Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2004., 22:07   #61
Quote:
moondaughter kaže:
a pitanje Malleusa...ja sam ga započela već nekoliko puta ali se nikako ne mogu natjerati da ga pročitam do kraja
Nemam Malleusa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 08:16   #62
Quote:
nemojmo zaboraviti da su druidi "istrebljeni" u nedostatku ugodnije riječi, a Rimljani su itekako harali još neko vrijeme nakon druida.
ako se ne varam postoji izreka "Povijest pišu pobjednici"


sukladno tome,
bilo bi vam bolje da izučavate učenja pobjednika...
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 08:55   #63
Quote:
kameni kamen kaže:


sukladno tome,
bilo bi vam bolje da izučavate učenja pobjednika...
Bas. Opasni neki magijasi. Kazem ja da je stanga veca magija od svake magije, Barbarijan uglavnom lakse odigra od sorserera

Da su neki od tih strasnih misticnih magicnih drevnih naroda bili stvarno jako mocni, pametni i "osvjesteni" ne bi ih tako potamanili
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 09:00   #64
Quote:
ravana kaže:
Bas. Opasni neki magijasi. Kazem ja da je stanga veca magija od svake magije, Barbarijan uglavnom lakse odigra od sorserera
Ihhh....necromancer je najbolji. Lijepo sjedneš, prizoveš par undead-golem-sceleton-elemental likova i ne moraš nit ruke prljat
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 09:34   #65
you kill me boys, you really do...

pretpostavljam da već znaš o Malleusu, ali uglavnom ukratko radi se o priručniku za pronalaženje i mučenje vještica napisanom 1486.
knjiga koju se čovjek treba natjerat da pročita, bez obzira kolko je gadna...pala mi je na pamet u kontekstu "povijest pišu pobjednici"

zapravo se za Malleus veže zgodna pričica o njezinom
(ne)priznavanju od strane crkve, al neću sad davit...

carry on...
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 09:50   #66
Quote:
moondaughter kaže:
pretpostavljam da već znaš o Malleusu, ali uglavnom ukratko radi se o priručniku za pronalaženje i mučenje vještica napisanom 1486.
Pa znam...ali neznam gdje da je nađem, jel' ima možda neka besplatna PDF verzija?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 09:56   #67
nažalost

fakat ne znam, nisam ga uopće pokušala naći na netu...

samo jednom u mojoj dugoj ljubavi s Algoritmom, sam ga uspjela pronaći tamo i to je bilo prije nekih dvije godine sigurno...
tako da ga imam u fizičkoj verziji, koju ti mogu ustupiti ako želiš..
a za pdf ćeš morati sam kopati
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 10:03   #68
Re: nažalost

Quote:
moondaughter kaže:
fakat ne znam, nisam ga uopće pokušala naći na netu...

samo jednom u mojoj dugoj ljubavi s Algoritmom, sam ga uspjela pronaći tamo i to je bilo prije nekih dvije godine sigurno...
tako da ga imam u fizičkoj verziji, koju ti mogu ustupiti ako želiš..
a za pdf ćeš morati sam kopati
Teško da mi možeš ustupiti jer ne vjerujem da blizu živimo (ja u Puli), no može dogovor pasti za poštansku razmjenu nekakvih fotokopija. Ja tebi, ti meni.

PM postoji pa se možemo dogovoriti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 10:31   #69
Nisam citala Malleus, ali citala sam jednu monografiju o zagrebackim vjesticama, o njihovom sudjenju i kaznjavanju. Da se smrznes.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 18:38   #70
Exclamation evo vještice!

vidim da se situacija zahuktala...
dakle, ja sam oduševljena Wiccom kao religijom ali želim još više naučiti prije nego što se počnem ozbiljno baviti time. imam neke početke, ali to su još sitnice.
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 08:04   #71
Da, vidiš, već se više od dvije godine kuha da nitko ni riječi da pusti

Našao sam recept za bocu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 09:13   #72
Zato si se zatvorio u stan?

nego upravo se sokirah kako vrijeme prolazi i kolko smo vec na forumu
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 09:21   #73
Quote:
Balkanijan Pimp kaže:
Zato si se zatvorio u stan?

nego upravo se sokirah kako vrijeme prolazi i kolko smo vec na forumu
A ne, to je stvar astrologije. Al' evo recepta, za bocu

"Vještičja boca

Sastojci : boca (najbolje zelena), nekoliko čičaka, trnovi, kopriva,
igle. Naugodne, odvratne, opasne i otrovne stvari. Crveni konac,
vlastiti urin, kosa, nokti...itd.

