Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Da li biste vodili svoju bebu na "plivanje"(vjezbe u vodi) :
da, zato jer smatram da je to dobro za razvoj 115 87.79%
da, zato jer smatram da je to u modi 0 0%
nisam nikada cuo/cula za vjezbe u vodi za tako male bebe 6 4.58%
ne (objasnjenje bi bilo dobrodoslo) 10 7.63%
Glasovatelji: 131. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 17:58   #1
Plivanje za bebe

S obzirom da se na nekoliko tema provlači priča o klincima plivačima, vrijeme je da se sve skupi na jednom mjestu....

Tko su plivači?
Gdje se pliva?
Koji broj okrenuti i koju stranicu otvoriti za doći do informacija?
Roditelji kako ste zadovoljni programom?
Kako to uopće izgleda?
Za koga je?
Za koga nije?

Evo o svemu tome možemo pisati na jednom mjestu

Ja znam za dvije adrese:

http://www.natator.hr/?page_id=10
http://www.educarena.com/3bebe.htm
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:05   #2
Pa da ja krenem s iskustvom

Mi smo zakasnili na vlak...zapravo na dva vlaka (za ovaj mjesec i za prosinac).
Rečeno nam je da se možemo upisati u grupu koja kreće tek u siječnju (mislim na natator, a one na Kaptolu nismo ni zvali jer nam je vanka ruke)

Meni se toliko ne čeka i ja sam odlučila sljedeće: odvesti bebu sama na bazen. I zvala sam danas Mladost - tamo ću uzeti mjesečnu kartu od 300 kn i vikendom mogu koristit mali bazen za bebu, dok tijekom tjedna mogu koristit veliki bazen od 11 do 15 i od 16 do 20 sati svakim radnim danom osim srijede (naravno, mogu i vikendom ali neću jer ću tad s mališom u mali bazen).

Eto...mi idemo na plivanje od sljedećeg tjedna
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:38   #3
saveass, mislim da ti nisi zakasnila u grupu za prosinac jer to je zapravo grupa od sječnja (upišeš se u prosincu a počneš plivati u sječnju).
mandy će potvrditi, jer ona je o tome već govorila.
znači, zakasnila si samo na jedan vlak

naše iskustvo: mi smo jako zadovoljni prvenstveno jer je tonček jako dobro prihvatio plivanje.
a bogme i miha i junačak.
on je sretan, ne plače, voli vodu, nije mu mrsko biti s drugom djecom - i kud ćeš veće sreće.
cure koje vode tečaj se isto trude, nije to neka filozofija ali su profesionalne i trude se pomoći kod nekog problema, posebno ako beba plače.

to za mladost mm predlaže da mi nastavimo od prosinca/sječnja. tako da se možemo onda tamo družiti

Zadnje uređivanje putnica : 30.10.2007. at 16:50.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:48   #4
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
dok tijekom tjedna mogu koristit veliki bazen od 11 do 15 i od 16 do 20 sati svakim radnim danom osim srijede
Eto...mi idemo na plivanje od sljedećeg tjedna
Jest da sam sporomisleća...ali s bebačem namjeravaš u mali bazen a solo u veliki ili....i s njim/njom u veliki...?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:51   #5
smucek, ja ću na njenom mjestu napraviti tako da tata ide u veliki a mi u mali, pa obrnuto
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:56   #6
Smucek mislim s mališom u mali bazen preko vikenda, a u veliki bi solo i to tijekom tjedna ako mi se mm smiluje pa ga pričuva u to vrijeme dok se banjam



Štrumfić, znači samo smo na jedan zakasnili, ajde sad mi je malo lakše

Daj pričajte malo kako vam je? Kakve su vježbe?
Koliko dugo se brčkate? I jel vam dovoljno toplo u bazenu?
Čime tretirate kožu nakon točanja u kloru?

Mandy je spominjala na Starcima uvodni dio...koliko dugo to traje?

edit:zaboravih reći - mjesečna karta je prenosiva, znači ako ja neću na plivanje može mm
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."

