobom po pitanju cijelog niza socijalnih procesa (ova slikovnica je samo jedan od njih) - djecu u pravilu to ne zanima i guranje diskursa odraslih jedinki ne pridonosi po mom mišljenju ni slobodi mišljenja ni toleranciji već može samo napraviti štetu (kao gradivo koje nije primjereno dobi) ili kroz indoktrinaciju ili kroz negativnu reakciju na istu. Quil je dobro rekao - osnovno učenje o razlici između dobra i zla je sasvim dovoljno za zdrave temelje - da ne kažem da je i to plafon dječjeg razumijevanja.....

Kad usporedim program za petogodišnjake koji u sebi ima raspravu o seksu, i to reprodukcijskom seksu, seksu iz užitka, gay seksu, surogat majčinstvu i ostalim temama kao što je to prikazano u ovoj slikovnici http://booksforkidsingayfamilies.blo...om-sexual.html onda naspram toga preferiram igranje u pijesku, rađenje kula, brana, šumskih logora, slaganja kockica itd... a ako izleti seks kao pitanje s 4-5 godina onda preferiram rodu koja donosi djecu....

Za sve ostalo ima vremena, a to isto mislim i za djecu koja odrastaju u gay zajednici - njima je to normalna sredina u kojoj obitavaju i neka dublja pitanja o tome isto dolaze kasnije - kao i pitanja s kojima se susreću kod svojih prijatelja - koja opet nisu dječja umotvorina nego to skupe iz razgovora odraslih...

Sve u svoje vrijeme i nema problema - tko želi prije, to je njegova sloboda...

Ali guranje bilo kakve agende u predškolski period mi diže kosu na glavi - a pogotovo kad vidim da na nekoj literaturi/slikovnici piše da je adekvatna za djecu od 2 godine - a pogotovo kad to dolazi od strane državnog sistema - povijest nas uči da je to uvijek vrlo loša stvar...
Sve u svoje vrijeme, samo si proizvoljno zaključio da je ovo prerano. O tome trebaju li djeca s 5 godina učiti o seksu možemo voditi raspravu na nekoj drugoj temi, vjerojatno će nam čak i mišljenja biti puno bliža, ali o ovome je bespredmetno jer u ovoj slikovnici nema ničega što dijete ne može shvatiti, ne bi trebalo shvatiti, ne nameće mu se ideologija i uči ga se kroz primjer: slikovnice su pune banalno jednostavnih primjera iz kojih dijete uči pomoći prijateljima, uči higijenske navike, uči kako se ponašati i slično, a ovo je samo još jedna u nizu.
I potrebna je upravo zbog toga što postoje deseci tisuća roditelja, a neki su o tome pisali i ovdje, koji bi svom djetetu na pitanje "zašto Ivica ima dva tate" odgovorili da mu je samo jedan pravi tata i da su neki ljudi bolesni pa se dečkima sviđaju dečki, a curama cure. I misliš jebiga, dijete čulo - dijete zaboravilo, ali sutra će to dijete Ivici reći da mu je samo jedan pravi tata, mislit će da su njegovi bolesni (dijete ne može shvatiti pa se možda neće družiti s Ivicom da se ne bi razbolilo) i eto, razvio si dijete koje će se za deset godina smijati na Rojsove govore u saboru i vikati "pedere u logore". Jer su ga jedino to naučili, da su takvi ljudi bolesni i da se treba maknuti od njih.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:42   #1482
Quote:
Stravinsky kaže: Pogledaj post
Sve u svoje vrijeme, samo si proizvoljno zaključio da je ovo prerano. O tome trebaju li djeca s 5 godina učiti o seksu možemo voditi raspravu na nekoj drugoj temi, vjerojatno će nam čak i mišljenja biti puno bliža, ali o ovome je bespredmetno jer u ovoj slikovnici nema ničega što dijete ne može shvatiti, ne bi trebalo shvatiti, ne nameće mu se ideologija i uči ga se kroz primjer: slikovnice su pune banalno jednostavnih primjera iz kojih dijete uči pomoći prijateljima, uči higijenske navike, uči kako se ponašati i slično, a ovo je samo još jedna u nizu.
I potrebna je upravo zbog toga što postoje deseci tisuća roditelja, a neki su o tome pisali i ovdje, koji bi svom djetetu na pitanje "zašto Ivica ima dva tate" odgovorili da mu je samo jedan pravi tata i da su neki ljudi bolesni pa se dečkima sviđaju dečki, a curama cure. I misliš jebiga, dijete čulo - dijete zaboravilo, ali sutra će to dijete Ivici reći da mu je samo jedan pravi tata, mislit će da su njegovi bolesni (dijete ne može shvatiti pa se možda neće družiti s Ivicom da se ne bi razbolilo) i eto, razvio si dijete koje će se za deset godina smijati na Rojsove govore u saboru i vikati "pedere u logore". Jer su ga jedino to naučili, da su takvi ljudi bolesni i da se treba maknuti od njih.
sorry, ali ipak, nije to nešto što dijete može baš tako lako shvatiti i, ideologija je cim se vidi problem u ovom, ""zašto Ivica ima dva tate" odgovorili da mu je samo jedan pravi tata"...jer, cinjenica je da ivica ima samo jednog pravog tatu koji mu je biološki roditelj a, drugi tata mu je tata iz razloga što njegov pravi tata voli decke na isti nacin kao i što tata tog mališana koji pita voli cure...i, ako nam je stvarno stalo da klinci prihvate istospolne obitelji kao nešto normalno, onda prestanimo komplicirati najjednostavnije stvari....jer, kad tad ce ta djeca cuti ako vec nisu dotad cula, da dijete nastaje spajanjem muške i ženske spolne stanice...što ce u konacnici dovesti do rasprave što je normalno a, što nije a, vjerojatno i do toga da se malog ivice treba kloniti da se ne razboli.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:27   #1483
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
sorry, ali ipak, nije to nešto što dijete može baš tako lako shvatiti i, ideologija je cim se vidi problem u ovom, ""zašto Ivica ima dva tate" odgovorili da mu je samo jedan pravi tata"...jer, cinjenica je da ivica ima samo jednog pravog tatu koji mu je biološki roditelj a, drugi tata mu je tata iz razloga što njegov pravi tata voli decke na isti nacin kao i što tata tog mališana koji pita voli cure...i, ako nam je stvarno stalo da klinci prihvate istospolne obitelji kao nešto normalno, onda prestanimo komplicirati najjednostavnije stvari....jer, kad tad ce ta djeca cuti ako vec nisu dotad cula, da dijete nastaje spajanjem muške i ženske spolne stanice...što ce u konacnici dovesti do rasprave što je normalno a, što nije a, vjerojatno i do toga da se malog ivice treba kloniti da se ne razboli.
Kakva ideologija?