Sve to ulazi u vještičju bocu koja može biti ukrašena sa nekim tradicionalnim licem. Rezultat je talisman koji će štitit vas i vašu kuću od zlih utjecaja. Zakopajte je negdje pred ulazna vrata, zazidajte ili je sakrijte ispod ulaznog trijema. Tradicionalno se takva boca objesi o vrata ili prozor sa crvenim koncem.

Slična se boca može napraviti, prokleti i odrediti da vraća nazad čaroliju
koje je već napravljena. U tom se slučaju boca stavi u vatru, prije toga se
začepi tako da zrak ne može izlaziti iz nje i da se sadržaj boce kuha i širi.
Šireći se razbiti će bocu a samim time i čaroliju koja je bačena.

Ta je tehnika zapisana u Sadducismus Triumphatus - ili Cijelokupni i
Jednostavan Dokaz koji se tiče Vještica i Prikaza, od Josepha Glanvila, 1681.

Tradicionalna je vještičja boca sedamnaestog stoljeća obično koristila lice
Bellarmina. To su glinene vaze visoke oko 20-tak cenitmetara koje su bile
napravljene u obliku lica sa bradom koje je trebalo biti lice Bellarmina koji je bio zloglasni Katolički Inkvizitor. Dosta je takvih vještičjih boca nađeno koje su sadržavale igle i oštre predmete."

(prijevod iz knjige "Witcha: a Book of Cunning" : Nathaniel Harris))

Nije samo da vrijeme prolazi neg osmo nekad i pametno zvučali
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:20   #74
No, gdje su vještice da daju mišljenje o boci?

Jel' itko primjetio sličnost sa orgonskim akumulatorom?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 19:55   #75
kog zanima danas je Vještičji praznik Lammas (Lughnasad). Jedan od 8 Sabata. Vrijeme prvih zetvi. Veliki Bog gubi svoju snagu kako sunce odlazi sve juznije svaki dan i noci postaju duze. Veliki Bog umire a opet zivi u Velikoj Boginji kao njeno dijete. Nista u svemiru nije vjecno.

Prilog 1368
Lugh

-Hrana-domaci kruh (psenica, oat and kukuruz), orasi, divlje bobice, jabuke i riza, pite od bobica
-Tamjan-alojevo drvo, ruza, sandalovina
-Svijece-narancasta, zuta
-Kristali-aventurin, citrin, peridot, sardoniks

Da proslavite zetvu postavite na svoj altar zemicku kruha, koju je porodica zajedno pravila I okruzite je simbolima I figurama koje predstavljaju zetvu:kukuruz,bundeva…Takodjer,dodajte I drvenu posudu napunjenu voćem...

sretan Lammas svim vješticama od jednog "yogija"

Zadnje uređivanje Mano : 04.08.2008. at 14:51.
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 21:54   #76
Ovo sam dosta davno skinuo sa nekog sajta i više pojma nemam kojeg. Ako netko zna neka navede! A s obzirom da je danas prvi dan o kome se govori u priloženom eto... Hvala neznanom Vješcu

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovi dani pred Samhain dobri su da napravimo svojevrsno ritualno prociscavanje, kako bismo se rijesili svega onog, sto u svom zivotu smatramo pogresnim, stetnim, otpadnim, nezivim. U tom smislu, predlazem jednu vjezbu, koja se zove '' Knjiga zivljenja i umiranja '' - zahtjeva nesto vise truda, no vrlo je korisna.

Tokom desetak dana pred Samhain treba pisati dnevnik svake veceri prije spavanja, i to po ovoj shemi, koju mozete i sami nadopuniti ili izmjeniti. Nije potrebno da pisete neke velike traktate, pola sata dnevno biti ce dovoljno.

1. dan - prisjetite se godine koja je iza vas. Napisite sve lijepe, ali i ruzne dogadjaje koji su vam se desili u toj godini. Napisite cime ste zadovoljni, a cime niste, sto ste planirali i izveli prema planu, a gdje ste podbacili po vasem misljnju. Koji su vasi poslovi dovrseni, a koji su ostali nezavrseni ?