Zadnje uređivanje putnica : 30.10.2007. at 16:51.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:56   #7
Tako smo i mi radili...tata u veliki sa velikim djetetom a nas dvije male u mali...iako ona nije bila baš tako mala,ali bazenski policemani nema šanse da te puste u bigsvimingpul sa djetetom neplivačem,ni sa gumenim pomagalima..zato sam je i pitala....
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:59   #8
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Smucek mislim s mališom u mali bazen preko vikenda, a u veliki bi solo i to tijekom tjedna ako mi se mm smiluje pa ga pričuva u to vrijeme dok se banjam
Da,da,da....svidja mi se kako razmišljaš...
Bilo je prije godinu-dvije za žene gratis plivanje petkom i subotom navečer od cca 22-24 h i bilo je perfa.Išle smo mi babe razbacat bokove i baš smo se pravo dobro rekreisale.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:04   #9
kradem tvoja pitanja da mi je lakse odgovorit

Daj pričajte malo kako vam je?
sta slike ne govore same za sebe

Kakve su vježbe?
Lagane i ugodne

Koliko dugo se brčkate?
krenuli s 20ak min, pa svaki put produzava. Ali mi uvijek izlazimo zadnji i nitko se ne ljuti ako se jos malo probrckamo

I jel vam dovoljno toplo u bazenu?
nama je, a i naucili nas kako da probamo jel beba pothladena. i jos puste od gore da puse topli zrak, pa je toplo i u vodi i van vode

Čime tretirate kožu nakon točanja u kloru?
kako se junacak osuo (ono kad smo zavrsili u klaicevoj), operemo se bubchenom (onaj iz milera jer je neusporediv s onim iz dm-a) i kasnije doma se natrackamo s Adermom Exomega po teta Pahuljicinoj preporuci jer taj glupi klor isusi kozu jako

Mandy je spominjala na Starcima uvodni dio...koliko dugo to traje?
neam pojma, jer nismo bili i rekla tata Ana da ne smijemo nikom priznat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:05   #10
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Da,da,da....svidja mi se kako razmišljaš...
Bilo je prije godinu-dvije za žene gratis plivanje petkom i subotom navečer od cca 22-24 h i bilo je perfa.Išle smo mi babe razbacat bokove i baš smo se pravo dobro rekreisale.
Samo za žene i još u tu uru? Zvuči sumnjivo
Ja bih u tu uru mogla samo plutat (razgibala bih se valjda onda kad bih skužila da se utapam)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:14   #11
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
operemo se bubchenom (onaj iz milera jer je neusporediv s onim iz dm-a) i kasnije doma se natrackamo s Adermom Exomega po teta Pahuljicinoj preporuci jer taj glupi klor isusi kozu jako
Prevedi
Di ste to sve našli i po kojoj cijeni?

Pitala sam posebno za vježbice jer ja znam koje bih radila s mališom..Meni nije prioritet da on što prije propliva već da mu što više opuštam mišiće u vodi zbog povišenog tonusa. Iz istog razloga mi je jako bitna i temperatura vode jer u hladnoj se mišići više grče, znači nama što je toplije tim bolje
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:23   #12
kaze se "objasni" ko BB

bubchen je gel za tusiranje s 1/3 losiona i nama fenomenalno pase, ali velim kupili ga u mulleru jer oni imaju robu koja je radena za zapadno trziste, pa nema cile-mile. cijena ne znam zaboravila, mozda oko 20ak kn ili tako nesto.
ova krema je kupljena u ljekarni i kosta nesto ispod 100kn, al je velika tuba I isto nam jako pase jer je "emolijentna krema namijenjena njezi atopicne i izrazito suhe koze dojencadi, djee i odraslih. Sadrzi kombinaciju punog ekstrakta Rhealba zobi i omega 6 esencijalnih masnih kiselina biljnog porijekla. Umanjuje iritaciju koze, obnavlja koznu barijeru, vlazi kozu i smanjuje suhocu. Bez parfema, hipoalergena i ne komedogena"
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:24   #13
kosta 97,65kn
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:48   #14
bazen imamo, volje također, ali kako...?
Ko će nama vježbe pokazati?
Tak vam zavidim...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:06   #15
Utpala pokazat ćemo vam vježbice......nije to niš posebno komplicirano...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:27   #16
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Štrumfić, znači samo smo na jedan zakasnili, ajde sad mi je malo lakše
bit će opet predavanje u prosincu pa kad odete prijavit ćete se za vježbanje i krenut u siječnju. Tečaj traje nekih pola sata -40 min (više se ne sjećam) i Ana govori o programu, pomagalima, pravilima i sl...

Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Daj pričajte malo kako vam je?
odlično je...dok je u šlaufiću gleda okolo, smije se, priča, brca nogama, gleda slike na bazenu (imaju naljepnice nekih riba), kad izađe iz šlaufića još je bolje....zadnji put sve bebe sjedile na strunjači nekoj velikoj u vodi da vježbaju ravnotežu prilikom sjedenja i baš su medeni bili...ma čista uživancija...
Imamo knjižice koej sviraju pa ih zoveš i oni sami dođu

Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Kakve su vježbe?
Vježbe su tipa držiš ga pod pazusiam i njišeš ljevo desno (da mu nožice mlataraju u vodi), ramena moraju biti u vodi.....pa stavi glavu na tvoje rame (gleda ispred tebe) i primiš ga za kukove i opet njišeš ljevo desno....

Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Koliko dugo se brčkate?
Počeli sa 20 min zadnji put bili 38...neki i duže

Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
I jel vam dovoljno toplo u bazenu?
nama je...mi se inače kupamo na 31, 32 stupnja (ne voli pretoplu vodu) al toplo je tamo...zapravo vruće je...

Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Čime tretirate kožu nakon točanja u kloru?
ja ga namažem baby uljem kad ga posušim i stavim pelenu[/QUOTE]
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 09:28   #17
saveass mm i ja se inače već godinama kupamo na mladosti u velikom bazenu, a poslije idemo u mali se još malo razgibati (5 min). ovdje u danicicevoj gdje sad idemo je puuuno topliji zrak okolo nego što je tamo na mladosti. čini mi se da je temperatura vode li-la (znaš što to znači) ali možda je u daničićevoj ipak malo toplije
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:47   #18
Evo na bazenu Mladost, Jarunska ulica (ja mislila da je to na Jarunu sve do jučer dok se nisam Guji požalila kako je to meni daleko, da di ću dite tamo vodit ) je temperatura oko 30 stupnjeva što je dobro

Inače, može se uzeti i karta na samom ulazu pri svakoj posjeti - dođe 18 kn (djeca ispod 3 godine imaju besplatan ulaz ).
Znači ispadne 144 kn za 8 dolazaka (kad se uzme da se s djetetom dođe u subotu i nedjelju na mali bazen).
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 16:54   #19
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post

Daj pričajte malo kako vam je?
sta slike ne govore same za sebe
macak, ima nas koji ne znamo o kojim slikama je rijec, pa malo lirskiji opis ne bi skodio
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:53   #20
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Tko su plivači?
Gdje se pliva?
Koji broj okrenuti i koju stranicu otvoriti za doći do informacija?
Roditelji kako ste zadovoljni programom?
Kako to uopće izgleda?
Za koga je?
Za koga nije?
zaboravih na ovo odgovorit...

Plivači su bebe od 4 mjeseca do 6 godina starosti podjeljeni u 4 grupe

Pliva se na 3 lokacije......Utrine, Mladost na Savi i Zimsko plivalište Mladost (Dom Sportova)

Stranice navedene....mi smo u Natatoru

Programom prezadovoljni...nismo očekivali ništa posebno, malo brčkanja i uživanja u vodici koju toliko voli, al program je super.
Mogli ste nas vidjet u novinama kak to izgleda ....bebe u šlaufićima i idemo u krug i radimo vježbice koje nam pokazuju (mi hodamo unatrag i šlauf mičemo prvo ljevo desno i tak 2 kruga pa onda ga ljuljamo kao da je na valovima i opet 2 kruga, onda stanemo kraj ruba bazena i naslonimo njihova stopala na pločice i oni se sami odguruju, pa stanemo ispred njih sa knjižicom i sviramo i oni nam doplivaju onda stanemo svi u krug i vrtimo se (zajedno) i pjevamo REGA REGA BIT ĆE SVEGA PJESMU PJEVA ŽABLJI ZBOR..... (to mi je najdraži dio )

Program JE za djecu koja prvenstveno vole vodu ......a i za sve roditelje koji žele kvalitetno provest neko vrijeme sa djetetom a ujedno i razvijat bebine sposobnosti i nove vještine (slučajnost ili ne Mihael je nakon 1. treninga počeo vojnički puzat a u nedjelju poslje 3. treninga puže ko veliki i počeo se ustajat na noge)

NIJE za djecu koja se ne vole kupat...jedna je mama komentirala na upisima "bit će suza".....ja da znam da MIho ne voli vodu nikad ga ne bi upisala....to nije način da zavoli vodu, samo se isplaču i izderu tih 30 minuta a čemu....

eto opet odužila...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.