Pa nije ti to kršćanske dogma ili manifest partije...

Klincima u vrtičkoj dobi daje se INFORMACIJA pa ima klinaca među njima koji imaju dvije mame ili dva tate. I da to nije ništa NENORMALNO.

Kako biološki nastaju djeca, klinci oni će sa u toj dobi zadovoljiti osnovama.

No kako objasniti društveno, odnosno sociološki pojavu istospolnih obitelji njih ne zanima, odnosno neće moći shvatiti jer ni ne shvaćaju SVE pozadine spajanje ženske i muške spolne stanice:

brak, vanbračno, maloljetnička trudnoće, nasilni čin, umjetna oplodnja i slično...


Da bi se na vrijeme prevenirala difamacija, odbacivanje, socijalna isključivost, netolerancija djeci se daje informacija.

No krkani i dalje ne shvaćaju razliku između opće informacija o stanju u društvu stvarnosti od marketinga...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:21   #1484
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
sorry, ali ipak, nije to nešto što dijete može baš tako lako shvatiti i, ideologija je cim se vidi problem u ovom, ""zašto Ivica ima dva tate" odgovorili da mu je samo jedan pravi tata"...jer, cinjenica je da ivica ima samo jednog pravog tatu koji mu je biološki roditelj a, drugi tata mu je tata iz razloga što njegov pravi tata voli decke na isti nacin kao i što tata tog mališana koji pita voli cure...
Objašnjavaš li tako i usvojenu djecu, govoriš li svojima da im to nisu pravi roditelji jer ih nisu napravili i rodili, ili ipak priznaješ da su roditelji oni koji odgajaju djecu i brinu se za njih, neovisno o biološkoj povezanosti? Nije roditelj svatko tko napravi dijete, kao što su roditelji mnogi koji ih nisu napravili. Ako malog Ivicu odgajaju dvojica očeva, brinu se za sve njegove potrebe, vole ga i paze, onda Ivica ima dva tate.