2. dan - pisite o svojim negativnim emocijama, onoliko koliko osjecate da treba. O svojim razocarenjima, strahovima, ljutnji - sta ste osjecali tokom citave godine. Koje emocije i raspolozenja su prevladavala ? Vazno je ovaj proces shvatiti kao ciscenje i izbacivanje onoga sto vas opterecuje iznutra, pa pisite bez autocenzure, u miru vlastitog bica.

3. dan - pisite o tome sto zelite izbaciti iz svog zivota. Krenite s materijalnog na duhovni plan - stara pisma, fotografije, nekorisne predmete, odjecu, svo smece koje vam zauzima prostor. A lose navike i ovisnosti ? Koje ? Napravite plan i dosljedno ga se pridrzavajte tokom narednih dana - polako izbacujte svo smece iz svog zivota, iz svoje kuce, svog srca i svoje duse. Takodjer osvjestavajte negativne mentalne obrasce sa ciljem da ih prvo dijagnosticirate, a onda polako i odbacite.

4. dan - pisite o materijalnom planu vaseg zivljenja - imate li dovoljno onoga sto vam treba za ugodan zivot ? Kako se hranite, kakvo je vase zdravlje ? Sto vam skodi, a sto vam koristi ? Koje promjene namjeravate unijeti da popravite svoju financijsku situaciju i fizicko zdravlje ? Imate li nekih dugova i kojih ? Na koji nacin ih namjeravate vratiti ? Napravite plan i napisite afirmativnu tvrdnju sa kojom cete ohrabriti i motivirati sebe da se uhvatite u kostac sa svojim dijagnosticiranim problemima !

5. dan - vasi odnosi sa drugim ljudima, sa obitelji, partnerom, prijateljima. Cime ste zadovoljni, a cime ste nezadovoljni ? Da li vas neki odnosi iscrpljuju i zasto ? Postoji li nesto sto ste trebali napraviti ili reci, a niste ? Postoje li odnosi koje zelite prekinuti ili preoblikovati ? Sto ste naucili od drugih ljudi u svojim odnosima ? Koje promjene namjeravate unijeti na ovom planu svog zivota ? Napisite plan i afirmativnu tvrdnju sa kojom cete se motivirati da na konstruktivan nacin rijesite svoje probleme u odnosima s drugim ljudima - no sa svijescu da ne mozete mijenjati druge, vec samo mozete mijenjati sebe !

6. dan - posao, karijera, ucenje - cime ste zadovoljni, a cime ne ? Jeste li napravili sve sto ste trebali na ovom planu i ako niste, zasto niste ? Koje poslove trebate zavrsiti i koji su vasi planovi za buducnost ? Kakve ambicije imate, koja nova znanja zelite nauciti ? Koje promjene zelite unijeti na ovom podrucju, cega se zelite rijesiti ? Kako cete to napraviti - napisite plan i afirmativnu tvrdnju za motivaciju.

7. dan - procitajte sad sve sto ste napisali. Okvirno dijagnosticirajte stanje svog zdravlja, financijsku situaciju, svoje emocije, raspolozenje, odnose, poslovnu situaciju, itd. - tokom citave godine. Koji su vasi najveci problemi ? Gdje ste dozivjeli najvise zadovoljstva ? Gdje ste najvise grijesili i zasto ? Kako to mozete ispraviti ?

8. dan - izdvojite vase planove za buducnost i afirmativne tvrdnje koje ste kreirali tokom ovog procesa, prepisite ih u novu biljeznicu, koju cete nazvati '' Knjiga zivljenja ''.

9. dan - skupite sve cega se zelite rijesiti, misli se na stvari. Pocistite prostor u kojem zivite, pregledajte predmete koji vam vise ne koriste, stara pisma, fotografije, dokumente, odjecu, sve ono sto je visak. Bacite to u smece.

10. dan - uzmite svoj dnevnik u kojem ste pisali tokom ovih deset dana. Izdvojite iz njega jos jednom ono sto mislite da je korisno za vas razvoj i prepisite u novu biljeznicu - '' Knjigu zivljenja '', ako ste sta zaboravili ili jos nesto zelite dodati. Staru biljeznicu nazovite '' Knjiga umiranja '' - u njoj ce ostati sve ono sto je proslo, cime ste nezadovoljni i sto ste izbacili iz sebe.

***

U noci Samhaina zapalite crnu svijecu i meditarajte uz nju. Uzmite svoju '' Knjigu umiranja '', oprostite se sa onim cega se zelite rijesiti i unistite je, mozete je i zapaliti, samo pazite da ne napravite pozar.


'' Knjigu zivljenja '' zadrzite kao vas buduci vodic i dosljedno se pridrzavajte svojih planova, koje ste sebi zacrtali, te se ohrabrujte sa svojim afirmativnim tvrdnjama koje ste sami iskreirali.

1. novembra potrudite se da sa novom snagom krenete unositi konkretne promjene u svom zivotu, nakon sto ste iza sebe ostavili sve mrtvo, staro i nekorisno i predali ga zemlji, bez obzira jesu li u pitanju vasi porazi, neuspjesi, gubitnicke emocije, lose navike, nezdravi odnosi, sve ono sto ste odbacili i sa cime ste se oprostili.

Stara zmijska koza je odbacena i dezintegrirana - meditirajte o tome. No takodjer vjerujte u preobrazavajucu moc vlastite duse i osvijestite je - shvatite da ste smrtni i prolazni kao i svi ljudi na zemlji, te donesite cvrstu odluku da cete voljeti svoj zivot i uzivati u njemu najvise sto mozete dokle god on traje, ali sa punom svijescu i odgovornoscu prvo prema sebi samima.


Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:07   #77
Quote:
Vještac kaže:
A što se ozbiljnosti tiče... Neeee.... Ni u ludilu... Ne bavimo se time ozbiljno...

Mi samo nastojimo uistinu živjeti svoju osobnu filozofiju


V.
Zanima me zasto vjestice pristojno zaobilaze reci javno da su vjestice? Ti si prvi i par ljudi koje osobno znam

ohh da... jos jedno pitanje ... ako mogu

Dali je arogancija i nadnaravna umisljenost obavezna kada postajes i jesi vjestica? Nadam se da ces pokupiti da ovo nije attact na tebe osobno vec obzervacija osobnog kontakta sa Wiccan's
__________________
On the world's edge I have found a door......... On the world's edge I can see again



*Immortale nihil mundi compage tenetur,Quo cunctum torrens rapiat flamma ultima mundum. Non orbis,non regna, non mare,non tellus..
Nam statuit genitor rerum irrevocabile tempus-Imorrtale*
India is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:22   #78
Quote:
India kaže:
Zanima me zasto vjestice pristojno zaobilaze reci javno da su vjestice? Ti si prvi i par ljudi koje osobno znam

ohh da... jos jedno pitanje ... ako mogu

Dali je arogancija i nadnaravna umisljenost obavezna kada postajes i jesi vjestica? Nadam se da ces pokupiti da ovo nije attact na tebe osobno vec obzervacija osobnog kontakta sa Wiccan's
a ti vjesca u wiccane?

pa.. ako su prave "vjestice" to je po prirodi praksa koja zahtjeva odredjenu tajnovitost...

a ako su novofdobne vjestice vjerojatno su negdje ispod i same svjesne da se budaliraju pa im neugodno javno pricat da ne budu ismijane
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:46   #79
Quote:
Karuna kaže:
a ti vjesca u wiccane?

pa.. ako su prave "vjestice" to je po prirodi praksa koja zahtjeva odredjenu tajnovitost...

a ako su novofdobne vjestice vjerojatno su negdje ispod i same svjesne da se budaliraju pa im neugodno javno pricat da ne budu ismijane
Nisam upoznata da ih se "ismijava" kao sto su recimo neki krscanski sektasi ismijani (Lukic i elita ) ovi pak su drugaciji ...koliko znam ljudi ih se zaziru , boje ili izbjegavaju sto vjerovatno godi njihovom vec utovljenom egu . Sto se tice tajnovitosti ?!to ja smatram umisljenoscu
Misterija kroji separaciju, mrak - izazov , a arogancija -glupost !
__________________
On the world's edge I have found a door......... On the world's edge I can see again



*Immortale nihil mundi compage tenetur,Quo cunctum torrens rapiat flamma ultima mundum. Non orbis,non regna, non mare,non tellus..
Nam statuit genitor rerum irrevocabile tempus-Imorrtale*
India is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:58   #80
Zar ima uopce neko da wiccu promatra ozbiljno osim njih samih?

Ako se rade prakse koje se kose sa javnim moralom, a mozda i zakonom, onda postoje objektivni razlozi za tajnovitost.

Osim toga pretpostavka je da magicari zele moc i rade prakse za koje smatraju da ce im istu donjet, a ako neko zeli moc onda ju bas ne zeli djelit, ne
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.