Djeci nije teško objasniti homoseksaulnost, znam iz prve ruke, iz druge, iz treće... Nekima bude malo čudno, neki imaju dodatna pitanja, ali kad se odrasli postave kao da to nije problem i budu spremni na razgovor, ne bude problem ni njima. Djeca se rugaju i onima koji nose naočale pa im se kaže da to nije lijepo, oni osjete emociju i u većini slučajeva se prestanu rugati.
Caelestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:49   #1485
Moj je naletio na fotku stanara BB kuće koji se ljube, dva dečka i mrtav-hladan je pitao...Šta je bio neki zadatak?

Ja isto mrtva-hladna...Da...kaže on...OK, idem ja van s prijateljem.

Mislim ako imaš ijedan gadget u kući jednostavno ne možeš pobjeći od nekih stvari.

I čudi me da se još nitko od Hratova i Grozdova nije javio glede Big brothera
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:58   #1486
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Moj je naletio na fotku stanara BB kuće koji se ljube, dva dečka i mrtav-hladan je pitao...Šta je bio neki zadatak?

Ja isto mrtva-hladna...Da...kaže on...OK, idem ja van s prijateljem.

...
S "prijateljem"...
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:38   #1487
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
S "prijateljem"...
Mučki provokatoru, ima 8 god.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:50   #1488
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mučki provokatoru, ima 8 god.
Ne znam ja, mozda je procitao slikovnicu pa je odmah utjecalo na njega.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:04   #1489
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
I čudi me da se još nitko od Hratova i Grozdova nije javio glede Big brothera
Ti si valjda jedina u državi koja je to gledala.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:33   #1490
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mislim ako imaš ijedan gadget u kući jednostavno ne možeš pobjeći od nekih stvari.
Pogotovo ako se forsiraju takve stvari u medijima koje prenose ti gadgeti...
Već sam bio pričao o sitcomoma i evoluciji ideja u njima....
sad ih praktički nema bez gay para, surogat majčinstva i sl...90-tih nije bilo tako. Iz tadašnjih te gadgeta nisu takve stvari zaskakale
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:35   #1491
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Pogotovo ako se forsiraju takve stvari u medijima koje prenose ti gadgeti...
Već sam bio pričao o sitcomoma i evoluciji ideja u njima....
sad ih praktički nema bez gay para, surogat majčinstva i sl...90-tih nije bilo tako. Iz tadašnjih te gadgeta nisu takve stvari zaskakale
Znaci nije toga bilo, a opet je bilo homoseksualaca.
Zanimljivo.
Znaci homoseksualci su postojali ali su se skrivali.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:21   #1492
Ako se nešto ne napravi, pederi će nas svih pojebati!



Kako sam stariji, sve mi je jasnije zašto se homofobija tako zove.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:53   #1493
Homoseksualnost ili barem istospolna obitelj je nesto totalno neprirodno i degenerično. Dijete treba i majku i oca za normalno odrastati.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.02.2018., 02:05   #1494
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Homoseksualnost ili barem istospolna obitelj je nesto totalno neprirodno i degenerično.
Možeš li se sjetit odakle si naučio da je homoseksualnost degenerična?
Je li od roditelja, okoline?
__________________
"Ja sam predsjednik i onih Hrvata koji žive u BiH. To je moja dužnost i obaveza!"
predsjednik Republik Hrvatske, Zoran Milanović
Sexysaint92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:51   #1495
Kad žabe krekeču, okreće se cijeli svemir...

Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Homoseksualnost ili barem istospolna obitelj je nesto totalno neprirodno i degenerično. Dijete treba i majku i oca za normalno odrastati.
Gle, oni normalno odrastaju uz oca i majku te postaju homoseksualci.

Kako to, kad su normalno odrasli?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:18   #1496
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Društvo ima predrasude koje treba razbiti.

Od nekud treba krenuti
Da i razbit će ih tako što daju djeci slikovnice na kojima se dvoje muškaraca grli. Fuj!
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:30   #1497
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Da i razbit će ih tako što daju djeci slikovnice na kojima se dvoje muškaraca grli. Fuj!
Pa malo je prerano u tim godinama da ih prikažu kako se ljube ili seksaju, zar ne?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:40   #1498
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Pa malo je prerano u tim godinama da ih prikažu kako se ljube ili seksaju, zar ne?
Heh kakva li je slikovnica o istospolnim parovima?!
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:43   #1499
Ne kužim, mislio sam da si za tu slikovnicu napisala da se dva muškarca u njoj grle?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:10   #1500
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
...
Ovaj mi se post čini "manjinski" u populaciji postova, nazovimo ih tako, protivnika homoseksualnosti, u smislu da osim većinskoga "to je tako i gotovo!!!", nudi i neke argumente za svoj stav.

U to ime, čini mi se zanimljivim prokomentirati te argumente.
Quote:
Ako se ne varam u Hrvatskoj su 80-90% svih oboljelih od SIDE homoseksualci.
Varaš se.

Prema podatcima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, za razdoblje od 30 godina (1985.-2016.) situacija je sljedeća:

* 480 oboljelih od AIDS-a
* 254 umrla od AIDS-a
* 64% (dakle, 307) zaraženih putem muškog homoseksualnog odnosa

S druge strane, samo u 2017. godini (dakle, jednoj godini):
* poginule su 432 osobe u prometnim nesrećama
* 3.000 ljudi umrlo je od raka pluća - uzmemo li najkonzervativnijiu procjenu od 70% za pušenje kao uzrok raka pluća, tijekom samo jedne godine umrlo je 2.100 ljudi zbog pušenja.

Prema tome, vjerujem da ćeš se složiti da je tridesetogodišnja brojka od 254 umrla od AIDS-a, čak i da su svi (a nisu) homoseksualci, tek sitna kap u godišnjem broju umrlih na druge načine. Dakle, ako se vodimo zdravstvenim argumentima i brigom za ljudsko zdravlje, ne bi li se puno prije od zalaganja za "zabranu homoseksualaca" trebalo (i to puno srčanije) zalagati za zabranu cigareta i alkohola (priznajem, nisam priložio podatke o smrtnosti od ciroze jetre)?

Quote:
A jednostavno moraš biti umobolan htjeti gurati nešto u šupak.
U prilično konfuzno sročenom članku o istraživanju provedenom među Hrvaticama, postotci onih koje su iskušale, pa i ponavljale analni seks ne samo što su dvoznamenkasti, nego se bliže polovici ispitanica. Jesu li i one umobolne, ili se umobolnost odnosi samo na muški šupak (čak i u tom slučaju, što s heteroseksualnim muškarcima koji nemaju ništa protiv partneričinog bavljenja njihovim šupkom?)?

Quote:
homoseksualnost (ne)prirodna
Prirodnost i neprirodnost su vrlo pipav argument u bilo kojoj raspravi, ne samo o homoseksualcima:

* što uzimaš kada te boli glava ili kada dobiješ bakterijsku infekciju?
* od čega su izrađeni odjevni predmeti koje koristiš?
* gdje u prirodi nalaziš plastiku i cijeli niz drugih materijala koje koristiš?

Dakle, naši životi i naša stvarnost su preplavljeni neprirodnim koje nam ni najmanje ne smeta - ako želimo biti vjerodostojni, trebali bismo se jednako srčano boriti protiv svake neprirodnosti.

Quote:
Nadalje, na Internetu možeš pročitati brdo članaka o majčinoj i očevoj ulozi na psihološki razvoj djeteta, usporedbi psiholoških profila onih koji su odrasli bez majke ili bez oca sa onima koji su odrasli sa oba roditelja pa čak i onih koji su odrasli sa dva istospolna djeteta. Za psihu prilikom odrastanja je to za tijelo kao da ne dobivaš neke vitamine i minerale.
Priznajem, jako sam slabo informiran o "brdu članaka" - ali, neovisno o njihovu sadržaju, miješaš jabuke i kruške.

Pretpostavimo, for the sake of the argument, da je bolje odrastati uz majku i oca nego uz dvije majke ili dva oca - ali, kakve to veze ima s raspravom koju vodimo? Naime, sumnjam da se itko zalaže za otimanje djece koja odrastaju uz majku i oca i smještanje u obitelj s dvije majke ili dva oca. Konkretna pitanja koja traže odgovor su sljedeća:

* Ivana je samohrana majka malom Peri. Ivana ulazi u partnersku zajednicu s Marinom. Što predlažeš (po pitanju Perine sudbine)?

* Marko je dijete u sirotištu za čije usvajanje nema zainteresiranih heteroseksualnih parova. Ivana i Marina bi ga željele posvojiti. Što predlažeš?

Eto. Dao sam si truda, složio brojke i naveo argumente koji su mi nejasni nakon tvog posta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.